Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 19:53:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на opice - 13.06.2015  (Прочетена 90685 пъти)
 
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: май 27, 2015, 10:18:00 »

Ние ще имаме всякаква музика включително и чалга. Аз не си пускам чалга да слушам доброволно,но определено когато съм на кръчма или някакво тържество си проличава,че чалгата вдига настроението на хората.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: май 27, 2015, 10:40:57 »

Аз съм я забранила на сватбата. Ясно казах на ДЖ, че за всяка пусната чалга без наше съгласие, ще се намаля сума от хонорара, а ако прекали...имам 10-12см ток, който лесно би се забил в пулта му. Мисля, че ме разбра. Добре,че ММ се познава с него и ме знае каква съм, та няма да си позволи.
При нас лошото е, че кумът ни харесва чалгичката и сигурно ще иска 1-2 песни...
Активен
karanesheva
Професор
****
Публикации: 334


« Отговор #107 -: май 27, 2015, 10:42:24 »

Днес говорих с моя колежка, как е минало сватбата и и каква музика се слушало. И те не обичали чалгата и се били уговорили с ДЖ, да я пуснат по-късно. Преди да я пуснат, повечето си били по столовете и не ставали да танцуват. След това станал купона.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: май 27, 2015, 10:44:27 »

Аз няма да налагам никакви музикални ограничение, искам да има от всичко.. Гостите ми са различни, обичат различни неща, дори аз в момента да не слушам чалга и да не знам нито една нова песен.. Това не значи, че преди не съм слушала, когато излизахме през студентските години.. Ще има от всичко, искам всички да са на дансинга, което ако се наложи ще е и с цената на чалгата, която с ММ недолюбваме  pardon
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: май 27, 2015, 11:06:05 »

Според мен основният проблем и недоразумение (че хората не си изкарвали хубаво, докато не се пусне чалга) идва от хора, които слушат и харесват, но се "стискат" да я поръчват/пускат, за да не излязат простаци. Съответно като се пусне на по-късен етап, хората си отпускат душите и си купонясват.  pardon Но това наистина според мен не е защото на другата музика не става купон. Ние няма да имаме чалга също, но и ние, и нашите гости, или поне 130 от 140-те поканени  yahoo не слушат, ама наистина изобщо не слушат, а не само да казват, че не слушат за престиж  lol Ние сме си рокаджии по душа, а ще присъстват и много музиканти, които се изриват само като чуят, но иначе са си купонджии и съм сигурна, че ще се получи весело и без никаква чалга. Мисълта ми е, ако вие и вашите гости харесвате чалга и смятате, че става най-весело с такава музика, няма смисъл да я пазите за после  pleasantry Вашата сватба си е и никой няма право да ви се подиграва или съди. Но ако вие не понасяте, а повечето гости само това слушат, вече ми прилича на голям проблем, защото къде е тънката граница между желанията на младоженците и общото настроение на гостите, което пряко влияе върху цялата атмосфера на сватбата?  pardon
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: май 27, 2015, 11:12:31 »

Така, е, но както сама каза - това си е нашата/тяхната сватба и може би е по-добре младоженците да имат спомен от хубаво празненство. Аз лично ще си спомням само как с ММ сме стоели подпрени на масата, а гостите са се кълчили на чалга. Мерси, по-добре да няма празненство тогава. Младоженците са хора, не циркови артисти, които трябва да забавляват гостите.

Стеф, извинявай, че ти разводнихме темата...
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: май 27, 2015, 11:23:38 »

Да, извинявам се на Стеф, просто дискусията за музиката я има и ще я има винаги.. Просто крайните забрани за слушане на един или друг вид музика, малко ме изненадват.. И това, хората слушащи чалга да казват, че не могат да се забавляват на друга музика и тези, които не слушаат чалга, също да казват не край, не мога да се забавлявам на такава музика "Под нивото ми е".. Забавлявам се на всякаква музика, стига да съм с приятелите ми, с близките ми, да ги виждам щастливи.. Това ми доставя удоволствие и на мен, независимо фона дали е Рамщайн или Моцарт, ако ще и Глория или там някоя друга.. Мазни кючеци - ненавиждам!!! Харесвам белиденс и ориенталска музика, но в България границата е размита.. Пък и едва ли някой от близките ми ще се изкефи на ориенталска музика  pardon
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: май 27, 2015, 13:25:26 »

Момичета, според мен чалгата не е задължителна за хубавия купон.
Зависи, разбира се, от типа на гостите. Аз лично никога не съм харесвала чалгата, не я слушам, не познавам песните. Веднъж в живота си съм била на чалга дискотека (в студенстските години беше) и помня това преживяване като едно от най-неприятните въобще.
Та така, на нашата сватба смятам да се съобразя със своя музикален вкус. От друга страна аз правя разлика между поп фолк хитове - балади и мазни кючеци. Сред баладите има много приятни, на които по никакъв начин не им се намалява музикалната стойност от това, че са изпълнени от певеца със съответната поп фолк орнаментика. Но когато стане въпрос за кючеци с барабанчета и прочее...вече определено ми идва в повече и смятам, че такава музика няма място на нашата сватба.
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: май 27, 2015, 13:41:32 »

Но когато стане въпрос за кючеци с барабанчета и прочее...вече определено ми идва в повече и смятам, че такава музика няма място на нашата сватба.
good Напълно подкрепям този пост. Аз също казах на дж-я да няма мазни кючеци, младоженеца се спазари за нещо сръбско,но не се сещам как се казва,това е компромиса,който направих. Иначе за нормалните поп-фокл парчета нямам ограничение. Ама май и аз обърках понятията,явно мазен кючек и поп фолк са различни неща pardon
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: май 27, 2015, 14:00:30 »

Я пусни снимка на късметчетата.. Аз още не знам как и какви ще направя  blush
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: май 27, 2015, 14:15:28 »

Тони, довечера, че съм на уърк. Ама ги правим съвсем обикновени, тюл с цвят шампанско, квадратно парче 15 на 15 (горе-долу), вътре една монетка по 1 стотинка, малко житце и връзвам на вързопче с дантелена панделчица, при връзването пъхам едно малко сатенено цветче.
Ще ти покажа довечера Wink
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: май 27, 2015, 14:23:49 »

И тъй като темата си е моя (хахахха) пиша следващ пост да ви се похваля, че ще си имам моминско парти. Моите дружки организират нещо за сряда 10. юни, което засега пазят в тайна. Предполагам, че ще е нещо тематично за момински партита, понеже имало само в този ден, дето ще ходим... Ама аз не любопитствам, искам изненадата да е истинска. Някой ако знае какво се прави в сряда, да не казва, искам си изненадата  tease хахахха
По първоначални планове щяхме да сме 7 момичета, но 2 отпаднаха. Към момента се събираме само 5 момичета. Тъпото е, че и кумата няма да присъства. При нея е сложно положението, понеже е с 2 малки деца, породени, едното на 2 годинки, другото на една. Тя живее по принцип в Чехия, но сега си идва за през лятото тук в БГ - за почивка, а и за сватбата. Тя се притеснява, че трябва да остави децата на майка си за сватбата, та заради това нямало да ги оставя и за моминското парти.  sad Не че смятам, че това парти е свърх важно, но все пак... Разбира се, децата са преди всичко, но аз от собствен опит се убедих, че не абсолютното лишаване от удоволствия на родителите прави децата им щастливи, по-скоро децата са щастливи, когато родителите им да щастливи и доволни.
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: май 27, 2015, 14:30:28 »

Стефи,това в сряда ще трябва да е нещо много интересно,щом само тигава го има, нямам търпение да разкажеш какво е било. За кумата не се ядосвай, разбира се,че не е толко важно това парти за останалия свят,но за тебе е важно, всеки сам преценява кое за него е приоритет, децата са голямо оправдание,но освен това и голям приоритет. И да не забравиш да направите някоя друга снимка,че да може и ние да видим  give_rose
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: май 27, 2015, 14:32:48 »

Бравооо, нямам идея какво се правя в сряда, но не бих ти и казала  blum blum
Аз също си искам при мен нещата да са изненада, затова не питам нищо и не обсъждам другите момински партите, на които ще бъда е шаферките ми и приятелките, да не се издадат нещо  Yes


Колкото до това, че кумата ти няма да бъде на моминското парти.. Повярвай ми знам какво е, не от страна на булка, но на моята приятелка на сватбата.. Кумата беше с малко дете и нито можеше да се включи в организацията, нито успя да дойде.. Всички си мислеха, че аз съм кумата и цяла вечер поздрави за кумата  crazy На сватбата всичко се повтори, защото детето на кумата беше пак там.. И аз бях втора кума, а не шаферка..  pardon
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: май 27, 2015, 14:46:34 »

Хайде с още нещо да се похваля, и аз имам изненада за моминското парти.  smile smile Поръчах за момичетата едни много готини чаши за бяло вино (шампанско), като на всяка чаша с боички за стъкло  е нарисувана съответната девойка и отдолу пише името й. Чашите ги правих по поръчка. Станаха много готини! Е, приликата с истинските момичета не е поразяваща, но са супер! Кофтито е, че ще останат 2 чаши на отсътващите момичета, но ще им ги дам, поне да си ги имат за спомен.
Довечера ще покажа снимки.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines