Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:46:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИТЕ - 14 ЧАСТ  (Прочетена 209408 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: януари 20, 2016, 20:54:05 »

 Offtopic С каква цел искате да махнете предястието? Ще намалят цената или? Меню от салата+основно и мезета ми е по-скоро за банкет, а не за официално събитие, каквото предполага да бъде сватбата. Пък и за мъжете е по-добре да се предвиди повече храна, за да си пийват  good
Разбира се вие си преценявате, но предястието си е важен елемент според мен. Все пак в най-лошия случай сватбата ще продължи 5 часа  Wink Ще има много хора, които няма да изядат нищо, но ще има и опразнени чинии Wink
Активен
speeder88
Любопитен
*
Публикации: 30


« Отговор #301 -: януари 20, 2016, 21:38:41 »

Чудим се за предястието, защото по-голямата част от сватбата ще са млади и по-скоро няма да им е до ядене, а до пиене! Предястията, които са ни оферирали в моемнта си изглежда направо като ястия, защото са от типа: филе от сьомга, пилешко филе с ементал, свинско и пилешко филе с гъбен сос и още нещо подобно. От тази гледна точка разсъждавам да го изключим или да го заменим с нещо друго. Ако го редуцираме би трябвало да смъкнат и куверта, защото каквото и да си говорим и на мен ми се вижда малко висок тозюи куверт, ама кво да се прави... Мерак с пари се троши, двамата с булката сме харесали залата заради високия таван и т'ва е...
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #302 -: януари 21, 2016, 03:38:23 »

Махането на предястието е доста неуместно действие. Видели сте съдържанието, но не сте обърнали внимание на грамажите (а и като отчетем факта, че може и още малко да ги окастрят). Уверявам те, че всичко ще се изяде и точно младите дето ще пият казваш, ще го изпапкат. По старите ядат по-малко и може и нещичко да оставят smile .Не знам защо си мислите, че ще ви позволят да махнете ракията и виното, това е нещо от което ресторанта печели. Общо взето куверта им е разчетен и вероятно тези 68лв са минималните условия при които работи този ресторант, а съдържанието вероятно е минимума пресметнат от тях. Управителите обикновено не са фенове на такъв пазарлък (освен ако сватбата ви не е в понеделник например) и ако не ти откажат директно може да приложат и някоя по вежлива форма. Например да се окаже, че някой е капарирал ресторанта точно преди да донесете вие капарото (и това случайно не е било отразено). Казвате, че цената ви идвала височка малко? Ами вие търсите хубави ресторанти, няма как да не е висока smile
Казвам всичко това с най-добри чувства, не само на теб, а и на всички потребители. Прави ми впечатление (от четенето по темите), че доста хора се опитват да се спазарят  и да изтънят нещо, но не винаги по правилния начин. Имайте предвид, че обикновено срещу вас стоят хора с огромен опит с клиенти (и то в конкретния бранш). Напоследък се наложи тенденцията да не се отказва директно на клиента, за да няма впоследствие негативи, а това се прави по интелигентни способи. Случайно ресторанта (или ДЖя ви или т.н.) става зает или............. каквото се сетите там smile
Пак с най-добри чувства към всички потребители го споделям. Запомнете - живота стана много динамичен, скъп и комерсиален. Всеки си гледа интереса, безплатен обяд няма smile
Активен
speeder88
Любопитен
*
Публикации: 30


« Отговор #303 -: януари 21, 2016, 06:57:33 »

Благодаря за критиката и съветите. И аз ги приемам с най-добри чувства. За пръв път се сблъсквам с организация на сватба и затова питам и събирам мнения. Факт е, че наистина търсим хубави ресторанти и ще трябва да се примирим с техните условия. Благодаря още веднъж за съветите. В петък или събот ще оргаанизираме среща с управителя и ще видим как ще се случат нещата.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: януари 21, 2016, 08:20:36 »

Запомнете - живота стана много динамичен, скъп и комерсиален. Всеки си гледа интереса, безплатен обяд няма smile

 goodpost


За огромно съжаление платената висока цена не е гаранция за качество и с нея не си купуваме сигурност и спокойствие за сватбеният ден.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #305 -: януари 21, 2016, 10:32:43 »

Някой беше посъветвал за Монтесито, вижте го и него, горе-долу в такъв стил е като Макси, пък и можете да си направите фотосесията във Врана  smile И според мен не махайте предястието, аз мислех че са 2 (студено и топло)...няма да ви смъкне кой знае колко от куверта, а има реална опасност гостите да останат гладни  smile

Много добре казано от Делийски  good
Активен
speeder88
Любопитен
*
Публикации: 30


« Отговор #306 -: януари 21, 2016, 11:48:25 »

И на двамата не ни харесва Montecito. Ще се вслушам в съветите ви, защото все пак вие сте патили, а аз не. smile
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #307 -: януари 21, 2016, 12:38:37 »

goodpost


За огромно съжаление платената висока цена не е гаранция за качество и с нея не си купуваме сигурност и спокойствие за сватбеният ден.

Да, не си купувате спокойствие и не е гаранция, но затова си има форуми и препоръки. Повярвайте ми, в интернет може да намерите всичко! А ниската цена винаги е гаранция за компромиси и проблеми smile .Има една поговорка (май беше английска) - Не съм толкова богат за да купувам евтини неща smile .
Активен
Alia89
Любопитен
*
Публикации: 20



« Отговор #308 -: януари 22, 2016, 12:30:36 »

Аз искам да помоля за съвет бъдещите и бивши булки от Варна относно ресторантите. Моят фаворит е хотел Романс на Дружба, но ми се струва, че там няма да успеем да запазим дата (искаме да е началото на септември, а те правят записвания след 15, а вече 17 е заето). Та, можете ли да ми дадете идеи за ресторанти, подобни, до 100 души, че си признавам, съм боса в сфератаи ми е трудно да си избера алтернативи. Друг ресторант, който много харесвам е в хотел Елена на Златните, но наши приятели правиха сватбата си там и не искам да повтаряме.  smile
Активен
speeder88
Любопитен
*
Публикации: 30


« Отговор #309 -: януари 22, 2016, 17:49:31 »

Аз искам да помоля за съвет бъдещите и бивши булки от Варна относно ресторантите.

http://www.svatbata.com/restaurants
http://restorantite.com/svatba/varna
Активен
Diana_ivg
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #310 -: януари 23, 2016, 02:07:46 »

Здравейте! smile

Да ви споделя и аз за нашия опит с ресторанта за сватбата ни, която беше през септември 2015 г.
От гледна точка на изисквания искахме ресторантът да бъде светъл, с големи прозорци, по възможност с панорамна гледка, подът да не е хлъзгав и като цветове да бъдат по-неутрални (напр. кафяво, бежово..), така че да позволява съчетание с по-ярки цветове украса, и също така да не е от вече поостарялите, леко соц ресторанти. На пръв поглед мислех, че не са кой знае колко неизпълними тези неща, но всъщност се оказа нелека задача smile

След много разглеждане на всякакви ресторанти и коментари из форумите в интернет се бяхме спряли на панорамния ресторант Zest в Suite Hotel Sofia, заради гледката най-вече, но за съжаление наживо се разочаровахме заради многото петна по килима - дано вече да не е така и да се взели мерки.

За щастие вторият ни опит се оказа идеалният за нас ресторант. Ресторантът се казва Atspas и се намира в Драгалевци, точно на Околовръстното шосе преди кръговото, в новата бизнес сграда Pearl Park.
Бяхме виждали само отвън, че там има ресторант, но никога не бяхме ходили и решихме да пробваме.
Ресторантът е нов (мисля, че на по-малко от година) и все още не толкова популярен, което беше предимство от една страна, но криеше и известни рискове. За наша радост още с първата крачка в ресторанта и щом се запознахме и поговорихме със собственичката, веднага усетихме, че това е нашето място и никак не сбъркахме smile  heart

Ресторантът се намира на третия етаж, просторен, с големи прозорци, от едната страна гледката е към София, а от другата страна - към Витоша, има множество саксии с живи цветя, изключително уютно и красиво направено, с много желание, старание и любов. Според мен побира спокойно около 100 човека, ние бяхме около 80, но имаше още капацитет.
Цветово също ни пасна идеално за украсата, която бяхме намислили, подът е от ламинат, който е по-матиран и не се хлъзга.
Има голям паркинг за много коли.
Малко преди сватбата откриха и лятната си градина, която беше идеална за изнесения ритуал - с красиви бели балдахини и отново множество саксии с естествени цветя и храстчета smile

И още по-важното беше прекрасното отношение и внимание, което получихме от собствениците, шеф готвача и целия персонал - изключително отзивчиви, мили и прекрасни хора! Храната също е много много вкусна! Имахме възможност да обсъдим и измислим заедно менютата, и да изберем куверти спрямо бюджета ни. Избрахме вариант с включен десерт (най-вкусната бисквитена торта с нутела, която бяхме опитвали!), а за самия ритуал с тортата - просто поръчахме от друго място една по-малка торта smile 
Съдействаха ни също за поръчването на алкохол от избраните от нас марки на доставни цени, като след празненството имаше възможност да върнем неотворените бутилки и да получим обратно сумата за тях. Имаше също така бонус шампанско за Welcome drink. Друго голямо предимство беше, че можехме да останем до колкото часа пожелаем, без необходимост от доплащане.
И не на последно място - съдействаха ни за намирането на ди джей - запознахме се с DJ Тони Джи, който наистина е майстор и умее отлично да забавлява хората, така че всичко се получи чудесно smile

Единствен недостатък беше, че ресторантът не е в хотел, така че да имаме и нощувка, но за нас това не беше с приоритет при избора. Иначе наблизо е Царско село, както и други хубави хотели, където би могло да се запази отделно нощувка по желание.

Ако случайно някой има някакви въпроси, с радост ще споделя още информация smile
Успех на всички в търсенето на идеалното място за вашите мечтани сватби!
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #311 -: януари 23, 2016, 11:46:41 »

Определено "истинска булка".... и постът не е реклама нееееее  funnytooth
Активен
Diana_ivg
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #312 -: януари 23, 2016, 12:57:52 »

Съвсем истинска булка съм си smile Има малко снимки на фб страницата им и от нашето празненство, така че си е съвсем реално smile
Просто не съм от активно участващите и коментиращите във форума, а от четящите - бях изчела голяма част от темите тук преди нашата сватба smile И тъй като за мен имаше голяма полза от информацията, реших да споделя и аз малко по-подробно от нашата лична история, защото може някой да се припознае и да му бъде полезно, пък и е нещо по-ново и различно от дискутираните ресторанти.
И все пак, ако преценят за неуместен поста, нека го изтрият.
Активен
speeder88
Любопитен
*
Публикации: 30


« Отговор #313 -: януари 23, 2016, 18:35:10 »

Капарирхме Maxi... Разговаряхме пак с управителя! Мисля че ще се сработим!
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #314 -: януари 24, 2016, 11:07:09 »

Хайде честито тогава!!! Важното е вие да сте доволни!
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines