Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 06:03:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбената торта - 10 част  (Прочетена 124806 пъти)
 
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: май 13, 2015, 21:47:56 »

Ние сме се спрели на нещо подобно, но ще  я променим в прасковено, може би двата етажа ще са в два нюанса, а и цветята вероятно ще са по - различни. Ако успеят да ни направят и божури ще е супер  heart
То май по описанието ми стана коренно различна торта, но горе долу да се включа и аз в темата smile


* 11225839_10204203148622151_1098707364_n.jpg (56.15 KB, 717x960 - видяно 268 пъти.)
Активен
Miteva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 114



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: май 14, 2015, 09:37:02 »

Ние сме се спрели на нещо подобно, но ще  я променим в прасковено, може би двата етажа ще са в два нюанса, а и цветята вероятно ще са по - различни. Ако успеят да ни направят и божури ще е супер  heart
То май по описанието ми стана коренно различна торта, но горе долу да се включа и аз в темата smile

Много нежна торта smile и определено в прасковено ще е супер.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: май 14, 2015, 10:11:51 »

Sisku, много хубава торта. А избрахте ли си с какъв вкус ще бъде?
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #108 -: май 14, 2015, 10:46:47 »

Тони, във вашата сладкарница ли ще си я правите тортата? Защото се чудя откъде да поръчам, нещо такова искам...ако може да препоръчаш (дали ще могат да я направят подобна и колко ще струва)

Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: май 14, 2015, 10:52:29 »

Моята торта ще я правят тук, не намирам аналог, освен Тита, която знам - не поема поръчки от всеки..
Тортата, приложена от теб може да се изработи няма проблем, с едно уточнение, че тези корали няма да могат да стърчат по този начин, а ще са легнали.. Мидите и морските звезди ок, но коралите, са прекалено тънки и няма да са устойчиви.. Ако са пластмасови да, но аз предпочитам по тортата да има само неща за ядене, т.е от захарно тество и ръчно моделирани.. Пластмасовите фируги, както и естествени цветя не ми допадат изобщо.. Въпрос на лично убеждение, обаче, много хора  си ги използват  pardon
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: май 14, 2015, 10:54:59 »

Тони, а с шоколад няма ли да станат тия корали?
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: май 14, 2015, 10:59:14 »

Може, но ако има форма за шоколад-корали.. Ние мисля нямаме... Ще потърся  huhhuh.gif
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: май 14, 2015, 11:05:22 »

 Offtopic
От любопитство: аз съм правила дублаж на форми със силикон и после се отливат с гипс/шоколад и т.н. При вас правят ли се такива неща?
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: май 14, 2015, 11:13:17 »

Имахме декораторка, която беше завършила нещо такова .. Не мога да кажа точно, как се казваше специалността и е правила няколко форми, които вече имахме, а са се амортизирали и вече не ги произвеждат, но отнема супер много време.. А и тя се отказа от работата си като декоратор и замина за Лондон да гледа деца  huhhuh.gif
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #114 -: май 14, 2015, 13:20:06 »

Аз просто я хванах като пример от нета, не държа на корали, мидички, звездички, такиав неща, с лесни форми :-)
Активен
InaMineva
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 296


Албум: http://album.svatbata.bg/ina_deyan_denevi


Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: май 20, 2015, 17:47:10 »

Аз да похваля нашата торта... Беше уникална и на вид и на вкус. Поръчахме я от сладкарница La more във Варна и съм страшно доволна. Още не съм си взела снимките, но при първа възможност, ще кача да я видите. Имаше корали, Тони и не знам как, но стърчаха :Р Не съм наясно как точно ги правят. Тортата беше 100 парчета (общо), т.е. голяма торта и една допълнителна, за да станат 100. По 3,5 лв. на парче ни взеха и ни подариха тортата за кумата, която беше със същата украса и беше страхотна smile Кремовете ни бяха брюле и чийзкрем със сладка от боровинки и от череши. Всички много я харесаха на вкус и вид, но най-важното е, че аз и ММ останахме изключително доволни smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: май 20, 2015, 19:10:44 »

Ммм звучи ми доста вкусно.  Torte Само една снимчица ще чакам да ми се напълнят и очите.  blum
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: май 20, 2015, 19:25:15 »

Ina, те за да стърчат по точно този начин, дори и с бързосъхнеща захарна маса, ще са стояли поне 9-10 дни, което за мен ги прави неядливи.. Не, че хората не ядат захарно тесто на 10+ дни, но аз не бих го яла  pardon Няма неосъществими неща, има такива, които просто не са препоръчителни...Пак си е лично мнение   Wink
Активен
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: май 21, 2015, 09:10:09 »

Sisku, много хубава торта. А избрахте ли си с какъв вкус ще бъде?
Колко съм заблудена, чак сега виждам питането. Мислим да е с крем брюле, но съвсем тънък слой и с боровинки. Поне за сега biggrin Взехме една с такъв вкус, за да пробваме и ни хареса, лека е и мисля, че ще е подходящо.

dreamcometrue88 , уникална торта, много ми харесва, дано намериш някъде, където да ти я направят подобна.
Активен
InaMineva
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 296


Албум: http://album.svatbata.bg/ina_deyan_denevi


Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: май 21, 2015, 12:08:20 »

Ами, Тони, аз въобще не разбирам от тези неща. По принцип сладкарницата е мн известна и поемат голяма част от сватбените поръчки и не ми се вярва да дават стари неща, но в Бг всичко е възможно... Мога да кажа за нещата, които разбирам, а именно - беше уникално вкусна и страхотна на вид smile
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines