Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 04:22:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 65   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема (говорилня) - Ноември  (Прочетена 203534 пъти)
 
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: ноември 13, 2015, 21:12:11 »

Ина Чучулигата си е класика от началото на демокрацията smile Спомням си я смътно,бях ученичка като я четох,но явно ми е направила впечатление,щом още я помня ..Заинтригува ме с пастата,,,давай рецепта,издай някое вкусно сосче,,ти трябва да си спец в тази област вече
Фани Преди време гледах Великолепния век,не знам дали за същия става въпрос,но ужасно много ми хареса,тази Хюррем Султан уникално хитра жена,а и като цяло фигурата на Сюлейман ми е много респектираща..Накрая на последния сезон,обаче ме шокира с жестокост,като уби сина си...Но явно по онова време  са имали различни разбирания.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #421 -: ноември 13, 2015, 23:03:11 »

Според мен вьобще не е даже от началото на демокрацията, а доста преди това. Нашето издание е било от 1980г ей сега го видях.

А пьк за сосчетата да ви кажа, повечето няма никак да ви допаднат. В Бьлгария както се яде сьс сметани, масла, топени сирена и пр. нашите манджи ще ви изглеждат толкова прости и постни, че дето викаше кумата ми: "Аз на моя мьж ако му сготвя нещо подобно, ще ме изгони от вкьщи."

Тя като прави (уж) болонезе примерно, хака вьтре разни не знам какви меса… Пьк Фабио и само паста с една льжица олио и пармезан му е любима  pardon
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #422 -: ноември 13, 2015, 23:44:58 »

Чучулигата ми е първата книга за големи, която прочетох на 12. Много я обичам. Прекрасна история за порастването на едно момиче. Майка ми постъпи много дълновидно  като ми я препоръча. Що сълзи пролях и аз за нещастната любов на Фериде.
Между другото, не знам защо "Кранфорд" не ми хареса. Свекърва ми я беше припомнила, като питах за книги тип Джейн Остин.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: ноември 13, 2015, 23:50:14 »

Пьк Фабио и само паста с една льжица олио и пармезан му е любима  pardon

Точно така я харесвам и аз,  да се усеща вкусът на пастата и ароматът на сиренето.  good
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #424 -: ноември 14, 2015, 00:33:40 »

Хора, тук пак има три престрелки и експлозии на стадиона. Има поне 30 убити. Утре няма да ходя на лекции, страх ме е да слизам в метрото, а и минавам през голям центьр, ако става нещо той може да е цел.

Ужас просто !!!

Яко ми се разтрепериха мартинките. Слава Богу моите колежки са добре, че младите бяха навьнка тая вечер, нали е петьк. Преброихме се вьв Фб, всички са се прибрали невредими.

Дано анулират тая лекция утре.

Метрото го затварят в момента, в Париж е нещо страшно… Има 60 човека заложници  girl_impossible
« Последна редакция: ноември 14, 2015, 00:36:56 от inaxastra » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: ноември 14, 2015, 00:36:07 »

Леле,  и на вас  не ви е лесно. Там стана притежателите център за такива "изяви" girl_impossible
С право се страхуваш и аз не бих отишла.  sad
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #426 -: ноември 14, 2015, 00:38:18 »

Ами заради политическите им глупости проклети. Нали бомбардират в Сирия и Ирак тия мизерници… Ще ни изтрепят тука, добре че Фабио не трябва да ходи утре на работа, че той е в центьра.

Много ме е страх.

София ми е с температура. Дано не се наложи да я водим на лекар утре  girl_impossible cray

Президента затвори границите. 200 войници са по улиците. И преди половин час нова престрелка до работата на Фабио.

Аз се косех за лекцията обаче обявиха спешно положение и утре университетите и училищата са затворени.
« Последна редакция: ноември 14, 2015, 01:18:10 от inaxastra » Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: ноември 14, 2015, 02:37:43 »

Ина при вас е станало страшно,,,ужас,,,добре,че не трябва да излизате,,,пазете се...Ох,този терор няма ли край.Сега гледах  изявлението на Обама по Снн относно  случващото се при вас,ма много му е лесно на него,,,на хиляди километри е,защитен...Изпращам мислено позитивна енергия всичко да бъде наред
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: ноември 14, 2015, 02:51:27 »

Инче, спокойно. Мисля, че страшното за Париж мина. Недей да се тревожиш излишно и за това. Безсилни сме. Пази се. В Мадрид и Италия са задържали хора, подготвящи атентати, за съжаление Париж изтеглиха късата клечка.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #429 -: ноември 14, 2015, 02:55:08 »

Аз сьм тероризирана. И досега ме беше страх като взимам транспорта на големите вьзли, ама сега вече… Направо ужас !!! Нямам думи…

Тук е военно положение. Всички учебни институции са затворени до второ нареждане. И за сьжаление нямам вашата увереност, че страшното е минало  girl_impossible shok  Може и да е минало… засега.

Половината от терористите се разхождат на свобода. А колко има други и какво подготвят … Не знам.

Господ да ни е на помощ.
« Последна редакция: ноември 14, 2015, 02:58:13 от inaxastra » Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #430 -: ноември 14, 2015, 03:38:58 »

Ина, надявам се всичко да е свършило, надявам се да може да се постигне нормален живот за всички деца без страх от ненормални фанатици и психопати.Пазете се  heart
Активен
merilen
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 745



Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: ноември 14, 2015, 08:57:34 »

Инче, прочетох новината току що и веднага се сетих за вас.

Дано всичко е наред! Бог да Ви пази! Нямам думи на къде отива този свят ...
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #432 -: ноември 14, 2015, 09:04:53 »

Отдъхнах си, моите приятели /куклата Мон ЛилИ/, макар и много изплашени са добре. Приятелката ми е при тях в Париж, а младите били снощи навън, но се прибрали невредими. Лоша работа, броят на загиналите расте...От сърце желая всичко да свърши бързо и кураж heart heart heart
Ина, ти защо мислиш, че в България всичко се прави със сметана? По ресторантите, да, но иначе не съм чула и видяла някой от моите познати и колеги да го прави. Пък и докато работех, по магазините /200 в региона/, заквасена сметана се зареждаше само по предварителна поръчка около Коледа и Нова Година. Не е продукт с постоянно присъствие даже. Продават готови сосове за паста, които се правят по рецепта със сметана, но те са толкова солени и бъкани с консерванти, че не ми се мисли crazy
Чучулигата я четох в зряла възраст и вярно бая ревах. В годините на най- ранната демокрация четох и за Хюрем една дебела черна книга, но все си мисля, че името беше нещо със С... представяха я като много интелигентна и ученолюбива, пишеше стихове на Падишаха и го беше спечелила с ума си, не с красотата си. Спомням си, че я описваха като дребна и слаба, с момчешка фигура. Тежка книга, направо бях потресена от жестокостта и интриганството.  По спомени, филмът е доста различен от книгата.
Пожелавам спокоен ден на всички, дано чуем добри новини...
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: ноември 14, 2015, 09:10:46 »

Ина, радвам се, че си добре!  give_rose

Фани беше писала преди,че някаква нейна позната очаквала подаръци за двете деца - малко късно се включвам, ама е съвсем нормално. Нищо, че са разнополови - съвсем не означава, че не могат да имат еднакви интереси. Ето сега моите, например, цяла сутрин се карат за една обикновена количка, въпреки че имат поне 10 - именно защото и двамата искат да си играят с колички. И никакви обяснения не помагат - на стената да говоря, по-голям ефект ще има.  pardon

Един от най-добрите подаръци по този повод беше един конструктор Унико с две колички вътре (сглобяеми) - едната червена, другата синя - така и двамата си имаха кола и горе-долу не е имало кавги по този повод. Горе-долу  girl_wink.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: ноември 14, 2015, 10:06:04 »

Инче, вчера като видяхме за атентата и се сетих за тебе, та влизам специално да видя дали си добре! Радвам се, че всички сте си вкъщи  и сте добре, дано София да й спадне температурата и да не ходите никъде следващите дни.
И дано най-страшното да е минало и да няма повече жертви!
« Последна редакция: ноември 14, 2015, 10:08:21 от ratatui » Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 65   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines