Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 18:59:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбената торта - 10 част  (Прочетена 124019 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: май 21, 2015, 12:14:04 »

То това не е старо, подобен род украса издържа до 6 месеца  crazy  pardon

Живеех във Варна преди и никога не съм я чувала тази сладкарница, ще се поинтересувам  good
Активен
InaMineva
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 296


Албум: http://album.svatbata.bg/ina_deyan_denevi


Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: май 21, 2015, 12:23:01 »

Да ти кажа честно, аз също не я бях чувала. Но аз не съм критерий, понеже знаех само сладкарница Неделя и Крамер smile Не ми се беше налагало да поръчвам подобни торти smile Но като се наложи сега за сватбата, се оказа, че последните 3 сватби, на които ходихме, тортите са били от там и реших да я проверя. Останах доволна от това, което ми предоставиха да дегустирам, а и като цена ми звучеше добре smile А на следващия ден в нашия хотел подготвяха за съботна сватба и тортата беше от същата сладкарница, та останах с впечатлението, че доста се занимават smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: май 21, 2015, 12:29:56 »

Sisku, благодаря за отговора. Обичам крем брюле. Сигурно ще е много вкусна.  blum
Активен
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: май 21, 2015, 18:04:00 »

Надявам се и на гостите да им хареса, въпреки че на сватбите, които съм била повечето хора не хапват от тортата изобщо, което е жалко. Дано не се случи и при нас така.
Активен
Nelka88
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108


Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: май 21, 2015, 19:37:08 »

Избрахме торта!  danceg
От DaVinci  ще е, френска селска торта за гостите, а ритуалната ще е с пандишпанови блатове и крем като на френска селска.
Надявам се да се получи добре, засега съм много доволна от комуникацията с тях, за дегустацията да не говорим:)
Активен
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: май 21, 2015, 21:42:26 »

Избрахме торта!  danceg
От DaVinci  ще е, френска селска торта за гостите, а ритуалната ще е с пандишпанови блатове и крем като на френска селска.
Надявам се да се получи добре, засега съм много доволна от комуникацията с тях, за дегустацията да не говорим:)
Звучи много вкусно, а и щом сте доволни от вкуса и от фирмата, значи всичко ще е наред smile  Torte
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: май 22, 2015, 09:35:23 »

Sisku, не се притеснявай. Всички ще си изядат тортата и ще си оближат пръстите даже.  tease

Нелка, честито за вашия избор.  Bravo
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: май 22, 2015, 10:00:42 »

Не съм била на сватба, на която гостите да не опитат от тортата.. Дори това е едно от задължителните неща, някак всеки го чака.. "Разрязването на тортата" и поднасянето съответно.. Аз принципно не съм по сладкото, още по-малко след вечеря да ям сладко.. Никога, освен на сватби не може да ми се случи.. А на сватби, дори си чакам с нетърпение, да я сервират..  nea
Активен
Tinkata
Сватбар
***
Публикации: 278



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: май 22, 2015, 10:05:46 »

Аз на едни близки приятелки, дето все някаква диета спазват, им казах - Слушайте какво, 5лв. съм дала за парче торта, да не сте посмели да не го изядете  laugh Според ММ всеки гледал как изглежда тортата при разрязването пък после никой не го вълнувала на вкус, но аз го убеждавам, че не е вярно  blum
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: май 22, 2015, 10:08:53 »

Tinkata и според мен не е вярно,ако е хубава на вкус мога да се съглася, обаче ако е гадна,каквато беше на последната сватба на,която ходих със сигурност прави впечатление, щом аз още я помня crazy
Активен
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: май 22, 2015, 10:12:06 »

На същото мнение съм и аз и не дай си Боже да е суха и безвкусна, определено се забелязва, помни и коментира. За това пожелавам на всички вкусни торти и празни чинии след разрязването и сервирането й biggrin  blum
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: май 22, 2015, 12:42:39 »

Спокойно и назад съм писала, на последната сватба, на която присъствах, имаше торта от 20 парчета за разрязване, колкото да се спази обичая  pleasantry На един етаж беше, правоъгълна, облечена в бяло захарно тесто с три рози декорация.. При което всички  shok Всеки с някаква физиономия тип "Къде подяволите е тортата...?!!??". Сервихара ни дребни еклерчета, сладки и петифури в три-етажни поставки на всяка маса  crazy Това беше капака.. Та, тортата е важна, колкото украсата в ресторанта, колкото менюто.. Дори някой да не обича, ще иска да я види и вкуси.. Сватбените торти са друг тип, не е просто парче торта, което ядеш в сладкарницата  nea
Активен
Miteva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 114



Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: май 22, 2015, 14:24:09 »

Спокойно и назад съм писала, на последната сватба, на която присъствах, имаше торта от 20 парчета за разрязване, колкото да се спази обичая  pleasantry На един етаж беше, правоъгълна, облечена в бяло захарно тесто с три рози декорация.. При което всички  shok Всеки с някаква физиономия тип "Къде подяволите е тортата...?!!??". Сервихара ни дребни еклерчета, сладки и петифури в три-етажни поставки на всяка маса  crazy Това беше капака.. Та, тортата е важна, колкото украсата в ресторанта, колкото менюто.. Дори някой да не обича, ще иска да я види и вкуси.. Сватбените торти са друг тип, не е просто парче торта, което ядеш в сладкарницата  nea

Аз в началото не държах да имаме сватбена тората - щях да направя същото - малка за рязане и други сладки неща за гостите. Бях на сватба, на която направиха такова нещо и наистина не ми хареса. На друга сватба - бяхме много малко хора - разрязаха тортата пред нас беше красива и уникално вкусна - така искам и при нас да е. Наистина е важно как изглежда, но не бих направила компромис с вкуса за сметка на външния вид.
Активен
InaMineva
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 296


Албум: http://album.svatbata.bg/ina_deyan_denevi


Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: май 22, 2015, 14:41:19 »

Да си кажа честно и на мен ми е правило впечатление само когато тортата е гадна на вкус като съм ходила на сватби... Но не знам дали от неудобство, но всички гости, с които се видяхме след сватбата (тези от др градове ги видяхме на следващия ден в хотела и пихме кафе, а с част от другите излизахме тези дни) бяха очаровани от тортата, като външния вид ги е впечатлил, но вкусът направо ги е омагьосал Wink Просто много я харесаха, даже постоянно ме питат от къде сме я поръчали :Р Аз поне съм много доволна smile
Активен
flutter
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #134 -: май 22, 2015, 14:47:35 »

Ние категорично не искахме фондан. Спряхме се на торта Рафаело от сладкарница Мон Шери - Пловдив. Лека е и е много вкусна. По описание е "какаов блат,кокос в ликьор,бял шоколад,ванилов крем".  Ще бъдат 7 малки торти на спираловидна поставка, ще си изглежда както изглежда по принцип - чисто бяла, като ще имаме декорация с естествени цветя - лавандула. Нещо такова: http://www.prestonbailey.com/files/2012/09/lavender-cake.jpeg
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines