Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 17:02:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БУЛЧИНСКИ РОКЛИ - 30-та част  (Прочетена 187153 пъти)
 
winter_sun
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



« Отговор #180 -: юни 12, 2015, 10:19:20 »

Това, за цената на роклята, е доста спорен въпрос.

Аз тръгнах с нагласата за максимум 800-1000, като изобщо си нямах идея колко струва една рокля. Даже като казах на майка ми за сватбата и й казвам, че около 2 хиляди лева, но тя не ме оставя да довърша и казва :"Ама 2000 лв. са много пари за сватба". Казвам "Не мамо, не за сватба, за рокля", тя щеше да получи удар. Просто никой покрай нас не се жени и нито тя, нито аз, сме ходили на сватба близките 15 години.

Обикаляхме доста двечките и видях, че парите, които бях определила, нямаше да ми стигнат.
И когато най-накрая намерих своята рокля, мама пита продавачката каква е цената. Тя й отговаря 1945лв. и пита дали е много, а мама с най-спокойния тон на света заявява :" Ааа не, съвсем в бюджета ни е"  DANCE Щях да се спукам от смях. Не че майка ми, или който и да било друг  плаща нещо по сватбата ни, но беше добре да превъзмогне първоначалния шок.

А колкото до украсата, за мен това са едни от грешно похарчените пари около сватбата.
Ако се подбере хубава зала, ще са нужни само живи цветя. Не съм привърженик нито на балони, нито на панделчици и т.н. Гостите идват, мятат сакото на стола и автоматично панделката  изчезва. А и никой няма да запомни украсата, но пък аз цял живот ще помня  че съм била с рокля-компромис и ще ми е тъпо. Затова всеки знае най-добре за себе си.
Активен
veronika88
Любопитен
*
Публикации: 30



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: юни 12, 2015, 17:25:36 »

Аз не мисля,че е рокля-компромис ако тя не струва 1000-2000лв.Мога смело да кажа, че и за 500-700 лв може да се намери красива рокля.Защото всъщност  тя е просто красив плат,а красотата на всяка една булка е в нея самата-в излъчването и щастието изписано на лицето и в този ден.

За мен например си е безумие да хвърля 2000 лв само за една рокля,която после цял живот ще стои в гардероба ми.Но както се казва разни хора-разни идеали.

« Последна редакция: юни 12, 2015, 17:30:23 от veronika88 » Активен
winter_sun
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



« Отговор #182 -: юни 12, 2015, 19:43:25 »

Явно както и да го напиша, все ще има някой неразбрал, та да уточня.

Роклята-компромис не се определя от цената. Написах това по повод това:

Момичета знам, че това е нашия ден, НО струва ли си да даваме по 1500-2000 лв за рокли?
Аз си мисля, че  NO NO NO Тези пари могат да се инвестират в къде къде по съществените неща около сватбата, а именно украса - понеже тя създава атмосферата на деня

Защото за мен пък е безумие да спестя от роклята и да ги дам тези 1000-2000 лв. за агенция, украса и т.н., но много хора ги дават.
А има и нещо друго-винаги можеш да подариш роклята си на момиче, което няма финансова възможност.
Не смятам, че нещо, каквото и да е то, е глупаво, или безсмислено, щом те прави щастлив.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: юни 12, 2015, 19:56:45 »

Момичета, този спорен е безкраен и излишен. Всички ще сте прекрасни с избраните от вас рокли.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #184 -: юни 12, 2015, 20:08:31 »

Подкрепям Панда...това е като да спорим за яйцето и кокошката Wink В крайна сметка най-важното е коя как се чувства, та ако ще и по бял бански да отиде на сватбата си  Wink
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #185 -: юни 13, 2015, 11:00:59 »

Мисля си, че спорът се задълбочи, защото в последните месеци се установи хегемония на роклите с бюджет 1000лв.и нагоре. И това е както като нагласа, така и като краен резултат. В това няма лошо, всички са с различни възможности, но се повтори нееднократно, че всички по-евтини са некачествени, неприятни на допир и зле изглеждащи. Цитират се често имена на бутици от горния калибър и дори булки, които не са стъпвали в София, знаят петте известни магазина и някакси след това не върви да кажеш, че си купил рокля за 400лв, ушита в Смолян, без дантела, защото автоматично вече се създава усещането, че нямаш вкус, щом се задоволяваш с малкото или по-семплото. Всичко това е предопределено и обяснимо, разбира се, има си тенденции и мода, които струват повече, аз не заемам ничия страна, но като читател ми е по-интересно, когато виждам разнообразие - например шити по поръчка рокли, което е безумно смело, или много евтини рокли, отиващи обаче чудесно на красиви фигури. За три години видях едва две булки с къси рокли, това също ми липсва. С две думи, спорът наистина не бива да се ожесточава, но бих се радвала ако и момичетата с по-малък бюджет споделят, за да има разнообразие.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: юни 13, 2015, 11:18:12 »

Момичета и с рокля за 10 000лв и с рокля за 50 лв, важното е да сте намерили правилния човек.Колко пари ще дадете за една дреха зависи от възможностите ви и от приоритетите ви.Всеки сам си преценява.Не вгорчавайте сватбения ден на някой друг, защото той е избрал нещо различно от вашето.
Хората са различни, живота е шарен, това е красотата му!
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: юни 13, 2015, 14:16:56 »

Аз съм си показвала роклята, но в така създадения спор и поста на Деница Звездица, ще я кача още веднъж в окончателния вариант (без камъните, които така шукаритетно проблясваха в магазина).
Роклята ми струва 480лв. като не се наложи никаква корекция, защото ми заспа.
От кой магазин е - представа си нямам за име, единствения отворен в 7 вечерта на Пиротска. Казвала съм, че бях тръгнала просто да меря, за да поръчвам от интернет. Но...нещо се замотахме и магазините изпозатвориха, мойта приятелка вика: Е...тръгнали сме рокли да мериш, поне една облечи, ако ще да е циганска. И така и стана... влязохме в един магазин - вътре продават ботуши, чанти и бални рокли - моята е бална. Продавачката ми я пробута, аз нямах особено желание точно нея да меря, ама така и така се бях съблякла...Премерих я, харесах се. Беше първата, за това и не мислех да я взимам. Направих една обиколка из БГ, мерих в Търново, в Шумен и на още няколко места в София в рамките на следващата седмица, ама тая рокля не ми излизаше от главата. Отидох и си я купих. И приключих въпроса.
Фигурата ми и височината ми позволяват всякакъв модел рокля, кожата ми позволява всякакви материи - не виждам защо да дам повече пари. Свекърва ми беше определила бюджет до 3000лв. (защото тя я плаща). За мен това е пълно безумие.
Моите отправин точки по отношение избора на рокля:
1. Преди да тръгна да избирам каквото и да е, бях изгледала 1000 сватбение видеа, докато избирам оператор. Това, което ми напрваи впечатление - 70% от булките си вдигат роклите - категорично не исках да си нося роклята в ръка цяла вечер. Дали на хорото ще я повдигам, дали на излизане от ритуална зала, дали на влизане в ресторант - е като ще я нося вдигната, за какво я взимам дълга?
2. Не исках да тежи, защото от мен се очаква да изглеждам добре, да дишам нормално, а не да нося на гърба си 20 кила, с които да се очаква да танцувам цяла вечер.
3. Да не е твърда. Не аз трябва да се съобразявам с роклята, а тя с мен. Не исках някаква нагъната кожа да виси от мен.
4. Да е удобна за сядане и ходене до тоалетна. Далеч съм от амбицията да изглеждам като сметанов облак  набутан с асистент в тоалетната.
5. Не на последно място, преди 6 години ших бална рокля по поръчка. Тогава хвърлих много нерви за един шлейф, който не ми направиха съвсем както си го представях. Сега, говорейки с мама за избора на булченска рокля, тя ме попита: "Абе какъв беше случая с тоя шлейф, помниш ли?" и моят отговор беше: "Абе май не исках така да пада, ама не съм съвсем сигурна". Така... аз не помня, нали не мислите, че вуйна ми (примерно) помни точно как ми се е закачал шлейфа?
Аз съм наясно, че няма да съм най-красивата в този ден (имам далеч по-красиви приятелки и братовчедки). То или си красив попринцип или не.
Важното е да изглеждам адекватно добре.
« Последна редакция: юни 13, 2015, 14:24:34 от Cerise » Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: юни 13, 2015, 20:23:41 »

Чери, много ми хареса всичко, което си написала.  Bravo
Роклята ти е много хубава. Имаш ли снимка, за да се види  как изглежда и отпред? Може и да си показвала, но не си спомням.
Всеки знае какви са възможностите и предпочитанията му.
Рокли има за 400 и за 4000. Важното е да се харесваме и да се чувстваме добре в нея. И аз хиляди пъти прочетох, че в Асеновград няма нищо хубаво, но съм сигурна, че именно от там много момичета са си купили рокли. Всичко опира да вкус.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #189 -: юни 13, 2015, 20:43:04 »

Чери, прекрасна е и отново постът ти казва всичко необходимо по темата  good НЕ съм съгласна само с едно - ама как няма да си най-красивата, това ще е твоят ден и просто ще сияеш, така че всички братовчедки и приятелки ще бледнеят  heart
Активен
ManuelaAB
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: юни 13, 2015, 21:01:33 »

Роклята ти наистина е много красива! дори от малкото, което се вижда де... ако може да пуснеш снимка и отпред, защото съм я пропуснала из темите.. но..да.. освен красива изглежда и адски удобна, нещо с което се надявам и аз да мога да се похваля след корекциите на моята biggrin
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: юни 13, 2015, 22:03:41 »

Роклята не е бяла, на снимките изглежда много по-бяла от това, което е в действителност. Цялата дантела е обшита в пайети и те пречупват светлината, така че не е нито шампанско, нито екрю. Не знам каква е, но тука е доста блеснала от светкавицата.
Активен
milady
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 232


"The most happy"


« Отговор #192 -: юни 14, 2015, 09:38:34 »

красива рокля и добре ти стои на фигурата  blum
момичета аз най-накрая си взех роклята и да ви кажа съм меко казано влюбена в нея толкова много си я харесвам
прибрахме я при свекърите като я занесохме в друга къща не техни роднини защото просто нямаше място за нея а и милото можеше да я види като се прибере
сега за нея има цяла стая то се оказа нещо огромно за малките мащаби на стаите там
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #193 -: юни 14, 2015, 10:37:31 »

Милади, няма ли да ни я покажеш  pleasantry
Активен
flutter
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #194 -: юни 14, 2015, 11:09:16 »

И аз се включвам в дебата за роклите. Може да видите снимки на роклята ми тук: http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,37131.45.html    Бях харесала модела в интернет и видях, че има представителство на марката в София. Реших да им пиша дали имат налличен този конкретен модел и получих отговор, че точно него не го предлагат, имали нещо подобно и между другото цените им стартирали от 2600 лв. Това тотално ме отказа, представях си нещо в диапазона 800 - 1000 максимум, дори и 1000 ми се струваше много. После случайно попаднах на снимка във фейсбук на друго момиче със същата рокля и й писах да питам. Оказа се шита в Асеновград в ателие, за което вече имах препоръки и от моя приятелка. Отидох да видя, имаха я, мерих я и направо я поръчах. Роклята струваше 690, поръчах си в допълнение шал за раменете за църквата и всичко беше 720. Качеството на материалите и изработката за мен са достатъчно добри и на вид и на допир. Не съм сравнявала с оригинала, но мисля, че дори и да има някакви разлики, 2000 лв разлика в цената ги оправдава.. Разбира се, бих предпочела да си купя оригинал от уважение към труда на автора, но за жалост не мога да си го позволя и за това пиратствам smile Дано Джъстин Алекзандър ми прости biggrin
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines