Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 02:42:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 77   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Май 2015 - С труд по пътя към книжовността :)  (Прочетена 240072 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: май 06, 2015, 08:51:53 »

О, не! Това  е един ресторант в София, който мислех за хубав, но само цените са хубави  pardon Двойката, с която бяхме там, са бъдещи младоженци наши приятели, които избраха същия ресторант за сватбата като нас. То и ресторанта, който сме избрали не е по-евтин, ако се добереш за места за вечеря, но поне съм чувала невероятни отзиви за храната и обслужването.. Обичаме да ходим на такива места, но обичам когато давам толкова пари, да получавам високо качество на обслужване от първия до последния момент, както и добра храна  huhhuh.gif
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: май 06, 2015, 08:54:43 »

Значи, не съм разбрала правилно.  pardon Нормално е срещу такава сума да се очаква високо качество. Ама какво им пука на хората?!   nea
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #137 -: май 06, 2015, 10:38:45 »

Здравейте, здравейте..

Аз днеска като по чудо съм си у дома, да не повярваш. Фил ще работи докъм 2-3 и после ще ходим на разходка. Ама днес няма доктори, няма приятелки и няма излизане в 12 и прибиране в 8-9. Кеф! Поръчах си КФС и сега чакам да похапна стабилно smile мммм  diner diner diner diner crazy

Фани и аз те познах, много си хубаваааа heart heart heart Аз също искам разказ от първа ръка за вашия празник. Като цяло аз много уважавам чуждите (за мен) култури и празници и са ми интересни и винаги искам да науча нещо ново за тях.

Тони - за съжаление има много такива места, където уж срещу цените получаваш качество , ама не е баш така

Иначе днес съм решила да префасонирам албумите. А като една старомодна мома, си вадя снимки отвреме навреме и ги подреждам в албуми. Имам от раждането ми до сега, на примерно по-важните моменти. Винаги ми е кеф да си ги разгледам. Обаче в тея албуми има доста бивши гаджета, а с Фил решихме че те там работа нямат. Смисъл - ще запазя снимките - спомени са ми все пак - но не и в официалните албуми. Филип е израстнал мислейки си че едва ли не техните нямат минало и гаджета преди да се срещнат (то ясно че не е така, но те никога не говорят за това и наистина оставаш с впечатление че са си първите), съответно ни се иска и пъпеша да израстне с такава представа. Със сигурност ще му е ясно че сме имали живот и преди да се срещнем, но представата че сме си просто мама и тати ми се вижда мнгоо романтична. heart
Не като при мен - знах на баща ми всяко бивше гадже, колко много били преди майка ми, как имал във всеки град, майка ми пък имала 7 години гадже преди баща ми... да ви кажа не е много романтично smile Та така решихме да преподредя албумите така че до нашето запознанство да има само мои снимки, а след това да ни вървят заедно снимките....

Како мислите?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #138 -: май 06, 2015, 10:50:47 »

Чудесна идея  good Моите "бивши" снимки са в Бг  Wink затьнтени по шкафове.


Фани, прекрасна си на тая снимка. Честит Хьдрелез (това е Едерлези от песента, нали?) Ей, напьлни ми душата с костюма  heart heart heart Непременно да разкажеш. Аз ще взме да си ги запиша разказите ти… Трябва да се познават традициите  give_rose

Честит Гергьовден и на всички, които имат повод да го празнуват.

Оценките не знам, нямам тьрпение…

По случай празниците си пуснах Едерлези на Горан и попаднах на версия, в която пеят в една италианкса катедрала, от трите певици едната е с шопска носия, едната северняшка и едната не е от бьлгарските, не я познавам.

https://www.youtube.com/watch?v=GG2jench7Kg

Днеска обичам всички (явно сьм в маниакална фаза, на моята маниакално-депресивна хахахха)  heart heart heart
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: май 06, 2015, 10:54:35 »

Аз също съм знатен ценител на снимките на хартия! Обичам да правя снимки, запазваме ги на хард-диск, който е пълен само със снимки, но друго си е албум  good Моята история със снимките на родителите се доближава до твоята.. Чувала съм истории и съм виждала снимки за н-брой гаджета на баща ми, поне той е бил първия в живота на майка ми.. Но считам, че в албумите които ще гледа детето ви е хубаво да няма такива снимки.. Объркващи са за малко дете, а после ще си знае по подразбиране, че гаджета е имало и преди мама и тате да се запознаят, но любовта е била истинска едва тогава  pardon Разбира се, не си изхвърляй снимките, а ги запази.. Все пак са спомен, а всяко нещо което съм правила в живота си, независимо колко голяма грешка е било, ми е ценно защото ме е направило, това което съм днес, а се гордея със себе си  blush

Убиваш ме с това КФС и Мак Доналдс, но поне за първото те разбирам вкусно е.. Виж Мак Доналдса не го приемам от дете  huhhuh.gif nea
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: май 06, 2015, 10:58:59 »

Идеята ви е добра.  smile Колко мило, че мислите за тези неща, макар че ще е нужно доста време, докато малкият започне да разбира. Много уважавам хората, за които семейството е на първо място. Може би, защото аз самата съм така. Аз дори не виждам особен смисъл изобщо тези снимки да се пазят. Така или иначе всичко е останало в миналото. Лично аз не бих запазила подобни спомени, още повече, че и детето е на път. Не смятам, че е необходимо, но щом за вас не е проблем, значи всичко е ОК.  good

ПП. Много обичам снимкииии. yahoo  Умирам си да разглеждам албумите и да се кикотя на видяното.
Впрочем от толкова дълго време се каня да си извадя още снимки. Много важни събития минаха и аз още не съм разпечатала спомените.  huhhuh.gif
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #141 -: май 06, 2015, 11:03:43 »

Честит празник на всички! Цветница, Гергьовден и после Св. Константин и Елена ми са свързни с много хубави спомени и някак ме правят щастлива.
Ина браво /и за сладоледите/ good.
Леле, Аличка, много си пъргава!
Аз пък днес се занимавам с Фън Шуй Wink. Вадя зимните дрехи и чеизите родопски одеала да се изслънчат,  че да не хващат после молци. Хехе, пък че е Фън Шуй казвам, защото в Сингапур си простират дрехите на забити извън терасите бамбукови пръчки - да ги обвява вятър и да ги зарежда с положителна енергия. Поне така обясниха де smile
После ще чета статията, сега тичам по задачи.
А, Миленката дошла с идея за размисъл. Съгласна съм, в албумите нямат място бивши гаджета. Особено за децата после. Ама ако са като моите, разглеждат нашите снимки само за да се заливат от смях и ни спукват от подигравки Wink. Изобщо не питат за бивши любови, пък и аз разказвам смешната страна на нещата. Баща им мълчи на тази тема, малко заспал си е падал Wink. За моите родители също зная само веселите случки с други възлюбени. Хаха, те пък са затрили снимките на гаджетата си, а аз винаги съм искала да ги видя как са изглеждали.
Хайде, още три отговора....Нямам време, бе хора!
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #142 -: май 06, 2015, 11:29:27 »

Само да намина smile Готвя, подреждам, гости ще посрещам smile Ще запознаваме Калата с братовчед му  heart

Фани заплюла съм твоите истории да ги чета някоя вечер докато успивам Калоян ама не смогвам smile

Ина браво! е така се празнува! То сега нали знаеш това са няколко момента на спокойствие и щастие при хора които ( включвам и мен) са постоянно заети  Wink

Аз съм се заела сега да мисля за кръщенето, ММ иска в св. София, ще видим smile

За снимки от бивши гаджета, почти нямам, което е било на хартия го изгорих една пиянска вечер  shok blush преди да срещна ММ  pardon имама съвсем малко от един преди него ама са прилични, тези другите ги изтрих. Виж на мен ми е спомен че майка ми постоянно натякваше на баща ми за бившите му гаджета и как се е снимал с всяка от тях, даже като са оженили като се скарвали ги вадела и ги слагала на секцията да се виждат. Girl_hide а тя няма никакви с нейните.ММ даже не знам колко гаджета е имал преди мен, не говорим за това, минало е и заминало. Най смешна беше баба ми, бог да я прости, на стари години се присети за някоя нейна стара любов, дето две години "любов карали" но я изоставил за българка певица. Беше му изнамерила някаква снимка и щеше да го търси да се виждат, с една нейна приятелка се бяха уговорили да си търсят старите гаджета, но майка ми я беше дочула ( тя беше на около 80 тогава) и и се беше скарала жестоко, та се кротна. Много смях имаше в баба  smile

Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: май 06, 2015, 12:34:47 »

Ох, посмях се  funnytooth Няма какво да се чудим смеха в теб си го наследила от нея   pardon   give_rose
Ох, ние похапнахме.. шефа ни спретна софра за чудо и приказ... Голям кулинар е, а днес е именик  Wink

Ти не искаш да е в св. София така ли ?

Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #144 -: май 06, 2015, 17:31:57 »

 С една дума - яката сте си походили наляво-надясно, браво ! Но си задавам въпросът " И сега ли сме тъй искрени, както тогава, в близкото минало, с някой пореден ? " Не сме ли двулични днес и в миналото? Как примерно някой би зачеркнал любов и съвместен живот с някого, примерно 3 или 5 години ? Аз ли съм старомоден или останалите са двулични ?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #145 -: май 06, 2015, 17:37:31 »

Хахахха, Пачоран в месечната. Яко  good
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #146 -: май 06, 2015, 17:56:34 »

Божееее някой да си запише моля ви се, ще падна от смях.. Ще направя книга "Бисери от Пачоран" lol

Все пак ще ти отговоря - за другите не знам но аз не зачерквам нищо. За мен всички тези хора са ми помогнали да се изградя точно този човек в който се е влюбил съпругът ми smile  Те са важна и неотменна част от живота ми. Кой грешка, кой не в крайна сметка не съжалявам за нищо smile Снимките ще си ги запазя, просто не в албум. В къщата на баба ми съхраняваме всякакви снимки, които не са за албуми, но все пак ни е приятно да ги разгледаме понякога.Тя ги съхранява и пази и са спонени и за нея, така че не мисля че изтривам някой, просто го отдалечавам от сегашния ми живот smile

Пачоран доколкото помня имаш два брака, съмнявам се че държиш снимки на щастливите си спомени с бившата си съпруга на лавицата вкъщи или в новия семеен албум заедно с новата си жена... Или бъркам...?  Все пак след като си създал семейство, автоматчно всичко което правиш е с цел да го предпазиш от разочарования.... smile
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #147 -: май 06, 2015, 18:10:27 »

 Ужас, чак се притесних от толкова емоционално посрещане, не го очаквах ! blum
Повод да се включа в месечната тема са някакви такива палежи на снимки, криене на артефакти по мазета и тавани....Само да вметна, че в месечна тема влизам не за първи път. Не четете момичета, не четете !
 Според мен е малко неестествено да крия снимки примерно от 10-годишен период от моя живот ! Новата тъща сами се сещате, че няма как да ми повярва, че съм бил в манастир. А и знае, че няма да е последната ми тъща ! blum Така, че опитите да бъдем благоверни, дори във форумът са малко...неестествени.
 И още нещо много важно - във векът на бързата комуникация как считате, че нещо ще бъде скрито -покрито ? От личен опит - бившата ми съпруга поиска приятелство на сегашната ми партньорка в социална мрежа. Вие не сте ли в същото положение ?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #148 -: май 06, 2015, 18:13:27 »

Аз не.

Емоционално разбира се  smile Ти какво друго очакваше да бьде посрещането ти тук?
Значи си редовен четец… Никога не се бях замисляла за това. А ако си го споменавал някьде, не сьм обьрнала внимание (и не те бях засичала досега). 
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #149 -: май 06, 2015, 18:21:20 »

 Грешите млада госпожо, диалог сме имали лично с вас още, преди да сте бременна с първото си дете. В същност, всичко това не е важно и няма значение. Та да се върнем на дискусията - след като сте си походили яко в определен период от време, 10-15 години, нормално ли е да се предприемат толкова крайни мерки по заличаване на 1/3 от човешкия живот , в години разбира се ? Според мен лично е глупаво всичко това, но нека да не забравяме, че има регистрирали се тук с десетки връзки...
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 77   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines