Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 21:20:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни 2015  (Прочетена 146974 пъти)
 
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: март 19, 2015, 15:56:23 »

При нас са значително по-малко нещата. Предния път ми преровиха багажа и връщаха неща  pardon

 

Документите oт консултацията
Лична карта
2 броя нощници
Бельо
Чехли – гумени да стават за баня
Хавлия /1 малка за ръце и една голяма/
10 компреса за легло
1 пакет превръзки
Тоалетни принадлежности /гребен,ластик за коса, четка и паста, ТХ, носни кърпички, шампоан, сапун/
Чаша и лъжица
Зарядното за телефона
1 малко шишенце вода
За бебето
Памперси един малък пакет
Мокри кърпички

толкоз!!! А ти къде се отчете, че не виждам?  beating
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: март 19, 2015, 16:13:07 »

Да бе, Герито направо с куфар ще ходи! smile
А за бельото да ти кажа, на мен предния път ми сигнаха 2 чифта. Беше топло и бързо съхнат. Отделно и аз не съм се цапала. Може би заради секциото, но не съм се оливала, даже вместо превръзка бях с лигнин. А и първия ден докато бях с катетър нямах никакво бельо и с тяхна ношница. После като се раздвижих и ми махнаха катетъра си сложих гащи.
Ама да ти кажа беше ужасно, понеже заради шарката не ми даваха да се къпя и с тая кръв и всичко ме сърбеше. Абе направо откачах.
По принцип кога може да се изкъпеш след секциото или поне да се позамиеш?
« Последна редакция: март 19, 2015, 16:16:53 от punk_girl123 » Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: март 19, 2015, 16:16:42 »

Хахах ми всичко си е наред lol Той не ми казва нито колко тежи, нито някакви подробности, та само си взех обменната карта, мостри на разни продукти срещу стрии, наприказвахме се и се прибрах  blum
Отговаря си на седмиците идеално, мъж си е от всякъде.

Хм нов отговор ...

Да бе Пънк, направо с тоя багаж ми е мъка. Макар че реално не са кои знае колко неща, аз съм изброила всичко, за себе си да не забравя. Иначе имаме и оборотни нощници, ама обикновено са за едни други жени, та предпочитам своя smile Същото е и с чаршафите. В един сак се събират нещата  предполагам smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #63 -: март 19, 2015, 16:32:52 »

Пънки, ами като се раздвижиш и може да се измиеш. На мен ми слагаха водоустойчива лепенка (продават се по аптеките). Ако лекарите преценят, че трябва да си без лепенка (раната да диша), си я слагаш само преди баня и после я махаш.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: март 20, 2015, 15:48:38 »

Ей, днеска сме много заспали!!! Пускам актуална снимка вместо отчет http://fanimira.snimka.bg/maternity/pregnancy.857061.35068994, парола пак 2008!!! айде събудете се вече  diablo кака ни е болничка, та вкъщи е паднала малка бомба, но щом разхвърля значи е добре и не й се карам  blum
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #65 -: март 20, 2015, 16:48:23 »

Еее, супер тая Фани!Аз да днес ми е заспало, ама мног ме боли корема, имам като спазми пак, мисля да пия но  шпа ама се мъча още. След малко трябва да ходя да оправям един документ и ако и тоя път ми направят проблем ще си имат те проблеми с мен и моите хормони, ааа  beating
Инче нищо ново, огладих една пералня дребни дрешки, малко трудно, тя ютията по-голяма от дрехите и другата седмица идват още едни чаршафи и пак се глася да пера. Ааа да бе, от днес съм в 9 месец по седмици, 36 седмичка, остава малко до срещата с моя мъник.
Ами това от мен.
Фани да се оправя каката, при вас поне детенце разхвърля, ние с мм сме като прасенца в кочинка. tease
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #66 -: март 20, 2015, 19:17:01 »

Фани много добре изглеждаш  give_rose Бързо да се оправя каката.
Аз да се оплача, че както нямах контракции, така от няколко дена ми се появиха и вече ще приключвам с работата и ще си полежавам повече. Скъсяване имам и на шийката, но за сега не е толкова притеснително това скъсяване според доки. Та ще си пия магнезия и но-шпа-то, ще си почивам и така.
Иначе бебето за сега е заело правилна позиция. Около 1700 е - за седмица е пораснал юнака с 300 гр. някъде smile
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: март 21, 2015, 08:00:28 »

Благодаря, момичета! Мамче, пази се! Като нямаме оплаквания и прекаляваме с отдадеността към работата, домакинската работа или по-голямото дете  pleasantry а народа го е казал: "страх лозе пази" та малко предпазливост не е излишна.  good макар, че се чувствам добре засега и аз мисля да работя само до края на месеца, just in case както се казва по чужбински  girl_wink Значи някъде в 29та ще съм си вкъщи вече... Макар, че не виждам как работохолик като мен ще се отдели от работа, че и по-рано... Не бива да се надценяваме, сега му е времето да се поглезим - все пак колко пъти в живота си сме бременни?! Каката е много по-добре да чукна на дърво, сега отивам на работа, че имаме санитарен полуден и ще юркам момчетиите да чистят кабинети и работилници - Бригадир  beating
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #68 -: март 23, 2015, 14:25:42 »

Уфффф първи ден в къщи и направо издивявам - няма какво да се гледа по Тв, от лежане ми се замотава главата, чета списания, ама и това омръзва ... Сега поне някаква комедия почна, та да се разсея smile
И вие сте доста активни  tease blush
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #69 -: март 23, 2015, 14:36:02 »

На мен днес ми е пак заспало, времето е даждовно и градушка пада преди малко.
Изгладих чаршафите за бебето, нищо, че не им личи, стоят пак омачкани  angry
Така и така се каня да си глася чанта за болницата, да взема да го направа ли, че от няколко седмици само го повтарям.
Вчера сглобихме леглото и оная вечер количката,купухме и матрак, абе не остана, колкото и странно да ми е.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: март 23, 2015, 15:14:55 »

Здравейте! Голямо разкарване ми беше вчера -чак детето офтикяса, почна да пуфти и грухти. Но в едната фирма за детската ни казаха 2500 лв и от там като се паникьосахме, че нямаме време, че искаме до средата на май най късно да ни е готова стаята, а първо са мебелите, после пердета и килим  girl_impossible Добре, че имаше друг отворен магазин, че всичко ще излезе хилядарка. Като чухме и веднага поръчахме. Сега като се замисля и си мисля дали не избързахме.  blush в смисъл, че не очаквам кой знае какво качество за тия пари, но все пак ми се иска да изтраят поне 2-3 г. От друга страна, не мога да накарам дете на 7г да пази, но няма да сме дали майка си и баща си, та няма да ме е яд като ги изпочупят! Ще ви пусна снимки след 15 дни като ги монтират, живот и здраве!
Много ми се спи на мен през последните дни... УжасТ... А и мускула на десния прасец ме наболява от 2 дни, мажа го с био мазило с конски кестен, добре действа засега!
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: март 23, 2015, 17:27:18 »

Фани , добре сте направили за детската.то реално няма много време. Хубаво че мъжът ми не чете този форум да види колко сте дали. И ние поръчахме детската стая. Чудя се дали да кажа колко излезе. Дано поне да е хубава.
И на мен много ми се спи и тия дни поспивам по един час следобед. В четвъртък съм на консултация и ми е много интересно колко е пораснала бебка. На мен не ми казват килограми само размери На глава крак и още нещо. То май по тях се изачисляват килограмите.  Иначе пак ми става лошо особено до обед ми е доста зле. Все едно ще пропада и главата ме боли. Чудя се от какво е. Кръвното ми е нормално, захарта също.предполагам от самата бременност.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: март 23, 2015, 18:43:24 »

Фани , добре сте направили за детската.то реално няма много време. Хубаво че мъжът ми не чете този форум да види колко сте дали. И ние поръчахме детската стая. Чудя се дали да кажа колко излезе. Дано поне да е хубава.
И на мен много ми се спи и тия дни поспивам по един час следобед. В четвъртък съм на консултация и ми е много интересно колко е пораснала бебка. На мен не ми казват килограми само размери На глава крак и още нещо. То май по тях се изачисляват килограмите.  Иначе пак ми става лошо особено до обед ми е доста зле. Все едно ще пропада и главата ме боли. Чудя се от какво е. Кръвното ми е нормално, захарта също.предполагам от самата бременност.
Руми, главоболието и мен ме мъчи на моменти. Ше пускам кръв скоро и ще видя дали ще излезе нещо, мислех, че е грип в началото, но май не е това
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #73 -: март 23, 2015, 19:38:32 »

Хей мамииииии smile Днес бях при доки , от другата седмица почвам тонове да следя. Малчо се е обърнал в правилна позиция - много ми олекна, напълнял е 350 гр за 1 седмица smile В момента сме 2300гр. - 12 кг отгоре съм аз. Доволна съм, добре качвам smile Не е много и даже още не ми личи много много ако не се изпъча

Поръчахме легълцето и матрачето, общо излязоха към 420 лв, което мисля че е много добре. Нямам търпение да дойдат нещата. tease
За съжаляние нямаме място в мъничкия апартамент за отделна стая за бебчо, но мисля че и при нас ще му е добре. Другата седмица ще разместваме цялата спалня, за да му направим място. Малко по малко започнах да пазарувам и искренно да се радвам че ще ставам мама.

Да си призная много ме беше страх от всичко - затова и не влизах по темите и тн. Някак не смеех да се зарадвам. Не знам как, но ми мина изведнъж и сега се наслаждавам на всеки момент.

На мен също ми се спи повечко напоследък, обаче не мога да спя.  huhhuh.gif Тежи ми на рамената и бедрата. Не знам как да го обясня по- иначе. Вечер се будя от това че съм омаляла и изтръпнала и ме хваща шугавицата , защото накъдето и да се завъртя все не ми е удобно.. Даже възглавничката за бременни не успява много да спасява положението. Другото дето ми прави впечатление е че много леко спя и адски лесно се будя , дори и само от мръдването на ММ...
Вие как се справяте с това?
« Последна редакция: март 23, 2015, 19:40:28 от milenkata » Активен
sise1902
Ентусиаст
**
Публикации: 90



« Отговор #74 -: март 23, 2015, 23:05:15 »

Здравейте, мамита! Скоро не съм се включвала и толкова много сте изписали. За много неща сте се похвалили. Браво, нека само хубави емоции и новини да има smile

Аз днес бях на преглед и малката буболечка е качила 1 кг. за няма и месец. Вече е 2.800 кг. Съответно терминът отново е дръпнал напред. Сега е за 11.04., въпреки че реалният ми е за 02.05. Така или иначе, явно след Великден ще правим секциото, освен ако беба не реши да излиза преди това smile Докторът каза, че плацентата ми е започнала да "остарява", т.е. детето се подготвя да излиза малко по малко. Радвам се, че за сега всичко ни е наред. Днес записахме и първите тонове- всичко е идеално и там.

Аз като цяло съм добре. Качила съм 9-10 кг. от началото до сега. От преди седмица ме почнаха киселините и това ужасно ме вбесява, защото има вечери, в които заради тях чак не мога да заспя. Ябълките до някъде ми помагат, но днес си взех и Гавискон за най- нетърпимите моменти. Другото негативно е, че все повече започвам да се схващам. Имам моменти, в които се движа стъпка по стъпка поне 2-3 минути, докато се пораздвижа. Много неприятно. Абе, започва си да ми дотежава smile

Иначе беба си мърда доста често все още. Вечер е много активна, та явно и след раждането ще е такава- нощна птица.  Baby_b

Вчера и днес напазарувахме всичко необходимо. Остана да купя само памперси, бебефони и още едни шишета, но това ще стане в следващите 2-3 дни. Леглото е сглобено, а количката избрана, само трябва да отидем да я купим. Сега ми предстои пране, гладене, чистене и подреждане. Между временно завършваме ремонта на хола и до края на седмицата трябва и той да е готов. Следващите 2 седмици имам и малко изпити, та ми остава да напиша 2-3 реферата. Общо взето при нас лудницата е пълна. Свободно време почти не ми остава и определено се поизмарям. Искаше ми се да си почивам седмиците преди раждането, но така се стекоха обстоятелствата, че ще си почивам май само 2-3 дни преди раждането.  blush
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines