Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 18:33:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни 2015  (Прочетена 153589 пъти)
 
mariola85
Гост
« Отговор #450 -: май 07, 2015, 23:03:46 »

Ти си знаеш най добре. smile ако си наддава си бъди спокойна. По скоро от кърмачки знам че през ноща е много важно да се кърми за стимулация на кърмата, а към бутилките привикват много бързо и ще ти направи една стачка и ще се чудиш по цял ден как да се цедиш и да и даваш. Какви капки и даваш?
Активен
sise1902
Ентусиаст
**
Публикации: 90



« Отговор #451 -: май 08, 2015, 06:52:49 »

Абоколикен й давам. При тях точно и ясно е написано: "Не давайте капките директно на бебето." Затова нямам избор, освен да й ги давам смесени с мляко в шишето. Не съм сигурна, че количеството кърма в една лъжичка би било достатъчно за да се смесят и затова си ги слагам в 20-30 мл. мляко. То дали ще й давам водичка от шишето или по малко мляко с капки след всяко кърмене- все ползвам шише... Все се убеждавам, че ще мога да я залъгвам така- дано не ми направи проблем за сукането. За сега си е добре, суче си по близо половин час от двете гърди на всяко хранене и след това си цока и лекарството. Дано не си показва овенските рога скоро smile
« Последна редакция: май 08, 2015, 06:54:23 от sise1902 » Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #452 -: май 08, 2015, 07:02:03 »

Тогава изцеждай кърма, защо даваш изкуствено мляко?
Никога не бих дала на гладно бебе гола вода или чай, още повече пък такова на дни crazy, но сигурно съм луда, че позволявах моята прекрасница да суче по 2 пъти нощно време почти до 2г.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #453 -: май 08, 2015, 07:36:33 »

sise1902, честита дъщеричка! Нека расте здрава и усмихната! give_rose
По отношение на храненето, според мен, е добре нощем да си е на поискване. През деня в началото е много свидно на майката да буди детето. Така обаче не се пропуска хранене, не се изнервя детето, като се събуди гладно, а и създава режим ден-нощ. При нас лично храненето в полунощ продължи доста дълго време. Първо отпадна сутрешното (най-ранно хранене) и първото хранене се измести към 8 сутринта. Но при кърмени деца - това се определя от детето. Аз също не бих давала АМ само и единствено заради капките. Давай изцедена кърма good
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #454 -: май 08, 2015, 07:43:12 »

Или давай кърма, изцеждай, но съм сигурна че можеш да давш капките с малко кърма в лъжичка. Или ги смени с Колийф, имат същата съставка и могат да се дават с лъжичка. За храненето нощем хем на АМ не пропускам, от начало го събуждах, сега сам си прави 4 часа сън и си яде към 4 сутрин и после в 8 сутрин, но Калоян е на АМ и по големите почияки са ок понеже се преработва по трудно
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #455 -: май 08, 2015, 08:01:47 »

Мисля, че не проблем да я оставяш да спи нощем. Нашата като се нахранеше в 9 се събуждаше чак към 3, после след 4-тия взе да прави по-дълги паузи. Пробвала съм да я будя, ами голям зор беше и нищо не ядеше, по час сме стояли за 20-30 мл. Като видях че наддава по 500 гр. за 2 седм се отказах напълно да я будя нощем. Денем не съм чакала 3-те часа, но нощем не съм я будила. За коликите не мога да дам съвет, ние с ме нямали, но внимавай с дохранването да не вземе да свикне с шишето. По-добре мини на други капки, които са с по-малко разреждане.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #456 -: май 08, 2015, 08:11:00 »

Има голям риск да намалее кърмата с пропускане на нощното хранене. Аз първия път съм ставала да се цедя нощем, когато тя спеше (но беше по голяма , не си спомням на колко , сигурно на около 4м) и когато усещах че кърмата ми е много намаляла. Едно нощно изцеждане ми осигуряваше доста повече кърма през деня.
А това с дохранването както някои каза при смесеното хранене имат повече колики, реално така ѝ създаваш предпоставка за повече колики и даваш капки за колики. Щом не смееш в лъжичка изцеди малко кърма в шишето преди да я накърмиш и ѝ го дай след кърмене да го изяде от шишето.  Wink


Тия работи по добре да ги бяхме писали в оная тема за бебетата? Аз исках да питам как обличате бебета в това време. Страх ме е да го разголвам много, а ме е страх ѝ да не му е прекалено топло. Сега излизаме по боди с къс ръкав и цяло памучно гащеризонче или панталонче и блузка. Завивката я сменям хиляда пъти по време на разходка , ту едно поларче, ту едно памучно като чаршаф  crazy
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #457 -: май 08, 2015, 08:18:45 »

Гери писах ти в другата тема. smile
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #458 -: май 08, 2015, 08:33:26 »

Каката нощем не съм я будила. Слагах я да спи към 8:30-9:00 и тя сама се будеше към 2-2:30 за ядене и после вече сутринта (не помня точно в колко часа - 7 някъде мисля че се кърмехме пак). Беше си само на кърма и си наддаваше добре. През деня се кърмехме на около 2:30-3:00 часа.
Активен
sise1902
Ентусиаст
**
Публикации: 90



« Отговор #459 -: май 08, 2015, 10:16:58 »

Дохранвам с АМ само когато не съм й събрала достатъчно кърма, за да смеся капките. Това се случва около 3-4 пъти дневно. Иначе през останалото време си й давам кърма в шишенцето. Количеството е малко, колкото да го смеся с капките. Малко почна да ми омръзва да обяснявам едно и също нещо по няколко пъти... Както и да е. Благодаря за съветите. Вероятно ще сменя капките скоро с Колийф, щом е със сходни съставки. Наясно съм какво е да свикне с гърда детето и какво с шише, защото отначало в болницата изобщо не искаше да суче, а беше само с бутилка. Сега ще направя всичко възможно да си я задържа на кърма, но понякога има независещи от мен обстоятелства. При мен кърмата не винаги е в еднакви количества- понякога е по- малко и тогава й давам няколко мл. АМ.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #460 -: май 08, 2015, 12:07:24 »

Ами кьрмата ти още не е регулирана, затова не е еднакви количества. Детето е твьрде малко. И може да ти стане много криво от това, което ще ти кажа, но поне си предупредена. По начина, по който действаш в момента не подпомагаш вьобще лактацията и няма да вьрви на по-добре. Ако за тебе е важно кьрменето, трябва да промениш системата.

Ако е кьрмене доколкото можеш без огромни усилия и постепенно допьлнване с Ам, докато не мине изцяло на Ам, не е проблем. Никой няма да те бие по главата, че не си кьрмила до 7 годишна вьзраст. Приоритетите на майките не са еднакви и няма нищо лошо в това. Кой е сьгласен на всякакви страдания само и само да кьрми и детето е дьлго на кьрма, но пьк майката се изтощава психически и физически, което не е добре за детето, кой го дава малко по-спокойно и кьрменето секва рано, но пьк майката е спокойна.

Всеки си избира политиката, която му подхожда.

Ако дьржиш да кьрмиш дьлго, не приемай сьвети от майки кьрмили по-кратко от 9 месеца*. Ако ще кьрмиш колкото и както можеш, дерзай, детето ще е ок, няма проблем за него.

* Като казвам това не визирам никоя от горните майки, защото не знам кой колко е кьрмил, не сьм следила и не е моя работа. Сьветьт е принципен и не идва от мен, а от Лече Лигата.
 
Активен
sise1902
Ентусиаст
**
Публикации: 90



« Отговор #461 -: май 08, 2015, 12:58:07 »

Благодаря за съвета!
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #462 -: май 08, 2015, 13:05:25 »

Аз по стечение на обстоятелствата съм кърмила по малко от 9 месеца  blum Според мен изобщо не трябва да се поставят граници кои колко е кърмил, това не е важно според мен. Дали до 9 или до 7 или до 11 месеца, едва ли има огромна разлика.

Сисе не се засягай и не се чувствай все едно си длъжна да се оправдаваш, просто си говорим и ти дадохме съвети до какво може да доведе това че нощем не суче. Щом имаш достатъчно кърма - ок, просто имай предвид, че ако намалее кърмата (а ти искаш да не намалява) първото нещо което би дало страхотен резултат това е нощно кърмене или изцеждане  good
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #463 -: май 08, 2015, 13:15:35 »

Сисе, чудесно е, че въпреки секциото, бебка е свикнала да суче от гърда. Гледай колкото е възможно да й ограничиш шишето. Исках да те питам много ли е зле без капките? С масажи или други методи не се ли оправя? Ако премахнеш фактора шише за ивсестно време дали няма да е по-добре?! И слушай най-вече съветите на Гери, тя е професионалист, от нас - от 20 глави ще получиш 200 мнения сигурно, но поне искаме да помогнем  good
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #464 -: май 08, 2015, 13:34:59 »

Няма значение кой колко кърмил, какво казали ЛЛЛ и Напк, кой какво мляко пил, най важно е бебка да напредва и да си трупка грамчета и да се развива добре. Сисе не се ядосвай, повечето мами тук имат по едно детенце, и споделят опит, а аз минах преди 20 дни от там, така че споделяме опит. И аз го карам на инстинкт през повечето време. Всичко си е точно, просто я следи да си качва. Wink
Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines