Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:53:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на marrie - 23.05.2015 г.  (Прочетена 63743 пъти)
 
marrie
Ентусиаст
**
Публикации: 86



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: май 10, 2015, 20:25:04 »

Аз май не съм се изразила ясно. Идеята ми беше да имаме снимки с гостите след ритуалнта някъде на открито и подходящи снимки със семейството и после подаръците да са на welcome drinka, че иначе няма и къде да ги нося. След ритуалната си го представям по - скоро "честито, честито", да почерпим може би с бонбони и снимките. Всъщност аз съм им казала на мойте гости да не носят букети, а да носят играчки, които да дарим на някой дом smile
Говорих с фотографката и тя мисли, че ще станат снимките и към 2-3 часа следобед, ще търсим сенчица и така. Иначе нямаме достатъчно време за сесия само след ритуалната. Но може би сте прави, че 1 час е много за welcome-а... Може би ресторанта от 18:30 ще стане и така. Дано само да попълня времето от 16:40 изход от ритуалната до 18:00 влизане във Вега. но пък от една друга сватба знам, че плановете винаги се движат със закъснение с хора, лутащи се насам натам.... Хмм... Ще видим какво ще се получи...
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #61 -: май 11, 2015, 10:52:51 »

Ехаа моята програма е почти същата, но за дринк-а съм оставила само половин час, както и за църковния брак имам отделено време:) :
10:00 - прическа
11:30 - грим
към 13:00 - младоженекът пристига да ме взима (в нас ще са само шаферките, кумата и леля ми, понеже не мога без нея smile; Кумът ще дойде с Хубавецът ми)
към 14:00 - тръгваме за снимки
към 16:00 се събираме пред ритуалната (Хиподрума)
към 16:40-16:45 сме готови и имаме време за снимки с гостите и тн
в 17:30 - църковен брак (Църквата е непосредствено близо до Ритуалната зала)
към 18:30 - welcome drink в Бижу и приемане на подаръци
към 19:00 - влизане в ресторанта и вечеря...

Така че мисля, че има достатъчно време за всичко и няма да имате празни дупки smile
Активен
marrie
Ентусиаст
**
Публикации: 86



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: май 11, 2015, 18:03:38 »

Хехехе супер smile Радва се, че още някой мисли като мен в планирането lol дава ми утеха  Bravo И аз май ще оставя уелкъм само до 18:30 и ще влезем по-рано в ресторанта, отколкото мислех, но е ок. Това както дойде...

Да отговоря на въпроса за родителите... В началото естествено беше странно. Нашите си бяха на мотото "българското си е най-хубаво" и все ме питаха защо не харесвам едно момче, което също беше в Австрия за магистратура и с което се познаваме още от университета в София. Но въпреки че бяха за "нашенско си" също бяха и с отворено съзнание и когато доведох половинката в България много се стараеха. Бих казала, че го харесаха от самото начало, но с времето направо се вклюбиха в него.  yahoo Той е много учтив и много добър и се съобразява много и е лесен за харесване blush Също е много внимателен към мен и се грижи за мен много и нашите много го оценяват. Нещата станаха толкова "зле", че даже родителите ми почнаха на мен да ми се карат да не тормозя момчето, да го оставя на мира, глезят го повече от мен lol Така че не мога да се оплача изобщо! Дойдоха ни също на гости в Германия и ги запознахме с неговото семейство и също мина доста добре макар и с малко езикови бариери. Аз също съм добре приета от семейството му и много се радвам, че всичко върви толкова добре. Половинката много обича да идва в България и да ходи на гости на наште, което за мен също е изключително важно, че баща ми например хич не се разбира с тъща си (баба ми) или по-скоро обратното - тя никога не го хареса по незнайно каква причина и е много неприятно по празници. Аз да чукна на дърво засега съм много доволна как за взаимоотношенията с родата. Някой път се сблъсква човек с културни различия и недоразумения, неизбежно е, но докато хората за позитивно настроени и отворени към разбиране, всичко се решава smile
« Последна редакция: май 11, 2015, 18:05:27 от marrie » Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #63 -: май 12, 2015, 08:05:09 »

Това е чудесно! smile Хубаво е, че родителите ти не са с предразсъдъци  heart А интересно ми е на какъв език се разбират, защото аз имам вуйчо италианец, който за почти 20 години една дума бг не е научил и като дойде тук (3 пъти общо досега) една дума не можем да си кажем с него и ни пита кога ще научим италиански biggrin
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: май 12, 2015, 08:21:49 »

Мари, прекрасно е наистина, че се разбират.. Наистина май по-големия проблем е всъщност, как неговите родители те приемат. Не се бях замислила, че чужденците по-трудно ни приемат нас българите. Щом и това е ок, значи просто и двамата сте прекрасни, а родителите ви уважават вашия избор  Bravo good


Активен
marrie
Ентусиаст
**
Публикации: 86



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: май 12, 2015, 11:24:28 »

Дам, мисля, че родителите и на двете страни са отворени достатъчно, че да разберат и оценят, че в днешно време светът е малък.. Ние имаме доста познати, които са двойки от различни култури. И все по-често ще става така. Неизбежно е. В днешно време хората пътуват много повече, опознават много повече различни култури, живеят тук или там за обучение или за развлечение, от интерес към света или за да научат езика и хоп... срещат някого.. Аз например нямах намерение да живея извън България, но исках да попътувам, да добия различен поглед към нещата, да науча или подобря някой език и осъзнавах, че е много възможно да срещна някого.. И ако срещна някого, е много възможно да остана да живея някъде другаде... И така и стана. Ние с половинката все още говорим предимно английски, защото като се запознахме моя немски още беше доста неуверен и в начален стадий. Сега говорим английски по навик, а и двата много обичаме езика тъй или иначе. Иначе аз говоря вече немски така че и това не е проблем попринцип и най-вероятно като имаме деца ще се наложи да превключим на немски, че иначе 4 езика може да им дойдат твърде множко  blum Неговите родители също говорят английски, а мойте.. хм брат ми говори английски, майка ми говори и немски и английски, а баща ми пелтечи на английски lol Но се оправяме.. Всъщност баща ми разбира изненадващо за мен много на наглийски и се справя да скалъпи изречения, но ако трябва сериозен разговор, тогава някой от нас превежда. Половинката знае само няколко думи и изречения на български. Купих му един учебник за български за чужденци ама не сме свършили и първия урок  pardon Трудно е вкъщи. Но като си завърши докторантурата, мислим да намерим курс по български за него. А аз може би рано или късно ще почна и курс по арабски да взема и аз да прихващам евентуално нещо като се говори около мен. Но арабския е мнооого сложен особено правилния арабски.... Аз буквите горе долу ги знам вече и някои случайни думи (по-скоро от египетския арабски), но реална граматика и структура не знам изобщо! Само знам, че е много сложно!  huhhuh.gif Но бъдещите деца мислим да ги учим на всички езици и азбуки... Ще видим какво ще стане lol Най-много да ни проклинат от ранна възраст lol
Активен
karanesheva
Професор
****
Публикации: 334


« Отговор #66 -: май 12, 2015, 12:59:48 »

Няма да ви проклинат, ако ти започнеш да говориш на детето от малко на български то ще свикне с него. По време на разходките на вън от децата, ще научи и немски. Моя братовчетка, започна да говори на френски на дъщеря си, още като бебе. Бебока бъркаше" Мерси боку" и " боклук" в началото. Сега бебока е успешно дипломирала се млада дама от университет в Париж и омъжена естествено за французин smile
Активен
marrie
Ентусиаст
**
Публикации: 86



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: май 13, 2015, 17:24:47 »

Хехехе разбираемо да се бърка боклук и боку lol

А аз утре в 8:30 хващам самолета за София и още седя в офиса днес и хич не ми се работи! Всички колеги минават да ме поздравяват и пожелават хубаво изкарване и т.н. Времето е слънчевко, с колежката ядохме сладолед 1 час в градинката навънка... Не ме свърта вече... Решавам аз да си напиша на фейсбук на български "Днес официално не ми се работи", при което след известно време виждам коментар от шефа ми "Have fun smile" хахахахах хммммм По-лошото е, че гугъл превежда по следния начин: "Today officially do not work"  lol lol lol Хем ми е смешно, хем ми е гузно  blush
Още утре отивам от самолета директно в магазина за роклята да меря с обувки и за скъсяване, поправки... Сигурно ще съм доста умърлушена като трябва да стана в 4 часа сутринта, ноооо нямам търпение пак да си видя роклята! И да видя дали стои с обувките хаха lol Въоще тия дни имам един куп срещи! В събота ще ходим и за сватбената торта, че и това трябва още да се поръча! Поне кумата се погрижи за чашите! Поръчахме ето тези: http://www.wed.bg/shop/%D0%A0%D0%B8%D1%82%D1%83%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%81%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D1%87%D0%B0%D1%88%D0%B8-beo-5262.html
Има гравирани датата на сватбата и имената ни. Ще им сложим една прасковена панделка и мисля, че сме готови.  yahoo
« Последна редакция: май 13, 2015, 17:26:35 от marrie » Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: май 13, 2015, 17:36:04 »

marrie, много хубави чаши. Айде, малко остана и ще си вземеш роклята.  Bravo
Пожелавам ти приятен полет и да се включиш вече от България.  blum
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #69 -: май 14, 2015, 09:15:54 »

Прекрасни са чашите  heart Аз мисля мойте също да минат само с една панделка smile
Активен
karanesheva
Професор
****
Публикации: 334


« Отговор #70 -: май 14, 2015, 10:22:52 »

Мари, и при Вас ли всички са в Фейса. girl_haha girl_haha girl_haha, това го мислех
Активен
karanesheva
Професор
****
Публикации: 334


« Отговор #71 -: май 14, 2015, 10:24:48 »

Сори, нещо стана. Това го мислех, че е само в България да си стоим постоянно в Фейса. smile smile smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: май 14, 2015, 10:25:29 »

Хахах посмях се с историята за шефа  funnytooth Не си ли поканила някой от колегите си или пък ТМ?

Лек полет и пиши от родна земя, какво е станало с обувките и роклята  yahoo
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: май 14, 2015, 10:27:20 »

Много красиви чаши! Аз умишлено не добавям колеги във фейса...повечето само те следят какво си писал, къде си ходил, коментират излишно. Ама ако напиша нещо на чужд език, шефа няма и да го разбере  tease
Ох, тоя гугъл превежда много смешно  funnytooth
Лек полет и ще чакаме да пишеш и на родна територия smile
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: май 19, 2015, 08:55:50 »

Marrie, още мъничко остана!
Разкажи как се чустваш през полседните дни. Всичко готово ли е? Има ли предстартова треска?  smile smile
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines