Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 18:31:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИТЕ - 14 ЧАСТ  (Прочетена 209440 пъти)
 
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: октомври 13, 2015, 09:42:41 »

Ами покрай ритуалите и игирите има една тенденция хората да се скупчват около дансинга, така че никой друг да не може да види нищо. Един да стане и всички подвиват крак. За мен беше по-важно, че всички се забавляваха и са запомнили сватбата с организацията и забавлението. Ама все пак хора много, идеали- разни smile
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #181 -: октомври 13, 2015, 10:32:22 »

Ние разрешихме пушенето след като мина основното, иначе половината гости щяха да си висят само отвън, на тях няма да ми е скучно, но на нас ни беше тъпо така. От Тера ни увериха, че имат добра вентилация и така и беше, не се е задимявало или нещо такова. Gehenna, и вие май бяхте в Тера, нали? Ако е така изобщо не го мисли, няма да има проблем  good

Да, точно там сме  smile

Адиктед, на кой ресторант сте се спрели принципно? Сигурна съм ще има булки, които да споделят как е било за пушачите. Не видях да пише кой е  smile
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #182 -: октомври 13, 2015, 10:46:27 »

Спряхме се на Стара София във Вега, следобед отиваме да го капарираме  yahoo
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: октомври 13, 2015, 10:50:17 »

Предвид на постоянната заетост на ресторанта, добрите отзиви и тн, едва ли е проблем за гостите на всички сватби.. Капарирай смело smile  good
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #184 -: октомври 13, 2015, 11:19:48 »

Това беше първата ни любов  heart Но, после се спряхме на друг, заради градината  smile Въпреки това, впечатленията ни от Вега и от персонала са страхотни  good
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #185 -: октомври 13, 2015, 11:29:03 »

Вега е страхотен избор, няма да съжаляваш! Аз влязох да пиша всъщност за него, че няма тераса за пушачи и хора слизаха долу да се охлаждат и да пушат. Включително и ние с младоженеца слязохме 2 пъти да подишаме чист въздух. Изобщо не е било драма, не се изнася цялата сватба навън blum
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #186 -: октомври 13, 2015, 22:18:52 »

Според мен този спор за това да се пуши ли в ресторанта е абсолютно излишен и за това има няколко сериозни причини.

1. Отдавна пушенето в ресторантите е забранено.
 Кой би рискувал да му провалят сватбата с внезапна проверка - акт на управителя и на пушачите? Глобата е сериозна и със сигурност ще се отрази на подаръците в пликчетата, но по важното, е че това няма да бъде забравено и негативния спомен от сватбата ще  остане за дълго. Напоследък често правят внезапни, нощни проверки по заведенията, така че не пренебрегвайте този факт.
 stop stop stop
2. Това е сериозна обида към непушачите. Дори и да не се отрази на подаръка в пликчето обидата и спомена от нея остават. Повярвайте ми, повечето непушачи се обиждат, когато законите на държавата се нарушават в техен ущърб. Това че всеки има достъп до въздушното пространство не му дава право да го замърсява, без да се съобразява с другите наоколо. Това е като да стъпчат розите, които ти преди това старателно си посадил и нямаш власт над тях. Надяваш се че всички ще им се радват, но уви това не е така. Не всички се радват на розите, както и не всички се радват на чистия въздух.
 lac lac lac
3. Трудно се танцува на задимена обстановка, и най-активните танцьори трудно се задържат на дансинга повече от две парчета дори и да са пушачи. От няколко години насам по-често виждам изпотени хора на дансинга от колкото преди забраната.
 smile smile smile
Сигурен съм че има и други причини, но и тези са достатъчни, за да вземете правилното решение за вас и за всички гости.
 give_rose give_rose give_rose
« Последна редакция: октомври 13, 2015, 22:33:20 от AIVEN » Активен
Miss
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #187 -: октомври 13, 2015, 23:19:39 »

И аз бих изказала мнение като една пушачка



 Offtopic може ли някой да ми каже Защо не си виждам целия пост? Опитах се няколко пъти да го редактирам , изтрия и Пак наново, но пак същото  nea
« Последна редакция: октомври 13, 2015, 23:22:43 от Miss » Активен
Faith_13
Ентусиаст
**
Публикации: 57


« Отговор #188 -: октомври 14, 2015, 06:46:40 »

Във "Вега" стриктно не се пуши в ресторанта. Или поне на нас така ни казаха. Ние пък и не настояваме да се пуши вътре, тъй като и двамата сме непушачи. smile
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #189 -: октомври 14, 2015, 06:47:13 »

И аз бих изказала мнение като една пушачка



 Offtopic може ли някой да ми каже Защо не си виждам целия пост? Опитах се няколко пъти да го редактирам , изтрия и Пак наново, но пак същото  nea

Да не е бил много дълъг?  Read
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: октомври 14, 2015, 14:27:24 »

AVIEN, абсолютно точно.  Bravo
Въпреки всичко, за частни мероприятия може да се издаде разрешение за пушене на закрито, но процедурата е прекалено тегава и на никой не му се занимава.
Освен това, аз като нешушач ще се чувствам дискриминирана и с нарушени права, ако всички пушат на закрито. Пушенето е право на личен избор, както и непушенето. Нека пушачи и непушачи бъдат еднакво толерантни едни към други и поне в сватбения ден на своите приятели се съобразят с условията и обстоятелствата на събитието. smile
Мисля, че вече стана прекалено  Offtopic целия разговор. smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #191 -: октомври 14, 2015, 14:53:09 »

За да не е съвсем Offtopic само ще допълня:
Ресторантът е едно от най-сложните като избор неща покрай сватбата. Тук се говори за цени на куверт, качество на храна, качество на обслужване, условия (оувъртайм, внасяне на храни и напитки), комуникация с много хора (управител, сервитьори и други), украса, атмосфера, дизайн и визия... Това дали мястото за пушене е близо или далеч, не бива да е решаващо. Никой не се замисля тоалетните дали са близо или далеч от залата. В големи хотели се налага да минаваш през една камара коридори, ама пак стигаш до тоалетната, нали Wink
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: октомври 14, 2015, 15:11:59 »

 Offtopic

Али, друууг път, аз помислих за тоалетната..   lacnl8 която в последствие не използвах  funnytooth
Активен
Miss
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #193 -: октомври 14, 2015, 19:54:40 »

Ами не разбрах каква беше причината. Ставаше въпрос че съм била на сватба където се пушеше на далече и ОСвен 3-4 господа никой не е стоял твърде дълго. И гостите се вълнуват от сватбения ден и искат Да бъдат в ресторанта. При нас няма Да има дилема за щастие защото ние решихме да е на открито  Wink
Активен
Svatbena_agenciq_Melodica
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #194 -: октомври 14, 2015, 22:10:16 »

   Здравейте, дами!
   Първо, адиктед, страхотен избор на ресторант!  Bravo Храната е хубава, обстановката е тържествена и уютна, хората от персонала са професионалисти, условията им също са добри!  good
   Това, че мястото за пушене е далеко не е кой знае какъв проблем. Един от основните доводи, които мога да изтъка е, че когато мястото е далеко, много хора биха предпочели да отидат едва 2-3 пъти да пушат, тъй като шансът да изтърват нещо е голям, а и само по себе си това, че е далеко си е фактор.
   Относно разрешаването на пушенето в ресторанта, всяка двойка трябва да реши в зависимост от гостите си. Ако болшинството от гостите са пушачи, може би би било удачно да се разреши след определен час. Е, наистина забраната си е забрана и определено не е комфортно да ядеш, а някой отстрани да ти дими пред лицето. Да не говорим, че ако вентилацията не е добра, става димна завеса, което пък от своя страна би влошило качеството на снимките или видеото. И все пак, това е лично решение и всеки трябва да реши това, което би го накарало да се чувства възможно най-комфортно в този важен ден. smile
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines