Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 20:02:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БУЛЧИНСКИ РОКЛИ - 30-та част  (Прочетена 193501 пъти)
 
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #480 -: март 15, 2016, 15:18:04 »

И аз тръгвайки да обикалям за рокля си мислех, че тип принцеса няма да ми отива, но точно такава беше моята. Пробвах всевъзможни модели, но просто това беше моят. Има доста рокли, така че много може да ни изненада нещо, което сме мислили, че не е за нас.  smile
Активен
Faith_13
Ентусиаст
**
Публикации: 57


« Отговор #481 -: март 15, 2016, 16:34:32 »

Силуетът, който се оказа моят, го пробвах в два варианта - и в сатен, и в дантела. Разликата между двете рокли беше, че роклята от сатен не е техен модел и е единствен модел, а дантелената - си е тяхна. Казаха ми, че ако реша да е сатенената рокля, а я няма като отида да поръчам, могат да ми я ушият. Проблемът е, че аз се харесах страшно много в двете рокли, като се шегувах с майка ми, че накрая ще си ги купя и двете и в деня на сватбата, според настроението ми, ще реша коя от тях да облека  Ashamed

Колкото до бюстието - държа на него, тъй като не всеки ден нося подобен тип дрехи. Роклята ми по всяка вероятност ще е с цип на гърба, който да е скрит с копчета, а не с връзки, тъй като никак не ми харесват. Обмислям варианта, когато отида да поръчвам роклята, да я поръчам със скрити в роклята презрамки и ако ми е неудобна в деня на сватбата като бюстие, да си ползвам презрамките.

Иначе имам и друго притеснение - мисля да отида в края на месеца да капарирам роклята, обаче се притеснявам, че ако ми вземат мерки тогава, то до септември вероятно няма да ми става. Според вас, колко време преди сватбата е хубаво да си поръчам роклята?
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #482 -: март 15, 2016, 16:43:41 »

Faith_13, поръчването на роклята зависи от натовареността на ателието. Би трябвало те да те посъветват колко по-рано да идеш,а за промяна в мерките има проба,при която ще се коригира ако си ги променила много. Според мен е нормално получаването на роклята да е максимално близо до деня на сватбата,но и в същото време да не е непосредствено преди нея,за да не се създава паника дали е готова и дали е това,което искаш. Давам пример моята я поръчах на 2.03,първа проба на 26.05 и получаване около 05.06.Датата на сватбата е 25.06. Но само хората,които изработват могат да ти кажат каква им е натовареността и графика и дали е рано или  не за определена дата според мен.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #483 -: март 15, 2016, 16:54:23 »

Faith_13, моята сватба беше на 19.09, казаха ми края на юли да отида за роклята да си я поръчам, не по-рано smile Още повече, че сега има и балове и едва ли ще се захванат с твоята рокля дори и да я поръчаш. Спазиха си сроковете, всичко пристигна в точни размери, не са се налагали корекции, в средата на август отидох на първа проба (на карфици) и в началото на септември на втора, и тогава я взех готова smile Това за Холидейуед говоря Wink Говори за всички тези неща с консултантката в ателието, тя най-добре ще те ориентира  good
Активен
Faith_13
Ентусиаст
**
Публикации: 57


« Отговор #484 -: март 15, 2016, 16:59:57 »

Благодаря ви много за мненията! Вероятно ще изчакам да мине лудницата с баловете и ще отида в края на май да я поръчам.
Активен
p4elichkata
Любопитен
*
Публикации: 47


« Отговор #485 -: март 19, 2016, 11:53:24 »

Здравейте, момичета,

Искам да споделя с вас моите преживявания в търсенето на РОКЛЯТА smile Преди месец отидох в магазин в Бургас да пробвам рокли със шаферките и беше вълнуващо. Много ме харесаха в една рокля тип принцеса, аз също донякъде. Роклите наистина са много красиви, платовете, всично, но нещо на мен ми липсваше. Може би не можах аз самата да се насладя на момента, заради прекаленото внимание и мнения от персонала и шаферките.
Месец по-късно отидохме до София в Be Queen, този път само с една приятелка мерих около 7, 8 рокли. Харесах се най-много в една и доста се развълнувах. Но пак не се реших да я взема, заради ходенето до София още доста пъти. Няколко дни постоянно мислих за тази рокля, но сега вече дори не си спомням как изглежда. Знам само името на модела, но не и марката и не можах да я намеря в сайта им или фейсбук. Другата седмица отиваме до Варна, запазила съм си вече часове в два магазина. Притеснявам се да не се объркам още повече, а времето си минава неусетно. В Бургас, намерих и шивачка, която е много добра и каза, че без проблем ще ми ушие рокля, която си избера. Поръчва платовете от Асеновград.
Не съм предполагала, че ще ми е толкова трудно с тази част от сватбата smile
Извинявам се за дългия пост!

Хубав и слънчев ден на всички!
Активен
Purple_eyes
Любопитен
*
Публикации: 26



« Отговор #486 -: март 21, 2016, 10:03:02 »

Здравей,

Според мен не трябва да се влияеш от шаферките си или от приятелки. Това е твоят ден и трябва да си избереш, това което на теб най-много ти допада, за да не съжаляваш в последствие.



Здравейте, момичета,

Искам да споделя с вас моите преживявания в търсенето на РОКЛЯТА smile Преди месец отидох в магазин в Бургас да пробвам рокли със шаферките и беше вълнуващо. Много ме харесаха в една рокля тип принцеса, аз също донякъде. Роклите наистина са много красиви, платовете, всично, но нещо на мен ми липсваше. Може би не можах аз самата да се насладя на момента, заради прекаленото внимание и мнения от персонала и шаферките.
Месец по-късно отидохме до София в Be Queen, този път само с една приятелка мерих около 7, 8 рокли. Харесах се най-много в една и доста се развълнувах. Но пак не се реших да я взема, заради ходенето до София още доста пъти. Няколко дни постоянно мислих за тази рокля, но сега вече дори не си спомням как изглежда. Знам само името на модела, но не и марката и не можах да я намеря в сайта им или фейсбук. Другата седмица отиваме до Варна, запазила съм си вече часове в два магазина. Притеснявам се да не се объркам още повече, а времето си минава неусетно. В Бургас, намерих и шивачка, която е много добра и каза, че без проблем ще ми ушие рокля, която си избера. Поръчва платовете от Асеновград.
Не съм предполагала, че ще ми е толкова трудно с тази част от сватбата smile
Извинявам се за дългия пост!

Хубав и слънчев ден на всички!
Активен
Pronovias_SP
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 47


One love, one dream:)


« Отговор #487 -: март 24, 2016, 12:49:35 »

pchelichkata, изборът на сватбена рокля не е лесна задача, но пък за сметка на това е невероятно вълнуващ момент, на който трябва да се насладиш максимално. При избора на рокля не те съветвам да вземаш много придружители, защото всеки има различно мнение и виждане, избери си един човек, например майка ти, на когото имаш пълно доверие и нека само той да те придружава. Пробвай различни модели и ще видиш, че когато намериш твоята рокля, просто няма да искаш повече да я съблечеш и тогова няма да имаш колебания дали е тя или не, а просто вътрешното ти усещане ще ти подскаже, че е тя. Наслаждавай се на момента! Важното е ти какво харесваш и какво искаш, защото в твоя сватбен ден ти ще си чентър на вселената. Успех!
Активен
p4elichkata
Любопитен
*
Публикации: 47


« Отговор #488 -: март 24, 2016, 14:32:48 »

pchelichkata, изборът на сватбена рокля не е лесна задача, но пък за сметка на това е невероятно вълнуващ момент, на който трябва да се насладиш максимално. При избора на рокля не те съветвам да вземаш много придружители, защото всеки има различно мнение и виждане, избери си един човек, например майка ти, на когото имаш пълно доверие и нека само той да те придружава. Пробвай различни модели и ще видиш, че когато намериш твоята рокля, просто няма да искаш повече да я съблечеш и тогова няма да имаш колебания дали е тя или не, а просто вътрешното ти усещане ще ти подскаже, че е тя. Наслаждавай се на момента! Важното е ти какво харесваш и какво искаш, защото в твоя сватбен ден ти ще си чентър на вселената. Успех!


Благодаря много за съветите. До този извод достигнах и аз, макар и по-късно smile
Активен
paradise
Любопитен
*
Публикации: 27


« Отговор #489 -: март 24, 2016, 15:28:40 »

Здравейте! Искам да разгледам за някакво болеро, сако или нещо с ръкави smile просто за всеки случай, тъй като сватбата е след ок.2 месеца и кой знае, може и да ми е студено.

Къде мога да потърся? Предполагам Сватбения център София (макар че там ходих да гледам воалите и нещо не останах очарована). Иска ми се да е нещо нежно, може и с малко дантела. Да се бях сетила по-рано да търся онлайн, ама...
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #490 -: март 28, 2016, 12:19:31 »

Здравейте! Във вторник отиваме до Асеновград с милото, да си видя избраната рокля, че откакто ходих през февруари... ами, позабравих я, нали не дават да се снима. Може да я капарираме направо.

Отначало годеникът ми в никакъв случай не искаше да ме вижда в сватбената рокля предварително - не заради суеверия, а заради изненадата. Но преди две седмици ме убеди да меря рокли в Bridal Hause,  защото беше запомнил, че имам мечтана от там. Аз се съгласих само, защото исках да се видя с тази рокля, но както по-нагоре съм споделила, вече си бях избрала тази от Асеновград и не мислях, че може да размисля. И какво стана? Той много ме хареса с роклята от София! Много ме е яд! Затова сега ще трябва да му покажа и Моята, с надеждата, че ще ме хареса повече с нея. Обаче се притеснявам, ако не стане така? Какво да правя в такъв случай?

Той ми казва, че всякак си ме обича (е, да, нали е тръгнал да се жени, какво да друго да говори  girl_wink ), но не ми се иска да си мисли - много си хубава, ама с другата беше прекрасна.

Бих му угодила, ако не ставаше въпрос за 5 пъти разлика в цената!

Та стискайте палци, момичета  good

paradise, защо не се обърнеш към някоя шивачка? Според мен е най-лесния и бърз вариант в случая.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #491 -: март 28, 2016, 12:26:37 »

Бубе, според мен той ще те хареса в това,в което ти се харесваш и се чувстваш добре. До сватбата ще е забравил роклята,която НЕ си избрала. А в самия ден гримът,прическата и емоцията ще допълнят преживяването и наистина ще си най-красивата в този ден.  good
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #492 -: март 28, 2016, 13:28:38 »

Бубе, гледай да угодиш първо на себе си, най-важното е ти да се чувстваш добре и красива и да си доволна от избора си smile И аз не бих му угодила ако разликата беше толкова голяма...Успех и чакаме отзиви след Асеновград  give_rose
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #493 -: март 28, 2016, 17:01:08 »

Бубе, и ММ ме видя с една рокля, която мерих, макар че аз не исках, но майка ми го извика и нямах друг избор. После се разстроих, защото не исках да ме вижда, с която и да е рокля преди сватбата.
След като вече си харесах Роклята, той я видя, но само на закачалка. Когато го попитах как му се струва, той каза, че е хубава, но не усетих да е уау за него. Промених я малко и когато ме видя в сватбения ден за него бях най-прекрасната. Каза, че роклята ми е много красива и че изборът ми е най-правилният.
Така, че не се притеснявай. Сигурна съм, че ще избереш подходящата рокля, тогава ще си в пълния си блясък - с грим и прическа и всичко ще е вълшебно.  heart
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #494 -: март 30, 2016, 14:04:12 »

Да дам отчет след вчера. Ами, облякох си роклята и не се харесах. Явно съм я била позабравила и съм си я представяла по-добре. Милото също не беше във възторг - много обикновена била. Хм, това още повече ме обърка. Сега съм все едно в началото, пак наново ще търся.

Мерих други в Асеновград, в един магазин се бяха сдобили с рокля на Проновиас - оригинална, цената наполовина. Казаха, че са дистрибутори по принцип и продават старите им колекции, ама малко странно, че имаха само една. Беше ми голяма и когато попитах, дали може да се поръча по моите мерки, отговорът беше - ами, ние можем да ви я ушием, ама няма да е точно същата  crazy
В този магазин харесах още една, даже бяхме готови направо да я вземем, стана ми идеално. Но ще я оставя да ми престои в главата  pardon

Милото казва: " Щеше да ти е скучно 6 месеца, ако вече имаше рокля". Знам, че е така, ама голям товар ми беше паднал от плещите, когато си мислех, че вече съм готова с това.
Активен
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines