Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 00:14:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема Майски вълнения 2016  (Прочетена 168026 пъти)
 
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: май 05, 2016, 09:38:11 »

Аз за 8 говорех  blush
Честито, Тони! Още 1263849*366#8#)€ месечинки да празнувате заедно! Забележи и Левро съм ти сложила за разкош!!!
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #46 -: май 05, 2016, 09:56:32 »

Добър ден !

 Честито на Тони и още много месеци и години да сте заедно smile

 Фани, а празник на какво точно е този Хърделез. Аз правя асоциация с Едерлези,ама не знам дали не е грешно.

  Вие хубаво наредихте маси за закуска,ама аз съм днес само на гола водица  NO
 
 Иначе за сватбата колкото повече наближава,толкова по-спокойна ставам. Все ще стане някак-всичко съм уговорила,резервирала,уточнила,та ще се получи. Роднините започват да изкукват,но аз не им обръщам внимание. Най-големият ми дерт са ми обувките-няма и няма,и във фабрика се наврях "Не може,госпожа,по-големи можем да ги направим,по-малки няма как да са калъпите" Младоженецът е готов,аз съм само на поръчки,нищо готово нямам,ама тва е biggrin
 Ох, самолетите за парада летят точно над нас и само тичам да ги гледам, голяма емоция ми е  heart Айде хубав ден!
 
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: май 05, 2016, 10:17:10 »

Хубав мрачен ден!

Фани, много ми беше интересно да прочета за обичаите и да разгледам снимки  Girl_hide Веднага те познах!

Тони, честита годишнина, живи и здрави и все да се обичате, даже и по-силно!

Гледам и в Монако хапват козунак  blum

Рони, ама то наистина съвсем наближи сватбата! И поздравления за волята с тази диета, не те ли е страх обаче, че роклята ще ти е голяма накрая  girl_wink

Аз да се похваля - вчера ми взеха мерки и дадох капаро за роклята! Спрях се на бутик Жана Жекова, просто ми останаха очите в моята рокля. Сега се надявам да съм в най-добрата си форма до август, когато ще започнат да я шият.

Взех си и обувки, и чанта за сватбата, на която ще кумуваме - много високи обувки, не съм носила досега, имам седмица, за да се науча  danceg

Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #48 -: май 05, 2016, 13:14:44 »

Рони, то в твоя случай съвсем дошло, аз не чета мн по другите теми, пак добре че тук успявам и хич не знам какво се случва с твоята сватба. Ще издадеш ли малко, цвят, тема, идея за роклята?

Бубе, а пък вашата сватба си я представям нощна и на роженските поляни smile Не знам и за нея нищо де, я почвайте да разказвате! ... и честита рокля smile
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #49 -: май 05, 2016, 13:27:39 »

Момичета, само да попитам знае ли някой за добър УНГ, става въпрос за дете.Може и на лични.Благодаря предварително.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #50 -: май 05, 2016, 14:55:10 »

АА не така бе,момичета,не е съвсем има още малко време да кажа съвсем дойде ахаха  beating

Киви, аз пък гледам да не пиша за сватбата тук,че да не завладяваме всяко пространство с предсватбени трепети и въпроси "колко бяло да е бялото" Wink Ама като си питала сега да си кажа (самa си го поиска  tease)
Тази година няма булки,които да са редовни и постоянни и от набора си знам само Бубето и още 1-2 момичета,та и в съответните теми не пиша толкова много ,колкото предполагах в началото,чакам си моята (много съм скромна). Идеята преди 9 месеца я измислих като много различна и нетипична,а докато дойде време всичко живо това реши да прави-здраве да е...ще се пишем модерни,макар и да не ни е била това намерението,дори напротив. Както и да е - зебло и мента ни е темата,буркани с канапи и бели цветя и малки бурканчета с вода и свещи. Роклята се шие или по-скоро чака да минат абитуриентките,че да я почнат. Грим и прическа вече уточних,цветя също,чакам да наближи да поръчам тортата. Украсата ми я прави моя приятелка по мои идеи и тъй.. Wink  Визията за роклята и търсенето ги има в последната част на темата за рокли,за да не изпльосквам и тук по роклА biggrin
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: май 05, 2016, 16:32:32 »

Пропуснах да ви почерпя, че днес ми е едно тичане за подаръци, за торти... Баща ми има юбилей, става на 50, та за негово здраве:



Киви, няма да е на роженските поляни, ама пак ще е горка, в планината  blum То и темата ѝ е такава - горска приказка + винтидж + ръстик (все сложни думички). И при мен, както и при Рони ще има зебло, ще има и бурканчета. Основното цвете ще е гипсофила. Перли, шишарки, свещи. Цветовете са кремави, съчетани с кафяво, тъмно зелено. Първоначалната ми идея беше да е стиймпънк сватба - с зъбни колела, стари части и крушки - но ресторанта ни не е подходящ за това, така че се пренастроих към друга страст. Всичко се заформи още след като избрахме халките си и сега гледаме да вложим елхички навсякъде  Girl_hide
« Последна редакция: май 05, 2016, 16:34:05 от Bube » Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #52 -: май 05, 2016, 18:52:43 »

Ха добър вечер smile

Завърнахме се и ние от скитане по Северозапада smile Много ни бяха хубави празниците, въпреки времето и нещата, за които имам да ви мрънкам (ма като гледам какви сериозни неща има в отдушника, моите ми се струват песен, та може и да не ви занимавам). В четвъртък посрещнахме леля ми от Италия, ей много свежа изглеждаше, на фона на предишния път, зарадва ме  heart Явно добре ѝ се е отразил разводът и се е успокоила, доволна съм много, че ми беше на грижа smile Разходихме я из София, правихме се на екскурзоводи с брат ми (ММ отиде на тренировка), после се събрахме при нашите да хапнем и на другата сутрин се натоварихме с все заек и заминахме към Берковица. Не помня кога за последно сме се събирали така всичките и при едната и при другата ми баба  smile Дойде и братовчедка ми с малкия, ма няма да ви се обяснявам там за каква простотия става въпрос, чак ми стана жал за малкия  NO И така няколко дена бяхме яли, пили и се веселили, всички припкаха около мен (ей, друго било да си бременна), общо взето почти никаква работа не съм свършила, освен да ям, да спя и да се наслаждавам на ММ (определено имахме нужда, още повече, че осъзнавам, че това са ни последните спокойни мигове, в които може да си обърнем внимание само един на друг)  heart След Великден отпрашихме към Врачанско да видим на ММ роднините, и там беше голямо ядене и глезене, единият ден бяхме в Криводол, на следващия се разходихме във Враца. Значи да ви кажа, определено имахме нужда от нещо такова да си проветрим съзнанието и да не мислим за нищо...чак днес като се връщахме към София вече се присетихме за разни простотии, ама поне една седмица си починахме активно  smile

А, искам вече на работа, да не повярва човек lol

Извинявам се, опънах чаршафите, ма така е като не съм писала цяла седмица  blush

Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: май 05, 2016, 19:00:50 »

Що бе, Фери, дай сега тука да разнищим. Обичам да говорим за чуждите деца, че някакси се чувствам велика майка в сравнение с тях  blum
А моя Убосник ме зарадва за празника с няколко крачки и една скъсана петолевка, хахахаха
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #54 -: май 05, 2016, 19:49:57 »

Специално да отговоря на Фани ще кажа какво ме възмущава много smile И Фани, чакам да те видя със синята рокля и подаръка ми give_rose

Казвала съм ви и преди, че тов дете под стъклен похлупак го гледат, пазят го много и от всичко, най-вече ядене. Та както се бяхме събрали всички на Великден, имаше нарязани мезета и тн и малкият (на 2 г и 3 м) буквално си открадна малко филе ииии стана егати скандалът! Скочиха майка му и баща му, все едно миша отрова е взел, изпаднаха в паника докато успеят да му го изтръгнат от ръцете, той се разрева, едвам го успокоиха, като му набутаха един банан (щото е здравословен) и после всичко в радиус от 50-60 см се покри  angry След това си поиска торта, ама естествено никой не му даде, пак рев + банан за успокоение и така 2 дена все ми беше жал за горкото дете  sad Не знам, важно е да си храним здравословно децата, пък и себе си, ама това ми избива на крайност и не го одобрявам...А той миличкият като си открадна филето беше толкова щастлив, чак потрепера от кеф, че ще яде нещо различно и желано...ама не успя  NO

Да кажа и за май месец, че ми е в топ 3 на любимите  heart Защото през май месец сме се запознали и гаджосали с ММ, първият пролетен и хубав месец без Р, даже исках много сватбата ни да е май, но ММ ми предложи януари и не ми се чакаше година и нещо, пък и исках да се оженим на нечетна година. Всичките ми братовчеди са родени през май, кумата ми + любимата ми баба  smile Като започнахме бебеправенето се падаше точно май да дойде бебето, ама тя пък си избра юли (дай Боже) и така, много поводи имаме през май, особено като се сложат многото почивни дни и празници  smile
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: май 05, 2016, 21:42:16 »

Еее все си мисля да се включа, пък все няма с какво. Хванете някоя тема, да взема да си изкажа компетентното мнение.  pleasantry
Аз сега съм в нова дилема, коя годишнина от сватбата да празнуваме??? Щото като сложиш датата на сгаджосването (която според мен е една, за него е друга), годежа (който и той се е прострял като Провадийска околия на една седмица)... Та от 10 стола - на земята. Все някакви планове искам да направя и все не знам за кога, та накрая нищо. А и мойто дръвце, къвто е романтичен.... Ортикария получава като спомена, че имаме някакъв празник.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #56 -: май 05, 2016, 21:58:23 »

Бубе, Рони, аз си мечтаех за зелена сватба, но практичното Киви се съобрази с реалностите на ресторанта. Иначе и двете много добре ми звучите, нямам търпение да ви видя проектите реализирани.
Аз тази вечер рових из библиотеката защото искам да включа няколко прочетени книги в благотворителен базар за едно болно детенце, така от книга намерих книата със сватбените пожелания. Бях ги забравила, някои хора вече ги няма, но написаното остава... много се разчувствах.
Фери, тези родители са повърхностни лицемери... те само банани ли ядоха или се наплюскаха свински... и после що децата си мразят родителите.... направо са за  Oh my ... Oh my ... beating beating
Чери, вземи първата документирана дата и действай. Аз празнувам годишнина от сватбата само, празнувам силно казано ама се отчитаме във фейсбук smile
« Последна редакция: май 05, 2016, 22:09:57 от Kiwi » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: май 06, 2016, 08:00:52 »

Честит празник, девойки smile Да ни е жива и здрава, Джоси! Винаги толкова прекрасен и позитивен човек! Ако има някой друг да ме прощава, после може да се сетя  blush

Ние се запознахме и сгаджосахме на една и съща дата.. 3ти юли. (понякога празнуваме на 2, понякога на 3, защото реално се запонзахме на 2ри вечерта, а целувките и свалката стана на 3ти в ранните зори  danceg) От вратата за краката, както се казва.. Т.е запознахме се, танцувахме, поцелувахме се след няколко часа и 1-2 часа след като се разделихме, той се обади да се видим същата вечер.. Кога всичко това премина в нещо повече, не помним и двамата..  pardon След 2 месеца се запознах със сестра му и семейството му, после той дойде във Враца и те така до днеска (както бих казала, като видна Врачанка!  tease) Оженихме се на 5.09 (подписахме на 3ти, ама никой не го брои това).. Сгодихме се на 24.10.. Празнували сме само датата на запознанството, а от тази година и на сватбата.. За годежа гледаме да пътуваме някъде, като по такъв начин отбелязваме Римското ни сгодяване  heart

Хубав ден на вас, аз съм на работа  angry
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #58 -: май 06, 2016, 11:00:54 »

А така...Минаха и над Пловдив самолети и въртолети и изгледах парада. Г-н Президентът нещо много се въртеше и шуголеше Wink
Обичам чужди дертове, че да изкажа и аз кумпитентну мнение blum
Ами за бой са домакините, особено ако знаят каква е обичайната реакция на родителите на детето. Не е въпрос само да е нещо здравословно, а да не е вредно. Големият син примерно се изприщваше от филета /между другото, те не са подходяща храна и за бременни/, а малкият - от млечен крем с яйца. С течение на времето това отмина, но до 3-4 годишни предупреждавах роднинското тяло да крие такива храни от тях. Та нека не съдим еднозначно Wink
Понеже още няма кафе, почвам с мадридските снимки. Хихи, целта тук не е да се види красива снимка, а ценоразпис. Отвратителното зелено в бурканчето е мое и почти ми хареса. Казвам почти, защото чията вътре беше на топки и запуши гадно сламката, та трябваше да духам на обратно и да бълбукам пльокалчета, за ужас на Родния, който се правеше на колтурен. blush
Честит празник на Джоси heart Чак сега се светнах, че отклоних от ФБ покана за приятелство на Гергана, защото не се сетих, че се казва така. nea Ще се поправя обаче give_rose


* IMG_5111.JPG (65.03 KB, 374x281 - видяно 2162 пъти.)
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: май 06, 2016, 11:36:43 »

Свекърва, може ли да разкажеш малко за Мадрид , къде бяхте , някакви съвети и нещо полезно, препоръки. Че утре отиваме за 5 дни .аз четах и гледах , но друго си е от първа ръка. Мислех да ти пиша на лично , но мисля че и за другите ще е интересно.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines