Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 12:36:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема Майски вълнения 2016  (Прочетена 168035 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: май 06, 2016, 12:34:16 »

Ами за бой са домакините, особено ако знаят каква е обичайната реакция на родителите на детето. Не е въпрос само да е нещо здравословно, а да не е вредно. Големият син примерно се изприщваше от филета /между другото, те не са подходяща храна и за бременни/, а малкият - от млечен крем с яйца. С течение на времето това отмина, но до 3-4 годишни предупреждавах роднинското тяло да крие такива храни от тях. Та нека не съдим еднозначно Wink

good
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: май 06, 2016, 14:37:08 »

Добър ден и честит празник!!!
Явно времето е с нас! На село не вали все още.  good силно да не вали още час два, надявам се да стане хубав ритуал.  good
Фери, пак се чувствам велика благодарение на теб, нищо че още ме боли за 5-те лв от вчера... На 13-ти съм я нарекла роклята и шала, ако ще и сняг да вали. Нали няма да сме на открито  tease
Свеки, на мен повече ми прилича на превземка туй с яденето. Прекаления светец и богу не е драг нали знаете. Пък домакините могат ли да знаят на всеки детето към какво има алергии. Пък и като не им харесва на въпросните родители менюто да не си водят детето на такива сбирки. Колко му е да се свари един картоф за това детенце например?! Ама сигурно и за това домакините трябвало да се погрижат  crazy
Да ти е живо и здраво името Джоси!!! Честито и на Гучи и Герганчето, макар че отдавна не съм ги засичала във форума. Да са ни живи и здрави всички именници, че и другите покрай тях!!!
Чери, тегли чоп. Или пък защо трябва да правиш изненади с повод. Давай без повод, импровизирай  tease
Трябва да вървя, че Кико нещо прави оттатък скришно...
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: май 06, 2016, 14:40:42 »

Благодаря ви за пожеланията..

Нека всички именници да си носят с много здраве името..

Почерпете се макар и виртуално  smile


* 023350867.jpg (62.18 KB, 448x299 - видяно 172 пъти.)
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: май 06, 2016, 14:41:50 »

....и малко сладичко..


* 21094_338_.jpg (15.24 KB, 338x225 - видяно 2598 пъти.)
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #64 -: май 06, 2016, 15:02:08 »

Мараба и честит май и честит празник и от мен!
След едноседмичен "кънтри тур" вчера се завърнахме благополучно, та да си починем от почивката.
Днес за пръв път ходихме и на парада. Не видяхме много, но пък децата бяха впечатлени (бяхме с едни приятели с дете), почерпихме се дружно за празника на ММ и точно преди дъжда се прибрахме.

Свекс
, винаги постовете ти са на място и винаги предлагаш и друга гледна точка, която ние в моменти на умопомрачение пропускаме. Откакто съм майка започнах да разбирам и другата страна на монетата и често попадам в ситуации, подобни на описаната. Постоянно търпя критики за това, но хич не ми пука. Въпреки всичко, за 6 дни при баби, лели, вуйни и прочие, детето ми направо се натрови от шоколад. Лошото е, че Бубет явно им се вижда достатъчно голяма вече, за да не ме зачитат като авторитет: ти ги молиш да не дават нещо на детето, но гласът ти отеква като в пустиня. Резултатът - бясно, агресивно и ужасно кашлящо (кашлицата се появи като бонус) 3-годишно, затворено вкъщи заради дъждовното време. И после: "Аууу, ама защо се държи така?"  hunter hunter

Свеки
, и аз чакам с нетърпение разказите ти за Мадрид smile

Май месец е един от любимите ми, заради предстоящата годишнина от сватбата ни smile За жалост е и много натоварен служебно, та никога не мога да се отпусна и да му се насладя ....

За празнуването, ние празнуваме и годишнината от сватбата (с фотосесия и посещение на любимия ни ресторант, където черпихме след подписването), и сгодяването ни (просто защото съвпада с моя РД), и началото на връзката ни. Не, че съпружето е много въодушевен, но съм решила, че ще го науча да уважава празниците и да ги празнува  beating

И пак, честито на всички празнуващи! Отивам да мятам агнешкото в тавата!

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #65 -: май 06, 2016, 16:17:03 »

Руми, специално за теб копирам блиц информацията, която дадох пак по спешност. Качвам си и снимката пред Дон Кихот и Санчо Панса, специално по препоръки на Мари. Ще видя къде да ги сложа, че така отнема време да ги смалявам.
Ето малко по- подробна информация за организацията ни в Мадрид. Бяхме в този хотел: Hotel Vía Castellana 4*, с включена закуска. Намира се на централна артерия, на няколко автобусни спирки от стадиона Сантиаго и пред него е спирка на Метрото, както и е начална спирка на множество автобуси. Закуската е на блокмаса, има безплатен интернет, чистичък, с любезен персонал, но най- важното е, че локацията му е страхотна. По Vía Castellana има много хотели от същия тип заради стадиона. При настойчиво търсене миналата година големият син беше намерил много изгодна оферта за 4* -ен, около Нови Министерства /на още по- добро място/.
От летището има възможност да се изтеглиш с Метро. В този гид http://gidmadridispania.com/ има карта, мисля №8 ходеше там. Летището е много добре обозначено, подобно на лондонското има влакче от терминала до залата за получаване на багаж и изхода / входа. Ако ще ползвате Метро, удобно е да си купите метрокарта, важаща за 10 билета за метро и автобус. Както навсякъде, може да се ползва от няколко души с предаване.
Купува се от всички метростанции и струва 13.50Е, иначе билетчето е 1.50Е. В рейсовете може да се плаща и директно на шофьора, а билети и карти предварително има по павилионите за цигари и вестници.
Аз не обичам да съм под земята и ползвахме автобус и няколко пъти такси. Всички таксиметрови коли са бели с червена ивица, возят на една тарифа и на нас /4 души/ ни излезе 20Е до хотела. Ако кажеш на шофьора къде искаш да отидеш и попиташ колко ще струва, казват почти точно. Проблем е да те разберат обаче, говорят само испански и в краен случай италиански. Дори да ти разберат английския, отговарят на испански.
Из града се движехме предимно с рейс. Редовни са и са изключително добре организирани и обозначени, с малко разстояние на спирките. Застава се в редичка за влизане от първа врата, когато се зададе чаканият номер, а ако сте само вие, махате с ръка на шофьора да спре. За слизане на желана спирка се натиска жълт бутон. В рейса има екран, на който се показва следващата спирка и какви връзки има с други превозни средства. Хехе, естествено,повечето линии минават през историческия център.
Ние си купихме билети за Хоп- он рейсчетата за да придобием обща представа за града. http://madrid.city-tour.com/en/what-to-see-madrid За 2 дни стува 25Е и минава през всички забележителности по двата тура, а обясненията са на 14 езика и са достатъчни.
Ние бяхме в Царския дворец, има слушалки на разни езици. Според мен, не е нещо невиждано, ако не се интересуваш от картини, гоблени, килими, родословно царско дърво и декорация на стаи. Повечето неща са в оригинал и за разлика от френските и немските изглеждат по- стари и захабени. Няма къде да се седне и за секунда и ако случите много хора е пълна лудница. Но пък си заслужава, защото дворецът е все още действащ и сме гледали много телевизионни репортажи от политически и светски събития там. Картоните /основата, по която са бродирани гоблените/ са на големи майстори художници.
Бяхме и в Прадо, пак със слушалки. Имахме късмет и не чакахме много за вход, но пък засякохме две групи азиатски ученици, които се бутаха и шумяха като мравуняк. Не се позволяват снимки, дебнат много внимателно. Видяхме и колекцията в музея Тисен, където са и по- младите художници. За съжаление не може да се види всичко, нужни са поне по 2 дни на музей. Има и часове за безплатно влизане, казаха, че може и да не се чака много. Работното време може да се намери в Гида по- горе.


* IMG_5039.JPG (67.44 KB, 311x300 - видяно 2594 пъти.)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #66 -: май 06, 2016, 16:31:58 »

Слизахме на всички площади за малко снимки и да разгледаме, до египетския храм има лифт, от който може да се види Мадрид от високо. Загубихме доста време на Плаза дел Сол, ужасна тарапана е...На всичко отгоре бяхме в съботен ден и имахме неблагоразумието да влезнем в Примарк. Нищо не купихме, ама каталясахме буквално в блъсканицата.
В Ботаническата градина и Зоологическата има вход и решихме да пропуснем. Много по- впечатляващ е паркът Риторо, страшни цветя, арки и оформление с фонтани.
Футболните фенове /мъжете ни/ гледаха стадиона Сантиаго от сладкарница на покрива. Има вход и после консумация на кафе или друго, но се виждало всичко по игрището. Иначе има тур по целия стадион, съблекални, трофеи и др.
Водата в Мадрид се пие, няма нужда да купувате в шишета- 0.5л. е 1.5Е по важните обекти.
Пълно е с турски ресторантчета за бързо хранене със салати и дюнери, пици и сандвичи. Испански кафета също има много, предлагат фрешове, сладоледи, кафета /средно по 5-6Е/ и разни испански сладкиши, които лично на мен не се харесаха. Испански ресторанти започват работа след 11часа и затварят към 14ч., за да отворят после чак за вечеря. Пак са малки, предимно на открити площи. Едно ядене /паеля с различни съставки към ориза/ е около 10Е, бирата върви с тапас, които ти се полагат, но трябва да си поискаш. Ние обядвахме само един път седнали. Другите дни или минавахме направо към вечеря, или ходехме до закрития пазар /има го в Гида/ и пиехме фрешове и си купувахме нещо на крак. Портокалите и мандарините им са страхотни, ароматни и сладки.
Има много Старбък кафета, където също може да се отдъхне и хапне и най- вече да се ползва тоалетна. Склонни са да пускат до тоалетните по заведенията дори и без консумация. Другата възможност са големите магазини и докато си в музеите, безплатни. Има и химически, но до тях не сме опирали. Бяхме и на бар, на високо, само трябва да си спомня къде имам записан адреса. Плаща се вход, горе коктейлите са забележителни, гледката - също.
Бяхме и един цял ден в Толедо. Случихме 1-ви май и беше лудница. Катедралата там е една от най- красивите.
Barat e do Plaza de las cibeles. Adresyt e calle alcala 42 I e otvoren sled 11 sutrinta wikenda. Dolu ima vhod 4 evro, ako konsumacijata nadvi6i, dopla6ta se. Други два бара има на покривите на новите 4 кули, но там не сме ходили. Както казваш, май сте за парка Ротиро, огромен е, без вход. Колекция от палмови дървета и изкуствени шадравани има и в Старата Гара, пак без вход. В Гид-а има опоменати цени на входове на всички забележителности. Ние имаме познати в Мадрид, та вечерите бяхме там, не сме излизали из града.
Около закрития пазар има много ресторанти, вечер било интересно, защото младите си носели бутилки сангрия и черпели де когото срещнат. Ние пък си пиехме българско вино с приятелите, ама стари хора сме
Първата вечер пък имаше валежи с гръмотевици и го минахме на хранене в хотела - около 15 Е, без пиене на човек
Но пак казвам, имахме закуска и вечери при познати и в музеите ползвахме слушалки, което вдига цената.
Носехме си и едни домашни енергийни барчета с ядки, та и хич не бяхме гладни.
В Прадо и Тисен има картини на Веласкес, Гоя, Рубенс, Дега, Гоген, Пикасо, Дюрер и много други, много скулптури и временни изложби на съвсем млади творци
Разгледай галерията на Гид-а, сградите по улиците са приказни
Туристическите рейсчета обикалят навсякъде и всичко се вижда отлично. Имат и интернет връзка, та може и да търсиш допълнителна информация
Ето и една красива фасада, снимана от рейсчето:


* IMG_5089.JPG (66.76 KB, 391x247 - видяно 2608 пъти.)
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: май 06, 2016, 17:36:47 »

Ей, Свекърва, страшна си!!!
Страхотно си систематизира всичко от гл. т на турист! Браво! Личи си, че имаш опит.

Благодаря, че уважи молбата ми, много си добре там то тези рицари good

Впечатленията ми от дворецът са точно като твоите, затова  и казах, че може да се разочароваш.
Имали сте късмет, че не се е случил затворен за мероприятие, точно защото е действащ.

Пихте ли сангрия?

Бих добавила, че в заведенията сервират безалкохолните, особено кола с много лед и лимони. Изключително тонизиращо е.
Препоръчвам да се опита и гаспачо, в местен ресторант, както и някои вид картофи/приготвят ги по много начини и всички са вкусни/.
Аз също не останах очарована от сладкишите и не ги препоръчвам.

Градът е с отлична логистика, в това отношение/както и Барселона/ са идеални за туристи, които ходят самостоятелно и със самолет.



П.П Тука се оформиха два лагера в мнението за храните и ограниченията при малките деца. Общо взето, родителите подкрепят родителите. smile

Аз съм за баланса в отношението към храненето на детето, но твърдо са спазване на указанията и изискванията на родителите от 3-ти страни, поне докато детето е по-малко от 3 години.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #68 -: май 06, 2016, 18:23:46 »

Свеки това си го копирам и от тук на сетне ми става мантра на добрия турист за организиране на пътуване... Евалата good good good

Фери - да ти кажа аз от както съм мама се наглеждам на какво ли не - от едната крайност до другата... Аз се старая Боби да е в златната среда горе долу, доколкото може - всичко яде, без ягоди и гъби... Горе долу 1 път седмично правя за закуска филия с кашкавал и пуешко филе, възможно най обезсоленото - много обича - не го пестя откъм храна - каквото ядем ние това и той - онзи ден Фил му направи пица с домашно тесто... НО всеки си знае детето - Бобо е всеядно прасенце и не ми е проявявал проблеми към никаква храна и не ми е отказвал никаква храна. Да, старая се да хапва по-малко пържено и по малко солено, но не му го ограничавам - нали ще го запиша на ясла и дотук с "най-перфектната био тиквичка" както се казваше в една статия smile Но пък монетата има две страни - възможно е наистина да не му понасят на племенника ти определени храни и затова да го ограничават.
Наскоро видях и другата крайност - непроходило бебе, малко по-малко от Боби, майка му си седна на пейката в парка и го пусна да лази навсякъде- трева, пясък, асфалт, кучешки акита, стъкла ,фасове - всичко му мина през ръжете и устата на това бебе и аз бях малко шокирана, но според майка му така му се бил изграждал имунитет - та хора всякакви

Ние днеска сме без бебе, малко почивка вкъщи , мързелуване - екстра ми идва. Свеки иска и утре да го задържи, но Тони ще ми идва на гости и и обещах да е тук да го види Wink
Честит имен ден на Джоси, до която вся не мога да стигна да и пратя нещо хубаво да я зарадвам, както тя мен винаги успява - надявам се да не ми се сърди много blush

та така... пускам си филмче и продължавам с мързела
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: май 06, 2016, 18:32:25 »

Ей тая Свекърва златна. Много благодаря.  Страхотна и полезна информация. Ние ще бъдем в хотел Hesperia Madrid , който се намира на същия булевард като вашия. Там сме до 12 май. Определено няна да пропусна и Primark. Оттам пазарувам всички дрехи на децата. Най -много обичам да обикалям по улиците и да усещам по добре атмосферата.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #70 -: май 06, 2016, 21:09:45 »

Руми, има много големи магазини /аналог на нашите МОЛ/, нещо с "инглезе" в края им е заглавието, изписано със зелено. Успоредно на Виа Кастелана минава улица със скъпи магазини на известни фирми, ама и при намаление 200% само ги гледаме за тенденции. Wink
Мари, пихме сангрия, да. аз не съм по принцип голяма пиячка и познавачка, та не съм впечатлена. Виж зехтинът им е страхотен. heart В момента правят промоции през 100 метра - млади девойки или момци ти сипват на филийка хляб доста обилно количество. Имаше 5 вида зехтин, та по на 5 филийки и си почти наяден и добре изплескан Wink
Гаспачото наистина им е много хубаво и засищащо, както и всичките видове домати.
Хехе, това беше само спешна информация, по запитване. Ще разкажа съвсем не толкова сухо, обещавам. Просто в момента ми е много напрегнато времево и емоционално и не мога, ама ще му дойде моментът. smile
До понеделник малкото голямо дете трябва да вземе важно решение и аз се вълнувам с него.
Ей ни тук до мечето, в центъра на Мадрид /хихи, според испанците - на света/, отправна точка, откъдето се измерват всички разстояния.


* IMG_5090.JPG (68.78 KB, 380x348 - видяно 2528 пъти.)
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: май 06, 2016, 21:25:16 »

Много мило ми стана като видях мечето.....

Имам си го вкъщи на оловна фигурка. Не обичам прахосъбирачки, но тези сувенири, които си донесох от Испания, са ми много на сърце.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #72 -: май 07, 2016, 09:43:57 »

Нямам време да ви чета, после ще коментирам повече, но влизам само да направя уточнението, че детето не е алергични към нищо и става въпрос за чисто и просто родителски приумици и това го знаят всички, защото домакините в случая бяха прабаба му и цялото останало семейство Wink
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: май 07, 2016, 09:52:03 »

Нямам време да ви чета, после ще коментирам повече, но влизам само да направя уточнението, че детето не е алергични към нищо и става въпрос за чисто и просто родителски приумици и това го знаят всички, защото домакините в случая бяха прабаба му и цялото останало семейство Wink

Аз точно с майка най-много не мога да се разбера по въпроса за храненето....

Както и да е, всеки си има своя позиция, мисълта ми е, че никой не бива да съди или да се надсмива над решенията на родителите относно техните деца, те си носят тежестта на отговорността.

Дали даден подход е правилен или не, само времето ще покаже. Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #74 -: май 07, 2016, 10:18:09 »

Привет!
Днешната закуска е от тези ръчно направени сладки в Толедо. Били по стари семейни рецепти, първо ги правили монахините, затова има и грозна кукла, облечена така. Дръпнаха им такава реклама, че рекох да купя няколко, покрити с марципан. Ами...не се подлъгвайте Wink Обаче пък ми дойде вдъхновение да видя как се прави марципан и да опитам и аз. Хич и няма да ползвам домашни рецепти, а изпитани, от Интернет blum
Фери, каквото и да е, още по- лошо, че си играят на инат по роднински. По- умният /в случая домакините, щото са и по- възрастни/ би трябвало да отстъпят и поне да не демонстрират и навират под носа на детето тези храни, за да не стават циркове. В това отношение, вероятно защото имам най- различни месоядни и тревопасни роднини, аз лично съм много толерантна и не ми тежи да се съобразявам, когато каня гости.


* IMG_5250.JPG (63.54 KB, 374x281 - видяно 2546 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines