Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 22:42:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема Майски вълнения 2016  (Прочетена 181853 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: май 12, 2016, 15:43:38 »

В този ред на мисли, нямаше ли да ни скрият/заключат месечните и бебешките теми за гости и потребители с по-малко мнения huhhuh.gif,

Ние тука си говорим, но явно никой не ни отразява....
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #226 -: май 12, 2016, 15:44:03 »

Да,покрай конспирации,забравих за Пандето ! Да е жива и здрава и все така спокойна и ведра!

milenuity,ние я правим 90 ДД вече не знам кой път може би 3ти. Действа ни много добре,но обикновено зимата си качваме. Имаме разлика 3-4 кила,когато я правим и когато не я правим. Сега е заради сватбата и сме казали за последно. После може след раждане евентуално. Просто страшно обичаме да експериментираме с храната и да си хапваме екзотики и от опитване си качваме по някое кило.
Първите пъти  е труден плодовия ден,после се свиква. Понякога се случва и да я нарушаваме в някой от дните или да ги сменяме,но важното е след това да се продължи по график и до край. Иначе ако усетя,че ще ми е много трудно да устискам  на плодов си правя плодови рафаело- в блендер слагам сушени плодове,сурови ядки и ги смилам,после ги правя на топчета и ги овалвам в кокос,сега има най-различни сурови барчета на същия принцип. Другото е,че задължително гледам да си взема банани за резерв,ако много не издържам и избягвам да ям ябълки,защото много ми пригладнява от тях.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #227 -: май 12, 2016, 16:36:14 »

Киви, как какви новини? Та да не е малко да имаш син в Оксфорд? funnytooth
Момите от Майко мила са активистки в най- големия сайт, дето започва с мама и свършва на бг, с точка в средата.  Wink Там има и много наши съфорумки, та няма как да не се преплетат нещата. Да не говорим, че периодично се сформират ФБ групички по интереси, после от тях едни се отлюспват и сформират нови и тайни, някои имат по два три профила...Та давайте я в Туитър, я някъде другаде Wink
Мари, ние си говорим, ама не действаме. За следващия месец да го имаме предвид, че който открива темата, трябва да я сложи на "онова място".  smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: май 12, 2016, 16:55:43 »

Еее, Свекърва, развали магията.....
Друго си беше да въртим тука разни конспиративни теории biggrin
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #229 -: май 12, 2016, 16:57:42 »

Здравейте, здравейте!
Аз ходих да си взема девойката от детска.Днес бяха на екскурьия до Копривщица и ми беше притеснено да не и стане лошо( последното пак следствие на ушите).Само сутринта и е било лошо и е п....нала.Баща й веднага скочи; ама нали казахме, че трябва да седне отпред.."
На тати момичето:).Донесе ни хляб, беше доволна, горда и изморена.

Киви, много е субективно това с градините, коя е по престижна, защото  за едни може да е добре, а за теб не.Освен това е важно и какви ще са госпожите, при които ще се паднете, а и самото дете.Винаги е по- удобно да е по-близо, според мен.Иначе сега градина, чакай да наближи училище съвсем откачат майките:)

Миленка, огромната, слънчева усмивка е първото.smile
За бебето снощи и аз се разтроих, страшно е.Мари, ми даде и друга гледна точка, наистина може пък така да е било за по-добро за самоти дете.За родителите не ми се мисли, цял живот ще остане болката и гнева, обидата от държавата.
Вече не съм сигурна, че всеки си получава заслуженото, нещо загубих вяра напоследък.

Панди, честит рожден ден! Бъди много здрава,щастлива, и обичана.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: май 12, 2016, 19:36:50 »

Тука аз съм виновна, че не скрита, защото отворих темата, а вие сте имали уговорки. Ама като не влизам да чета...

Свекс, за автобусите бях сигурна.
А фирмата на баща му /тя не е изцяло негова де, за мое щастие, но по-голямата част/ е за поддръжка на заводски машини и имат договори с големите заводи в окръга. Освен това чат-пат изпълняват и някакви други поръчки, като изолации, изкопни дейности и тн.

Аз пък тия Майко мила, съм им чела две статии. И то в последния месец. Никога преди не ги бях чувала.

И лекичко да се похваля, в рамките на месец ми вдигат заплатата за трети път.  yahoo Даже не съм разбрала и сега се прибирам и виждам - пратили ми писмо да ме информират за последното.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: май 12, 2016, 19:48:37 »

Ехе, браво, Вики!

А за това, където казах, че място няма да си намеря, докато не го изясним този въпрос оставаме ли или сме временно и ще се връщаме е, защото аз си го представям така, отиваш някъде и започваш да градиш нещо, не си гурбетчия, планираш, имаш очаквания, подреждаш си живота и т.н
На 25г морето ми беше до колене и имах цялото време на света, мислех си, че мога да започвам да редя живота си отначало, колкото си пъти искам, докато намеря своето.
Сега вече по друг начин виждам нещата, а именно че няма цял живот да започвам все от 0 и като се хване една посока, трябва да се следва и да има прогрес, не постоянно да се стои на изходна позиция.

Казвам го, защото ако го бях мислила 10 години по-рано, сега животът ми щеше да е друг.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #232 -: май 13, 2016, 07:55:27 »

Хайде на петък, дето не е петък! Wink
И пак френска закуска, този път с видими кроасани.
Марта, тези екскурзии не ги ли забраниха? От много майки чувам, че им водят деца в детска градина на еднодневни пътувания с рейс. Съседче ходи до София, ама не може да каже какво е видяло. Как се хващат учителките, хич не ми е ясно...Да ходят, няма лошо, ама на по- близки разстояния и някъде на открито. Като станат по- големи, тогава да гледат музеи и исторически забележителности в градовете, така си мисля.
Вики, питах за фирмата, за да се види дали може да бъде управлявана или преместена другаде, да не е точно в Шумен. Щом не е еднолична обаче не е такъв голям проблемът, няма да се затрие. Предполагам, че свеката е решила да пита уж индиректно дали няма някое бебе на път, не че преритва да се връщате.  smile
Ако обаче Теодор не се чувства доволен от тамошната си работа или не я намира перспективна, определено има проблем и родителите му го чувстват. Свидетел съм, за съжаление, на кофти развила се ситуация на наши приятели, които заминаха през 90-те за Америка. Той гледаше децата и разнасяше пици, докато тя учеше за да си приравни докторската диплома и съответно загуби време и успешна семейна адвокатска практика в БГ. Понеже отидоха със спечелена зелена карта, първо се разделяха за по 6 месеца, а после се разведоха. Последваха неуспешни връзки и за единия, и за другия, децата бяха дърпани от баби и дядовци и в крайна сметка семейството се разпадна и сега всички са нещастни на стари години - той тук, тя там, а децата, макар и вече достатъчно големи, още говорят, че всичко е било чий инат ще надделее. Твърде сложно е, когато се появят децата, та уеднаквявайте си критериите докато е време good
Мари, вече почнах да вярвам, че всичко се случва за да ни се изяснят приоритетите. Едно го планираш, друго става и пак от "0", просто трябва да си минеш пътя. heart


* 13151499_1140652149318213_3924747276127312032_n.jpg (58.6 KB, 288x288 - видяно 2201 пъти.)
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: май 13, 2016, 09:02:16 »

Добро утро!
Както виждам има тук казуси отново, но свекито пак е дала съвети умни и разумни, само мога да добавя следното:
Марта, нашите ходиха на еднодневна екскурзия за края на градината -до Варна - 120 км. по магистрала. Ходиха на делфинариум, планетариум, морска градина и Мак Доналдс. Бяха впечатлени, макар че нашата често ходи с нас до В-на. Хубаво трябва да се обмисли и обсъди, хем да не се скапят от път, хем да не им е скучно, хем да има нещо интересно да видят, хубаво е да ходи, ако всички ходят за да не си каже - какви смотани родители имам, на една екскурзия не ме пратиха!!!  pardon
Чери, минахме през тая дилема през 2006 г, тогава минах през много труден период на обвиняване, гняв, отчаяние, хич не ми беше лесно да се забием в това село, но както виждаш неведоми са пътищата господни, сега хич не съжалявам за избора си. Ако бяхме в Англия нямаше да постигнем това, което имаме в момента най-вероятно. Хубаво помислете, повече мисли и по-малко говори, мъжете не е необходимо да знаят всичко, което си мислим, нали?! За чужбина се иска много късмет и хъс. Успех!!!  good
Мари, защо си толкова критична към себе си? Все имам чувството като те чета, че имаш комплекси затова, че в момента не допринасяш много за семейния бюджет. Прояви още малко търпение, не се отчайвай!!! Не бързай с решенията, и етървата се върна на 2-та година от Канада, но сега горко съжалява. А мандалото се лопна, кервана тръгна, остана си само с мърморенето. Тая година брата на Инж. става на 40 и мисля, че вече няма да се реши за емиграция. Кураж!!!
Нямам време за повече. Днес изпращам абитуриентите. Дано не ревна на изпращането, че 18-годишните 'мъже' не гледат с добро око на подсмърчащи даскалки, хахаха
Хубав ден!
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #234 -: май 13, 2016, 09:13:57 »

Добър ден!

Свекърва, при нас доста често организирато свен еднодневни и по цяла седмица.Миналата и тази година бяха на зелено у-ще в Хисаря,,тази в Сандански.За мен това е много време, а за госпожите незнам как се наемат.Факт, е че доста деца ходят.При нас повечето родители се притесняват и не ги пускат.Тази е първата екскурзия, на която имаха 10 деца от тяхната група.Естествено, въпреки че бяхме предупредили, че и става лишо и бяха обезщали да седне отпред, нейната група бяха най- отзад.Резултатът, е че деца на които никога не им ставало лошо, се скъсали да повръщат.Освен това, каза че е била много мокра и резултатът е пак сополи...Следващият път не съм сигурна, че ще я пусна , а и когато я попитах дали би ходила пак, тя каза " не".

Вики, и според мен е хубаво да се изясните навреме и да имате представа в каква посока бихте искали да вървите.

Ставам, че ме чака обикаляне по доктори.

Хубав ден.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #235 -: май 13, 2016, 09:30:44 »

Добро утро, днес съм ненаспала се и ми е много зашеметено, но все пак ще ви почерпя, че имам няколко повода - малкият ми братовчед става на 13 години, обичам петък 13 ииии на тази дата преди 5 години сме се запознали с моят прекрасен, мил и грижовен мъж  heart Пак беше петък 13, от тогава го обичам и като цяло дата 13 Wink



Хубав ден  give_rose
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #236 -: май 13, 2016, 10:12:20 »

Добър ви ден... тамън сутринта се изкфих на слънцето, а то какво стана - пак вали... Горкото дете , писна му вкъщи...

Момичета имам въпрос - имате ли идеи а хубава църква из София.. Искам нещо малко и уютно.. харесахме Драгалевския манастир, но много лоши отзиви имам за там - правели по 2-3 кръщенета наведнъж, заедно къпели децата... не ме кефи идеята...

Фери - честита годишнина ако я празнувате... Хубаво е че си помните датата на запознанството, ние с Фил не я помним много много хаха

За петък 13 - на мен ми върви обикновено. 13ката е моет число - М е 13тата буква от азбуката, в училище все бях номер 13... та затова не се оплаквам.
Вчера бяхме нагости на наши приятели с новородено бебе - едва тогава осъзнах колко е порастнал Боби heart все го гледам през деня и си викам че е още бебешор.. ама снощи като видях истински бебешор осъзнах че имам малко сладко момченце -детенце хийий heart Боже кога се изтърколи една година..... другия петък става на годинка, направо не ми се вярва
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: май 13, 2016, 10:14:02 »

Добро утро! Coffe

Фани, интересни изводи си си направила покрай моите постове. Аз не пиша често за финансови неволи и да ти кажа не го изживявам толкова това, че не допринасям за семейния бюджет, въпреки че бихме били сериозно облекчени, колкото това че ми "окуцяха" много социалните контакти и въобще това ежедневие между тенджери и чинии, памперси, бебешки ревове и момчешки свади, леко взе да ме извежда от равновесие, особено като "резултатите" не са особено задоволителни......
В прав текст за чужбината имах в предвид, че съжалявам, че не съм взела такова решение преди  10 години. За връщане и дума не може да става, поне доколкото зависи от нас, иначе обстоятелства да искаш, човек в нищо не може да бъде сигурен.
Но, както казва Свекърва, " всичко се случва за да ни се изяснят приоритетите". С други думи преди 10 години можеше и да пропилея шансовете, които имах сега. Както казваше дядо ми "трябва да ти уври главата" .
И въобще човек не може да надскочи себе си или поне не в повечето случаи. Когато не си готов за нещо, колкото и уникално голям шанс да бъде а бъдещето, няма как да бъде оценено подобаващо.

Марта, детето сигурно има право и е важно нейното впечатление. Аз например ненавиждах тези екскурзии, а ходехме доста. Просто начина на организиране или и аз не знам какво точно, но имам лоши спомени.


Свекърва, даваш тука разни нишани, ама си много потайна Wink



Фери, честито за всички хубави поводи!

Защо така недоспала?! Тъкмо преди дни се похвали обратното....

Ей, все едни такива плодови тортички предлагате, направо ми "взехте очите" тези дни.

Фани, дръж се мъжки пред мъжете, никакви сълзи! blum
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #238 -: май 13, 2016, 10:32:47 »

Свекърва, даваш тука разни нишани, ама си много потайна Wink
Е сега вече съм в положението на Киви за хубавите новини look
Нямам нов обожател нито в парка, нито в Кауфланд, не са ми вдигнали пенсията, снахата отиват на екскурзия в Тайланд, та едва ли е в очакване на двукрака изненада, американка, дето майка и има 6 брака заряза малкия като неблагонадежден заради виза, та казвай в пряк текст blum
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: май 13, 2016, 10:37:33 »

Е сега вече съм в положението на Киви за хубавите новини look
Нямам нов обожател нито в парка, нито в Кауфланд, не са ми вдигнали пенсията, снахата отиват на екскурзия в Тайланд, та едва ли е в очакване на двукрака изненада, американка, дето майка и има 6 брака заряза малкия като неблагонадежден заради виза, та казвай в пряк текст blum


Еха, направо ми падна шапката, голям анализ! lol

Имам в предвид за малкия ти син, че покрай драмите с излизането му без чадър, спомена че да има дрехи, да отиде на работа, другото лесно.... т.е ходи на работа в България.
После писа, че сега ти е болна тема "завръщането", та пак в тоя дух.
С други думи започва ли от 0-та или още не се знае?
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines