Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 08, 2024, 20:05:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 63   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна Тема - Февруари 2016 - Make Love  (Прочетена 209927 пъти)
 
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #105 -: февруари 02, 2016, 23:16:22 »

Добър вечер, "стари кримки"!

Сноуче, пък теб не съм те виждала  нивгаш в месечната тема, идвай по-често smile

Накратко, не мога да ви изчета, мозъкът ми е в грипна деменция и не може да направи връзката между постове на отделни страници, не че не опитах, ама стана един микс от кореми, ин-лота, кърмене и барчета ... и се отказах. Гледам коментирате и бебешките теми, аз така и не пожелах да стана горд собственик на такава, но тези теми са уникално сладък начин да се поддържа архив на бебешките постижения и нови думи. За да не сте съвсем капо около развитието на домашното съкровище и да се включа по темата ви плясвам последната му нова дума ... чеичи ... с ударение на първото И, и това не е нищо... ако иска нещо от някой няма мамо ала бала... има Кивиии smile Събирам залози какво значи чеичи до следващия път.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #106 -: февруари 02, 2016, 23:19:32 »

Черници??  ohah  girl_wink

Чепици?

Рькавици !!

На бас, че е рькавици….
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: февруари 03, 2016, 07:51:10 »

"Чети ми"  pardon

Добро утро!

Днес се събудих с ММ и нещо не успявам да заспя.

Някакви съвети за съдомиялна да имате? Обмисляме една такава покупка.

Аз ще закусвам, после може пак да се включа :-)
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: февруари 03, 2016, 08:25:19 »

Добро утро smile

С подути сливици съм, но ще се преборя хаха Ако нямам подобрение, утре ще скокна до ЛК, но за сега остисквам  Yes Днес ми просветна малко и поне нямам усещането, че някой ми е "седнал на челото"  angry

Панде
, ние сме с малка 45см сидомиялна Бош, вградена.. Направо я обожавам.. Използвахме такава и в квартирата преди това, купихме си същата и за вкъщи. Използва ли сме и таблетки и течен препарат, мие перфектно.. Без соли и допълнителни неща.. Лично според мен смисъл от голяма няма, защото няма да успяваш да събереш достатъчно неща, за да я пуснеш. При нашите сме с голяма и все на ръка си миеще мама 3-те чинии и чаши..

Киви, аз залагам на чепици  huhhuh.gif
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #109 -: февруари 03, 2016, 08:39:37 »

Чай - чайче, нещо за пиене
чакай
чао
Хаха, най- вероятно няма общо с буквата "ч". Шансът да познаем само по написано е 1: общия брой думи, които казва. Има логика да са ръкавици good, щом е нова дума и е сезонно свързана с излизане.
Панди, зависи с какво място разполагате и дали предвиждате местене в друг апартамент. Нашата е малка и я ползвам само ако се съберем повече от 3-ма души с ядене цял ден. Има семейства от по двама, които трупат чинии цяла седмица, но миризмата е непоносима за мен pardon. Ама аз съм със слугински манталитет и не съм пример за подражание.
Фани, аз също не бях чела първата ти тема за Кари. Голямо писане, даже има по три реда някъде Wink. Обаче с най- голям интерес гледах снимки  heart.
Киви, защо и момъкът ти казва "киви"? Така ли те нарича ТМ?
Тони, оздравявай бързо!
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: февруари 03, 2016, 08:46:45 »


Панди, зависи с какво място разполагате и дали предвиждате местене в друг апартамент. Нашата е малка и я ползвам само ако се съберем повече от 3-ма души с ядене цял ден. Има семейства от по двама, които трупат чинии цяла седмица, но миризмата е непоносима за мен pardon. Ама аз съм със слугински манталитет и не съм пример за подражание.

Абсолютно, моята приятелка е така.. Слага соли, някакви ароматизатори и се чуди, защо смърди?  crazy
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #111 -: февруари 03, 2016, 09:07:39 »

Добро утро smile

Ръкавици ми беше и на мен първото предположение  blum  Ще ми дадеш ли?  huhhuh.gif  Чудна работа  pardon

Панди, ние още не сме се обзавели, ама съм хвърлила око на една Whirpool, за вграждане, 45 см, по-голяма е напълно излишна Wink Това ако планирате от тези стандартните, иначе има и по-малки, свекърва ми е с малка и непрекъснато я ползват, защото не е трудно да се съберат съдове за нея smile А аз не знам двама човека колко пъти трябва да ядем, за да съберем достатъчно чинии за нея (45 см) и дали до тогава няма да останем без чиста посуда  blush Ако искаш мога да ти пусна линк Wink
Активен
Tinkata
Сватбар
***
Публикации: 278



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: февруари 03, 2016, 09:08:59 »

Панди, само не взимай Индезит, и ние, и наши приятели сме много недоволни  diablo

И ние сме само двама, но малка съдомиялна не ни стига, чак се чудя какво правим, та толкова съдове цапаме. Ама го има момента, че откакто я имаме нищо не ни се свиди да изцапаме, а преди като знаехме, че трябва да се мие (и двамата мразим от дъното на душата си) да видиш как се позамисляхме.  blum
Проблемът на малката е най-вече като готвиш, не може да наслагаш всички тави, тенджери, купи и тем подобни барабар с чиниите.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: февруари 03, 2016, 09:13:41 »

Аз докато готвя мия всичко.. Илиян като готви, обаче... Добре, че съм добра на тетрис и побирам всичко и чинии, и тави и тенджери.. Просто се налага да му помагам, защото той не е добър и никога не може да хване всичко вътре.. Моята приятелка е с Уърпул.. И сушилня, и пералня, и съдомиялна.. Доволна е май само от пералнята..  huhhuh.gif
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #114 -: февруари 03, 2016, 10:11:25 »

Научих се да готвя в малки съдове, малки количества, колкото за едно ядене. Последните ни чинии също са малки, да изглежда, че са препълнени и уж да ядем по- малко Wink. Сладкиши и по- специални многообразни работи правя само за гости и тогава я пускам два пъти. Нашата също е Бош, нямам оплаквания вече 9 години.
Семейно сме свикнали след ядене да се справяме с посудата като по филмите- един мие, друг бърши, трети прибира. Всекидневната е с бокс и това е допълнително време да сме заедно.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: февруари 03, 2016, 10:13:59 »

Здравейте!

Днес съм в много добро настроение, защото времето е прекрасно. Много ме зарежда и нямам търпение да хвана улиците.  Sunshine Sunshine Sunshine

Малко се направих на свиня на закуска и сега не-мога-да-дишам. pardon

За търсената дума - не знам какво може да е, но смятам като Свекърва, че няма общо с буквичката "ч".

Съдомиялна нямаме и на този етап не изпитвам необходимост от такава. Аз обичам всичко да мия веднага, не мога да търпя натрупване на съдове. Вчера цял ден бяхме без вода и направо полудявах, когато влизах в кухнята. За двама човека и според мен е безсмислено.

Хайде аз отивам на разходкаааа yahoo
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #116 -: февруари 03, 2016, 10:15:13 »

Докат седна и то стана добър ден....

Гледам за миални говорите - ние още нямаме sad нали сме под наем и няма много смисъл да я купуваме за някой друг... Мием на ръка, което в общи линии е като онази реклама - живееш - съдове, умираш - съдове, жениш се - съдове, развеждаш се - съдове.... Проклятието на мивката му викаме - кой кво прави, мивката е пълна........

Мен също се опитва да ме тръшне вируса, ама не се давам засега - боли ме гърлото, ама се справям.... smile

След малко отивам на педикюр и ще оставя Боби на татко му - напоследък ако не му кажа на мечо кога трябва да яде/спи/играе, той няма да се сети  и затова днес съм решила да ги оставя по мъжки - като му ревне, ще видиш как ще почне да се сеща за какво му е време ахахахах

Букнах Гого за кръщенето - ще снима Ева, че Гого няма да може, но аз и нейните снимки харесвам така че мисля че ще се получи. Малко са вдигнали цените и въпреки отстъпката ще ни излезе доста пари за 3 часа снимки, но все пак си струва. smile В чуденка съм за ресторанта - Гого ми препоръча няколко от, които само два май ми влизат в ценовата листа - някоя беше ли се женила в Скай Уей освен Мариолка? все ми се струва че ще ни е скъпо там...
Другите които ми предложи също ми се струват скъпи...

Ресторант Пчела дето Тони ми го предложи под 800 лв оферта не мгат да ми дадат а това ми е много... Представямм си нещо от типа бюфет - едни плата с топли и студени предястия, плата с панирани пилешки работи примерно, няколко кани вино и бира и безалкохолни и това е - до макс 500 лв горе долу, ама нещо удрям на камък...
Писах на няколко ресторанта пък да видим... Идеи приемам всякакви
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #117 -: февруари 03, 2016, 10:27:54 »

На мен единствено ми тежи миенето на съдове след готвене...та сигурно главно след готвене ще я ползваме съдомиялната smile Иначе и ние като свекс заедно правим всичко в кухнята преди/след ядене Wink

Чакайте да ви кажа колко съм луда...малко като тая история дето скоро някой я беше публикувал с онази с ананасовия сок  pardon Прибираме се снощи и си викам ще си направим салата за вечеря и ще се размазваме след това...Гледам доматите за салатата тръгнали да си заминават, викам си хайде ще ги плесна набързо да направя доматен сос за спагети, обаче в хладилника ми се помотваха едни маслини понеже Боби беше купил повече, викам си ще сложа и от тях...обаче те много, чудих се какво да ги правя и проблясък - от останалите ще си направя маслинова паста и ще ѝ сложа малко орехи, обаче и от орехите останаха, и последно забърках един бърз кекс за закуска lol Успоредно си бърсах хладилника и фурната, че нещо ми се виждаха мръсни, направих вечерята (само за топлене беше) и салатата (от по-читваите домати) и към 8 и 30 - 9 мирясах lol А Боби през това време се беше мотал нещо в мазето да прави, качва се и аз вече съм се пльоснала на дивана, ама доволна, влиза в кухнята и вика абе мацата, защо така ме ядосваш сега и не си почиваш повече  girl_impossible

Докато се изпиша, 2 нови отговора...Миленка, виж нашият (Бижу в Силвър Хаус) за градината дали не могат да ви спретнат такъв коктейл и на каква цена smile Друг по-малък с приятна градина, за който се сещам е La vita e bella (на Дондуков), пак е в хотел обаче...В квартала нищо ли не намери?
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: февруари 03, 2016, 10:34:07 »

Добър ден! Свеко, кога да пишех в тая тема, то тогаз ми беше б...си състезанието с времето - мъжо все на работа, бабите далече, работа колкото НЕ-искаш, пък и под секрет да кажа, че тогавашните мами не бяха яки като сегашните. Сега много "провокаторки" и аз взех да ставам по-отговорен родител покрай вас. Тогаз съм била кифла на 25, вятър ме вее на бял кон, хаххахаха.  Wink
Миялна нямам шефа обожава да мие - така се разтоварвал  pleasantry
Индезит обаче имам някой и друг уред и хич не съм доволна. Беко са 100 пъти по-добре.
На Миленка терзанията и мен ме вълнуват, към края на пролетта ще правим бабина и то си отговаря на вашата кръщенка. Искам да дам някакви магнитчета за спомен/със снимка/бебешко синьо/панделка/синьо оченце. Приемам идеи всякакви. Не успях за сватбата да си начеша крастата, да си я направя както ми се искаше. ..
За Киви - мекици?!
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #119 -: февруари 03, 2016, 10:51:09 »

Фани имам приятелка , която изработва разни подаръчета -  за магнити баш не знам, ама мога да я питам Wink

Я разкажи за тая бабина? стана ми интересно
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 63   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines