Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 05:43:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 51   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юли 2016 г.  (Прочетена 184278 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: юли 04, 2016, 09:56:01 »

Добро утро/ден!
Фани, дълго ли ще си на село? Мен това със спрялото време ми идва в повече като отшда при баба ( а Смолян, не е село) ,ама ако не ходим по излети бързо ми писва.
Свекърва, направо ти съчувствам! Дано днеска да спят цяла нощ!
За другата снаха, скоро няма да има такава. След няколко месеца брак решиха, че не са един за друг, тя си събра багажа и се изнесе, сега ще подават документи за развод.
Слава Богу не ям често филии с лютеница, за пръв път реши да се проявява като добра готвачка ( еми не й се получи! Опитах една хапка, отново е пресолено). Сутринта сина й ми сготви вкусно, сега ще отиде да ми попълни аптеката и запаса от плодове, че.го изчерпах и ще съм доволна.
Маги, дано скоро да си наплавите една прекрасна почивка.
Ску, честит космат рожденник! Да те слуша много!
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: юли 04, 2016, 09:59:41 »

Еми да ти е здрав, да не хваща кърлежи и бълхи и да не ходи по неподходящи кучки Wink! Хаха, какво се пожелава на стопанин на космат рожденик, хич не зная crazy. Аз защо си мисля, че и съпругът ти има РД? Бая се стреснах в първия момент, ама съдейки по свещичката, само за кучо може да иде реч Wink

Нааачиииии, ние с мЪжо сме родени в 2 последнователни дни...зимата.

Ко се пожелава - де да знам. Това е достатъчно хаха pardon
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #62 -: юли 04, 2016, 10:00:17 »

Добро утро smile

Скай, да ти е жив и здрав рожденникът  heart И ние имахме рожденник в събота - другото мъжко присъствие в нашето семейство, освен ММ, стана на 4 smile По този повод съботата му я отделихме изцяло на него в цял ден разходка и лигавене, къпане и тн Wink



Вечерта нашите ни бяха на гости и в неделя цял ден почти, слкед тях още няколко гости се извъртяха, та цял ден посрещахме и изпращахме, голяма активност напоследък  pardon С мама щяхме да се избием, че все по неййния начин трябва да става всичко, и като има работа за вършене и две домакини с различни виждания става зле  blush Вика ако ми беше снаха нямаше да ти стъпя lol Пък аз, споко и снаха ще имаш, ще видим каква ше ти се падне  pardon

Хаха мойта свекърва две седмици си е взела отпуска да идва при мен да ми помага, ама тя е толкова ненатрапчива и внимателна, че никакви драми нямам с нея...пък и от лютеницата ѝ само да ям нямам против lol

Свекс, да се подстрижеш на каре е като мойта прическа дето си резнах есента - отзад много късо с оголен врат или почти, отпред малко по-дълго smile
Маги, дано намерите  по-добро за вас място за живеене, някъде на планина например heart
Рат хихи синът ѝ поне яде ли ѝ манджите  blum
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: юли 04, 2016, 10:23:22 »

Честито на четирикраките рожденици! И ние така - нашето прекрасно санбернарче  heart вчера стана на 5 години. Не мога да си представя как мина това време. Винаги съм искала да имам куче, но нашите не се навиваха да си вземем, понеже, когато съм била бебе, са имали и са им го откраднали. Много тежко са го преживели. Но ето, че преди 5 години ми се осъществи една от най-големите мечти! Пожелавам си, само да ни е жива и здрава още дълги години  heart

Вчера правихме и годежна фотосесия - колко било изморително! Аз, ако на сватбата трябва да позирам два часа, после ще ми е трудно да се включа в купона  tease Но иначе съм доволна, де, мина по-добре, отколкото мислех. Според фотографът сме били красиви, ще я видим тази работа. Дано има сполучливи кадри, че искаме за поканите да ги използваме.

Прияде ми се лютеница, ама си знам, че любимият няма да е във възторг да получи само това за обед...
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #64 -: юли 04, 2016, 10:36:47 »

Привет в новия месец и от мен! Честито на всички празнували предишните дни!
Киви, твоят пост напълно описва моя уикенд - ОМММММММММ

Днес най-накрая е малко по-хладно, та току виж ми дошла музата...Някой да ме насмете, че да запрятам ръкавите както трябва.... Резервирахме морето, но е толкова далеч, че ако не ми се случи друго в промеждутъка, ще изпуша sad

Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: юли 04, 2016, 10:37:16 »

Бубе - ми яж само ти лУтеница. Или намисли нещо, дето върви с лютеница...примерно кИфтета pardon

Туй каре вече го нося от сумаЙ ти време. Много ми е удобно и ми отива. Ама сега малко миЙ пораснала косата, та ще резна само връхчетата...да видим до кога ще я изтрая pardon

Туй с кучето на мен миЙ детската мечта, за това като го взехме добитъка чак не можеш да повярвам и не можах да се порадвам истински. Пък и тъкмо започвах нова работа...та не можех да му обръщам много внимание. Ама сега с какъв лИбовен поглед ме гледа. Не, че мЪжо не е шеф на цялата тумба, ама мен като ме загледа с влажния кучИшки поглед и като се размрънка да ходя да го гуша heart heart heart Как да не му направя торичка Girl_hide
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #66 -: юли 04, 2016, 10:49:12 »

Оуч Сноу, съчувствам... не знам защо, ама на мен ДЗЕНа нещо ми поразмина, направо ми е много криво днес. Мога да се правя на 6 без 10 в тяхно присъствие, ама после 2 дена се уравновесявам вътрешно, а на всичкото отгоре се задава още поне един такъв ивент в близките няколко месеца...  bad ... Това ми е компенсацията за дето нямам свекърва, цяла кола други женски инлоута...за баланс начи...
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: юли 04, 2016, 12:33:46 »

Добър ден!
Аз фуквам по задачи пак! малко ви четох, но исках да споделя нещо интересно, което ми попадна за "нашия" град - "Малката Виена": blum За Свекс е, специЯлно, и за всички от "големите ни градове"
https://www.facebook.com/ruseednodobroreshenie/videos/1556802044623668/
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: юли 04, 2016, 12:46:04 »

Фани, нещо не се отваря тая работа  tease

Аз съм с ново работно време от тая седмица. От 11-7  yahoo
Много съм доволна, наспивам си се, закусвам като човек и пак се прибирам преди Теодор.
Стискайте ми палци, че тия дни съм на изпит в колежа за нова специалност.

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #69 -: юли 04, 2016, 13:24:08 »

Хехе, Фани, що за мен специално? Аз моята съм си я изпяла професионално, вие му мислете.
Да ви кажа, докато замествах колежката smile, ходих по инициатива на Шапката от София към Кърджали и Момчилград на нещо като обмяна на опит в областта на кадровата политика. И става въпрос за продавач- консултанти в хранителни магазини, не е като да търсиш инженер, примерно. Еми, то хора няма там... Чисти, спретнати селца, ама само баби и дядовци на изживяване. Направо не виждам къде ще му излезе края. В градчетата има едно или две действащи предприятия, но няма как всички да работят там. Голям проблем е това. То и в Пловдив е трагедия и народът твърдо и упорито се изнася към София или чужбина pardon. От другата страна фирмите хич и не се трогват да развиват бизнес тук, защото няма кадри. Получава се омагьосан кръг, направо си се саморазрушаваме. Аз вече и не гласувам, защото мисля, че сме толкова затънали, че не е по силите на което и да е Правителство да обърне нещата. pardon
Милите майки днес зачекват интересен въпрос.
http://www.maikomila.bg/%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%B0%D1%82%D0%BE-%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B5-%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D0%B8%D0%BC%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%86%D0%B0/
По някаква случайност миналата седмица си говорихме с нашите приятели на тази тема и аз съвсем честно казах, че съм точно от типа хора, които не искат деца. Да, имам даже две, гледала съм ги до 3 години и ги обичам повече от всичко на света, но не зная как бих постъпила, ако по онова време бях срещнала някой, който да оповести гласно подобно виждане, че да ни си мисля, че съм сбъркана. Мъжът ми яко се обиди, въпреки че няма повод, защото не съм казала, че не съм искала деца от него, а просто не съм искала. Насметоха ме всички и пак реших, че нещо не ми е у ред.  Wink  Пък ето, имало и други....
Напълно ги разбирам и се възхищавам, че имат сили и намират думи да защитят позицията си.
Чери, стискам палци good
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: юли 04, 2016, 13:38:57 »

Милите майки днес зачекват интересен въпрос.
http://www.maikomila.bg/%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%B0%D1%82%D0%BE-%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B5-%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D0%B8%D0%BC%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%86%D0%B0/
По някаква случайност миналата седмица си говорихме с нашите приятели на тази тема и аз съвсем честно казах, че съм точно от типа хора, които не искат деца. Да, имам даже две, гледала съм ги до 3 години и ги обичам повече от всичко на света, но не зная как бих постъпила, ако по онова време бях срещнала някой, който да оповести гласно подобно виждане, че да ни си мисля, че съм сбъркана. Мъжът ми яко се обиди, въпреки че няма повод, защото не съм казала, че не съм искала деца от него, а просто не съм искала. Насметоха ме всички и пак реших, че нещо не ми е у ред.  Wink  Пък ето, имало и други....
Напълно ги разбирам и се възхищавам, че имат сили и намират думи да защитят позицията си.

О да, то щоТ ако искаш, ама нямаш...не е същото. Най...да кажем грозно и болно ми стана един ден, като се засякохме с една съседка и аз я питам, как са щерките, голямата, малката туй онуй...Ама тя не ми е близка, просто се знаем. И като ме пита - е, вие, хайде, няма ли. Казвам - еми, ще видим...А тя - "само се надявам да не е от мързел". Та ми беше на върха на езика да я попитам, виЙ от мързел ли имате 2 осиновени дъщери ами си нямате ваши, ма реших да си замълча...
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #71 -: юли 04, 2016, 13:59:07 »

Оф такт и чудо... значи мързел успя да измисли тази голяма бяла птица, която прилича на лебед, ама не е точно ....
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: юли 04, 2016, 14:00:12 »

Работата, кадрите, плащането, фирмените отношения са много сложни теми.Само ще кажа, че в големите градове нещата са в пъти по-различни от малките.Плевен и Русе са на светлинни години от София и Пловдив.Баща ми работи от години в Русе и мога да кажа какво наблюдавам и там.Търсят хора ама за без пари с образование и език.Работно време, облекло, обучения всичко е пожелателно.Много често шеф е някой "син на някой си, зет, братовчед и т.н." В същото време кадрите който имат желание за развитие се натискат и не им се дава шанс, глупавите пък не стават, и накрая няма кой да работи щото фирмата си е създала лошо име.

Колкото за имането или нямането на деца, аз винаги съм искала, боли е въпрос на време и оценка дали съм готова за тази стъпка.Познавам жени който не искат и да ви кажа аз проблем с това нямам.Всички сме различни.А хората, говоренето им и т.н. не го коментирам.Аз съм пряма, и като ми стъпят на криво си казвам всичко в очите.Хората отдавна не говорят с мен защо чак сега имаме Моника, кво сме правили толкова години и т.н.Независимо от мъките и приключението да стигнем до нея, аз за себе си мога да кажа, че това е най-правилното време чисто емоционално.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: юли 04, 2016, 14:12:14 »

Чери, палци и от мен!
Скай, какво ли не бях чувала, ама от мързел не бях нито чувала, нито се сещала. Мен много ме дрезнеха такива коментари.
 Много ме дразнеха въпросите защо нямаме деца след сватбата, ми не сме били узрели за тая мисъл, защо хората си мислят че като се ожениш и трябва веднага да имаш деца. Ние като казахме на майката на свека, реакцията беше "Еми, време беше в селото се чудят дали АЗ нямам проблем и ме питат кво се бавите!!!"
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: юли 04, 2016, 14:19:53 »

Честито на всички четириноги любимци.
Има ли полза от застраховка на жилище, ако живееш в къща, преди време бях починала да проучвам и се отказах, че реално за кражби на вещи нищо май не обезщетяват. Ако е апартамент знам че плащат за наводнения и други, но за къща се чудя. МАГИ и Свекърва досега получили ли сте застрахователно обезщетение за нещо?
Фани , малко любопитство, но как се решихте мъжът ти да замине , а вие да останете? Струва ми се че ще ти е доста трудно сама с двете деца. Знам че  доста хора живеят разделени по принуда защото нямат работа и това е единствения вариант, но при вас мисля че не е така. За мен като цяло живот в публична никога не е било вариант , не съм се и замисляла даже. Преди време на мъжът ми у предложиха високоплатена работа в Лондон, но решихме че  не си заслужава стреса по преместването и новия живот. Може би ако бях по млада , но сега тепърва ми се вижда абсурдно.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 51   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines