Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 04:32:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2016г. - 4-та част  (Прочетена 204888 пъти)
 
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #510 -: август 16, 2016, 16:12:26 »

Додо, разкошни сте!
Мина и моята последна ФМ. Този път новините не са особено добри- бебчо изостава със седмица по необясними причини, шийката е страшно скъсена и ще слагаме кортикостероиди, главата на бебчо е много ниско.
Единственото хубаво е, че се развива добре и според др. Чавеева е напълно здрав.
Стискам палци!  Good luck Кураж! Не знам дали са те предупредили, но по време на инжекциите и ден два след това бебетата са с по-забавени движения. Аз се бях притеснила,  че не рита и не е активен.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #511 -: август 16, 2016, 16:26:01 »

Много ви благодаря за подкрепата!
МРС, за това не ме бяха предупредили, казаха ми зе кръвното и за щитовидната /имам хашимото, че може да повлияе/
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #512 -: август 16, 2016, 16:31:33 »

На мен също не ми бяха казали,  но ме викаха всеки ден на тонове и един от АГ на смяна ми обясни,  че е нормално да не е толкова активен заради инжекциите и да спи повече.
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #513 -: август 17, 2016, 08:00:35 »

Рат, стискам палци, още малко остана.
Опитай се да си спокойна,каквото зависи от теб го правиш.Другото лекарите ще свършат.
Кураж и търпение.

Додо, много сте хубави.Госпожицата страшно се е издължила и пораснала.За нещата не се притеснявай, ще ги оправиш.Аз за резил оправих дрехите едва миналата седмица.

Да попитам някой боли ли го глава? Мен ме наболява от едната страна и кръвното играе около 120/70 , което за мен е по скоро високо.Ще звъня на лекарката  ама като ги знам какви са....
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #514 -: август 17, 2016, 14:45:20 »

Додо прекрасни сте  heart а ти изглеждаш направо удивително smile
Да дам и аз малко отчет.Вчера мина последната ФМ,бебка е много добре,всичко и е наред,не успяхме да видим лицето,че се беше буквално залепила за плацентата ,но миналия път доста добре ни се показа Wink Не може всеки път,че баща и ще се побърка.След последния преглед ходи две седмици със снимката и я показваше  на всички tease
  За огромна наша радост е качила доста добре грамчета и вече е 1800 в 31 гс  heart успокои ни всички,че с това изоставане сън не ми остана.Шийката е добре,няма промяна,води има достатъчно,кръвопотока също е ок.Сега сме пак в началото на Септември ,за да си взема 45-дневния болничен.Не остана много време и ми е супер странно.Поръчали сме креватчето,дрешките са купени,остава само комплекта за изписване,но за него има време.иваничка за къпане нямаме още,но съм си я харесала,ще я вземем с креватчето smile  Сега осъзнавам,че много добре направих,че си купувах от рано нещата за бебето.На тези жеги сега и с тоя тумбак не си представям да обикалям магазините,а пък да разчитам на ММ да купи,каквото трябва-не не не...А и от финансова гледна точка,ако сега всичко трябваше наведнъж,нямаше да се справим smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #515 -: август 18, 2016, 00:03:32 »

Аз отдавна не съм писала в темата.
Искам да честитя на родилите мами. Да са им живи и здрави бебоците.  smile

Рататуй, кураж, мила и горе главата. Вярвай, че всичко ще е наред и на финала ще си гушкаш здраво бебче. smile

Лоли, много хубави новини и при теб. Мило ми е като ви чета така развълнувани. Все едно вчера и аз трескаво се подготвях за появата на бебчо, а ето то, сега спи до мен. heart
Не остана много и при вас.

Додо, много сте хубави цялото семейство.  heart
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #516 -: август 18, 2016, 06:19:41 »

Вчера звънях на лекарката, тя каза веднага, ама веднага в болницата.Тръгнах аз набързо, децата се разтроиха,аз още повече, отивам в Тина Киркова там едва ли не ме овикаха какво правя там с това кръвно, какво искам , като толкова държа ще ме приемат в болница и ще ми следят кръвно и ще ми дават болкоуспокояващи.

Отказах, но още ми е криво, пореден сблъсък с българското здравеопазване, ако нямаш познат и не плащаш.

Сега ще видим какво ще се прави ..

Лоли, браво за хубавите новини.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #517 -: август 18, 2016, 08:25:31 »

Лоли, много мило и сладко! Радвам се, че всичко е наред и се развива така добре.
И ние най-накрая се сдобихме със снимка на половин личице и успяхме да го видим. Мм го е яд, че не му дадоха снимка и на атрибутите, понеже скоро не ни бяха казвали " мъж е 100%!" , та аз викам да питам и ни ги показаха в пълния им блясък.
Марта, много тъпо и неприятно. На теб колко си ти е кръвното? В крайна сметка ще те приемат ли или какво?
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #518 -: август 18, 2016, 08:34:28 »

Марта, съчувствам ти! sad
Аз в такава ситуация бих се обадила отново на лекарката, която ме е пратила в болницата....

После се чудят защо хората чакат до последно и не смеят да потърсят медицинска помощ, направо..... и то така да се отнасят с жена в напреднала бременност diablo
Като е било толкова неоснователно ходенето ти в болницата, да бяха ти обяснили като на човек в положение, що за хора са това?! diablo

И някой сега, ако каже, че така е било винаги и не е станало кой знае какво, е станало е и не бива да е така! beating
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #519 -: август 18, 2016, 09:14:27 »

Ама и лекарката е за бой diablo Да беше дала направление, има си процедури, които трябва да се спазват. Сигурно онези от болницата затова са се ядосали, ама нищо не ги оправдава, че си го изкарват на теб blush
Марта, също бих се чувствала така и без да съм в положение.  heart Много, ама много се възмутих diablo
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #520 -: август 18, 2016, 09:31:36 »

Ratatui, кръвното ми варира от 110/70 до 120-135/80, въпросът е че това за мен не е  нормално кръвно и през цялата бременност поддържам по-ниско кръвно,Отделно е болката в дясната половина на главата.Лекарката се притесни,  искаше да пуснат ЕК, да видят тонове за да не стане по сериозно положението , явно се страхува за отлепване на плацента.

Но те само като измериха кръвното и започнаха да ми обясняват е ти какво искаш от нас с това кръвно, опитах се да има обясня че за мен това е високо кръвно и не е нормално досега.За съжаление бяха заети да ми обясняват как лекарката ми е била акушер-гинеколожка, а не гинеколожка , защото те колко години били учили, а тя не е учила толкова.
Другите и въпроси бяха дали съм раждала с избор на екип и тн.

Каква е връзката с оплакванията, с които отивам незнам.

Отказах да вляза в болница, вечерта ходих и на невролог, който  в момента освен нормален неврологичен преглед друго не може да направи сега.

Остава въпросът и дали няма някой да реши за секцио за по сигурно, което ме съмнява.

Следя кръвното и после ще звъня пак на лекарката да и кажа какво е положението.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #521 -: август 18, 2016, 10:14:28 »

Ооооох е много са прости  beating Марта, постискай зъби още малко и запази спокойствие до колкото е възможно, стискам палци да се нареди всичко  heart
отдавна не съм писала в темата и аз  smile Първо честити бебчета на новите мамчета  heart Да са ви живи и здрави и само поводи за гордост да ви носят  give_rose
Лоли, мило ми стана много и на мен като ти чета трепетите...кога бях и аз така  heart
Рат, стискаме палци всички да се задържи още малко бебчо и да не притеснява мама  heart

Целувки на всички бъдещи и настоящи мамчета  give_rose
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #522 -: август 18, 2016, 11:03:54 »

Марта тея са за убиване  diablo  Ей смотана държава сме си и това е.Не си ли платиш,гледат да те смачкат,нямат жал бе,,,,,а уж и те жени ми били.
 Иначе и моето кръвно  варира в абсолютно същите граници,като теб,а цял живот съм била с 90/60,,, та сега това ми е високо,лекарката каза да го следя и евентуално да ми изпише хапчета.Не знам....чуй се пак с нея,ако трябва ходи в някоя частна болница,да  ти обърнат вниманиеи да не те ядосат отново beating
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #523 -: август 18, 2016, 11:57:01 »

Момичета, отношението е било ужасно факт, но в никоя държава нямаше да я вкарат в болница за такова кръвно.Отделно, че нямаше да има телефон на лекар да му звъна, абсурд.Това се практикува само в БГ.

Кръвното ти е нормално, това че си с ниско кръвно по принцип не значи че 120/70 е високо.

Отношението им е под всякаква критика това е факт и върху това има много да се работи тук в нашата страна.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #524 -: август 18, 2016, 12:45:41 »

Не знам за другите страни как е, но в Швейцария нямах телефонният номер на гинеколога си, но имах на кабинета му и можех да звъня по всяко време и да отида при моят лекар или при някой от колегите в общата им практика.
В извънработно време можех да звъня в болницата, на дежурен кабинет. Там, според състоянието ме приемаха веднага или изчаквах да се освободи лекар.
По телефона можех да звъня за консултация и на двете места и при най-малко притеснение.
Дори да съм ходила неоснователно никога не съм почувствала, че съм сгрешила.
Активен
Страници: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines