Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 09:56:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на marrie - 23.05.2015 г.  (Прочетена 63734 пъти)
 
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« -: април 23, 2015, 21:28:41 »

Ето, че остава един месец до сватбата на една моя любима съфорумка, с която ни свързва дългогодишно приятелство, затова с най-голямо удоволствие пускам тази тема  yahoo Надявам се да наминаваш по-честичко да се отчиташ тук  give_rose Не знам дали улучвам съвсем точно цветовете, но имам спомен, че май бяха близки до тези:
Активен
vstambolska
Сватбар
***
Публикации: 260



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: април 24, 2015, 10:20:32 »

Честита тема ! Пожелавам ти да я  напълниш само с положителни емоции !  give_rose Чакаме разказ за запознанството, предложението.До къде стигнахте  с подготовката ?  give_rose
Активен
karanesheva
Професор
****
Публикации: 334


« Отговор #2 -: април 24, 2015, 11:32:59 »

Честита тема, чакаме разкази по подготовката на сватбата и как се запознах те.
Активен
marrie
Ентусиаст
**
Публикации: 86



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: април 24, 2015, 15:13:17 »

Хехехе привет привет и мерси за темичката. Ще се опитам да пиша малко повечко smile Дааам, цветовете са тези - предимно праскова с нюанси и акценти от зеленичко и кремаво smile Дано да се получи!

Аххх какво да ви разкажа... При нас е пъъълна екзотика  blush Половинката е на половина от Германия и наполовина от Египет, а аз .. ясно от къде съм smile И се запознахме в Австрия  crazy Аз заминах за Австрия за магистратура и към края на магистрата чрез общ познат и приятел (който пък е най-добър приятел на половинката ми и наш бъдещ кум) се запознах с бъдещия ми съпруг. Той си живее в Германия, но беше на кратко посещение... Любов от пръв поглед е силно казано, но тръпката и взаимният интерес определено бяха моментални. От там беше и разговора много интригуващ между различни култури и светове и така... От там в днешния модерен свят продължихме комуникация по интернет и след известно време той дойде отново в Австрия, където с компания отидохме на Кримълските водопади и от второто виждане наживо започнахме началото на една изпълнена с препятствия връзка. Беше неописуемо предизвикателство, защото първата една година градихме връзка от разстояние със срещи средно на 2 седмици, което имайки предвид и многото култури хич не беше нито лесно, нито евтино lol) Аз през това време бях почнала и работа в Австрия, но след 1 година напуснах и се преместих в Германия и от тогава директно заживяхме заедно.

Така като четете запознанството ни и първите ни стъпки, познайте къде ми беше предложението? lol) Като дата точно 24-ти май 2014 и ако тази година не се падаше неделя, сватбата щеше също да е на 24-ти smile

За подготовката... хм започвам вече бавничко да се притеснявам, колкото повече наближава. Организирала съм доста неща, но имам още много детайли.. В една драма с обувките съм в момента, понеже нося много голям номер и въпреки огромния избор в Германия, все още не съм намерила нищо подходящо/удобно/ставащо... На младоженеца също му липсват обувки, но всичко друго си има. Остава ми още да избера торта.. Като си бях в България преди няколко седмици пробвах няколко тортички във Вега, Лагуна и Чочко и още не съм убедена къде да я поръчам и с какъв пълнеж... Трябва скоро да реша обаче, че май не остана време... Ако имате препоръка за вкусна и лека торта, приемам и пращам дегустатори веднага smile
Остават ми още подаръчетата за гостите, кумата и родителите.. Имам разни идеи, но не мога да се реша и да ги поръчам вече. Остават ми също разни менюта, евентуално table картички, разпределение по маси (макар че вече имам идея) и дооправяне на документите. Последното междъ другото беше голяма драма - тъжно и забавно едновременно pleasantry Не само защото аз трябваше да се занимавам с преводи и апостили (последните май даже не бяха съвсем необходими макар че ме върнаха до БГ заради тях), но и защото половинката е роден в Кайро и от там се почна едно обесняване, че е германец по рождение и че има акт за раждане на немски и не ни трябва оригинал от Кайро и не знам си още какво.... Ако си мислите, че в Германия нещата с бюрокрацията са по-гладки от Бг, жестоко се лъжете  girl_impossible
Повечето неща май ги имам иначе организирани вече...

Нашата сватба между другото е скромна като бройка - 50 + човека в хотел "Вега". Ще имаме гости от всякакви държави, включително и от САЩ, където мои роднини живеят от години. Основните езици ще са български и английски и се надявам всичко да мине гладко. Доста ми е притеснено...

Ами не се сещам какво още да разкажа.. Питайте smile
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: април 24, 2015, 17:33:00 »

Честита темичка, marrie! Страхотен разказ. Пред любовта граници няма и вие го доказвате!
Покажи ни някоя и друга снимка smile Роклята как я намери?
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: април 26, 2015, 17:20:21 »

Честита тема, Мари! Страхотен разказ, някъде си ми обягнала до сега и не съм те засичала май във форума.. С интерес ще наблюдавам разказите ти за организирането на мултинационалната ви сватба smile  give_rose
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: април 26, 2015, 18:17:28 »

marrie, честита сватбена тема.  smile
Не съм те засичала във форума, но ще ми бъде много интересно да следя темата ти.
Пожелавам ти останалите дни до сватбата да са спокойни и всичко да се нареди, както искате.  smile
Активен
marrie
Ентусиаст
**
Публикации: 86



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: април 27, 2015, 14:36:03 »

Благодаря, момичета. Аз не съм и писала чак толкова много във форума...
Да ви се похваля, че халките ни са вече готови, но съответно са в БГ и ще ги видя чак след 2 седмици и нещо като се приберем за сватбата. Чакам мама да ми прати снимка и ще ви покажа smile

Иначе последната седмица две бях в една драма и с обувките. Нося голям размер и трудничко си намирам оптимални обувки а тука и в Германия се оказа, че белите обувки освен за сватба не са много разпространени. Та започнах да ровя и поръчвам из интернет. За щастие е супер лесно и удобно - поръчваш, пробваш, не става - връщаш... Но май намерих обувките, с които ще остана  yahoo . Прилагам снимка!

Само да добавя също, понеже никой не писа къде мисли, че ми беше предложението - беше на същите Кримълски водопади в Австрия, където започна официално връзката ни. Заведе ме там за един weekend на палатки - разстоянието е около 900-1000km в едната посока от града, в който живеем, като извъртя едни трикове преди това, за да ме убеди да не очаквам предложение и като коленичи като по филмите аз го гледах много скептично понеже реших, че нещо се шегува и като извади пръстена се засмях от изненада. smile smile smile


* shoes.jpg (43.81 KB, 559x454 - видяно 809 пъти.)
« Последна редакция: април 27, 2015, 14:54:46 от marrie » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: април 27, 2015, 18:48:47 »

Честита тема smile Цветовете са супер, обувките са много готини  good
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: април 27, 2015, 20:52:29 »

Обувките са супер, а аз да си призная разбрах къде е било предложението, от разказа личеше, но не разбрах че е като въпрос, на който да даваме предположения  blush Нямаме търпение за още снимки и разкази, около организацията, помощта на роднините и т.н?
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: април 28, 2015, 08:27:11 »

И аз ще се радвам да науча още подробности около приготовленията за сватбата  yahoo yahoo
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: април 28, 2015, 08:39:40 »

Страхотни обувки. smile Ще си имаш ли резервни, все пак?
Пропуснала съм да кажа за цветовете- наистина са много свежи. Харесват ми. smile

Лесно ли си избрахте кумовете? Ще си разменяте ли подаръци с тях? Ще имате ли меден месец?
Ще спазвате ли всички обичаи или ще пропуснете някои?
Изобщо ще ми бъде много интересно да разказваш всичко, за което се сетиш.  blum
Разбира се няма да откажем и снимков материал.  tease

Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: април 28, 2015, 09:46:12 »

Честита темичка smile и спокойна подготовка, много нежни цветове сте избрали.
Хайде разкажи за кумовете, за  това как реагираха родителите, за роклята, за дреболиите.?
Активен
marrie
Ентусиаст
**
Публикации: 86



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: април 28, 2015, 13:16:20 »

Благодаря, благодаря smile Обувки определено ще имам резервни, но още не съм избрала. Обмислям обаче да са на платформа 4-5см, за да не ми е много дълга роклята, ако съм с балеринки.

За подготовката мога да кажа, че страшно много разчитам на родителите ми. Ако не бяха те да ми помагат, нямаше да се справя. И са супер не защото помагат, а и защото почти не ми се месят. Аз си чета от Германия форума, проучвам ресторанти, фотографи, ДЖи и други и после се прибирам в БГ за седмица до 10 дни и обикалям ефективно по списък. Ресторанта го избрах без половинката например. Той пради докторантура и е към края и не се включи във всяко едно от моите прибирания до София. Та обикалям си аз насам натам, решавам кое ще бъде и пращам наште да запазват. За документите без тях също нямаше да се справим. Оказа  се, че документа са семейно положение са го изкарали по магически начини с главоболия, без аз да знам нищо, за да не ме тревожат. Те имаха пълномощно, за да могат да се разправят с подобни неща при нужда и точно по път към съответната инстанция баща ми паркирал колата за няма и 3 минути да влезе да попита в един магазин за нещо си и като се връща - колата отключена, чантата му с мноооого документи и други вещи открадната, всичко друго на място. Съответно пълномощното и то е откраднато. От там не искат да им издадат документа без пълномощно.. И ела обеснявай сега какво и как.. Добре, че някак си са намерили същия нотариус, който е издал пълномощното преди 5 години, че той пази някъде в компютъра, че такова нещо е съсществувало и така по магически начин са се съгласили да издадат документа.... Мога да ви разкажа и като цяло за документите какви забави имахме в Германия ама в следващия пост smile

Иначе така... Наште също си нямат много идея от сватби и туко чули нещо и "Оле мале ама то и видео се правело", аз обаче проучила през интернет, писала вече няколко имейла тук там, уредила среща по скайп и вече с готов отговор - "Няма страшно, отивате там и там в толкова и толкова часа да дадете едни пари за капаро" и хората ходят lol) Общо взето фотограф и видео само с по един човек сме говорили къде наживо къде по скайп. Аз проучвах много подробно преди това коментари, отзиви, начин на работа, съвет с приятели, които се интересуват от фотография, стил на работа.. Разменям имейли и питам за цени. И накрая с половинката избираме човек, който ни харесва като качество, стил и цена и само с него говорим и после капарирахме. Форума страшно много ми помогна с информация за всичко, понеже аз нямам абсолютно никаква идея от сватби  blush Първата сватба, на която бях, беше когато бях на 13. От тогава бях само миналата година на една сватба в Румъния (които са подобни на нашите) и на една сватба тук в Германия. Бях поканена и на 2-3 в Египет, но не можах да отида smile Нооооо общо взето опитът ми с български сватби клони към нулев!
Само да спомена и че от помощниците в България са и някои от моите приятелки и кумата, кояот също изпълни няколко задачки по моя молба. Ще пиша за кумовете малко по - късно smile

Та за обичаите... Доста от тях мисля да си спазим. Искам да е интересно за чужденците, а и за мен нещата са нови.. както споделих  danceg Това, което ще пропуснем обаче, е гостито вкъщи и дънданията с оркестара, откупуване на булка и т.н. Мисля вкъщи да поканя само рода и кумове/шаферки. Младоженеца ще дойде да ме вземе, но най много да има един въпросник по български примерно като предизвикателство. Няма да има бъклици с вино или пари в обувки, разбиване на врати и цигански оркестър. Последното между другото е нещо, което брата на младоженеца много искаше да види и чуе, но аз му обясних, че ако за него е екзотика, за мен/нас е между "нормално" и "дъндания", така че отпада smile Но ще имаме посрещане в ресторанта, дори съм наела танцов състав, ще ритам менче, ще чупим питка. Тези неща ми се струват интересни и съм сигурна, че и чужденците ще ги оценят.. За тях ще е нещо ново и доста различно. Ако се сещате за някой фолклорен обичай, който изпускам, може да споделите smile
Активен
marrie
Ентусиаст
**
Публикации: 86



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: април 28, 2015, 13:22:37 »

Исках също да ви покажа поканите ни. Излязоха доста парички и костваха доста нерви честно казано, но мисля, че се получиха страхотно! Сестрата на половинката е дизайнерка. Ние избрахме идеята и тя се захвана с дизайна на поканата и ни даде още идеи като например силуетите, които виждате, са нашите и са лазерно изязана (поръчах изработката в БГ). Водопадът отвътрешната страна е произволна снимка от интернет, но идеята беше да го включим като цялостна идея в украсата, доколкото може. Имаме снимка от годежа ни на водопадите на уеб сайта, съответно случайна снимка на поканата, украсата на младоженската маса ще има разни падащи воали и цветчета в опит да придава идея на водопад и мислим върху тортата също да сложим един водопад smile

Поканите ни са на 3 езика - български, немкси и английски. Прилагам снимки на английския вариант.


* DSC_1028.JPG (60.36 KB, 559x764 - видяно 813 пъти.)
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines