Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 17:47:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 60 61 [62] 63   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна Тема - Февруари 2016 - Make Love  (Прочетена 204208 пъти)
 
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #915 -: февруари 29, 2016, 14:18:23 »

Извинявам се за поредният пост, но Тони, сега видях че си писала какво трябва да плати, нещо съм прескачала докато съм чела.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #916 -: февруари 29, 2016, 14:22:43 »

Пък моя предния пост се е затрил.  crazy Пък вече не помня какво толкова изписах. blush


За такива неща лепват глоби веднага, предписания пишат за някои дребни несъответствия.

Фани и Сноу- бързо оздравяване на дребосъците!
Лоли...на тоя коментар освен да затворя телефона и да не го вдигна никога повече,друго няма да направя. Сигурно после и внучето не бих й дала...егати несъобразителните хора.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #917 -: февруари 29, 2016, 14:26:48 »

Аз се включвам по това, по което сьм компетентна: слага се суров зехтин на пастата, след като е сготвена в Италия. Смята се за по-леко и се прави като си на диета или те боли корем  good

ГОЛЯМО ЧЕСТИТО на Лоли  heart heart heart  и благодаря за хубавата вест!  give_rose
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #918 -: февруари 29, 2016, 14:31:53 »

Е, и аз слагам зехтин на някои видове паста ама зехтин, не олио lol Иначе и мойте баби бая мазно готвят, особено едната, вкусно, ама изключително тежко  bad

За счетоводителката ще кажа...това е кофтито на тази професия според мен, хем гледаш да угодиш на шефа, хем трябва да внимаваш много със законите и накрая ти обираш негативите  blush (Тони, нищо лично)

Нат, радвам се, че ви върви добре ремонтът  heart
Марта, и твойта госпожица бързо да оздравява  give_rose
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #919 -: февруари 29, 2016, 14:47:23 »

От минималният ми професионален опит.. Около 4 години на такава позиция, включващ работа при двама различни работодатели, целящи едно и също, мога да заключа, че майката му е в това да знаеш, как да поднесеш информацията.. Как, когато ти се каже нещо, като изискване към теб, да я осмислиш бързо и да извадиш съответните контрааргументи, ако е необходимо.. Аз съм човекът, който може би най-много успорва решение на шефа във фирмата, не само от финансово, а и от производствено естество, но просто за сега нацелвам подхода.. Ще дойде ден и за другото сигурно, ама  pardon Всички се спичат и започват машинално да правят това, което им е казано, без да мислят.. Главната не е виновна, просто знае, че ако шефа й звъни, значи има проблем.... Много задълбах аз хахах smile Както и да е, ще си плати обещетението от джоба, а аз трупам опит, защото тези въпроси са ми далеч по-интересни, отколкото счетоводните, но тя не иска да ми ги прехвърли на мен.. И по-добре, че няма да имам време за форума  funnytooth funnytooth funnytooth
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #920 -: февруари 29, 2016, 15:21:21 »

Аз днес съм крак въз крак и ми е кеф да ви чета о време. Ако и такава ми е годината... По-скоро 4-годишието. Гадното е пак отношението на шефа, ама не ми е до нерви. Кеф ми е!
ММ сега ми писа, че зайчето на Гугъл е като нашто зайче вкъщи- гледа да се шмугне между нас.
Хехе, имах уникално посрещане в петък вкъщи Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #921 -: февруари 29, 2016, 15:31:40 »

А сега пък на мен ми кажи, на кое основание от КТ я наказвате с глоба? Щото може само дисциплинарно да я накажете и чааак ако се стигне до съд, тогава да и взимате пари. Пък и по коя сметка ще ги внесе?
Момчето е дошло при вас, не е подало молба в ИТ, нали? Хубавичко разгледайте молбата му е съответно пък каква резолюция е лепнал шефът ви. Защо трябва жената да плаща, допуснала е грешка, която е поправима. Така или иначе трябва да промените заповедта за прекратяване на шофьора и вписването в трудовата книжка. Шефът подписва заповедта за освобождаване, той носи отговорност пред органите на закона.
Предполагам, че жената ще си плати като стой та гледай за да е мирно и тихо, но не е редно законово Wink. Дори и да имаше предписание от ИТ, то е само какво да се направи /да се изплати обезщетението и дните не неизползван платен годишен отпуск/ и е към Ръководството, не е персонално към някого в този случай.
Та така, де Wink. И хич не разправяйте, че глобявате този или онзи, често има неизпипани работи и може да си навлечете беля.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #922 -: февруари 29, 2016, 15:43:13 »

Свекс, в този случай, не е глоба.. Казах го, просто защото ще си го плати тя и бях бая афектирана sad Жал ми е за жената.... След като ме пита шефът мен, как да процедираме и отговора, който получи не му хареса, му казах да й се обади, за да потвърди тя.. Тя от своя страна е казала, освобождаваме го няма проблем, като си е мислела това момче набор '94, няма как да знае и ще се съгласи на всичко.. Да, ама не.. Сега шефът побесня, защото е звъннал, за да се консултира с нея, а тя не му е отговорила адекватно.. Той не вижда защо да губи тези 500лв, които трябва да му плати, при положение, че тя му е потвърдила, че няма да има нужда.. Т.е тя ги плаща..

Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #923 -: февруари 29, 2016, 15:47:05 »

Е баш пък ТРЗ-то да си глобиш- голяма глупост! Аз на нейно място бих подала сигнал в ИТ, понеже е за дисциплинарно наказание, не за глоба. smile Ама какво ли ми разбира на мен главата...
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #924 -: февруари 29, 2016, 15:52:15 »

В идеален, имагинерен свят, си напълно права, Нат.. Но жена, която наскоро е загубила съпруга си, баща си, свекър си, а майка й и свекърва й са тежко болни и само тя се грижи за тях.. С две деца и работа за 3 фирми.. Считай, че определено не мисли за подобни неща, а гледа да си запази високодоходната дългогодишна работа  sad

Спирам, че много разводних темата с глупостите ми  tease
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #925 -: февруари 29, 2016, 15:54:50 »

Свекърва, аз те подведох за ИТ, защото не бях дочела какво е написала Тони.

Нат, как да подаде нали си гледа сама децата, нали много бързо ще я смени и после тя да му мисли дали ще намери, кога и на какви пари.

Много тъпо, защото тя се е набутала в кашата е така да му угоди явно ама...


Тони е писала вече, но го пускам
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #926 -: февруари 29, 2016, 15:56:05 »

Е, и аз слагам зехтин на някои видове паста ама зехтин, не олио lol

Аз говорех за суров зехтин.

Кой слага олио /сурово/ на готови макарони преди сервиране?!

Или имаш може би предвид, че суров зехтин може, а сурово олио - не? Ако е така, не знам  pardon
« Последна редакция: февруари 29, 2016, 16:04:10 от inaxastra » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #927 -: февруари 29, 2016, 16:11:44 »

marta_kalpazanka, няма как да ме подведеш, защото аз чета първоизточника Wink.
Тони, щом не е глоба, вноска ли е? Или директно на ръка ще даде парите на момчето? Щото ако ги даде на ръка, то с пълно право ще отиде да се жалва в ИТ. Сумата трябва да мине през ведомостите, за да има следа, че е спазен законът.
Пак казвам, зная, че всичко ще мине и замине и ще си плати. Задължително променете заповедта, защото ако момъкът отиде в Бюрото по труда, там ще ви ловнат. В смисъл, че трябва да е освободено по взаимно съгласие, ако обезщетението го давате на ръка, или пък с предизвестие и да впишете обезщетението.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #928 -: февруари 29, 2016, 16:18:35 »

Да ти кажа, как ще ги даде не знам.. От мен след като успокоих началството и разнищихме проблема, зависеше да му броя парите на момчето за полагаем отпуск и да ги изпратя утре, като те се оправят двамата в офиса й, да му предаде освен обещетението и тез пари..  huhhuh.gif
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #929 -: февруари 29, 2016, 16:23:54 »

Предполагам, че просто ще ѝ ги удържи от заплатата под някаква форма  huhhuh.gif Макар, че тя прави заплатите...абе днес само за тая жена говорим, дано се оправи каквото и да стане  smile

Ина, да де, и аз говоря за суров зехтин след като са готови им слагам малко, или имаш друго предвид  huhhuh.gif
Активен
Страници: 1 ... 60 61 [62] 63   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines