Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 11:53:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбената торта - 10 част  (Прочетена 124950 пъти)
 
Elvira_16
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 26



« Отговор #150 -: юни 04, 2015, 08:38:09 »

Ами не знам дали е едно и също, струва ми се, че пастата е друго - по - мека и по - приличаща на сладкиш (нещо между кекс и торта). Малее, ами ако по сладкарниците наистина й казват на малката тортичка паста, то тогава на всякъде правят...ама пък пастата е по - евтина обикновено...ако си е като тортата защо имат различна цена? По - скоро би трябвало малките да са по - скъпи, че са по - трудни за правене. Обърках се  sad Ще се поровя да видя как стоят нещата с названията.
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: юни 04, 2015, 08:49:38 »

Elvira_16 до колкото знам пастата се прави в голяма тава или нещо такова и после се реже на пачета, т.е не е мини торта с украса от всяка страна ами само отгоре,а от страни изглежда като нарязано парче торта. За това цената е по-ниска.
Активен
Elvira_16
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 26



« Отговор #152 -: юни 04, 2015, 08:55:08 »

Ето, има разлика!!!! А аз искам малка тортичка, същата като голямата 1 към 1. Значи пастички  NO Тортички  good Само трябва да видя от къде, да му се не види, защото никой не ми отговаря на запитварнията по сайтовете, ще трябва да си обикалям цял ден по сладкарниците. Чудно защо ги правят тези форми на запитване по сайтовете, като никой не ги отразява...
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: юни 04, 2015, 08:58:45 »

Лорка, не е задължително. Предлагаха ми пасти, които са украсени с фондан от всички страни, но на мен ми бяха адски грозни. Имаше и едни, които приличаха на малки бомбички- кръгли, с 2 блата и адски много крем. Отгоре бяха поляти с някакъв вид по-твърда глазура в определен цвят и после имаха цвете за украса.
На мен парче торта и 1 паста са ми на една цена. Реално тази "паста" представлява тортата в по-голям размер, вече нарязана. После всяко парче се украсява индивидуално според украсата на тортата. Само че не е в кръгла форма, защото така остава много фира, която се заплаща така или иначе.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #154 -: юни 04, 2015, 09:03:03 »

Мъчи ме мен един въпрос...тези високите торти, които не са с отделени етажи, а един вид сложени една върху друга с различна големина торти...как се режат после  huhhuh.gif отделят ли се по някакъв начин един от друг етажите...много ми е странно  smile
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: юни 04, 2015, 09:35:06 »

Да, те пак са на подложки и са фиксирани на стойки. Най-голямата торта (етаж) се разрязва с един пръстен и после се режат отделните парчета. Това, ако в ресторанта случайно знаят как става номера smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #156 -: юни 04, 2015, 10:41:49 »

Аз имам предвид този тип торта, ако си ме разбрала правилно smile


[/quote]
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: юни 04, 2015, 10:58:54 »

Дам, пак се вадят. Това реално са си 4 отделно торти, свързано с подпори (стойки), коита са м/у етажите. М/у самите ежажи също се слага една подложка, така че няма как да срежеш огромно парче отгоре до долу.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: юни 04, 2015, 11:51:02 »

Правилно, Нат  good Това са си отделни торти, съединени с крачета (подпори) и подложки   good

Това с пастите и мини=тортите... Изобщо не ти разбирам логиката... Каква си мислиш, че ще е разликата между нарязано от тортата парче и триъгълно парче, което е сглобено като "паста" ??
Активен
Elvira_16
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 26



« Отговор #159 -: юни 04, 2015, 12:22:06 »

Ама разбира се, че няма разлика, пак е част от нещо, аз искам да изглеждат цели и завършени. Ще се пробвам да кача снимка


* тортата.jpg (67.61 KB, 480x720 - видяно 264 пъти.)
Активен
Elvira_16
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 26



« Отговор #160 -: юни 04, 2015, 12:23:21 »

на едно момиче от Варна е, струвало й 2,50 на парче  shok не знам колко е била вкусна, но 2,50 е супер цена.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: юни 04, 2015, 12:29:37 »

Единствената причина, поради която бих поръчала пасти е, защото знам, че в ресторанта тортата ще бъде разрязана на миниатюрни парчета и останала част ще бъде взета от персонала. За съжаление това си е честа практика и аз не виждам какво мога да направя, освен да присъствам на разрязването, което няма как да стане. Просто ще трябва да се примиря за пореден път, че съм безсилна пред наглостта.
За мен това е разликата от отрязано парче торта и паста.  smile
Активен
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: юни 04, 2015, 12:46:13 »

Ние решихме тортата ни да е на 2 етажа, а за гостите ще са отделни торти, разграфени на парчета, за да няма опасност да се отреже по-малко или по-голямо. Дори тортите за гостите няма да се показват, но ще са отново с украса като на голямата торта.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: юни 04, 2015, 12:59:06 »

Абсолютно е прави Сиску, тортата може предварително да се разграфи, че да няма как да излъжат с парчетата...


Елвира, тези кръгли пасти в София едва ли ще ти ги изработят за по-малко от 3,80.. Пробвай  pardon
Активен
Elvira_16
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 26



« Отговор #164 -: юни 04, 2015, 13:03:00 »

И аз мислех за този вариант с по - малките торти, които никой няма да види, даже някои сладкарници го препоръчват, защото не могат да направят определен модел за 120 човека и казват да си вземеш една "официална"  торта със 70-80 парчета и други по - малки за гостите, даже някои ги слагат под голямата торта, като подаръци под елха, изглежда симпатично...но въпроса с тънките парчета...няма оправия, дори да ги разграфиш, пак персонала може да не го спази...аман от наглост (на една сватба "откраднаха" 60-70 литра домашна ракия, казали, че се изпила, като че ли е 100 грама). Или просто да си вземем по една малка торта и за персонала - е тогава няма да имат очи да крадат  smile
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines