Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 23:21:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни 2015  (Прочетена 153810 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: март 24, 2015, 07:21:25 »

Терминът се определя по последния цикъл! Не по големината на бебето.Хората носят бебетата си 9 месеца независимо от големината им. Местенето на термин напред е рисково и може да се стигне до израждането на недоносено бебе. Много е опасно това израждане в началото на 9 ти месец, така като гледам може и в 8 мия да я извадят което не е никак правилно.

Момичета при вас не остана, скоро ще започнете да раждате и да гушкате най-хубавото бебенца!
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: март 24, 2015, 07:57:07 »

Сисе и при мен с първата бременност бебчо беше 2800 в тези седмици, а термина ми беше на 11.05. Така че хич не им давай да го вадят по рано заради размера. Това са глупости! Алексче се роди на 30.04 по спешност заради варицела, иначе щеше да поизчака поне още седмица и аз нямам нищо против да си чака. Колкото по-доносено е бебето, толкова по-лесно се адаптира към обикалящата го среда, дишане, ядене, спане.
Миленка радвам се, че почна да пишеш. Верно, че на финала, ама все нищо не споделяш, а това и е хубавото на бременността - да споделиш и радости и притеснения. Повярвай ми няма бъдеща мама, която да не се страхува от нещо, но за това сме тука, да се успокояваме и да си помагаме. Качи някоя снимки на покупките, ако не те притеснява.
Аз понеже нищо по специално няма да купувам, та се радвам на хората. Е до сега сме купили два биберона и плат за чаршафи. Сметнах, че лятото няма да ни трябва завивка, пък и от каката имам сума ти даже неизползвани веднъж. Да не говорим, че 6 чаршафа ми излизат 40 лв. , а десените са им много готини. Като гледам какво предлагат по магазините и нищо не ма грабва, особенно за цената си. Взехме и тензухче за пелени. Сега остана обиколник, хавлии и дрешки за изписването. Общо взето няма големи покупки. Козметиката и памперсите мисля да ги вземем като тръгне да се ражда.
Вие какви памперси мислите да ползвате? С Алекс ползвахме на памперс, премиум кеър и съм супер доволна. Мисля пак от тях да ползваме в началото. Ама всички мъжки майки ми разправят какво пишкане на посоки пада с момченцата, та ще видим ако почнат да изпускат.
А и понеже вече почва да се стопля, с олио или с мляко ще мажете бебчетата. Аз мисля да почна направо с мляко, че олиото така омирисва дрехите и не може да се пере.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: март 24, 2015, 08:45:48 »

Сисе, за първи път чувам местене на термин като при тебе - то верно върви различно по-размери в смисъл може да е по-едро, но би трябвало планово секцио да се насрочва 2 седмички или 20 дни максимум преди термин. Моя приятелка беше с много едър плод и 2 седм преди термин й беше секциото за бебе 4.600, та от доктора й знам и слонче да е трябва да се изчака възможно най-близо до термин.
Миленка, радвам се че се престрашаваш вече, споко - няма страшно!
За памперсите тия премиум кеър ги нямаше по времето на дъщеря ми, но от Памперс съм доволна. Много разсъждавам и за многократните пелени, но вероятно няма да се реша!
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #78 -: март 24, 2015, 08:59:29 »

И аз ползвах Памперс и пак към тях съм се насочила. Като за начало Премиум кеър можеби.
А за местенето на термина - определено и на мен ми е много странно това huhhuh.gif
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: март 24, 2015, 09:19:17 »

Абсолютно подкрепям горните постове, Маги е права. Такова ранно изваждане, защото бебето било голямо е рисково. Има и примери във форума за объркано тегло поне с около килограм, а 1кг за едно новородено бебе е изключително много. Да не говорим за зрелостта на бебето?! Тя не се определя от теглото. Сиси а ти май беше ин витро, ако не греша, така че дори не може да се говори за грешка в датата на забременяване, менструация и т.н.


И аз мисля в началото на взема белия Памперс, пък после ще го мисля. Миналия път бях много доволна от BabyLove на ДМ . Сега гледам че и Ганчев (или Бочко, забравих girl_impossible , знам че беше българска марка) са пуснали памперси, тука в един магазин продават на бройка, та може да им дам шанс, често пъти нашите продукти не са никак лоши, а са на много достъпна цена.



Последно по другия въпрос - мисля да ползвам мляко за тяло, а не олио. Аз и първия път ползвах само мляко макар, че беше зимно бебе, но пък сега с пролетно лятното хич няма да се замислям  Wink
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: март 24, 2015, 09:39:05 »

За памперса , ние и досега ползваме памперс премиум кеър, както и такива мокри кърпи, с обикновените памперси в началото имахме проблем, появи се обрив А и кожата ни беше чувствителна.
За момчетата  и пишкането мога да кажа че за 2 години нито веднъж не е пишкал по време на смяна на памперс, както и е пропускал памперса не повече от 3, 4 пъти за 2 години. Моите наблюдения са че не зависи толкова от пола,колкото от дебелината на детето и вида на пеленаТа.
Сисе другите са ти казали за термина.Може докторът да има други съображения да извади по рано бебето. При мен бебчето не се хранеше и бяха намалели около плодните води и накрая го следя хме едва ли не всеки ден , хем да остане по дълго, хем да не се мъчи.килограмите нямат толкова голямо значение , а дали е доносено и развито бебето. Грешно е Да се гледа т килограмите.
« Последна редакция: март 24, 2015, 10:06:19 от roumyana » Активен
mariola85
Гост
« Отговор #81 -: март 24, 2015, 09:53:02 »

Е ние на Сисето и предишния път и обяснавахме за термина. Добре че лекаря и този път за Великден говори, предишния път искаше началото на Април да го вади. crazy. Хем знам че си в Щерев/Русе, не мога да се начудя. Аз също се следя в Щерев/София и дума не е ставало за термини и местене. С лекарката говорим само за седмици.

За памперсите, взехме един пакет на Памперс Премиум, от турския и същите мокри кърпички. Кърпичките даже се оказаха немски. Взехме ги от един сайт където излизат доста евтино. Ако се харесат на дупето на бебчо ще поръчаме още. Сайта е http://www.chistdom.com/, в София имат и магазини.

Пънки, за момчетата знам че като им се свали памперса че веднага ръката на пишлето. Че стрелят на посоки Wink

Аз вече нямам търпение. Всичко е изгладено оправено. Само количка остана, но ще я вземем след раждането.Скука  huhhuh.gif
« Последна редакция: март 24, 2015, 09:55:40 от mariola85 » Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: март 24, 2015, 10:05:16 »

Цитат
Вие какви памперси мислите да ползвате? С Алекс ползвахме на памперс, премиум кеър и съм супер доволна. Мисля пак от тях да ползваме в началото. Ама всички мъжки майки ми разправят какво пишкане на посоки пада с момченцата, та ще видим ако почнат да изпускат.

 laugh За 11 месеца синът ми нито веднъж не е пишкал извън памперса. Друг мит е, че ако пишлето му е нагоре, ще си опикае дрехите. Може преди с пелените да е имало значение, сега не.

Терминът не се мести. Моят до последно беше +1седмица. Извадиха го две седмици предварително, защото накрая вдигах високо кръвно и той за месец не беше камул качил и грам. Но все пак изчакаха до 38г.с, но спрямо МЦ, а не какво показва ехографа. Не давайте преди 38 г.с, освен ако не е наложително, да ги вадят.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #83 -: март 24, 2015, 10:15:24 »

Сисе,доста дълго коментирахме предниянпът за това местене,така че няма смисъл да се потретваме.Само едно се чудя-защо тоя доктор толкова държи да извади бебето щом достигне определени килограми?А и нали е секцио  и 5 кг да стане какво толкова.По лесно ще го гледате хем.Моя приятелка роди почти 5 кг бебе ,второ по нормален път.Не разбирам какво го плаши доктора ти? huhhuh.gif
За пелените,аз бях взела премиум памперс и малката се опъпчи до неузнаваемост.В последствие сменяхме либеро,а бе всичконуж наи хубавото за 2010 година.От някои дори ставаха рани с кръв.На своя глава той взе един Молфикс от Турция(тогава напълно непозната марка),и като по чудо пъпките изчезнаха за един ден.Оказа се алергия към алое вера.Тогава купувах или Молфикс или Памперс лайка(оранжевия пакет).Сега мисля да прибвам с Пуфис.
За мазане съм взела олио на Хип и млякото.В началото смятам с олио,особенно ако има и хрусти.
Аз пък се замислих то верно няма да е много топло,ама комплекта ни е зимен за изписването.Ама хайде по добре да съм застрахована а и няма как да го върна.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #84 -: март 24, 2015, 10:18:12 »

На мен в болницата ми показваха и обясняваха с олио (или преварен зехтин) да мажа само гънките - вратле, свивки на ръце и крака. Останалата част от тялото - с мляко. Това беше естествено само като начало. После само с мляко. smile
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: март 24, 2015, 10:50:16 »

Руми, какво обзавеждане сте поръчали? Ние няма да поръчваме, че не планираме да живеем в БГ още дълго и няма смисъл да инвестираме пари в нещо, което ще се ползва кратно време.
Обмислям да вдигнем леглото в детската на втори етаж и да купим улей за пързалка, по който да слиза на земята. В момента имаме пързалка, градинска, голяма, в спалнята и Мис мн се забавлява с нея.
За памперсите, за мен най-добрите са Либеро. Ползвала съм и многократни, около половин година.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: март 24, 2015, 11:13:02 »

Посум готово нищо не ми хареса , всичките са пдч и много боклучавими изглеждат. Аз исках мдф естествен фурнир и това поръчахме .  Ще ни го правят по поръчка. Ще има 2 легла на буквата Г едното по високо. Голям плот бюро. Гардероб  Трикрилен и още 2 големи шкафа с етажерКи. Единия за играчки до леглата, а другия до гардероба с лавиц и и място за телевизор. 6800 лв. Нямам съмнение за качеството.като е готово ще пусна снимки.за един месец трябва да стане. Да има време ники да свикне.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: март 24, 2015, 11:25:12 »

Дано да издържат по-дългичко мебелите, че хич не са малко паричките! Моите ще спят в една стая 5-6 години максимум живот и здраве. Не мога да си представя тийнейджърка с първолак в една стая. Като за последно, по закона на Мърфи, откачам от работа. Ще ме скапят през тая последна седмичка  shok
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: март 24, 2015, 11:41:43 »

Е ние на Сисето и предишния път и обяснавахме за термина. Добре че лекаря и този път за Великден говори, предишния път искаше началото на Април да го вади. crazy. Хем знам че си в Щерев/Русе, не мога да се начудя. Аз също се следя в Щерев/София и дума не е ставало за термини и местене. С лекарката говорим само за седмици.


Мисля че частта Русе, трябва да обясни всичко.Нищо против този прекрасен град, но докторите, пък били те и в репродуктивна клиника там, са под всякаква критика.Много е трудно да намериш свестни доктори в страната.
Активен
sise1902
Ентусиаст
**
Публикации: 90



« Отговор #89 -: март 24, 2015, 11:47:17 »

Чакайте сега малко, че всички ми се накарахте smile Благодаря за загрижеността, но нека внеса малко яснота- явно не съм обяснила твърде ясно и точно  blush

Никъде не съм казала, че докторът иска да вади малката максимално бързо или пък заради килограмите й и т.н. Не бързаме, защото все пак целим да се доближим максимално до 02.05.

Забременях ин витро на естествен цикъл, което не е и баш съвсем истинското ин витро, но както и да е. Знаем точната дата на забременяване 10.08., а първият ден от последния ми цикъл е 26.07. Запозната съм с местенето на термина, тъй като както и момичетата споделят, вече го говорихме, та ми стана ясно още предния път smile В случая просто споделих показателите на ехографа и според него терминът минава напред, което не означава, че моят доктор не се съобразява с реалния термин. Напротив- гледа си точно 02.05.

В крайна сметка, имах предвид, че тъй като малката усилено се опитва да излезе по- рано явно от предвиденото (около 22.04.), доки ми каза, че вероятно ще се направи секциото около 15.04., за да избегнем естественото раждане поради редица причини, които не мисля пак да коментирам. Ако въпреки всичко реши да си се ражда преди датата, която сме определили за секцио, ще се роди нормално, ако всичко е наред, защото и при нормалното раждане може да стигнем до секцио, така или иначе. Реално, моят доктор няма да ме изражда, така че той няма полза (финансова или друга) да ме бърза. Единствено се опитваме да предвидим по- близка дата до първоначалния термин и ако може да избегнем нормалното раждане, а тя ако си реши, ще си излезе по- рано. Така или иначе тази събота влизам в 36-та седмица, така че до средата на април ще съм минала 38-та седмица.

Надявам се, сега да съм обяснила по- точно и да остана правилно разбрана.  blum

Маги, аз съм изключително доволна от лекаря, който ме следи в частната репродуктивна клиника, за която говориш и то точно в Русе. За всеки един лекар може да се каже много добро и много лошо- въпрос на лична преценка. Аз съм му благодарна за много неща и най- вече, че в крайна сметка той ни помогна със зачеването. Както казах, няма той да ме изражда, така че няма полза да злоупотребява с деня на раждане на детето ми. За останалите лекари в АГ-то все още не мога да дам мнение, но силно се надявам все пак да получа едно нормално човешко отношение в болницата. Факт е, че имаме добри медицински лица, било то акушерки, лекари и т.н., но има и много непрофесионалисти. За съжаление, това обаче не е феномен само в Русе, така е в цялата страна.
« Последна редакция: март 24, 2015, 11:55:37 от sise1902 » Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines