Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 16:33:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни 2015  (Прочетена 153552 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #465 -: май 08, 2015, 13:39:40 »

Герганче може и да си права, но явно се смята, че майките, които кьрмят над 9 месеца имат повече опит в повече различни обстоятелства, при по-разнообразни стуации, вьзрасти и сьстояния на детето (в което има някаква логика). Аз затова казах, че не си го измислям, но това е сьвет, който сьм получавала на сьбранията на Лече Лигата. Действително едно от условията, за да станеш активна майка при тях е това.

Ще видим и аз докьде ще го докарам тоя пьт…
Че преди четях много повече. Сега нищо не сьм се интересувала, а и сьвсем различна е ситуацията около мене, ама поне няма да имам проблема с плоските зьрна.

С Мариола принципно сьм сьгласна, но в детайли зависи от приоритетите на майката. В смисьл такьв, че ако има майка, която отчаяно е иска еди си какво, пьк не й се получава, защо да не й се помогне с опит вьс сферата. Познавам жени, които с години след това се обвиняват, че не са имали успешно кьрмене и че не е имало навремето кой да им даде сьвет. Така че освен да трупа грамчета бебето (което сьс сигурност е абсолютно най-важното) е важно и какво преживява майката, и как го преживява.
Активен
sise1902
Ентусиаст
**
Публикации: 90



« Отговор #466 -: май 08, 2015, 13:44:42 »

Аз не се сърдя, но като обясня нещо 5 пъти и после пак ме питат същото, почва някак да ме хваща лощотията, защото и аз като всички вас, съм ненаспана smile

Радвам се на всеки един съвет. За мен те са важни. Все пак съм с първо хлапе и сега се уча и аз самата. Доверявам се обаче преди всичко на инстинкти и на това, което си показва самото бебе. Да, тя качва добре според докторката. За 10 дни е с 240 грама напред. На мен също ми изглежда добре детенцето, като изключим когато се превива от коликите.

Фани, малко ме е страх да й спра капките, защото в момента, освен че й даваме тях, правим и масажче на коремчето. Затопляме го от време на време със сешоара, като внимаваме да не я прегреем и сварим. Каквото се сетим, опитваме. Аз също внимавам какво точно ям и се старая да поизбягвам каквото мога, за да не й се отразява на нея. Тя обаче следобедите е крива. През останалото време е сравнително добре. Следобедите обаче чак става като домат от напъване и имам чувството, че й се променя дишането даже. Плаче, но не нон стоп, а на пресекулки и се вижда, че си се мъчи милата.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #467 -: май 08, 2015, 13:45:37 »

Именно, аз примерно още се изяждам как въпреки цялта информация, консултации и знам всичко дето се казва, пак не ми  се получи. Колкото и да си мислите че АМ е отказването не е, и там има мъки. Много боли особено като прочета някъде че давам отровно АМ, а аз нямам избор. Мисля че се примирх когато прочетох причините да нямаме достатъчно кърма и като от 10 аз покривам 9.  Но всичко ми минава като видя че детето ми е добре, качва и расте. Wink е стана ми кеф като най накрая овена реши че ще суче ама аз вече нямах почти никаква кърма  pardon
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #468 -: май 08, 2015, 15:03:38 »

 В общи линии каквото и да даваме и правим на бебетата коликите за жалост не се повлияват особено много. Много бебета преминават през колики и повечето неща които правим са за наше успокоение. 
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #469 -: май 08, 2015, 15:17:01 »

Никой не си мисли (или поне аз де), че АМ е отказване. Лично го виждам като по-сложно: зависиш от шишета, преварена вода, стерилизатори, миеш и пр. Не споменавам финансовата страна. Кьрмата е винаги на линия, безплатна, стерилна и затоплена в подходяща температура. За навьн и по летищата е супер по-удобна.

А АМ-то не е идеално, но чак пьк отровно… Не знам кой го е писал, но да не прекаляваме. Има хиляди (а вероятно и милиони) бебета, които живеят щастливо на АМ, пьк в някои случаи е и животоспасяващо.

Да, кьрмата е идеалната храна, сьздадена специално и само за ТОВА бебе и неговите нужди, но това сьвсем не значи, че който не кьрми си трови детето и айде да го убием с камьни  nea

Всяка нормална майка иска най-доброто за детето си и прави което е по силите й, за да му го даде.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #470 -: май 08, 2015, 15:49:11 »

Е па чак отровно - няма нужда чак от крайни изказвания. Някои хора много обичат да преувеличават и така всяват паника в душите на без това притеснените майчета. Не се връзвай, Мариола, едно време като са ги хранели с кисело мляко от 3-тия м. пак са растяли, просто понякога не се получава кърменето и не се обвинявай за това.
Аз съм на вълна тоалет за изписване, всичката я свърших само това остана като чели  tease
Я раждалите да казват - рокля, клин и туника, официално или спортно?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #471 -: май 08, 2015, 15:55:57 »

Аз не се връзвам много много, казвам го и тук, малко майките кърмачки да се съобраяват в исказванията, нали както кърмачките искат уважение така и изкуственячките искаме.  Wink. То че не е отрова не е, то и на кутиите за АМ пише че кърмата е най-доброто за бебетата, ама като родиш инат няма как.

Фани, каквото те побира. smile. Но клин е като че ли най добре с широка цветна туника. :)с обувки тип балеринки. smile спортно елегантна. smile
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #472 -: май 08, 2015, 16:44:35 »

Фани, Мариола ме изпревари, но да кажа, че и аз това съм си приготвила - клин, туника и бързоходки (така им казвам аз) smile
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #473 -: май 08, 2015, 17:00:40 »

Фани на мен чак ми е чудно колко много майки купуват специални тоалети за изписването. Особено комично е когато някои си мислят че като родят и корема им веднага ще изчезне и си взимат тесни рокли, които не им стават. Аз миналия път бях толкова стресирана и исках да се прибера че въобще не ме вълнува ше.  Операцията ме болеше и си облякох анцуг и въобще не ми пука ше. С естествено раждане сигурно е по лесно. Но за мен си беше гадниЧКо.
Сега ходя с един анцуг тип шалвари "по официален" и с него ще си бъда.Роклята винаги е вариант разбира се. Аз онзи ден си взех 3 блузки ризи, които са много шарени и свежи и с някоя от тях сигурно.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #474 -: май 08, 2015, 21:36:29 »

Аз раждах зимата, но си бях взела просто една нова плетена туника, която беше с нещо като коланче, което може да се пристяга в талията (не се наложи, корема я изпъна blum ). Надолу с дънките от бременността. Нищо специално. Мисля че като се купува е добре да е нещо, дето става за носене и след това, а не 1-2 пъти годишно.

Много ми хареса казаното от Ина за кърменето - че просто някои майки го приемат като....хм, мисия, и е хубаво на тях да им се помогне. Аз бях от тях. Бях твърдо решена, отвътре така го чувствах, че трябва и искам да кърмя. Успях, 8 месеца - нито малко, нито много, с цената на много терзания и болка наистина. Но знаех, че откажа ли се, ще съжалявам и ще се обвинявам много дълго, просто съм твърде самокритична. Тоест, поставяйки на везните моите терзания и физическа болка и угризенията, които бих имала, ако спра, знаех, че второто ще ме мъчи повече. Това си е до натура smile
« Последна редакция: май 08, 2015, 21:38:15 от sunray » Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #475 -: май 09, 2015, 09:42:57 »

Аз си тръгнах с дрехите с които бях отишла smile Клин, потник и черна дълга памучна жилетка  blum
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #476 -: май 09, 2015, 15:03:16 »

Здравейте и от мен след дълго отсъствие , за което се извинявам, но нямах много възможност да пиша. Гледам че обсъждате облеклата за изписване , аз също не съм превърженичка на някой супер тоалет , все пак трябва да ти е най вече удобно. Аз съм замислила една по свободна блуза и панталон който е ластичен.
А за кърменето не мисля че трябва да има разлика в това дали кърмиш или не , това че по една или друга причина не си успял да стигнеш до това не те прави по лоша майка. Всички трябва да са достатъчно уважавани.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #477 -: май 09, 2015, 15:19:38 »

Пламък толкова се радвам че писа.скоро си мислих за теб и се чудих дали всичко е наред.  Малко е останало и при теб. Кажи малко повече , как си, какво бебе чакате. Купила ли си всичко. Къде и как ще раждаш.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #478 -: май 09, 2015, 16:07:02 »

Руми за сега всичко е наред, изкарах една лека бременност,само нещо кръвното ми прави проблем на моменти и от скоро ми се надуват краката, от време на време имам киселини , но не са непоносими. Хубаво е че изследванията са добре , яно така ще си откарам последните седмици. Притеснявам се само че след като спра сега Аспирин  протекта и Магнерота ще се вдигне кръвното въпреки  Допигита, който до скоро успях да отложа да не пия. Относно покупките сме готови с всичко важно като за начало, ако нещо сме пропуснали ще попълваме в движение. Имаме си количка, кошарка, шезлонг, дрешки, козметика и всякакви дреболийки които си трябват.Казаха ми да си избера дата за секциото до 2.06, но аз не знам защо , но усещам че няма да си стои на топло до тогава,а не знам дали за това но не мога да се спра сякаш на някоя конкретна дата. В понеделник като бях на лекар ни казаха че си отговаря точно на седмиците и вече около 2.500кг, минахме и на тонове също всичко беше наред, за това и доктора каза да си изберем по близка дата до термина, но отбеляза ако нещо кръвното не направи проблем и не се наложи по рано.
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #479 -: май 09, 2015, 16:07:36 »

Гери и аз това забелязах...  girl_impossible
plamak_ добре си се завърнала сред нас smile Супер, че всичко е ОК smile
Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines