Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 16:31:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 62   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Януари 2016 - ЧНГ  (Прочетена 221805 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #645 -: януари 24, 2016, 09:10:03 »

Хехе, да видим как ще реагира църквата?
http://www.novini.london/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B0/2694-%D0%95%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D1%81%D1%8A%D0%B4-%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%8F%D0%B2%D0%B0-%D0%BA%D1%80%D1%8A%D1%89%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D1%82%D0%B0
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #646 -: януари 24, 2016, 11:10:19 »

Добро утро!!!

Много, много интересен казус......

Всички тези аргументи са напълно верни, НО децата се раждат в семейства изповядващи определена религия и "принадлежат" към тази религия, докато не са в състояние да вземат решения самостоятелно.

Това решение може и да е приложимо за страни, където има часове по църковно обучение например или където има обичаи или догми, които се спазват от семействата поколения наред, като например неделното ходене на църква, но в страни като България, където това липсва, няма шанс.

Не можеш да изразяваш свободно воля на определена възраст по религиозен или какъвто и да е друг въпрос, като преди това нямаш нужната информация......

Освен това християнството с тази безкрайна либерализация си е обречено, особено в сравнение с другите доста по строги религии.


Като се замисля това за България няма никакво значение. Много от кръщявките се правят проформа, а тези семейства, където тези "събития" са по убеждения, децата им ще вземат това решение и като осъзнати хора.
« Последна редакция: януари 24, 2016, 11:39:56 от Marri » Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #647 -: януари 24, 2016, 12:41:33 »

Добро утро:) снощи дали не се прибрахме в 1.30 от Тони!? Мноооого брше вкусно, искам рецептата за пържолите Wink оставям тя да качи снимка...

 Лично аз мисля че тая нова тъпотия е именно това - тъпотия! Религията е неприкосновено нещо, независимо каква е. В крайня сметка по голямата част на Европа е християнска, не може и на това да посягат заради политически глупости - (за мен това са политически интереси, а не че някой много се е загрижил.)

Всеки човек има право на своя избор, но задължение на родителите е да насочват детето в правия път, който те самите виждат. Дали е християнство или куран е без значение- родителя възпитава спрямо своя мироглед. Ако детето като порастне реши друго, начини има smile не е ли така?

Лоли - напомни ми да кача снимка, да ме видиш като метълка Wink
« Последна редакция: януари 24, 2016, 12:43:20 от milenkata » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #648 -: януари 24, 2016, 13:49:50 »

Мари е права, че в държави, където са по-строги нещата, може да се получи. В България нека не забравяме колко рано сме отделили църква от училище например. Да не говорим от коя страна на Берлинската стена сме били и каква ни е история на Балканите. Няма шанс нещо подобно като политическа догма! Нито политиците си слушаме, нито пък Църквата в строгия й вид. Вироглав народ сме си. Точно тук сме доказали, че каквото е забранено, това е най-търсено и искано. И защо говорят само за покръстване на бебета, като в Европа има още сума си религии. Тях не ги ли засяга?!
Днес ще се отдам на женска глезотия... Отивам да се боядисвам, лакирам. Малко самочувствие да придобия Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #649 -: януари 24, 2016, 14:35:40 »

Не мисля, че католическата църква ще направи компромис, точно защото правилата и са по- строги. Както знаете, имам доста приятелки в католическите среди, пък и чичото на бившата ми колежка е свещеник на висока позиция. Когато ходихме до Божи Гроб, в групата ни бяха 50% католици, включително колежката. Едно от предвидените места за посещения за да станеш хаджия е да се топнеш в река Йордан, нещо като кръщаване. Обаче католиците забиха крак - как така ще се "самокръщават", били си вече кръстени и не било редно. Ей, трябваше да ги напием /силно казано, ама дръпнаха от пластмасовите бутилки собствената си ракия/ и забравиха. После ходили да се изповядат, въпросният чичо ги накарал да кажат по няколко пъти определени молитви и работата се "легализира".
Има и християнски официално признати църкви, които отричат кръщаването в бебешка възраст. Бяхме си говорили за бебе Ария, ако си спомняте. Детето се води в църквата от родителите си, но не е минала церемония по това Тайнство.
Фани, при вас как е?
Ако се замисли човек, би трябвало и обрязването /извън медицински съображения/ да се смята тогава за нещо подобно crazy
Май търсят под вола теле с цел отвличане на вниманието и създаване на "шум".
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #650 -: януари 24, 2016, 14:40:24 »

Това с кръщаването е малко изгубени в превода... и нашите "журналисти" се изтрепват да преписват един от друг, сензационно е иначе, а за рейтинг всичко правим.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #651 -: януари 24, 2016, 14:46:32 »

Добър ви ден!
Аз не се притеснявам за нашето течение, защото на джамия не ходим от векове, аз съм ви разказвала. Даже оня ден чух, че алиянските духовници в Турция щели да протестират, щото на имамите им плащали заплати, а на нашите не. Та така де, религията и политиката не е хубаво да се смесват, защото виждаме какъв е резултата накрая...
Гледах един турски "колумнист" и писател оня ден. Коментираше, че Запада "дойде и разбърка близкия Изток и сега Турция да им оправя бакиите", което не е далеч от истината. Абе, играят си с огъня, ама да видим...
Ходихме на кино, Кари + приятелче влизаха, а майките +бебето пихме кафе. Нас студ не ни лови. Като кмета на Галиче сме, хахаха  pleasantry
опс, 2 отговора - няма да трия обаче, че дИтето вряка
Свекс, и обрязването вече е Лазарно и безкрАвно, хихих
« Последна редакция: януари 24, 2016, 14:49:47 от fanimira » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #652 -: януари 24, 2016, 15:32:38 »

Не намирам в Гугьл на френски да пише подобно нещо.  crazy

Киви, какво е станало? (питам теб, защото ти говориш за изгубени в превода)
 
От протестантските (не знам дали всички но поне) някои течения не крьщават деца по тази причина.

И за обрязването е интересно да, наистина е подобен казус. Между другото някои християнкси деноминации обрязват сьщо. Доколкото знам в щатите са рязани децата. Остров Реюнион (тук в Фр има много такива) са християни и обрязани (а сега ме питайте откьде знам  blum ).

Ние затова не сме продупчили на Марта ушите - Фабио беше против да й правим нещо необратимо, което тя не е в сьстояние сама да реши и прецени.  pardon
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #653 -: януари 24, 2016, 15:41:54 »

Май точно се мъчат да отвлекат вниманието от истинските проблеми покрай бежанците и всичките атентати. То самото начало не е еднакво - изходната позиция на религиите и теченията, че да се направи нещо подобно и то политическо решение pleasantry
Ина, говорим за изгубени в превода в буквален смисъл. Журналистите тук се избиват да изкривяват информацията. Не говоря конкретно за този казус, а за всичко, което последно време мъти водата из медийното пространство.
Сетих се и за друго, ама не успях да си допълня предния пост. Имало е политическо решение да се замести покръстването с даването на име на детето - гражданската церемония, за която сме си говорили тук. Е, и двамата ми братовчеди са имали такова нещо, а после (разбирайте преди `89-та) и двамата са кръстени, че даже вече са и венчани Wink Тук идва въпросът дали по тяхно желание или по желание на жените им girl_haha Като казах гражданска церемония, леля нали беше тук по Нова година и разказа как се изсипала цялата рода на мъжа й. Уж само най-близките били канени, а те дошли 30 човека с автобус. Празнували вкъщи, та бил ужас и безумие къде да настанят всички smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #654 -: януари 24, 2016, 16:18:44 »

Да, Ина, също смятам, че обрязването и продупчването на уши, макар да няма отношение с религията, би могло да се приеме като вмешателство и точно за нерелигиозното обрязване в Щатите имах предвид в горния пост.
Не намирам и аз нищо на немски по въпроса crazy Хубаво ме подсетихте, че и грешен превод може да е. huhhuh.gif
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #655 -: януари 24, 2016, 17:07:34 »

Здравейте и от мен smile

Видях и аз някакви статии относно тази тема, но реших да си почивам от това и да не го чета.. Струва ми се поредната глупост-сензация  nea


Снощи си изкарахме супер с Илиян, кумата, Миленка и Фил  yahoo Получих си и подаръка от Джоси най-после.. Искам да ви кажа, че е уникален!! Козметика, която ухае прекрасно и невероятен шал, който лично тя е плела!!!!  shok heart heart Пускам ви малко снимчици да завиждате  blum blum blum
Миленка, рецептата май съм я писала в темата с рецепти.. Сега ще погледна и ще я ре-постна  Wink

Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #656 -: януари 24, 2016, 18:08:02 »

Влизам да постна една снимка специално за Панди
Видях ги и се сетих, колко много ги харесваш..
Ето едни не послушни пандички smile

ПП. Тони радвам се, че ти е харесал подаръка..


* 75784_167380626615678_7792897_n.jpg (32.79 KB, 450x338 - видяно 156 пъти.)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #657 -: януари 24, 2016, 18:52:59 »

Хихи излезла е антиновината. Италианците ми се издигат в очите даже повече от врачанлии и перничани.  good
http://www.webcafe.bg/id_1219336208
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #658 -: януари 24, 2016, 19:12:33 »

Тони, страшна трапеза, чак ми се дояде. И аз бях на  гости, ама масово хората вече или нямат желание или възпитание да те питат гладен ли си. Забелязвам че вече на няколко места или дори вода не ни предлагат, или ние си носим вино, за храна да не говорим. Най- многото - днес едни кексчета ни черпиха. Аз поне гледам вино и сладко да имам на масата, ако не друго. huhhuh.gif

Свекс, да продължа с астропрогнозите поради големия интерес. До 29 януари сме в ретрограден Меркурий и си му личи мамка му- всички около мен са се побъркали, аз напуснах работа от днес за утре, а отношенията "снахи- свекърви" нещо бая ми прокуцват от нищото. pardon beating
Имам да си движа едни документации и деликатно ги отлагам до края на януари- нали по време на ретроградие не се почва нищо ново, та затуй.
Поздрави на всички със снимката ми за деня:
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #659 -: януари 24, 2016, 19:24:12 »

АХхахахаха супеееер ЯКО !!!

Това било преведено от един сайт ilgiomale.it
Е сега разправям на Фабио и той каза, че го знае и че този сайт пародира някакьв вестник ilgiornale, за да се подиграват се него, че бил пьлна простотия и тьпотиите, които публикува, сьответно публикуват анти-новини.

Браво на бьлгарските журналисти  good Велико !

Доказателство, че трябва винаги да си проверяваме източниците и да се информираме от различни източници.  Bravo

Много ми е смешно, скьсах се от смях просто.

Обаче да:

"Някой беше казал, че е много по-лесно да заблудиш някого, отколкото да го разубедиш от заблудите му. " и като гледам коментарите ми е много по-малко смешно.
« Последна редакция: януари 24, 2016, 19:28:05 от inaxastra » Активен
Страници: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 62   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines