Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 22:23:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 65   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема (говорилня) - Ноември  (Прочетена 212368 пъти)
 
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #525 -: ноември 17, 2015, 10:46:07 »

Абе и да и не. На чужди хора не се дразня. Обаче ми е криво за сестра ми защото искам децата ми да познават леля си, а не само по скайп. Да си живеят както искат обаче с това влияят и на начина/опитите ми за нормално възпитаване на децата ми.  crazy Как да не ми докривее като чувам Кари да казва по скайп: Лельо, кога ще дойдеш? Тя: Скоро. Кари: Коя дата, в кой ден и час ще пристигнеш?
Едит: Алиии, ако това го направиш ще съм ти благодарна до края на живота си! За всеки 25 лв пазаруване получаваш стикер. При 5 залепени стикера получаваш книгата, но е само до 06.12. или до изчерпване на количествата, тъй че ще побързам.
« Последна редакция: ноември 17, 2015, 10:49:57 от fanimira » Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #526 -: ноември 17, 2015, 10:57:04 »

Добро утро!

Вероника, честито за племенницата. Да е жива и здрава! smile
Ти не се ядосвай от сега с роднините, защото за напред ще бъдеш още по-изнервена. Нека си живеят живота, както намират за добре, вие си гледайте вашето семейство
Според мен е важно да се поддържат едни нормални отношения, без кавги и драми.

Фани, според мен подаръкът е подходящ и ще се хареса.
И аз като твоята In law обожавам снимките. Проблемът е, че все се каня да правя албуми. Имаме тооолкова много снимки за вадене. tease

Свекърва, мен тръпки ме побиват, като си представя тази напаст. huhhuh.gif

Книгата на Манчев и Шишков и аз не бих я отказала,но не пазаруваме чак толкова често и в количества ат Лидл.

Наде, пожелавам думите на този човек да се сбъднат. heart
И да си знаеш, че съм ти АБСОЛЮТНО ОБИДЕНА (точка.точка). Не искаш да се запознаем!  drinks resent

Джоси, много съм впечатлена от тефтера. Bravo
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #527 -: ноември 17, 2015, 11:03:26 »

Бе като става въпрос за близък човек като брат, сестра, деца и родители, много тежи и някак не може да се отмине с махване на ръка. Особено ако промяната е драстична, както предполагам е в случая на Фани. Лошото е, че сигурно няма здравна осигуровка...Може сега това да не я притеснява, но ако реши да има деца, няма да е лесно. От друга страна, много е млада и има време да обърне нещата на 180 градуса.
Рони, моите и двамата са в среда, където не се женят и не раждат. Май минат ли колежанските години без тези екстри, после такива примери виждат, че  nea.  Имаше един сериал "Стъпка по стъпка" - разни деца от разни бракове и накрая "ела, че моите и твоите бият нашите". Но на тях си им е добре, само дето вместо като нашите деца да се дрогират в училище, техните пият антидепресанти sad.
Фани и Али, аз не съм почитателка на Лидл, макар, че имаме близко до нас. Някъде обаче ми се мярна, че на 18.11 ще имат промоция на дървени детски играчки, немски. Имам да купувам за една благотворителна кауза и ако ме светнете, дали информацията е вярна, имате и моите точки.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #528 -: ноември 17, 2015, 11:13:55 »

Не знам за 18-ти Свеки обаче този четвъртък ще има дървени пъзели, играчки за бебета/такива развиващи моториката, конструктори и къщи за кукли. Всичко е дървено и немско! Пяда се 19-ти! Виж в сайта на Лидл.
Edit: Проверила съм в четвъртък 19-ти са. И то на много добри цени. И аз ще взема за нас и за Мимето, че сме канени на РД в събота. Дано ги хареса!
« Последна редакция: ноември 17, 2015, 11:18:49 от fanimira » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #529 -: ноември 17, 2015, 11:16:12 »

Фани, ако колегите тук не искат, ще ти изпратя и от мен, не е проблем.. Ама сме много челяд smile

То и ние пазаруваме от Лидл де..  Wink

Хм, може да ги погледна и без това се чудя, какво да купя за кръщелницата ми.. Която е препълнена със светещи и пискащи играчки и по никакъв начин не можеш да й привлечеш вниманието, ако ги няма тях.. Става кисела и сърдита.. Направо е ужасно  girl_impossible Искам да й подаря нещо, което да й помага, а не да я забавлява само  crazy
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #530 -: ноември 17, 2015, 11:16:42 »

Добро утро!
Не мога да ви смогна днес...,  че и от телефона....
Фани, идеята за подарък не е лоша,  но аз ако трябваше да избирам(като човек с повече интереси в кулинарнията), много бих се затруднила,  какъв точно да е ножа и каква дъската. По-логично ми звучи комплект ножове,  ако бях начинаещ готвач, много бих се зарадвала.
Ако пък по някаква причина държите да е само един нож,  струва ми се добра идея да го гравираш. Например,  ако мислите,  че ще му хареса (защото хората са различни ), шеф  ........
Джоси, прииска ми се да имах свободно време поне да си обобщя рецептите,  поне в електронен вариант.....,  браво за инициативата!

Вероника, ти си познаваш хората най-добре,  но за случая от опит знам,  че моментът е много особен и роднините и приятелите трябва да се отнасят с разбиране. Където се казва,  младите родители не знаят на кой свят са още.
Аз и двата пъти все се опитвах да обясня,  че нищо друго в момента не ми е по-важно от бебето,  че с таткото имаме нужда от разбиране,  но така никой с нищо не пожела да се съобрази.
Не казвам,  че в случая с нещо сте виновни,  просто казвам да не се обиждате.
Колкото до това за социалните мрежи.., никак не го разбирам,  но ми изглежда нормално като гледам повечето хора.
Така че и това не ме изненадва.

Честита племенница,  да е жива и здрава,  това е важното!

Как се казва?

Хайде и аз да се включа в драмата със сестрите.

Моята е на 26. Имаше една ученическа любов до преди година. Тя искаше развитие на връзката,  брак,  деца. Половинката се оказа прекалено отговорен. Не мислеше,  че може да й осигури живот,  какъвто иска,  за нея и за децата и просто я пусна да се търси по-добър "вариант".
Много му е мъчно,  вече година е сам,  няма нови връзки и понеже живеят в един град,  помага й за всичко,  за което го потърси.
Тя пък не си губи времето и се влюбиш до уши в един екземпляр,  който искаше всичко да си остане тайна и да има той свобода, т. е обаждаше й се като има "свободна" вечер. И на това беше съгласна,  но на него и това му омръзна.
Та сега си е сама,  живее с родителите ни и работи магазинерка в почти селски хранителен магазин.
На майка много й допада да е при нея,  помагат си взаимно,  включително финансово,  приятелки са си и реагира остро на всяко предложение от моя страна да си уреди сестра ми живота и да добие някаква самостоятелност.
Тя е супер нерешителна и това,  че майка не я подкрепя в нещо ново й стига,  за да не прави нищо.
Средното си образование го изкара какво да е,  само училището да е наблизо,  висшето пак какво да е,  да има нещо,  магистратура.... тотална смяна на направлението,  абсолютно безпреспективно обучение.
Работата в този магазин я съсипва физически и психически. Не може никъде да отиде,  включително тук,  заради работата.....
И изобщо много ми е болно,  но нямам вече сили. Всичките ми опити да й дам съвет са неефективни.
Нямаше да го изживявам толкова,  ако беше щастлива.  Но тя не е. В постоянна депресия е,  винаги в лошо настроение,  тотален песимист.
А е умна и много красива. Има ужасно ниска самооценка и позволява разни неграмотни монтьори да се подиграват с нея,  защото не вижда изход,  защото средата е такава.

Фани щом сестра ти изглежда щастлива,  може наистина да се чувства добре.


Пет нови отговора.....


Децата са болни.  Симеон от снощи е с температура и днес рева,  че не е на градина.
Да застудява,  че вече ми писна от вируси
« Последна редакция: ноември 17, 2015, 11:25:42 от Marri » Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #531 -: ноември 17, 2015, 12:25:57 »

Аз днес на всяка манджа мерудия,ама като трябва да лежа и нямам тв в стаята с мемори матрака така ще е,ще ме извините,ако досаждам. Marri,ако ти кажа,че допреди минути не знаех дали е наистина племенница,че уж за такова се гласиха,ама никой не ми беше потвърдил.Даже питах ММ,та разбрах.Иначе проектоимето беше Лидия,не знам дали това е останало.Искаха да го кръстят на бабата на ММ, която е починала.Не знам дали са го запазили.То не е първо дете за жената,тя има от друг брак и затова брата на ММ ужким избираше име,ама дали тя не се е смутила в последния момент и не го е променила не знам. Иначе да ти кажа за сестра ти-все едно описваш мен преди да срещна ММ и то точно днес е датата,на която се разделихме с моята ученическа любов. Той беше мн остър срещу нашите,защото не ме оставяли да бъда самостоятелна, и ми беше задал ултиматум "В 9 часа на 17 съм пред вас или тръгваш с мен,или забравяш за мен"Аз съм много привързана към родителите си,а баща ми пък ми каза,че ако изляза от вратата да забравя как изглежда.Та 3 години след това бях като болна,защото си мислех,че аз съм причината те да не се разбират и да се настроят един срещу друг.Бях в депресия,но започнах работа,която много харесвах,чувствах се самостоятелна и обичана от децата,които учех на английски. Изградих си самочувствие и видях,че щастието ми не зависи от това с кого съм,че трябва да съм щастлива със себе си.Така стана,че няколко месеца след като вече бях в мир със себе си нещата с ММ започнаха да се случват...Моите приятели и колеги сега непрекъснато ме търсят за съвет като им се случи нещо подобно-раздяла,отчаяние и им казвам,че са ме видели в депресията ми и ме виждат сега и разликата е,че спрях да се обвинявам,приех се и щастието се случи.Надявам се и при сестра ти да се получи.
Да кажа и за Лидл като съм почнала всичко да коментирам-ние пазаруваме от там доста,ама 125 лв да похарча,че да си купя готварска книга...не им купувам всичко от асортимента-сирената и ако имат нещо от седмицата.Миналата година така с точки си взехме на Бон Апети книгата от Пикадили .Единствено едни питки съм направила от рецептите и то веднъж.Сега нашите донесоха много дюли и тиква,а там има много рецепти с тях,ама все са едни със странни и не много достъпни продукти,та може да опитам само някои от тях.Предполагам тази на Лидл ще е събраните и от двамата рецепти дето ги ползваха като маркетинг стратегия,за да продават продуктите на седмицата и ако не се лъжа всичките ги имаше в сайта им,то пък може да са ги махнали,че кой ще им вземе книгите...
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #532 -: ноември 17, 2015, 12:48:56 »

Вероника, ти какво работиш? Не знам дали си казвала.. Просто освен името ти друго не знам за теб.. Извинявай, ама ми е интересно.. Любопитка съм  blush

Мари, понякога родителите в манията си да "помагат" на децата, ги осъкатяват и ги правят супер несигурни, нерешителни и неспособни да се справят сами..  nea

Илиян е командировка в района, БлагоевграД, Петрич, Дупница, Гоце Делчев.. И има поне 15 срещи днес. Има вероятност да нощува някъде там, ако си дойде пък ще е по нощите.. Веднага свиках най-вярната ми шаферка да си поклюкарстваме, защото ще ми е скучно, болна и сама.. Ще готвя боб, защото Илиян ме врънка от н-време..
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #533 -: ноември 17, 2015, 13:00:43 »

Аз не бях прочела всички коментари, но бързах да публикувам, защото нямаше как да прочета всичко. Сега ще се поправя.

Фани, това ми изглежда на едно пълно примирение със ситуацията и явно двамата си харесват живота такъв, какъвто е. Може би техните разбирания за бъдещето са различни. Може би и самата среда не им позволява да се развиват или пък те самите нямат желанието да го правят.
Жалко само, че годините си минават, а те дори не изпитват нуждата да имат деца.

Ето пак не успявам да смогна.
После ще прочета и за сестрата на Мари. smile
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #534 -: ноември 17, 2015, 13:05:57 »

Тони,психолог съм по образование.В момента не работя-преди месец бях в едно заведение за деца,които трудно се разделят с родителите си при тръгването на градина,ясла и т.н.,но задълженията се увеличиха,а заплатата беше много минимална.Аз така или иначе бях решила да жертвам средства за стаж,ама в един момент вече не си заслужаваше.Натрупах много стрес,че цял ден с ревящи деца,които не са мои,си е доста влияещо върху психиката и си докарах и здравословни да кажем неудобства,та сега съм си дала почивка докато започна нещо ново.Не знам дали ще е пак в сферата с деца или по-скоро към подбор на персонал,но и не го мисля засега.Дала съм си срок до НГ да почивам.
Иначе докато бях студентка учителката ми от частните уроци по БГ след 12 кл,която ми е като втора майка,имаше нужда човек да поеме уроците по английски на деца от среден и горен курс на обучение и ми предложи да опитам, заради това,че съм от английска гимназия и че имам сертификат за високо ниво.То пък взеха,че децата ме харесаха и почнаха да водят и приятелчета.На втората година подготвях и за матури и беше успешно.Харесваха ме,че съм им почти наборка и в същото време успях да ги накарам да ме уважават.Заради магистратурата и ММ се преместих в София и напуснах, но още ме търсят бивши ученици и са ми много мили.Та това е мойта трудова история :)И затова се изказвам по много теми като психолог и педагог  blum
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #535 -: ноември 17, 2015, 13:42:10 »

Айде, готова съм, освен ако още някой не пише сега blum
Фани, сега го прочетох това. Ние от Лидл пазаруваме, но определени неща. Примерно следя детските дрехи, защото има добри попадения. Сега играчките са на много прилични цени good Хранителни стоки почти не взимаме оттам с изключение на моите мюслита и шоколадите им. Идеята ми е, ако направя такава сметка, ще ти кажа, за да имаш предвид. Да, много е кратък срокът huhhuh.gif
И моите рецепти са разхвърляни. Даже наскоро си мислех варианти - на компютъра, на тетрадка, на тефтер... huhhuh.gif Май с мисленето ще остана на този етап funnytooth
Това с различията в начина на живот няма как да не дразни, когато е за много близки. Когато племенникът се роди, ни информираха по телефона с подробности. 1 седмица по-късно естествено никой не ни покани на изписване. Цял месец ММ повтаряше на брат си, че ще ходим на гости при тях. Цял месец отговорът беше, че детето няма 40 дни. Свекърът ми беше полудял, че ние сме най-близки, а не ни допускат до детето. То хубаво, ама междувременно се изредиха цялата рода на етървата. Куп техни приятели... Освен това деверът хал-хабер си няма какви са тия 40 дни. Много е скаран с традиции и ритуали, а с църквата - съвсем. Просто той предава чужди думи. Поканиха ни с думите - Тази седмица трябва да дойдете. Ние нямахме никакви пари по това време, ама се емнахме. Тогава се наложи да караме по магистралата с 80. Рекордно нисък разход даде колата funnytooth Трябва да съобщим в завода!
Дойде ред аз да раждам и месец преди това получихме обаждане - да съм кажела на лекарите да ме изпишат събота или неделя, че да можели те да присъстват на изписването. beating Е, изписаха ни работен ден!
Свекърва ми беше потресена от хигиената в тях. Бяха им на гости, а деверът се измъкнал сутринта набързо за работа. Майка му вечерта го погнала (уж на майтап) дали си е измил лицето тази сутрин, а отговорът съвсем сериозно бил "Ти да не искаш да си измия и зъбите!". shok Ама с какъвто се събереш, такъв ставаш. Не може жена ти да се гримира един път годишно и да ходи по 3 дни с този грим. Айде, запитайте се как си мие лицето bad
Кумата и тя се жалва как сестра й живеят отделно с мъжа си. Не можел, горкият, да се наспива заради детето. Уж женени, ама не под един покрив и това с подкрепата на родителите. Не е редно! Така едно семейство си отива в пряк или преносен смисъл. sad
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #536 -: ноември 17, 2015, 13:58:04 »

Мари, освен да я замъкнете заедно с вас при някое връщане от БГ. Първо да ви гостува за седмица и тогава да я "обработиш" лично, не чрез майка ти.
Няма лошо да си близък с родители и да си им подкрепа, пък и те на теб, обаче те остаряват и съвсем се променят. Съдя по себе си, вече майка ми ми е задължение и почти нямаме общи теми за разговор. Тя самата го осъзнава и всеки четвъртък чака с нетърпение леля ми, че и е на възрастта. Хубаво е да сте на малки разстояния докато има деца за гледане, но дори и тогава не е желателно да имате общ хладилник.
Имам приятелка, която се е вкопчила в майка си и все още я слуша /майката е като моята, на 86г./ Та тази приятелка се запозна с един разкошен италианец, който даже има бизнес в България и половината година е тук. Ама бил разведен...Еми та няма дъщеря и на 62 да ражда деца, та да и трябва някой девствен момък sad. Нямало да има и сигурност, че той можел скоро да почине...Бе тя не се гласи да мре, замислила се за евентуалния си зет. blush Ей такива и ги говори и приятелката и се връзва. Да кажеш, че е проста и грозна - не е. Лекарка е, работи след пенсия, ама от работа, директно вкъщи, при изкукумяцала майка- закрилница. Че не и дава и вкъщи да го води, какво щяли да си кажат съседите. И те се натискат като младежи по хотели и тъмни улици, за смях на всички познати. Човекът иска за Коледа да я води в Италия, ама тя се дърпа и сега се оправдава с атентатите. Що не е позволено многомъжието, та да и го отмъкна и белким се сети, че не часовник, ами хронометър и трака Wink
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #537 -: ноември 17, 2015, 14:22:39 »

Ама вие писали, писали, та сте се забравили.
Честита племенница на Вероника  baby_girl

Не можах много да ви изчета.

Сестра нямам, но пък имам брат, който още живее с нашите. Постоянно го карам да се махне от там и той много иска, обаче все не му стигат пари. Защото той за разлика от мен е свикнал всичко да му е 6 и ако не е... изобщо не си прави труда. Карам го да дойде при мен - страхува се, един такъв неуверен...
За сега сме на вълна да ми дойде на гости, ама пак не му се трагва сам, защото грам не знае английски и му е притеснено. Той говори немски и руски.

Имам друг проблем и съм отворена към всякакви линкове, идеи и тн...
В колежа ще имаме изпит - говорене, на тема "Аз и моето здраве". Трябва да говорим 7-10 мин по темата, гладко и с максималната сложност на думи и изрази за нивото ни. Проблемът ми е, че аз не правя нищо кой знае какво за здравето си и не знам какво да говоря. Натамъних 1мин и 40-50 сек. говорене и до там. Давайте някви клипчета, съчинения, нещо! Аз не държа фактологически да отговорят на моите хранителни или спортни навици, никой не го вълнува, просто идеята ми е да имам план за говорене.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #538 -: ноември 17, 2015, 14:29:33 »

Али, това за приятелката, която не спи с мъжа си, защото на него му пречи детето и не се наспива е същото като кумците ни.. Те, откакто се роди малката не спят заедно, защото той не се наспива.. А и на работа не ходи.. Наел си е някакъв офис и по цял ден "кибичи" там, та харчи и затова парите на баща си.. Тя отглежда детето им сама.. Вярно с парите на баща му, ама парите ли са единственото.. Повръща ми се като се сетя.. Да не говорим, че решава и си хваща багажа на някъде с приятели му и я оставя без кола, без помощ за незнайно време.. Бих го зарязала на минутата, честно..  diablo

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #539 -: ноември 17, 2015, 14:39:38 »

Аз забравих да честитя на Адиктид племенницата give_rose
И всеки път ми е интересно Надето като пише, ама пусто не го отразявам в моите постове. blush
Тони, не е луд този, който яде баницата нали?! nea
По повод дървениците и Хамериканските къщи се сетих нещо. Ние много гледаме предавания и телевизии тип Дискавъри. Гледаме как местят дървените къщи на няколкостотин мили. Та тези дни попаднах на това как в Калифорния изпитват къщите на земетресения. Имало специални площадки, на които строят и изпитват различни къщи. Спуках се от смях, когато видях тухлена постройка на един етаж. Дотук ОК, ама нямаше нито една колона shok Нито една! Без да съм строител, знам, че се изчисляват стъпки, леят се колони, разходва се сума ти бетон. После защо им помитал един ураган къщурките от слама pardon Даже си спомням Свекърва като обясняваше преди време за апартаментите и как се купувало жилище.
Тук пък строим като за 5 поколения след нас. Вдигаме ли два етажа - правят се устойчиви като за още 2. То обаче не е от сигурност, а за да се вдигнат допълнителните 2 при необходимост да настаним децата и техните деца... Ако комшията не ни направи мръсно, плащаме данъци за 2 етажа, живеем на 4. Да живее полузаконното строителство tease
Активен
Страници: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 65   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines