Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 13:00:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 62   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Януари 2016 - ЧНГ  (Прочетена 222274 пъти)
 
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: януари 15, 2016, 14:28:49 »

Фери, извинявай, ама много се смях на "образователния ценз"! Като знам как завършиха 90% от моите колеги, ме е срам да си покажа дипломата. И никой не го бОли по интервюта за работа по специалността каква ми е дипломата, щото много добре знаят как се завършва. Със сегашното ми следване е същата работа. Чак се чудя що троша пари на вятъра за една хартийка?!
Може ли да ми обясни някой как в ТУ приемат с матура по БЕЛ? В ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ!?! Добре че в МУ още има някакви изпити, щото и там ако ги приемат с матури по БЕЛ, вече ще си изгоря дипломата демостративно пред арката на Александровска. lol Изобщо...образователен ценз е нещото, което ми оправи настроението днес.  give_rose

Мари, подкрепям те изцяло! Аз не бих гласувала,ако живея в чужбина.
И не ми харесва да ме задължават да гласувам. Още повече, че ако в момента искам да гласувам, то трябва да пропътувам едни 300км до родния град, заради адрес по ЛК. Иначе има вариант да гласувам в София, ама трябвало първо да заявя в общината на родния град, че ще го правя, те да ми дадат бележка, че така. Е, питам аз, ако мога да се вдигна и да отида до там, за какво ми е тая бележка за гласуване? В 21 век да няма някаква електронна система за гласуване е направо смешно!
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: януари 15, 2016, 14:38:55 »

Според мен смисъл на "образователния ценз", както се е изразила Фери, е в това ПОНЕЕЕ да могат да пишат и четат САМИ.. а не неуки и неграмотни хора да гласуват наред.. Не е задължително да имаш висше, че да си начетен и да имаш сериозно, подплатено с аргументи, мнение ?  huhhuh.gif
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #392 -: януари 15, 2016, 14:43:34 »

Май верно ми разбрахте грешно образователния ценз, имах предвид че поне средно образование трябва да имат, да знаят да четат и пишат и да са поне грамотни да разберат коя партия какво предлага, а не да ходят с гривнички с номерата  pardon

Иначе се радвам, че ви развеселих де  blum

Мисля, че няма нужда да навлизаме И в дълбоките води на темата бг образование, а и май сме я нищили вече...за съжаление и аз съм с негативни впечатления от висшОто  pardon

Иначе аз си казах пикантериите сутринта ама никой не ми обърна внимание на бременната бивша колежка със 7 човека сватба lol
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: януари 15, 2016, 14:53:48 »

Даааам, моят мъж и той е на това мнение - няма ли поне средно образование - няма право да гласува. Макар, че това означава голяма част от бабите и дядовците ни също да не гласуват...
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #394 -: януари 15, 2016, 14:57:31 »

То уж по тази причина /да се види грамотността/ се мъчим да въведем електронното гласуване.
Като се върнат тук хората от чужбина и поживеят поне 6 месеца, нямам против да гласуват. Нека се ориентират в обстановката и тогава да взимат решения. Нямам против и трайно живеещи тук чужденци  да гласуват. Доста трудно ще стане и пак ще има измами, но все пак...
Мисля си дали ще е удачно да искат задължително завършен 4-ти клас crazy, колкото сами да могат да прочетат имената в листата. В крайна сметка, по- страшни са купените /дори не с пари, а с нещо обещано/ вотове на добре образовани хора, поне за мен.
Нанси, когато разказвах как са заминали моите синове в Щатите, бях започнала и да обяснявам за приема в техните висши учебни заведения. Няма проблем да влезнеш и да учиш технически дисциплини с положен изпит по литература. Ако обаче не ставаш, няма как да продължиш с изпитите и да завършиш. Грешен е изходът, не входът.
Фери 4- ма е минимумът, 7 са къде повече. Wink И то за подписването, иначе за тържество и само булка стига. smile
Скай, по моите изисквания бабите са възрастово елиминирани.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #395 -: януари 15, 2016, 15:01:41 »

Моите баби всеки път ме питат за кой да гласуват, или пък едната като дойде някой гербаджия в пенсионерския клуб да им замазва очите и готово  Girl_hide Та в тази връзка не мисля, че са значим електорат, колкото и да си ги обичам smile

Скай, тамън се чудех къде се затри  heart

Свекс, отново много точно - грешен е изходът, не входът  good

Няма да коментирам повече сватбата на въпросната, че сега си бременеем заедно и всеки ден сме на линия  Wink
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: януари 15, 2016, 15:09:49 »

Къде се затри...ДДС, рожден-денски вълнения (помагам тука), ей  такива неща...
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: януари 15, 2016, 15:10:46 »

Подкрепям това за възрастните. Дядо ми след инсулта пощуря. Направо се фанатизира. Че по сбирки ходи, по митинги.... И само такива като него там.
А баба ми също винаги пита за кого да гласува, защото "мойто вече се е видяло, кажете за вас".
Софийската ми баба пък глуда и не слуша и точно след като някой е отговорил на въпроса (в разни там кампании), тя го задава. Как да и позволиш да гласува?! Че и застъпник я викат.

Хрис, на мойте свекъри сватбата е била 16 човека и свеки е изключително горда от факта и много си я харесва. На вуйчо ми баха 5, като не присъстваха родителите нито на един от двамата. Така си решиха. Та...разни хора, разни идеали.

Имам една молба. Който иска нека сподели този пост. Моя приятелка, която скоро идва насам трябва да намери дом за кучето си. Даде го на едно семейство, което се оказа, че са го искали за боеве. Съответно тя като разбра си го взе обратно и сега има две седмици да му измислим решение.

https://www.facebook.com/Mim.Milenaa/posts/925757074173024?pnref=story
« Последна редакция: януари 15, 2016, 15:20:03 от Cerise » Активен
Tinkata
Сватбар
***
Публикации: 278



Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: януари 15, 2016, 15:30:35 »

Покрай образователната тема се присетих - На съдебно заседание съдията снема самоличност на едно лице от ромски произход, пита за образование - той гордо заявява висше, на съдията му станала интересна тая работа и го пита какво висше е завършил - и той отговаря 4-ти клас  funnytooth funnytooth funnytooth (истински случай)
« Последна редакция: януари 15, 2016, 15:58:07 от Tinkata » Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: януари 15, 2016, 15:44:12 »

Ама напълно ме изгубихте с политическите въпроси, които нищите тука... Girl_sing Много сте се активизирали.
Реших да подремна малко, добре ми се отрази. smile

Аз съм твърдо против възможността да се гласува от чужбина. Не виждам защо един човек, който е решил да замине(независимо поради каква причина) да има право да се разпорежда с живота на хората, които все пак са тук. Най-малкото според мен е нечестно. Когато стане време за избори, с Влади винаги спорим по този въпрос, но нищо не може да ми промени мнението. Някой, който живее от 1,3,5,10 години в друга страна да избира как да живеем ние тук.  nea Ами сори, ама не.
За образованието няма да се изказвам, че ми става смешно.  pardon

Скай, ако не е тайна, покрай кого са тези вълнения за подготовката на рожден ден? blush
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: януари 15, 2016, 15:49:23 »

И на мен ми е интересно.. Кой има рожден ден, Скай? smile Дали не беше казвала за ТМ? Може и да се бъркам  blum

Утре съм на фризьор.. Само, ако знаете как съм побеляла на 2-3 места.. на петна  crazy Нямам търпение да измислим нещо интересно с моето Наденце (фризьорката).. Нашите също идват, ще водя маминка на маникюр да я поглезя  MANICURE После ще отидем и по магазините, имамнужда от някакви туники.. Не съм си купувала горни дрехи от много време  Girl_hide
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #401 -: януари 15, 2016, 15:53:45 »

Май за едно момиченце става въпрос, така предполагам heart
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: януари 15, 2016, 15:56:39 »

Май за едно момиченце става въпрос, така предполагам heart

Ми сяяяяяяя - ко да кажа повече pardon

П.С. не, че нещо, ама аз имам рожден ден преди това...и мЪжо и той tease ма ние сме дърти да се вълнуваме толкоз diablo
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: януари 15, 2016, 15:59:12 »

Знаех сиииииии heart
« Последна редакция: януари 15, 2016, 16:01:04 от always_and_forever » Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #404 -: януари 15, 2016, 16:00:19 »

Хахахахах вие май сте се наредили един след друг  blum Да не сте водолейчета  heart
 Offtopic Най-хубавата зодия  Girl_hide
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 62   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines