Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 12:19:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИТЕ - 14 ЧАСТ  (Прочетена 209511 пъти)
 
maranthea
Ентусиаст
**
Публикации: 63


« Отговор #225 -: ноември 24, 2015, 15:38:42 »

С малко повече упорство успях да предложа Боровец и вече имаме 3 идеални оферти, даже чакам още няколко хотела. Сега остава да се организираме някой уикенд и да ги видим. Благодаря за съдействието и виртуалната "сила", ще се похваля като капарираме нещо smile
Активен
mari_vel
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #226 -: декември 03, 2015, 13:34:58 »

Здравейте, мили дами  Flower

След голямото чудене запазихме Central Park Hotel за сватбата. Пак ги огледах тия колони - ще ги преживея, даже съм адски доволна, защото наистина бях впечатлена от цялото изкарване там - храна, облужване, а и целият е бял, което значи, че подлежи на всякаква украса. Междувременно се видяхме с фотографа и  DJ-я и се разбрахме и с тях. Вече мога да дишам спокойно Xixixi Много ми олекна, че спешните неща са вече готови. Остават вече дреболиите (украса, менюта, торти, рокли и пр.), за които имаме 8-9 месеца, които ми се струват предостатъчни. Стискам палци и на Вас в нелеката задача по откриването на идеалния ресторант и цялостната организация. Бъдете щастливи  girl_wink
« Последна редакция: декември 03, 2015, 13:37:06 от mari_vel » Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #227 -: декември 03, 2015, 14:18:42 »

Много хубаво! Интересно ще ми е да разбера подробности, че и аз го бях огледала, но не стигнахме до него smile Разбира се, предостатъчно са 8-9 месеца Wink  Offtopic Ритуална и църква също са ви от първите неща Wink И не бих нарекла роклята дреболия хаха...някои булки бая обиколки и чуденки му удрят, за обувки особено Wink Действай с две думи  blum
Активен
mari_vel
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #228 -: декември 03, 2015, 14:33:26 »

Feribotka, ти май вече си минала през всички хубавини и ужасини на сватбената организация.
Утре сме предвидили да минем през Кракра №2 biggrin
Мога да споделя подробности за ресторанта на лично или тук - за мен няма значение, който както каже. По-назад бях споменала, че бях кума там преди два месеца и съм меко казано впечатлена. Пък сега, вече от другата страна, мога да кажа, че финансовите условия също са доста приемливи.

Роклята иначе мисля да я шия, въпреки че със сигурност ще мина да се позабавлявам из магазините, пък не се знае - може нещо така да ми хареса, че да се откажа от шиенето. А за обувките, знам си, за бала търсих около 100 години заради дребния ми крак... Та тъй, да не се отплесвам smile
« Последна редакция: декември 03, 2015, 14:36:46 от mari_vel » Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #229 -: декември 03, 2015, 14:44:10 »

Хихи, минах, да...още са ми пресни емоциите, затова предупреждавам Wink Ама като гледам за всичко си помислила и няма нужда smile По-добре пиши тук всички отзиви, за да имат всичко достъп до тях и да им е от помощ при търсенето на ресторант smile

Бтв хубавините си заслужават всички ужасини  good

Успех  heart
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #230 -: декември 04, 2015, 09:02:25 »

То си е до характер  smile Аз лично мога да действам и на бързи обороти, мога да организирам и с месеци. Паниката идва в момента, в който харесам нещо. Ей как мразя тогава някой да ми каже "ама чакай".  lol

Аз съм първосигнален човек и за да ми хареса нещо много-много, значи това е.

И така с Тера. Хареса ми, МНОГО. Мъжо също хареса, казаха, че и щаферката ще приемат и то с радост и вече съм готова да звъня,  искам да запазя за датата  (тоест същата вечер след посещението)и ми казаха "ама чакай". Свекито основно  beating Имало време  lol бръкна ми това в здравето, бях казала, че ако някой ми заеме мястото докато "чакам" , отлагам сватбата с 1 година  funnytooth И какво, след 1 седмица се оправихме със свеки, звъня на Тера и ... "Ами ние почваме сключването на договори след 4 месеца"  lol lol

С роклята беше нещо подобно.  smile За гражданския съм изненадващо спокойна, но май е защото сега сме в "сезона" на работа и за ноември имам над 40 часа овъртайм... Та май просто не ми остава време да мисля за гражданския  huhhuh.gif

Иначе честит ресторант и от мен!  smile Щом го харесваш- значи е точния!
Активен
mari_vel
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #231 -: декември 04, 2015, 10:06:01 »

Благодаря ви danceg

Gehenna, имам подобна особеност - мога да приключа нещо без време, а мога и да се разтакавам месеци и като наближи дедлайна и всичко се прави на юруш  pardon А това "ама чакай" хич и не искам да го чувам  diablo

Малко подробности за Central Park, който, оказа се, е от веригата на Grand Hotel:
- кувертът е 48 лв. (€24) - доста добра цена според мен с оглед на всичко, което бях проверявала, средно е 55 лв. без много от долупосочените блага lol;
- включени са торта по избор (какъвто искаме пълнеж в каквато искаме форма йееееей, хаха), погача, менче, обличане на столове и маси, изработване на менюта и табелки за масите с имената на гостите;
- няма такса за внасяне на алкохол, ние вероятно ще искаме да си внесем и безалкохолните, като таксата е по 2 лв. на човек, а иначе има включени във всеки куверт по една мин. вода и едно безалкохолно;
- имаме стая в хотела, която е с късно освобождаване на следващия ден;
- welcome drink-ът също е на доста прилични цени, а и хапките бяха много вкусни, ммм. Можем да си внесем и шампанското сами и да платим само хапките.
- overtime се плаща по 150 лв. след 5. час, а не като на другите места по 200  crazy

Това за финансовата част, сега малко за впечатленията от сватбата, на която кумувах:
- страхотно обслужване - всички от персонала бяха усмихнати, движеха се като привидения (в добрия смисъл) - почти не се забелязваше присъствието им; не измъкваха недовършените ястия под носа на хората; откликваха на всички молби - например поисках точно определено обезоляващо и след 10 мин. ми го донесоха без каквито и да е драми или следа за досада;
- храната беше меко казано уау Oh my ... - всичко беше свежо и много вкусно, останах наистина впечатлена;
- ресторантът е изцяло бял - бял мокет (леко посивял от експлоатация, но в приемливо състояние), бели тавани (което между другото е рай за фотографите smile ), като се облекат и столовете и масите става бяла приказка  heart, което наистина позволява всякаква украса;

И, защото не може всичко да е перфектно, ще кажа кои за мен са минусите:
- има едни колони, които леко препречват визуалния контакт между младоженската маса и някои от масите с гости, но не е фатално;
- няма паркинг, което прави паркирането леко сложно - но пък около НДК има доста места, просто има кратка разходка biggrin

Май е това, ако се сетя още нещо, ще пиша.

Много съм доволна и вече чакам с нетърпение, чак ме е яд, че не избрахме по-ранна дата, ама я местихме около 10 пъти, за да имаме точно определен фотограф и точно определен DJ Eeager
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: декември 04, 2015, 10:19:51 »

mari_vel, сега аз да ти кажа, че и ние избрахме хотел от веригата на Гранд хотела.. Бяхме в Suite hotel. Храната ще е перфектна наистина, защото много ценят реномето на кухнята и качеството на приготвената храна.. За масови събития в други ресторанти, обикновено има, я по нещо изстинало, я засъхнало.. Няма да го има.. Всичко е перфект.. Ще ви върнат дори отворените бутилки алкохол, ще са коректни до последно!  good
Относно тортата.. Гранда разполага със сладкарски цех.. Не разчитай, че ще направят това, което искаш 1:1.. Тортите може и да са вкусни, но на вид са.. Компромисни  pardon

Менютата, тейбълките, имената на гостите са от един типаж за всяка сватба. Имат си една форма и просто сменят цветове и текста с името.. Еднообразни, не правят твой проект.. Ако държи на детайлите като мен, т.е стила на поканите ви и останалите принтове да е еднакъв.. Няма да стане..  nea

Имай ясни, точни и конкретни изисквания към Sales manager и управителя на ресторанта, не им позволявай те да определят правилата.. Ти плащаш и трябва да се съобразяват с теб, а не ти с тях. (в границите на разумните претенции, разбира се).

Сватбата на моя позната, която беше в същия като моя ресторант.. По мое мнение беше провал, не само като декор, но и като поведение на персонала.. Аз поставих ясни условия и изисквания и нямам нито една забележка към ресторанта. Аз наех друг декоратор да прави украсата, защото тяхната ми се стори за отбий номер и доста бутафорна..

Сигурна съм, че ще успееш, стига да си наясно с желанията си и ще се получи страхотно. Успех  good

Активен
mari_vel
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #233 -: декември 04, 2015, 10:52:47 »

alexandrova_90, благодаря за предупрежденията smile

За табелките и менютата просто споделих, за да се знаят повече подробности. Но пък с дамата, която се зае с нашата сватба, си говорихме, че се правят по наши цветове и форми, въпреки че няма да се възползвам - с една приятелка ще направим цялата украса, покани и пр. Много си падам по такива неща и ще ми е невероятно удоволствие да се занимава с това.

Тортата на нашите младоженци беше много красива и изчистена като вид, а на вкус беше уникална (а аз не си падам много по тортите хаха).

Иначе това за алкохола го знам - случи се пред очите ми на сватбата на приятелите ни - върнаха им всичко - алкохолно, безалкохолно smile
Всъщност основната причина да изберем тях, беше точно обслужването и хубавата храна, всичко друго е страхотен бонус  hurrah

Активен
paranoir
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #234 -: януари 09, 2016, 22:20:02 »

Здравейте момичета , в предните теми не успях да намеря много изчерпателни мнения за ресторант Акорд , много бих се радвала ако има булки направили тържеството си там или такива с впечатления от първа ръка. Като цяло условията на ресторанта и предложените от тях менюта изглеждат доста добре , но ми се иска да чуя и някое друго мнение за ресторанта.  girl_wink
Активен
mara_podrobnata
Новак
*
Публикации: 17


« Отговор #235 -: януари 09, 2016, 23:42:34 »

Здравейте момичета,
някой има ли отзиви за Вила Екатерина Вакарел-http://villaekaterina.com/
Търсим място извън София,където да направим градинско парти, но за жалост първия ми фаворит Голф Клуба в Света София е зает за нашата дата.
Активен
mari_vel
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #236 -: януари 10, 2016, 01:06:20 »

Привет, paranoir smile
Била съм на сватба там преди около 3-4 години. Беше много хубаво, ресторантът е светъл и приятен, което и досега си спомням много ясно. Има едни колони, които закриват гледката към младоженската маса. Храната и облужването бяха добри, но вече не знам как е - може да са сменили персонала. Като разглеждах за себе си и попаднах на положителни отзиви за Акорд. Имат и градина, която може да се ползва за изнесен ритуал.
Активен
paranoir
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #237 -: януари 10, 2016, 09:41:52 »

Благодаря Ви : ) мен ме притеснява капацитета на залата.. управителят ми каза ,че е за около 140 човека.. но честно казано за моите 110 ми се струва ,че ще е малка и няма да има място за дансинг...
Активен
prettygirl777
Новак
*
Публикации: 13


« Отговор #238 -: януари 10, 2016, 19:45:21 »

Здравей, paranoir smile

Нашата сватба беше в хотел Акорд през август 2014 г. и сме супер доволни, но ние бяхме към 55 души, така че имаше предостатъчно място за всичко. Цитирам ти отзивите си няколко дни след сватбата от стр. 27 на тема номер 12 за ресторантите. Само да ти кажа, че сега мисля, че има малка корекция в съдържанието на най-скъпия куверт (т.е. не предлагат вече всички тези бонуси, от които се възползвахме ние), но въпреки всичко съотношението качество - цена е перфектно.  good Ако имаш въпроси, ще отговоря с удоволствие smile

Цитат:
Здравейте на всички!  Преди около месец отмина и моята сватба и сега, вече след отшумяването на сватбената еуфория, която обзема всички булки, бих искала да споделя отзиви и за нашия ресторант - хотел Акорд 
С две думи - това е най-добрият избор за младоженци, които търсят много добро качество на също толкова много добра цена. Управителят Жоро е супер готин и разбран и през цялото време на подготовката на сватбения ни ден (от края на януари до началото на август тази година) ни оказваше пълно съдействие и винаги своевременно и професионално отговаряше на всички наши въпроси. Както каза моят съпруг - ако имаше повече такива управители като него, бизнес средата в България щеше да е в много по-добро състояние.
Ние избрахме най-скъпото меню, тк то предлагаше най-много бонуси - 4 безплатни куверта за младоженците и кумовете, безплатна украса с балони, безплатно посрещане на гостите с чаша шампанско, както и другите комплименти, валидни и при останалите менюта - украса на столовете и масите с панделки и покривки, безплатна нощувка за младоженците в младоженския апартамент, закуска в леглото, платно с рози и менче за ритуала по посрещането, безплатна дегустация на менюто за двама. Храната беше прекрасна и в огромни количества, тк имаше салата, предястие, основно ястие, следястие и десерт (сватбена торта, включена в куверта). Всички гости останаха много доволни от храната и дори коментираха, че не е трябвало да поръчваме толкова много, но все пак по-добре да остане накрая, отколкото гостите да останат гладни
Нямаме никакви забележки към Акорд, освен може би една дребна - след изнесения ритуал, който беше организиран в градината на хотела, трябваше да има посрещане на гостите с чаша шампанско и чашите бяха наредени на масите отвън, като до тях стоеше една сервитьорка, но тя не покани гостите да си вземат по една чаша, а просто си стоеше и се наложи съпругът ми да свърши тази работа, тк все пак на гостите им беше неудобно сами да се сетят и чакаха специална покана
Иначе след края на сватбата ни върнаха обратно всичкия неизползван алкохол, натурални сокове и студени чайове, както се бяхме разбрали в началото. А и сватбата ни беше в петък, така че имахме 15% отстъпка от цената на всички куверти (вкл. детско и вегетарианско меню).
Така че съм сигурна, че и останалите булки, избрали Акорд през тази и следващата година, ще останат повече от доволни  smile

Край на цитата smile препоръчваме на 110 процента  good
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #239 -: януари 11, 2016, 03:25:09 »

Здравейте момичета,
някой има ли отзиви за Вила Екатерина Вакарел-http://villaekaterina.com/


Красиво и добро място, с леки забележки от организационен характер. Ако вали дъжд бог да ви е на помощ (но това е за всички открити сватби). Вътрешната част е малка, шатрите не могат да спасят положението, ако дъжда е голям и продължителен - тревата ще стане гьол smile

Акорд - най-точното определение за този ресторант е следното - получаваш точно толкова, колкото си платил. Което все пак е добре. Защото има места на които плащаш много и не получаваш нищо. Не е подходящ за големи сватби. Ако сте платили за обслужващия ви персонал пълни куверти може да си направите труда да проверите дали са си ги получили. Редовно това не се случва. Признавам през 2015г. не съм влизал там, инфото ми е от 2014 и по стари години. В още по-стари години се е случвало и порциите на официалната маса и на останалите гости да се различават, макар и не винаги (но това се случва в поне 50% от Софийските, а и НЕ софийските ресторанти).
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines