Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 12:36:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни 2015  (Прочетена 143598 пъти)
 
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: март 25, 2015, 10:30:52 »

Е ти пък баш Мариолка да изтървеш!  girl_impossible
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #106 -: март 25, 2015, 10:35:04 »

Видях видях ооооооооооооооооо

Много много много много се радвам за нея ооооооооооооооо много се развълнувах.... толкова е прекрасноооо
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: март 25, 2015, 10:57:15 »

Кой се роди? Кога? Пак изтърфах blum
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: март 25, 2015, 16:25:14 »

Пънки чудя се между Селена и ВМИ. Все още не мога да реша.мислих че в Селена ще е по добре, но не бих казала че има разлика в битов план. И в ВМИ са по две в стая със самостоятелна баня хладилник и даже са по големи стаите. А родилна и предродилна във ВМИ са доста по големи.  В Селена казаха секцио 4 нощувки.тоест колкото е по каса. Не че не се бях ядосал че стоим 7 дена във ВМИ.
Аличка , ами честно казано нищо не може да се сравни с комфорта да си сам. Ако е с  друга майка ами бебето и реве.тя говори по телефона. Не стига че имаш 2 , 3, часа да спиш защото постоянно някой влиза , ами и посетители ако има и на кой му студено , на кой топло. Де да знам , на 36 Години съм, определено предпочитам по голям комфорт.
миленката аз ще съм секцио, та затова се плаша, да верно е че бързо минава , ама все пак си е операция и както си живея без много да мисля и като влеза в болница и направо ми приз лява.
Мариолка вчера  до късно писа. С нетърпение чакам разказ от нея. Явно нещо по спешност е станало.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: март 25, 2015, 16:37:18 »

При нас в Търговище не пускат в стаите, всички стаи са хубави, със самостоятелна баня, тв, Wi-Fi. Единственото предимство на ВИПа е че си сама. Но като нямаш посетители и не мисля, че е добър вариант. А за избора на лекар тряжва да се внимава, че при нас не е мн разпространена практика и се притесняваш как да предложиш, а той как да ти иска пари, а после как да ги дадеш и общо взето лекаря ти и без това идва ако успее, ако не е в операция примерно. Имам позната стажантка в АГ и мисля първо с нея да се съветвам. Най-омразния и излишен въпрос според нея е бил: Колко шева ще имам? Аз не съм питала, но ми стана интересно защо се пита де  tease
Много бързо е станало явно при Мариолка и аз чакам с нетърпение разказа й.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: март 25, 2015, 16:42:06 »

Руми по каса си се седи 7 нощувки. Аз понеже съм била в ВИПа на ВМИ и не бих си платила да съм там. В Селена нямам идея как е, но чух че секциото е 1500 лв. crazy Това просто ми го отписа като вариант, иначе мен Пехливанов ми изражда първия път и исках пак да е той.
Да ти кажа аз от ВМИ съм много доволна с първото си раждане, имайки предвид проблемите. В себе си съм убедена, че няма друга болница, която да го направи в Пловдив. По спомен обаче секзиото е с пълна упойка, а за епидурална се плащаха 300 лв. Но да ти кажа въпреки че бях с пълна, още на излизане от операционна имам спомени.
А да ти кажа в Торакс не бих стъпила. Наложи ми се да полежа 2 дни. Е беше си ужас. Баните с едни прагчета, не можеш да влезнеш със система. През стените се чуваше какво говорят или гледат по ТВ. И климатизацията им е ужасна. Знам, че не ти е в списъка, но аз да си кажа. smile
Аз се чудех между Джимед и ВМИ, но в Джимед пак струва, майка си и баща си. Понеже съм влизала в стаите, мога да кажа че са хубави и широки. Не знам за ВИПа, но обикновенните са с две легла. Специалистите са добри. Но в акта за раждане пише, не Пловдив а Браниполе.
Мисля другия месец да скокна до ВМИ и да поразпитам там как стоят нещата. Но ако ти имаш инфо бих се радвала да споделиш /освен за стаите/ как става при планово секцио, можеш ли да си избереш дата или когато се паднеш, колко струва избора на екип и прочее...
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: март 25, 2015, 17:21:02 »

Пънки аз бях със спинална упойка по мое искане , като цяло почти не го правят със спинална, а масово с пълна. Мисля че избор на екип почти не се прилага Официални.  Неофициално се разбираш с лекаря. На мен никой не ми е искал пари, в смисъл моя лекар не ми е искал.  Знам че други си казват директно .към 1000 лв е секци, поне знам лекари които толкова взимат.
мен парите не ме притесняват , имам допълнително здравно осигуряване. В този смисъл даже Селена по евтино ще ми излезе. За пари не мисля. Интересува ме моя живот и този на бебето. Ако нещо се случи не дай си боже ВМИ е най доброто в Пловдив и едно от най добрите в  България. Друга частна болница ми звучи още по рисково. Аз просто имам смъртен случай по вина на лекар в семейството и съм малко по негативно настроена. Та в общо линии се чудя и мая. Ама аз съм везни .то си ми е в зодията.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: март 25, 2015, 18:25:19 »

Клиничната пътека за секцио е 4 нощувки, за нормално раждане - 3  Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #113 -: март 25, 2015, 18:35:13 »

Ами то зависи от много неща колко време ще си в болницата след раждане. Гледа се здравето и на майката и на бебето. Нас решиха да ни задържат още една нощ, което си ми беше ОК. Аз в лекарски работи много не се бъркам.
Пънки, в Торакс много зависи къде си била. Аз лично там съм поживяла месец с прекъсвания. Банята, която ползвах, беше с размер половината на хола ни. С триместно джакузи даже вътре. Не че съм го ползвала, де!  Нямаше праг и се влизаше точно със системата супер спокойно и имаш много място вътре. Имаха и самостоятелни стаи. Единият от престоите ми беше точно сама в стая.
В Селена, ако не се лъжа, беше около 1200 лв секциото.
Сравнението спинална - пълна упойка е от тук до небето. Не бих избрала никога пълна! Изключително лесно се излиза от спинална и няма всички негативи на пълната.

П.П. Още нещо! За разлика от държавните болници, в частните вниманието е на 100%. За всяко нещо те питат. Обясняват ти подробно нещата. Аз си мислех преди време, че само кифли раждат по частните. Нищо подобно, оказа се, че там основно са жени, които се имали или имат проблеми. Включвам в това число жени с репродуктивни проблеми, аборти и тн. Просто имат нужда от индивидуално внимание и грижи.
« Последна редакция: март 25, 2015, 18:38:31 от Alichka » Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: март 25, 2015, 20:22:51 »

В торакс бях на курс миналия път и бяха много мили всички. Но малко се притеснявам от усложнения . В Селена май към 1400 е секцио и още 800 за вип стая. За вип  не знам дали ще ми покрие здравното. Мъжът ми първо каза разбира се че вип.после пък било много 800 лв за 4 дни. абе , каквото ни е писано.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: март 25, 2015, 21:15:36 »

Аничка права си, не се изразих правилно - 4дни е минимума ако всичко с майката и бебето е наред Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #116 -: март 26, 2015, 09:07:20 »

Руми, много ми е странно, обаче лично видях не малко лекари и акушерки от държавни болници да се местят в частни. Едва ли е само до заплащане! nea В частните най-малко ходят по една камара обучения и курсове - съдя и по моя лекар, който постоянно пътува. Имат и хубави нови уреди. Специално за Торакс имаха апарат, който от много ранни седмици хваща контракциите. Ако не греша - от към 25-26 седмица можеше да прави записи. Имаха и много хубав 4D ехограф.
Мисълта ми е, че частните в началото трудно са "проходили", което е нормално. Сега вече имат добри специалисти. Все пак това какъв специалист си не се измерва само от веене на името ти из виртуалните пространства Wink
То, да не се случва, обаче ако има супер много усложнения, може и да те изпратят и в София, Плевен или не-знам-къде-си, където да са точните специалисти или апаратура. Затова аз лично такива варианти си ги бях избила от главата.
Задължително ли е да си платиш ВИП в Селена, за да си сама в стая?
Пънки, не знаех, че и ДжиМед са АГ. Това е страхотно! Нека има конкуренция good
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: март 26, 2015, 14:39:17 »

Дъщеря ми родих във ВМИ, там ще раждам и сега. За мен раждане в Селена са пари, хвърлени на вятъра, но това е лично мое мнение.
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #118 -: март 27, 2015, 13:58:21 »

Здравейте, мами, как са коремчетата?Какво ново?Аз от днес съм 37 седмица!
Утре сме на фотосесия, някакви идеи за по интересни снимки?
Напредваме със всичко, утре като се снимаме и може да идва бебо  smile
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: март 27, 2015, 14:08:22 »

Здравейте, аз съм във ъъъъ- трябва да си видя лентичката. Все ги забравям! Грета, мислиш мааалко да се поеазсъблечеш или не си падаш по мръснишките сесии, щото в момента ме е хванала лигата и само такива идеи за снимки с чеВРени точки ми идват. Аз лудвам от работа, добре , че ще работя само още 3 дни!  good
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines