Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 16:29:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 62   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Януари 2016 - ЧНГ  (Прочетена 222396 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: януари 15, 2016, 13:38:28 »

Вера неистина е много готина  good

Хм, ами не бих се подписала под всичките, със сигурност съм съгласна със Свекърва - това със задължително гласуване не е наред.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: януари 15, 2016, 13:43:46 »

Хайде аз да хвърля бомбата днес, че тъкмо ще е в унисон с настроението ми.

Личното ми мнение е, че хора избрали да живеят в чужбина, тези които виждат животът и реализацията си там, не би следвало да се намесват във вотове в България.

Предполагам ще има много критики, но така мисля.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #377 -: януари 15, 2016, 13:54:33 »

О, Мари, никаква бомба не хвърляш! Аз много отдавна твърдя, че хора в пенсионна възраст, под 25 и тези, избрали да живеят в чужбина не би трябвало да имат права да гласуват.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #378 -: януари 15, 2016, 13:55:16 »

Мари, аз по принцип също мисля като теб по въпроса за българите в чужбина, ама понякога се замислям, че все пак тези хора са оставили тук семейство, роднини и приятели в повечето случаи и може би не трябва да са чак толкова безучастни...знам ли  huhhuh.gif Освен това защо да не гласуват за неща, които искат да се променят ако имат мечти/планове един ден да се върнат smile
Единственото, което съм сигурна, че трябва да се въведе за  гласуване е образователен ценз  smile

Али, спокойно до юли има предостатъчно време, ще се спретнеш Wink Моята кума в последния момент си поръча и преправя роклята  Wink

За Бокова аз не мога да доумея едно - да не би от кандидатите само тя да не е "чиста като сълза"..просто сме се вторачили точно в нея чисто по български щото видиш ли е успяла и трябва да я хейтваме (извинявам се за чуждицата, така ми дойде)  pardon Гледах скоро критериите и оценките по които се избират, ами тази жена има по абсолютно всички показатели най-високата възможна оценка 5, освен по един - подкрепа от собствената държава  crazy Ами това не ми се струва нормално, извинявайте ама в ООН работят доста по-интелигентни хора отколкото някой от нашите политици някога изобщо ще бъде и те от простотия ли или от какво още не са си мръднали пръста, за да получи подкрепа от правителството  nea Ох тия дни само ме зачеквате на политически теми, а те са ми слабост, извинявайте ако са ми прекалено дълги постовете  blush

Рони, а ти обиколи ли и тук магазините да имаш поне представа, че съм изпуснала май smile
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: януари 15, 2016, 13:55:32 »

Марри, съгласна съм до някъде с теб. На Теодор логиката е това и все ми мрънка, ако искам да гласувам.
Но! Ако гласувам (което в последно време не правя) е заради нашите и всъщност ги питам как да гласувам - те са там, те знаят, те ще носят последиците. Баща ми винаги ми е казвал за кого да НЕ гласувам, но никога за кого да.

А пък и бих гласувала, защото аз искам да живея в България, стига да е нормална. Ако ми сложиш от едната страна цивилизована европейска България и Англия от другата да кажем, винаги ще предпочета България.
А за да стане нормална нещо (всичко) трябва да се промени. За съжаление с гласуване не става, ама без...хептен.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: януари 15, 2016, 13:56:46 »

Уважавам напълно, Мари! good А м/у другото, вие завинаги ли там мислите да оставате?
 
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: януари 15, 2016, 13:59:46 »

Подкрепям те, Мари, напълно  good

Иначе за Бокова, аз искам тя да спечели.. Идеята ми е, че около кандидатурата й не съм чела нищо... Спомням си, че съм чела за родословното й дърво и въобще не ми се понравиха всичките неща, които пишеше.. Предпочитам нея да изберат, пред чужд същия като нея.. Поне е българка  Wink

Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: януари 15, 2016, 14:04:24 »

Уважавам напълно, Мари! good А м/у другото, вие завинаги ли там мислите да оставате?
 

Ако зависи изцяло от мен, да.

"Ако гласувам (което в последно време не правя) е заради нашите и всъщност ги питам как да гласувам - те са там, те знаят, те ще носят последиците"
Точно за това не гласувам.

А Англия в действителност не е най-светлият пример. Може и защото виждам, че в България никога няма да стане, както тук, прекалено голяма е разликата и това ме демотивира да правя каквото и да било.

Освен това с времето мирогледът на човек се променя и не мисля, че имам адекватна преценка.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: януари 15, 2016, 14:11:15 »

Фери, какъв образователен ценз? В България има 53 ВУЗа. 58 000 са абитуриентите миналата година, а обявените места във въпросните ВУЗове са 73 000, къде го тоя ценз? Ми ти спокойно можеш и заека си да запишеш, като нищо да завърши някоя специалност като "Минало и съвремие на югоизточна Европа"  crazy
Точно вчера гледах едно интервю по случая.
Като си гледам вишистите из моя Фейс колко грамотно пишат, и си викам "местя се на Марс".


И да се оплача, да не ходя в бебешките теми - току що дойде на Теодор писмото за изследването, записан е за средата на Април.  angry Има да си почакаме. А аз нали не съм от търпеливите... Но поне е в специализирана клиника, а не в кварталната.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #384 -: януари 15, 2016, 14:15:16 »

Споко, до април можете да нямате нужда вече от това изследване Wink

Вики, аз визирам всички хора, които дори идея си нямат как да си напишат правилно името, камо ли да гласуват, чиито вот е купен в 100% от случаите smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: януари 15, 2016, 14:18:09 »

Вики, много съм съгласна с теб за висшето образование.
Сестра ми завърши бакалавър "Философия", а в момента харчи безсмислено пари за магистратура "Национална и регионална сигурност, управление на квалифицираната информация" към Висшето военно училище във Велико Търново. Грамотност няма да обсъждам.
Вече на нищо не се учудвам, след като един ден получих писмо с правописни грешки от държавната администрация.

А за другото, не го мисли толкова, може , и дано, едни хубави новини да изпреварят прегледа! good

ЕДИТ: Фери, може по един бърз тест да попълват преди гласуване ха ха
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: януари 15, 2016, 14:19:47 »

Ако зависи изцяло от мен, да.

"Ако гласувам (което в последно време не правя) е заради нашите и всъщност ги питам как да гласувам - те са там, те знаят, те ще носят последиците"
Точно за това не гласувам.

А Англия в действителност не е най-светлият пример. Може и защото виждам, че в България никога няма да стане, както тук, прекалено голяма е разликата и това ме демотивира да правя каквото и да било.

Освен това с времето мирогледът на човек се променя и не мисля, че имам адекватна преценка.

Марри, аз откакто съм тук не съм гласувала. Това са ми размишления, но не ги прилагам, защото както казах съм 50/50 и все пак съм съгласна и с теб.
Не съм съгласна обаче с автобусите от Турция. И по на дълбоко мисля да не влизам.



« Последна редакция: януари 15, 2016, 14:21:43 от Cerise » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: януари 15, 2016, 14:22:48 »


Не съм съгласна обаче с автобусите от Турция. И по на дълбоко мисля да не влизам.


То там две мнения няма good
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: януари 15, 2016, 14:23:20 »

Ще ме приспите ей.. Я дайте малко пикантериии.. Никой не е политик от нас, все политика се бистри smile

ВУЗ-овете.. има и специалности, и специалности.. И университете, и други университети.. Монетата винаги има 2 страни  good
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: януари 15, 2016, 14:28:17 »

Ама Тони така, аз го казвам във връзка с това, да се въведе образователен праг при гласуване.
Нали се сещаш, че дали ще е от Сунгурларския свободен или от ВИНСа ...все е диплома и би ти позволила да гласуваш.

Аз пикантерии нямам, на метлата съм. Иначе с удоволствие бих обсъдила нещо друго.
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 62   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines