Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 08:18:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбената торта - 10 част  (Прочетена 124517 пъти)
 
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: май 08, 2015, 09:28:07 »

Благодаря за съветите. Ще се поинтересуваме и ще преценим дали е необходимо.

Аз да ви се оплача, че вчера се свързахме с жената, която искахме да ни прави тортата и се оказа, че тя точно един ден преди сватбата, заминава на почивка.  sad Голяма късметлийка съм.  huhhuh.gif Сега трябва да търсим други варианти.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: май 08, 2015, 09:41:54 »

 Offtopic Миме, аз направо се очудвам, как си намерила и нея във Враца. Положението в сладкарския бизнес е смехотворно  nea NO  pardon
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: май 08, 2015, 10:13:06 »

Тони, ние се бяхме насочили към една жена от Мездра. Все хубави неща сме чували за нея и не е много скъпо...но явно такъв ми е бил късмета. Сега ще разпитаме една друга жена пак от там, та ще видим. Ако и тя не може, тогава вече не знам.  huhhuh.gif
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: май 09, 2015, 11:51:33 »

Съжалявам, за повторния пост, но гледам, че никой не е писал след мен.  huhhuh.gif

Днес се свързах с тази втората жена, към която се бяхме насочили да ни прави тортата и май беше напразно.
Първо - едно парче торта излиза 3,5-4 лв, което ще рече минимум 400 лв за торта.  funnytooth
Второ - правела само торти с фондан, което по някакъв начин ме задължава да искам такава торта. Нещо не ми се нрави това условие.  nea
Трето - мога да си поръчам торта на 2 етажа с 20 парчета (около 80 лв) и останалото да бъдат пасти.  huhhuh.gif

За втори път удряме на камък. Дано третият път вече да е успешен.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: май 09, 2015, 15:21:58 »

always_and_forever  не се притеснявай на мен ми казаха 3лв на парче за голямата торта и 5 - 5.50лв за пастичка.. На всичкото отгоре щяла да прави по 30 - 40 парчета на ден и да ги кара в ресторанта  crazy което значи една седмица по рано да са направени пастите и тортата в последния момент  beating crazy Тия хора как си мислят, че ще дам торта на една седмица на хората, в крайна сметка ще поръчам в един сладкарски цех с риск да не са толкова красиви, но да са пресни  pardon
А това, че става на въпрос за над 200 човека не ги интересува, няма отстъпка нищо  crazy
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #80 -: май 09, 2015, 17:48:24 »

Какви са тия жени, от които си поръчвате торти? Oh my ... Oh my ... Oh my ...

Не ви ли е страх, някой да не ви натрови?  crazy crazy crazy
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: май 09, 2015, 19:00:17 »

Джоси, пастичка за 5.50 лв. funnytooth crazy ето това вече е смешно. И торта на една седмица...е  мерси. nea
Ама тия изобщо вярват ли си, че някой ще пожелае да си закупи престояли торти. Пфф huhhuh.gif Или те са на принципа - отлежалото е по-хубаво.  funnytooth

Аз не знам на какво се дължи тази голяма разлика в цените. Остави, че в този малък град, от където искам да поръчам има две сладкарски къщи, ами и те разлика в цената от земята до небето. Нещо май аз не разбирам.  crazy
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: май 09, 2015, 20:18:41 »

А тия жени сертификат за произход на тортата (съставки, срок, кога е направена и т.н.) дават ли? Понеже ресторантите изрично предупреждават за такова нещо и отказват да вземат храна, която се сервира на много хора без такава бележка.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: май 09, 2015, 21:27:44 »

Тези с който говорих аз си имат всякакви тапии, те си работят легално, просто си правят производството от  вкъщи.
Няма как да купя нещо за ядене без да съм сигурна за качеството.
Въпросната сладкарка, която ми каза така говорих с  нея за първи път и не й знаех политиката на работа, но ме отказа моментално.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #84 -: май 09, 2015, 22:34:44 »

Има няколко неща, които са важни за безопасността -

1. Наличието на юридическо лице (фирма), която да понесе отговорността, в случай на възникнал проблем,

2. Наличието на квалифицирани специалисти (освен сладкар, по закон всяко предприятие, произвеждащо храни трябва да разполага и с дипломиран технолог, който отговаря и гарантира за безопасността),

3 Издаването на съответните документи (сертификат за качество, декларация за съответствие, стокова разписка или фактура), които не могат да бъдат издадени без наличието на описаните по-горе неща,

4. Наличието на оборудване и добри условия, позволяващи да бъде произведен безопасен продукт.

Ако липсва само едно нещо от изброените никой не може да ви гарантира производството на безопасен продукт. Рискът е голям и е въпрос на време някой да "изпищи"
Ако се случи това, което си представям споменът от вашата сватба ще е такъв, че ще ви се иска никога да не се бяхте женили. Някой от жените, за които говорите най-вероятно нямат представа какво е салмонелоза и как яйцата трябва да бъдат обработени, за да не стане някой проблем. Уважавам всички мнения, но все пак с това шега не бива. Мислете малко бе хора!
 crazy crazy crazy
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: май 09, 2015, 22:45:32 »

Съгласна съм с мнението ти, но проблема е че дори в сладкарниците е същото за съжаление. Особено в малките градове където всеки е на някой роднина и всичко се покрива, най-вече некачествена храна. За това ще поръчам в сладкарски цех, за да съм поне малко по спокойна.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #86 -: май 09, 2015, 22:53:27 »

Съгласна съм с мнението ти, но проблема е че дори в сладкарниците е същото за съжаление. Особено в малките градове където всеки е на някой роднина и всичко се покрива, най-вече некачествена храна. За това ще поръчам в сладкарски цех, за да съм поне малко по спокойна.

djosi Аз също съм съгласен с теб, но дори в случаите, които описваш има кой да понесе отговорността и по тази причина внимават и спазват все пак някакви норми. Освен това имат и условия, не е като в къщи.
 give_rose give_rose give_rose
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #87 -: май 09, 2015, 22:58:55 »

Ето една тортичка, от миналата Събота, която е гарантирано безопасна и освен това БЕШЕ много вкусна!
 smile smile smile

Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: май 10, 2015, 08:54:41 »

Когато написах, че искам да поръчам торта от "една жена", нямах предвид, от някоя лелка, която си прави тортичи в къщи за удоволстнвие.  Става въпрос за сладкарска къща, която разполага със съответното разрешително, оборудване и сертификати, естествено. Не съм първата, нито  последната, която иска да поръчва от там. Чувала съм доста препоръки, така че съмнявам се да се правят некачествени неща с некачествени продукти.

Джоси, и според мен не е проблема в това, че жената си работи от вкъщи, а в това, че обявява някакви безумни цени, както и добре "отлежала" стока. smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: май 13, 2015, 13:51:08 »

Тинче, една торта в твоята тема.. Колко са детайлни конете и каляската  shok


Вие към каква визия на тортата сте се насочили ?
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines