Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 14:42:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на flutter - 06.06.2015 г.  (Прочетена 78484 пъти)
 
InaMineva
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 296


Албум: http://album.svatbata.bg/ina_deyan_denevi


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: май 19, 2015, 19:02:12 »

Даже този вариант с прехвърлянето е по-добре, защото колкото и да е лято вече, все още вечерите стават леко хладни и няма да им е студено на гостите ти smile Идеално просто smile А иначе, не трябва да се ядосваш за времето... Както споменах в моята тема, в 17:30 трябваше да почне изнесения ритуал, дъждът заваля буквално минута-две преди това... Всичко беше украсено в градината и се намокри... Но понеже всички гости вече бяха дошли и всеки ме дърпаше от някъде нямах време да се притесня, че се проваля всичко smile Добре, че персоналът беше много добре подготвен и бързо преместиха всичко под тентата до басейна и с 30-40 минути закъснение си направихме там изнесения ритуал smile Аз бях щастлива и наистина не се ядосвах заради времето smile Всички казваха, че ще ни върви по вода smile Просто ще си толкова заета с всички гости, които ще те наобиколят, че няма да имаш време дори да забележиш, че няма да е точно така, както го искаш smile Но стискаме палци да бъде слънчево и топло smile
Активен
flutter
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #31 -: май 20, 2015, 13:36:22 »

Мерси за успокояващите думи, момичета. Аз съм доста спокоен човек принципно и на всичко казвам "Карай да върви". Силно вярвам, че ще запазя спокойствие в сватбения ден, пък каквото ще да става. Да сме здрави всички, де. Най-голямото ми притеснение е свързано с това, че баба ми ще присъства, а преди около 8 месеца направи инсулт и оттогава много я пазим. Страх ме е от вълнението да не й стане нещо. Но тя много иска да дойде, а и аз страшно много искам да е там. На тази възраст именно тези моменти са най-ценни за тях, а и за нас е страшно важно, че можем да споделим важните момента в живота си с тях. Моля се всичко да е наред с нея.
Активен
InaMineva
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 296


Албум: http://album.svatbata.bg/ina_deyan_denevi


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: май 20, 2015, 13:43:26 »

Не се притеснявай, ще бъде добре smile Моите баби присъстваха, доста са възрастни вече, но издържаха повече дори от някои от младите гости. Дори да не я вземете на сватбата, на нея няма да й е по-добре вкъщи сама, като знае, че ти в този момент се жениш и това е един от най-важните дни в живота ти. Така че е хубаво да е там и да се радва за теб и да се наслаждава на този така прекрасен празник smile Не бива да се притесняваш smile
П.С. Аз се бях притеснила последната седмица, че една от приятелките ми ще роди на самата сватба (терминът й беше 25). Е, така стана, че роди 2 дни преди сватбата smile Само се вкарвах в излишни филми Wink
Активен
karanesheva
Професор
****
Публикации: 334


« Отговор #33 -: май 20, 2015, 15:02:15 »

Преместването в сграда след 12 часа е много хубаво, че сте си направите купона на спокойствие, без да се притеснявате, че на някой ще им пречите. За баба ти не се притеснявай, понякога хората така се мобилизират и стягат, че се чудиш от къде имат тези сили.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: май 20, 2015, 15:24:43 »

Стискам палци и съм сигурна, че всичко ще е наред, ако е там. Обратното не би било добре за нея според мен... Казвам го защото, когато казахме на баба ми, че ще се женим, тя едва не припадна и се разплака.. Всички се чудехме защо..После като си останахме насаме, тя ми разказа, че моя приятелка от детството не е поканила баба си на сватбата.. Тя наистина се ожени малко преди ние да се решим.. Та, въпросната ми приятелка, направила сватба в тесен кръг, без бабата на момичето, без вуйчо й, защото сватба я плащали родителите на момчето... На бабата казали, че е много стара, а на сватбите вече не се викали баби, само млади хора, които да се забавляват.. Представяте ли си колко й е било болно на тази жена  shok Та, те ни отгледаха  crazy И в следствие на това, моята баба, силно притеснена, започна да ми се МОЛИ, как "само иска да ме види като булка, с роклята и всичко", ако трябва да не сме я били вземали с нас в ресторанта, за да не ни срамела пред хората, че е стара  Oh my ... crazy Направо полудях и й обясних, че моята сватба няма да започне без нея, ако трябва ще я направим на село! Като й дадох покана, направо щеше да се разтопи и си я сложи в рамка.. Всички хора много харесват поканите, ама баба ми изби рибата с рамката  funnytooth Разбира се после се е похвалила на всички, че си има покана  blush
Така, че ще е по-добре да присъства, бъди сигурна  good good
Активен
flutter
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #35 -: май 20, 2015, 16:00:48 »

Чудесни сте, момичета. smile
Знам аз, че за нея е много важно да е там, за мен също. През последните 15 години изгубих другата си баба и двете си прабаби. Всички ми бяха скъпи, всички са ме гледали като дете, всички ги обичах и много ги изстрадах. И сега много искам тя да бъде на сватбата ми. Дядовците ми също, разбира се. За възрастните, или поне за емоционалните възрастни, а те повечето като поостареят стават страшно емоционални, това е смисъла - да оженим внуците, да ни се родят правнуци, да ги видим как растат.
Само ме е страх нещо да не й стане. Ама няма...
А иначе дядо ми е голяма скица, като твоята баба, Александрова biggrin Плаче за всяко нещо - от радост, от тъга. Последния път като бях там ми каза, че се моли всяка сутрин пред поканата като пред икона  biggrin biggrin biggrin
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #36 -: май 20, 2015, 16:13:06 »

Ох милите жени, как може така да постъпват с тях, много криво ми стана, че някой може да мисли по толкова ограничн начин...Аз вече имам само баби, но и двете се радват ужасно много и се вълнуват за всяко нещо, което им споделям за ремонта и за сватбата и е много мило, та не си представям изобщо как може така да ги пренебрегне някой тези стари хора, които толкова много са се грижили за нас smile

@flutter изобщо не го мисли, сигурна съм, че както Ина казва, няма да имаш време от емоции да се тревожиш за тези неща smile
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: май 20, 2015, 16:13:48 »

Лелее, какви истории виждам! Как няма да си поканим бабите?! Та те са ни отгледали (поне мен,де)! Аз сватба без мойта баба не виждам! Не се притеснявай, това е толкова голяма радост за тях, да видят внучето си вече голяма жена, да се омъжи, после да видят първото правнуче и да го гушнат....никога не бих лишила баба и дядо от този момент.
Ох, хем е тъжно, хем е малко смешно как се моли пред поканата...
Активен
flutter
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #38 -: май 20, 2015, 16:32:29 »

Хахах, не мисля, че се моли буквално biggrin Просто много "поетично" се изразява. Но си я е сложил в библиотеката на най-видно място, до нашите снимки. Всеки път като отидем с моя мъж (почвам да свиквам с този израз biggrin) и той му казва "Стоянчо, искам винаги да свети! Да знаеш, че ти си отговорен за това тя да свети!" biggrin А аз все му казвам "Дядо, не поставяй такава голяма отговорност върху плещите на бедното момче, всеки сам се грижи за щастието си", а той "Неее, той е отговорен ти да светиш!"
Активен
InaMineva
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 296


Албум: http://album.svatbata.bg/ina_deyan_denevi


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: май 20, 2015, 16:52:26 »

Оф, и аз имам приятелка, която мисли по този начин. Не искала да има възрастни хора на сватбата й. Ще я питам някой ден нея като я изолира семейството й как ще се чувства. Моите баби мн се кефиха на сватбата, едната е по-възрастна и повечко седеше, но другата си потанцува smile И двете се качиха да спят (бяхме им взели стая в хотела) към 1 часа   crazy Така че трябва да ги радваме докато можем smile
А дядо ти е прав... Когато обичаме, сме много различни, усмихнати, щастливи, влюбени, луди Wink Винаги си личи от километри smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: май 21, 2015, 13:17:41 »

flutter, не се притеснявай излишно за баба си. Сигурна съм, че най-доброто място за нея на този ден е точно на сватбата ви. Това са хора, които са ни отгледали и са ни дали толкова много. Нали знаете приказката, че за внуче ти е дори по-мило. Така, че не се вкарвай в излишни филми и бъди спокойна.
Сигурно жената няма търпение да те види като булка и да се радва заедно с теб в този ден.  smile

Тони, горката жена, кой знае как се е почувствала, когато е разбрала, че няма да бъде де внучка си. Ужас!  shok
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: май 21, 2015, 21:37:16 »

Не се притеснявай за баба си. Това ще е едно от най-хубавите събития в живота й, направи й този подарък! За тях това е най-голямото удоволствие - да оженят внуче.
Моята баба също не е добре, наскоро й направиха операция и много трудно се възстановява, но не си и помисля да не дойде. За ресторанта сигурно няма да издържи, но каза, че би дала всичко на света да ни чуе как си казваме "Да". cray За това момиче, което не иска баба си на сватбата просто нямам думи... beating
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: май 22, 2015, 11:17:57 »

Беше ли показвала роклята.. Нещо се отплеснах и забравих  blush Интересно ми е и с халките как стои въпроса  pardon
Активен
karanesheva
Професор
****
Публикации: 334


« Отговор #43 -: май 22, 2015, 13:07:44 »

Момичета много ми стана гадно с вашите разкази за бабите  cray cray cray cray cray , до сега не се бях сещала за нейните последни желания, да ме види булка и тогава ще умре. Тя почина 15 дни по-късно / внезапно/, а аз ще бъда булка  26 год по - късно. cray cray cray cray cray

Дайте нещо по весело да си пишем. Стана ми интересно, за оркестъра. Когато казах, че искам да изведем кума с музика / зурли и тъпан- както е по техния край- изпуснах купона, как свеки ще припадне pardon pardon pardon, кума каза, че не иска зурли , а гайди Bravo Bravo Bravo/, ми поискаха 120 лв. , като уточних и че булката трябва, скочиха на 200лв. Преди 2 месеца питам, какво стана музиката, опа няма музика. От хотела не уточнили и тия на друга сватба. Обаждам се на кума и му викам " Намери оркестър, че няма с какво да те вземе, Митко  smile smile smile". Даде ми няколко телефона и като се обадиха и казаха 250 лв. Oh my ... Oh my ... Oh my .... Помислих си, тия чуха сватба е на Софиянци и дай нагоре. Но явно така вървят цените и в други области на България. И аз ги сметнах по 50 лв на човек.
Активен
karanesheva
Професор
****
Публикации: 334


« Отговор #44 -: май 22, 2015, 13:11:00 »

Извинете, при толкова булки и рева, който си по ревах, съм пообъркала темите give_rose give_rose give_rose
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines