Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 05:07:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбената торта - 10 част  (Прочетена 124711 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: май 22, 2015, 14:49:30 »

Това с лавандулата е супер, спираловидните поставки са ми леко демоде на мен... Не ги харесвам..

Рафаело принципно се прави с бели блатове.. Интересна комбинация ще е с какаови.. Аз също си представям моята торта с кафяви блатове  good
Активен
flutter
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #136 -: май 22, 2015, 15:26:24 »

Може би са леко демоде наистина smile Но бяха най-практични, понеже от една страна тортата не може да е цяла с етажи (Защото няма фондан, нито друга твърда глазура), а от друга точно тази торта я дават "Малка до средна", а другата поставка беше с голяма торта отдолу, после средна и отгоре малка.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: май 22, 2015, 15:47:02 »

Важното е на теб да ти харесва и да е вкусна  good
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: май 23, 2015, 10:31:07 »

Много ми харесва тортата с лавандулата.  smile
И ние не искаме фондан, но може и накрая да си променим решението. Все още не сме си харесали торта.
На последното място, на което ходихме да проверим тортите изобщо не ми харесаха на външен вид. И продавачката беше една некомпетентна. Първо ми казва, че е хубава по-отрано да поръчаме, но след като я попитах дали още от сега може, тя каза - ооо не, рано е.  crazy Последно, по-рано или не?
Много невежи хора има.
Активен
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: май 23, 2015, 16:07:24 »

Направо се чудя как ги държат на работа тези продавачки. Аз ако срещна лошо отношение при организацията на сватбата, изобщо не избирам тези хора.
На нас ни казаха 10-15 дни преди сватбата да отидем с окончателния вариант на външния вид на тортата, нямало нужда да ходим от рано.
Активен
fifcheto
Любопитен
*
Публикации: 26



« Отговор #140 -: май 24, 2015, 11:45:32 »

Някой поръчвал ли е торта в Плодив от Sam Dam Cake и ще може ли да ми дадете телефон или адрес за контакт?
Активен
flutter
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #141 -: май 24, 2015, 12:02:45 »

Здрасти! Аз нямам контакти, но се вкючвам само да кажа, че имат много приятни декорации. Не бях ги чувала. Красиви неща правят!
Активен
Nelka88
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108


Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: май 24, 2015, 13:35:17 »

Направо се чудя как ги държат на работа тези продавачки. Аз ако срещна лошо отношение при организацията на сватбата, изобщо не избирам тези хора.
На нас ни казаха 10-15 дни преди сватбата да отидем с окончателния вариант на външния вид на тортата, нямало нужда да ходим от рано.
Скайлайн ни продадоха "тръгнали" парчета, а продавачката много добре знаеше, че са за дегустация за сватбена торта. Ми изхвърлих ги и приключих с тази фирма, а бяха фаворит.
Продадоха си старата стока, изкарали са десетина лева, и пропуснаха поне 500, но не мисля че е само до продавачките. Ако шефовете им държат на качеството си, изобщо не би трябвало да допускат да се дава залежала/некачествена стока на клиентите.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: юни 01, 2015, 21:25:23 »

Момичета, я кажете кога се поръчва тортата? Питам защото аз имам леки съмнения къде ще ми я направят по-добре. Принципно съм е насочила към сладкарския цех на ресторанта. Свекърва ми има РД 3 дни преди сватбата и се чудя дали да не комбинирам - да поръчам пробна торта за нейния РД, ама не знам дали ако не ми хареса няма да е късно да поръчвам другаде? Идея си нямам какво време е нужно?
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: юни 02, 2015, 14:17:37 »

Зависи колко е зает капацитета на сладкарницата. Колкото по-рано, толкова по-добре. Така ще те имат предвид. Ние капарирахме нашата в края на април. Пък допълнително ще се доразберем 1 седмица преди сватбата.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: юни 03, 2015, 07:34:07 »

Лично мое мнение, като човек отговарящ на десетки запитвания дневно.. Поръчковите торти, било то за рожден ден или сватби, не си заслужава да се поръчват повече от месец по-рано... Първо, защото дори да е натоварена сладкарницата, ще ви вземат поръчката и ще си направят сметка как да ви я направят.. Но отговарям в хиляди мейли и разговори по телефона и накрая събитието е след 3-4-5месеца.... Като наближи момента булката (в конкретния случай) си помни, каква й е тортата, на нея й е само тя.. Но в моята глава са 30240234023 други проекта и хайде всичко наново, чета стара кореспонденция, пак възникват въпроси, тя си е сменила мнението за някой детайл и все едно всичко отначало...

Месец по-рано е оптималния вариант според мен  good
Активен
fifcheto
Любопитен
*
Публикации: 26



« Отговор #146 -: юни 03, 2015, 08:31:55 »

Аз говорих със сладкаря малко повече от месец по-рано, за да ни включи в графика си, но се разбрахме да се чуем седмица преди сватбата за доуточнения. Но при нас не е сладкарски цех, а едно момиче, което само си прави тортите. smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #147 -: юни 03, 2015, 09:09:22 »

Да, и ние сме като Фифчето - при една домашна сладкарка и около месец преди това трябва да ѝ кажем какво точно и да ѝ дадем някаква снимка на модел smile
Активен
Elvira_16
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 26



« Отговор #148 -: юни 03, 2015, 12:45:17 »

Здравейте, току що се регистрирах, цял ден чета темата за тортите и реших да се включа, въпреки  че не ми е належащ въпрос (средата на август). Искам лека лятна торта с мини тортички за всеки гост, но попадам на пастички с различен вкус от този на тортата!!??? Защо пастички, мъфини, кексчета, а не торта в мини вариант...много ми се ще да е същото като тортата, но индивидуално и украсено за всеки. Парчетата стават различни за всеки, разкашкват се, е не винаги, но аз нямам много доверие на нашия ресторант... Мисля, че 3 - 3,50лв на парче е достатъчно за да е и хубава и вкусна и не мисля да давам повече. Ще следя темата с интерес и ако някой има препоръки за майстори на мини тортички в областта  good
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: юни 03, 2015, 15:43:25 »

Аз не разбрах каква е разликата м/у пастичката и мини тортата? На мен в Русе ще ми направят пастите с абсолютно същите блатове и кремове. Декорацията ще е тематична и с елементи от украсата на тортата.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines