Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 06, 2024, 18:57:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 48   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Август 2016  (Прочетена 184910 пъти)
 
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #315 -: август 10, 2016, 15:01:55 »

Тони, адекватността си зависи споеед мен от личните качвства, една организирана майка е много по ефективен и адекватен служител от влюбена студентка примерно. Лични наблюдения smile
Маги, в неделя на магистралата имаше един младеж, който си караше колата с поне 120, а през прозореца до него беше си изкарал ръката и крака... този ако оцелее и се размножи дали ще си купи столче на детето smile Риторичен въпрос. Отделно имаше десетки деца без столчета, без колани... един сблъсък с такава скорост и детето ще си го търсиш в отсрещното платно... да не дава Господ.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #316 -: август 10, 2016, 15:03:27 »

Ха, Маги, аз и след 5 месеца вкъщи в майчинство бях точно както казваш! Спомням си как се върнах на работа и бях забравила осноните фунции на програмата, с която работя, да не говорим,мче правех обучение по нея преди това lol като се добави неспящо дете купонът неше пълен:))
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: август 10, 2016, 15:12:14 »

Тони, като преварен ми е мозъка само след 3 месеца.
"Дай ми онова, то е там" е любимата ми реплика хаха

Някъде бях чела, че майчинството в Дубай е 45 дни и всяка офис сграда има ясла за бебетата на служителките.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: август 10, 2016, 15:16:58 »

Ина, какво имаш против шезлонгите? Говорила съм с лекари ортопеди, които ги препоръчват даже.
Аз съм слагала и двете деца към 2, 3 месец за разнообразие и защото искаха вече да гледат и да участват  в живота в къщи.
Аз съвети на никой не давам, освен ако не е поискан. На мен  никой нищо не ми е казвал, не са ми давали ъкъли, но аз не бих и позволила. Със случайни майки по площадките никога не съм общувала. Може би хората го правят по разни квартални площадки , където идват едни и същи майки. Не знам, на мен ми изглежда като нещо изживяло времето си. Комуникирам само с познати майки.
Малко телеграфично звуча, но от телефона пиша.
В Гърция сме на море и да ви кажа едва ли бих повторила. Не ме кефи много. Хотелът е много хубав и луксозен. Но дотук. В сравнение с Турция е много по зле. Не знам аз ли съм много претенциозна или какво. Кръчмите са като в соца у нас. И цените са безбожно високи. Вода 3.50 евро. Мохито 9. Това е в нашия хотел. Повечето хотели ми изглеждат много мизерни , а цените са до небесата.  Дива природа и гръцко спокойствие.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: август 10, 2016, 15:20:31 »

И баща ми му прилоша като чу, че Мохитото ми на плажа струваше 8 евро.. Пък и каза, че неговара ракия била много по-хубава  funnytooth funnytooth funnytooth
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #320 -: август 10, 2016, 16:08:16 »

аз съм с две ръце за детето да е на пода, аз лично видях ползите от това нещо. Много съм мързелива и за ужас на бабите го зарязах на пода след 5-я месец че от шезлонга се измъкваше, резултат на което той пропълзи много рано и проходи много рано. Свекървата беше направо в шок че тя пълзящи деца е нямала и каза че вижда страхотен ефект от това, като например още на 8 месеца като падаше се подпираше с ръце. Няколко приятелки ми благодариха че ги посъветвах същото, както и в НИКАКЪВ случай детето да не се води за ръце за да проходи. Супер вредно нещо, хем за твоя кръст, хем за детето.

Тони дам, за съжаление ето аз след годинката се върнах и доста мозъчни клетки ми бяха измрели... не знаех SUM в ексел как се прави.


roumyana предполагам че е заради това че се ограничават движенията в шезлонга, но примерно трябва да се спомене че позата в шезлонга е супер полезна за изхожданията и коликите, моето дете вършеш работа там само.

За столчетата не ми се и говори даже... наскоро имаше една катастрофа в която баща и дете на 5г в колата, изкача каруца или кон, при което бащата набива спирачки а детето излита от колата понеже е даже без колан  sad с фатален край, бащата с колан, нищо му няма, как живееш след това? Та като видя дете без столче/колани идва ми да му кажа убиец  ( тук вече съм крайна и ако някой който не го спазва това нека се обиди)
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: август 10, 2016, 16:34:26 »

Да, затова са така чувствителни хората. Щото още не си родила и се почват хилядите баби и дядовци и съветите им. И то настойчиво, злобно, неадекватно. Все едно са отгледали първенци всите. А и да са, някои родители може да не искат първенци  pardon . А ХОРА.

Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: август 10, 2016, 18:17:04 »

Ох,говорете ми момичета....Аз още дето се вика,не съм тръгнала да раждам и съм засипана от съвети и акЪли от по-старите ,отгледали две,три деца....преди 30 години.Хайде с майка ми се разбрах,след поредица скандали и ултиматум от моя страна,че няма да пипне детето с това мислене.Сега е съвременна,уж....чете и тя и се съгласява с моите нагласи,но останалите роднински майки,могат да ме докарат до лудост още сега.Свекървата я изключвам ( тя и без това каза,че не я интересува това дете,имала си внучка,която си е в София,провинциалистчето си е чуждо),но лелите,вуйните чинките,стринките.....ми идва да ги удуша.Успокоявам се,че майка ще се оправи с тях,да не се налага аз да ги слагам на място,не че ще ми е трудно Wink
  На мен още в началото,знайни и незнайни приятелки, ме заклеймиха,какво съм ги зачела тези книги,нямало нищо общо,само с глупости съм се занимавала.Да питам тях те знаят....Много се сърдих и обиждах,но сега вече приех нещата философски,всеки си има различно виждане,,,никой не съдя,обожавам да чета различни мнения и си отсявам това,което ми харесва.Не казвам,че съм права,но пък аз ще съм майката,както преценя,така ще я гледам.Накрая съм сигурна,че няма да съм доволна от себе си,но безгрешни хора няма.
   Ина ,за мобила вече си имам помощник,Надето ще помага Wink тъй,че криво ляво ще направим нещо .
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: август 10, 2016, 19:02:20 »

Свекървата я изключвам ( тя и без това каза,че не я интересува това дете,имала си внучка,която си е в София,провинциалистчето си е чуждо),но лелите,вуйните чинките,стринките.....ми идва да ги удуша.

Много се извинявам за тъпия въпрос, а мъжа ти и той ли и е чужд? Или? Освен това, кажи и, че Хемингуей е казал - всичко, което не е до море е провинция, та да се змисли тя кой е от провинцията tease

Пфу, как се ядосах... blush
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #324 -: август 10, 2016, 19:22:31 »

Много се извинявам за тъпия въпрос, а мъжа ти и той ли и е чужд? Или? Освен това, кажи и, че Хемингуей е казал - всичко, което не е до море е провинция, та да се змисли тя кой е от провинцията tease

Пфу, как се ядосах... blush

Скай, тоя пост мА кефи, е са вече си знам,
че съм си от провинцията smile

Лоли, тая свека после да я гледа внучка и дето не от морето.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: август 10, 2016, 21:15:08 »

И тая жИна се нарича "майка" ?! Всички мъжки майки ли са такива?! Не искам да ставам такава  diablo с моята свека си говорим вече доста в "телеграфичен" стил, но така ми е добре. Ей така като почне да разправя как всичките с етървичката и всите 4 внуци сме "равни" ми иде да изчезна безкрайно. Днес й тряснах Кико и си легнах в стаята да си почина. Явно ей така трябва да им се правиш на болна и крайно уморена като другата им снахичка, та наистина да се сетят да ти помогнат.  pleasantry да са ми живи и здрави родителите, че не виждам тая вечер как щях да издържа у свекитата - гости и изнервено ревящо за сън дете. Нямат елементарни условия пък искат да ходим по цял месец у тях! Хванах си децата и дим да ме няма  blum тя сега ще празнува юбилей, но най-вероятно без Инж., за да не обиди сестра си! Странно- човек да предпочита някой друг пред детето си?! А мен без него хич и не ми се ходи на "семейната" им сбирка - клюкарник  sad
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #326 -: август 10, 2016, 21:36:34 »

Попитали 10 майки, какво обичат да правят през свободното си време - 8 не разбрали въпроса, а 2 заспали, докато ги питат....
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: август 10, 2016, 21:39:48 »

Попитали 10 майки, какво обичат да правят през свободното си време - 8 не разбрали въпроса, а 2 заспали, докато ги питат....

 lol lol lol judges
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: август 10, 2016, 22:21:09 »

Аз на свекито хич не и се дразня,откакто съм бременна.Просто съм много чилл  и дзен Wink Но това не означава ,че забравям   beating  .А синът и вече е провинционалистче,щом не живее в столицата.Даже на галено му казва  " на мама селянчето"  tease  Иди ги разбери такива хора.Много дълго се опитвах да намеря път към тях,но след 6 години....май няма смисъл.Просто сме от различни планети.За себе си установих,че е най-добре да нямаме никакъв контакт,понеже всякакъв вид комуникация ми носеше само негативни емоции....та сега ми е супер  smile
 
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #329 -: август 11, 2016, 07:51:07 »

Добро утро!
Ей, тук заприличало на бг.мамата Wink.
Мари, върнахте ли се? Как мина ваканцията?
Днес ще ни спират тока от 9 до 15ч. Ще си припомня времето без интернет, телефон /стационарен/ и климатик. Дано не протечат хладилниците sad


* 13872939_1199487176768043_185817232993105700_n.jpg (66.48 KB, 346x346 - видяно 1592 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 48   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines