Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 00:10:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на marrie - 23.05.2015 г.  (Прочетена 63745 пъти)
 
marrie
Ентусиаст
**
Публикации: 86



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: май 07, 2015, 15:08:58 »

А казах ли ви, че ще ходим на меден месец на Занзибар?  Sunshine
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: май 07, 2015, 15:19:20 »

За диско фокс, чувам за първи път, но не претендирам да съм от най-разбиращата на танцова тематика, като изключим народните танци, играла съм 8 години в танцов състав. Интересно ще ми я да прочета малко повече, ако някой друг знае  danceg

Занзибар, как избрахте дестинацията, доста интересно ми звучи? Сами ли организирате нещата или през агенция, я малко повече информация по въпроса  yahoo
Активен
marrie
Ентусиаст
**
Публикации: 86



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: май 07, 2015, 18:39:08 »

Ехеее 8 години хич не е малко, супер! Аз нямам толкова опит в нито един от танците smile

Диско фокс изхлежда примерно така: https://www.youtube.com/watch?v=tLaP7eUP35Y - диско музика, лесна основна стъпка и фигури, които се танцуват и в cuban salsa например. Може да бъде доста забавно всъщност smile Според мен е много добро начало за някой, който никога не е танцувал. Ние с ММ (подходящ момент да попитам какво е ММ? моя мъж беше мойта интерпретация smile ) започнахме с диско фокс в Германия и той беше много доволен. Повдигна му танцовото самочувствие smile

За медения месец доста се чудех, но много исках нещо екзотично. Още от самото начало ми хрумна Африка като дестинация, но много места бяха или твърде скъпи, или рискови. Тогава започнах да обмислям Мексико и Доминиканската, докато не видях във фейсбук едни познати да постват снимки от тяхното сватбено пътешествие до Занзибар. И реших да контактирам момичето. На мен не ми беше хрумвало. И така се оказа перфектно - не особено скъпо, не е опасно, екзотично е, остовче, към което се целяхме, екзотично, различно и Африка, което ме привличаше като идея! Не съм го организирала сама, букнах оферта от онлайн агенция за 12 нощувки all inclusive. Обмисляхме дали да не вържем едно сафари, чак до Африка път ще бием, но щеше да стане по-сложно и тогава трябваше аз сама да си организирам, че нямаше подходящи оферти и честно казано не ми се занимаваше smile А и крие повече рискове по организационните въпроси. Така ще пообикаляме само по острова и ще се гмуркаме с шнорхели и ще релаксираме с басейн, море и храна без много сложна програма и прекалено мислене yahoo
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: май 07, 2015, 19:14:54 »

Еха, страхотно ще си изкарате сигурно в Занзибар.  Bravo Звучи ми много екзотично. Дано наистина е толкова хубаво.

И аз съм завършила хореография и обожавам народните танци. Сега съм обещала на ММ да му преподавам няколко урока. Той си знае основните хора, но иска и още. Много е запален, което ми харесва.  smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: май 07, 2015, 20:21:08 »

Хэмм звучи великолепно, а дори не съм се сещала да го обмисля  good Скапаното е, че в България все още Дубай е екзотична дестинация, а да се снимаш на фона на Бурж ал Араб, исконна детска мечта  nea .. Другите, които наистина ми се струват екзотични, са на космически цени, т.е трябва да се откажем от сватбата, заради медения месец (това ни го казват сумати не много близки хора - сякаш сме ги питали  diablo crazy)...Преди работех с много германци, знам че различните екскурзии, дори със самолетни билети през немски туроператори са далеч по-евтини и сега, докато четях твоя пост ми хрумна, дали да не проверя някакви оферти от Германия, най-лесно ще стигнем до там  huhhuh.gif blum
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: май 07, 2015, 22:41:53 »

Ама наистина ли ще ходите в Занзибар!? Bravo Звучи направо фантастично! А веднага след сватбата ли ще заминавате?
Активен
marrie
Ентусиаст
**
Публикации: 86



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: май 08, 2015, 13:26:56 »

Ами според мен от Германия има многоооо туристи и затова може да се намерят повече оферти и цените може би са по-добри отколкото от Бг. С един уиз еър до някой град в Германия и от там - екскурзия. Имам една приятелка, която прави така. А за Германия има и много онлайн агенции - www.weg.de, ww.ab-in-den-urlaub.de, www.holidaycheck.de и още много... Ние през холидей-чек букнахме. А ето тук има интересни предложения за меден месец, аз от там черпех вдъхновение, но тук са с по-скъпите стаи и може да е малко по - евтино ако стаята е по - обикновена: http://www.flitterwochen-ziele.de/ То за немците и Гърция е екзотично. Питаха ме няколко човека защо не ходим в Гърция, ама аз им казах, че за мен е комшийската държава и е твърде лесно достижима smile

Ние заминаваме веднага да. На 23-ти сватба, на 27-ми летим към Германия, на 28-ми летим към Занзибар  crazy Нооо нямам търпение smile Казват, че пясъка е много бял и природата е хубава, че има много места за гмуркане и шнорхел, че хората са много мили и спокойни и са наистина с мотото "Хакуна матата" - „нямай грижи smile Би трябвало да имаме вечеря за двама на брега на морето като комплимент за медения месец и не знам още какво ще ни дадат smile Аз имам и рожден ден и четох, че правели и за това изненади в нашия хотел. Сега съм любопитна  yahoo
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: май 08, 2015, 13:41:59 »

Дам във всички по-хубави хотели, в които съм била са правели изненада за рожден ден.. Ура, че винаги около моя рожден ден пътуваме  funnytooth

Сега ще поразгледам малко из тези сайтове  good

Я разкажи, твоите родители лесно ли приеха, сватбата с чужденец... Те може би са били подготвени за това, понеже учиш в чужбина, но ми е интересно как се разбират, харесват ли се? Спомням си, когато аз излизах с едно момче от Турция, нашите бяха супер ок и много го харесваха, но родителите на моя позната, която също излизаше с негов приятел, бяха коментирали някакви неща от сорта "Толкова ли не останаха български мъже и т.н".. Пък и все пак различни разбирания, култури, нрави и порядки, много ми е интересна тази част от взаимоотношенията между родителите и мъжа, особено ако са от различни държави Wink
Активен
melita
Сватбар
***
Публикации: 152



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: май 08, 2015, 14:50:34 »

Да попитам - предполагам, че трябва да се представи документ за сключен граждански брак при чекиране в хотела - той дали трябва да се превежда, легализира?
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: май 08, 2015, 15:07:08 »

Документ за сключен граждански брак... Е това за първи път го чувам... Не, че съм била женена, ама дори като работех в хотел и правехме подобни изненади на младоженци и рожденици, не сме искали документ за брак на младоженците  shok Може и такава практика да има, сигурно се намират, хора които да лъжат, че са младоженци като по филмите... Не съм се сетила да го пробвам  girl_haha badgirl
Активен
marrie
Ентусиаст
**
Публикации: 86



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: май 08, 2015, 15:25:43 »

melita и alexandrova_90 - да, трябва документ за сключен граждански брак. Поне на местата, които аз проучвах, и там, където ще ходим, ни искат. Мои приятели румънци миналата година се жениха и бяха в Доминиканската на меден месец и на тях също са им искали. Те казаха, че имат международно свидетелство и не се е налагало да има превод. Предполагам, че английски е достатъчно. Ние също така мислим да процедираме - да си извадим международно свидетелство и с него. Даже копие е ок. Легализация не ти трябва. Само се надявам да стане международното свдетелство в рамките на два дни след сватбата, че повече нямаме  huhhuh.gif

Малко по-късно ще отговоря на въпроса на alexandrova_90 smile
Активен
marrie
Ентусиаст
**
Публикации: 86



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: май 08, 2015, 16:49:12 »

Искам да обсъдя плана ми за деня на сватбата с вас, че тъкмо говорих с една приятелка и тя обича да налива акъл и ми вика, че не било оптимално и защо не съм се била информирала как протичали сватбите... А аз много време се чудех как да го измисля особено със снимките... На мен хич не ми допада да си "зарежа" гостите за 2 часа и да ги оставя да си плащат сами за кафе... особено с толкова култури и не знаеш кой какви очаквания и обичаи има... затова съм замислила следното:

10:00 - прическа
11:30 - грим
към 13:00 - младоженеца пристига да ме взима
Тук обмислям в нас да дойдат само рода, кумове и шаферки... и ще е по-скоро да се запознаят роднините от двете страни един с друг, да пийнем по нещо, да сложим някой залък в устата и после тия хора ги оставям на лафче вкъщи, а ние отиваме да се снимаме.
към 14:00 - тръгваме за снимки
към 16:00 се събираме пред ритуалната (Триадица)
към 16:40-16:45 сме готови и имаме време за снимки с гостите, поздравления, букети - кой каквото... и придвижване до Вега
към 18:00 - welcome drink във Вега и приемане на подаръци
към 19:00 - влизане в ресторанта и вечеря...

Как ви се струва? Голямо разхищение на време ли е? smile И реално ли звучи или ще сме много по-рано в хотела и ресторанта и т.н... Фотографката естествено няма да е много доволна да снима точно по обяд на голямото слънце, но на мен не ми се струва гот да си оставяме гостите и имам чувството, че сме задължени да им плащаме и кафето или да организираме нещо за тях, докато се снимаме. От друга страна ако сменя стратегията, часа за ритуалната вече ми е запазен за 16:20 и времето за снимки ще остане доста малко и ще започне тичане. А и трябва да сменям и прическа и грим за по-късно, което не знам дали мога вече. Не ми се иска да тичам и да се притеснявам, че постоянно закъснявам за нещо.  nea
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: май 09, 2015, 00:55:26 »

Звучи добре. Оставила си си достатъчно време между различните места и така няма да има бързане и припиране в самия ден.  good
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: май 09, 2015, 07:22:31 »

Според мен графикът е ОК. Не знам само дали няма да ви е много време welcome drink - един час за 50 човека. Защо сте решили да приемате поздравленията след ритуалната, след като ще имате welcome drink? Не би ли трябвало при него да се приемат поздравления, букети и подаръци?  smile
 Това ме накара да се замисля, че нашият сме го запланували за 19 часа, което ще рече, че сигурно към 8 ще се влиза в ресторанта. Идва ми малко късно и май ще се наложат корекции.  huhhuh.gif

Говорете с фотографката и обсъдете снимките. Тя може да ви даде някоя идея. И на вас самите няма да ви е комфортно в жегата, но в крайна сметка може и да уцелите на приятно време. blum
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #59 -: май 09, 2015, 10:49:44 »

Съгласна съм с Мимето - 1 час за уелкъм е много.

Ето един пример - така мислехме да подходим на моята сватба и донякъде стана.

След ритуалната имате доста време - направете снимки с гостите. Персонално с всеки гост и общи. Ще отнеме около 20 минутки от времето. Вместо да приемате поздравления два пъти, така и на тях ще е интересно, ще са спокойни че имат снимка с вас, а пък после ще си пият коктейлчетата на спокойствие.
Съответно може след ритуалната да приемете поздравления, а по време на уелкъма да се снимате с всеки.

Обсъди го с фотографката - ще ти даде насоки.

Графика е добре и така, но наистина времето между ритуална и ресторант вие много и се опасявам да няма скучаещи smile
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines