Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 11:56:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИТЕ - 14 ЧАСТ  (Прочетена 209406 пъти)
 
Silvia_90
Любопитен
*
Публикации: 43


Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: септември 28, 2015, 07:38:20 »

Здравейте за първи път пиша тук и искам да попитам, една приятелка планира сватба пролетта и ме помоли, тъй като не е от София, но годеникът й е, да разпитам за някой друг хотел. Искам да попитам някой от Вас дали има впечатления за хотел "Драгалевци спа" .Интересуваме всичко - цени, атмосфера, обслужване. Благодаря предварително smile
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #166 -: септември 28, 2015, 12:03:49 »

Здравейте за първи път пиша тук и искам да попитам, една приятелка планира сватба пролетта и ме помоли, тъй като не е от София, но годеникът й е, да разпитам за някой друг хотел. Искам да попитам някой от Вас дали има впечатления за хотел "Драгалевци спа" .Интересуваме всичко - цени, атмосфера, обслужване. Благодаря предварително smile

За съжаление не мога аз лично да кажа за обстановка и т.н., тъй като се отказах изобщо да го гледам
За цените мисля спокойно можете да вземете тяхната оферта от сайта им- освен примерни менюта, виждам включени такса за след 12 часа, за уелкъм дринк и т.н. На мен лично още тогава ми направи впечатление,че има две отделни такси- първо за след 5-тия час, после за след 12 за ресторанта. За мен това е двойно вземане на пари и ако отправят запитване, кажи на приятелката си да попита точно как ценообразуват и колко вземат за стоене до към 3 (както пише), да не излезе златен ресторантът.
Активен
Silvia_90
Любопитен
*
Публикации: 43


Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: септември 29, 2015, 08:28:52 »

Gehenna , Благодаря за отговора smile Ще й предам smile
Активен
Faith_13
Ентусиаст
**
Публикации: 57


« Отговор #168 -: октомври 07, 2015, 21:10:03 »

Привет!

Някой има ли отзиви за хотел "Новотел" - София?
Активен
broll
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #169 -: октомври 11, 2015, 22:08:23 »

Здравейте за първи път пиша тук и искам да попитам, една приятелка планира сватба пролетта и ме помоли, тъй като не е от София, но годеникът й е, да разпитам за някой друг хотел. Искам да попитам някой от Вас дали има впечатления за хотел "Драгалевци спа" .Интересуваме всичко - цени, атмосфера, обслужване. Благодаря предварително smile

Здравей, хотел "Драгалевци спа" беше нашия избор за сватбен ресторант и ,искрено, не бих го препоръчала на друга булка. Местоположението е добро, атмосферата и басейна са прекрасни, кухнята - добра, цените- достъпни и приемливи. Обслужването обаче беше под всякаква критика за четиризвезден хотел. По време на организацията, срещнахме липса на нормална доза далновидност от страна на управителя, сякаш не ние, а той ни плащаше да си направим сватбата там. Персоналът беше необучен, неадекватен и пасивен (да не говорим за облеклото- скъсани дънкови къси панталонки). Много от уговорките не бяха спазени (напр. персоналът беше занесъл касова бележка на гост, поръчал различен от внесения от нас алкохол, при предварителната уговорка, че ние поемаме такъв тип разноски).

Не искам да Ви заливам с негативност. Просто факта, че имаше дота издънки говори само по себе си.
Като цяло купон става, стига настроението да присъства и неприятните случки бързо се забравят... smile ноо ако можехме да върнем времето назад със сигурност нямаше да се спрем на този ресторант, предвид създадените организационни предсватбени главоболия. Успех в намирането на подходящо място!  yahoo
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #170 -: октомври 12, 2015, 14:04:06 »

Да попитам по-скоро булките, които са имали сватба, харесали сме ресторант, но той няма пряк достъп до отворено пространство за пушачите ( които по груби сметки са 20 човека от 80 да кажем). ММ не се притеснява от този факт, но аз се тревожа за това половината сватба да не е навън през голяма част от времето... та въпросът ми е до колко са основателни страховете ми и струва ли си да направя компромис с атмосфера и условия заради комфорта на 20 човека?
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: октомври 12, 2015, 14:51:58 »

Не знам, неприятно е.. Ние имахме пряка тераса за пушачите, но иначе ще се загуби доста време в придвижване до мястото за пушене.. Това ще доведе до изпускане на важни моменти от сватбата за тези гости.. При нас чуваха, от Дж какво следва и се прибираха.. Колкото и малко да са... Все пак, щом са поканени на сватбата значи са ви близки и е хубаво да могат да се насладят на всеки момент.. Повечето непушачи биха казали "Ами, ще издържат и без да пушат, нали са на сватба, за да се забавляват ще се съобразят с вас".. Аз като непушач, обаче исках гостите ни да се чувстват максимално удобно като гости на сватбата ни, не исках да ги карам да се съобразят и да пренебрегват навиците си, вредни или не, разбирам ли ги или не smile  pardon

АКо това е мястото, което искате.. Запазете, но имайте предвид, че част от гостите ви ще се чувстват неудобно..
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #172 -: октомври 12, 2015, 14:53:20 »

На мен ми е направило впечатление точно обратното. Ако има директен достъп, пушачите се виждат един-друг и дружно всички се изнасят да пушат, уж защото са танцували, уж да се охладят или нещо друго. Това е и тенденция, ако се пуши на дадена маса - всички палят, защото един е запалил.
Ходили сме на сватба (около 75-80 човека) в зала, която нямаше директен достъп до терасата. Не ми е изглеждала празна залата. Имаше една "малка" подробност - бяха наели страхотен ДЖ, който не ни остави да се заседим по столовете. За протокола - не съм пушач.
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #173 -: октомври 13, 2015, 07:01:33 »

Аз като пушач да си кажа- нищо няма да ме спре да си изляза, без значение мястото за пушене близо ли е или не. И да- наистина при маса с пушачи- един да стане и всички други стават.
Реално няма как да го избегнете този момент  smile но и да не те притеснява много. Какво пък ако в един момент има доста хора на терасата, те си говорят и т.н., смисъл това не значи, че не им е забавно или нещо подобно.

И не- не прави компромис. Ще си излизат хората без проблем  smile На нашата решихме след 10 часа вечерта най-рано да разрешим пушенето вътре. А ние нямаме непушач и от двете страни на семействата  lol Цялото ми семейство, без леля ми, пуши, на ММ пак леля му не пуши и това е.. намерили сме се хахаха. Та при нас и гостите масово ще са пушачи, но ще си излизаме!!!

И 5 непушача да има, мега гадно е да се опитваш да ядеш и 10 човека да ти димят  bad
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: октомври 13, 2015, 07:15:02 »

Да разрешите пушенето вътре? Това вече е ужасно.. По-добре варианта с отдалеченото място за пушене, отколкото да се пуши вътре..  bad От танци и песни към 10 часа, така или иначе на дансинга ще се усеща жега и задух, независимо от климатизацията (естествено зависи, колко са танцувални гостите), какво остава ако се дими от масите  girl_impossible nea
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #175 -: октомври 13, 2015, 07:31:52 »

Александрова, то така, но няма да успеем да опазим мястото до край без пушене. Знаем си стоката  pardon Баща ми е първият, който към 11 най-късно, под веселото влияние на уискито ще запали, без да му пука има ли пепелник или не. Младоженецът ако издържи до 10, не знам какъв банкет ще вдигам  lol Разбирам, че за повечето може да е странно решението ни, но предпочитам така, от колкото да има изгорени покривки и натръскани чинии. А ако повечето все пак изберат да пушат отвън (като мен например), мисля ще се справим  smile

Иначе ще съм на другия край, да съм изнервена и викаща булка на семейството си за пушене, което мисля точно в този ден няма да ми се пряви  sad
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #176 -: октомври 13, 2015, 08:23:32 »

Благодаря за мненията! Огледах и други места, които евентуално да ми харесат, но не открих място, което да отговаря на темата и цветовете и да е постижимо за бюджета ни. Аз съм социален пушач, тоест пуша само когато около мен се пуши и съм наблюдавала,че и приятелите ни са така, ако сме някъде, където не се пуши излизаме максимум за 2 цигари, ако ни дадат чашки,става надпревара кой ще запали повече, семействата ни са изцяло непушачи...така че ние от една страна нямаме друго решение, от друга мисля, че няма да има чак такъв проблем...и след една нощ премисляне може да се каже,че сме готови с избора си smile
Активен
Tinkata
Сватбар
***
Публикации: 278



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: октомври 13, 2015, 08:29:27 »

Ние разрешихме пушенето след като мина основното, иначе половината гости щяха да си висят само отвън, на тях няма да ми е скучно, но на нас ни беше тъпо така. От Тера ни увериха, че имат добра вентилация и така и беше, не се е задимявало или нещо такова. Gehenna, и вие май бяхте в Тера, нали? Ако е така изобщо не го мисли, няма да има проблем  good
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: октомври 13, 2015, 08:48:50 »

Аз пък като присъствала все на сватби на пушачи, бих казала, че след ритуалите, които обикновено са в началото на сватбата и приключват за около 30 минути, гостите няма смисъл да висят нон стоп по масите. В крайна сметка ги каните да се забавляват, вие също ще се забавлявате. Не е ли по-важно всички да са доволни и пушачите да си пушат когато им е удобно, а другите гости да се забавляват на дансинга? Повечето ресторанти, не събират 80 комфортно танцуващи. Мисля, че правите прекалено голям проблем от нищото. Винаги има хора, които ще предпочетат да социализират на въздух с други пушачи пред това да слушат поредния поздрав за младоженците от чинката на стринката на майката на булката, примерно. Изкарайте си тържеството весело и не изпадайте чак в такива дребнавости. От опит. В деня няма да ви направи ама грам впечатление дали всички са в залата или 3-4ма пушат. smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #179 -: октомври 13, 2015, 08:51:44 »

И аз мисля кагто Нат, даже не съм ги мислила пушачите  pardon Като им се пушеше, излизаха, но никога не е изглеждало празно на дансинга Wink После имаше мрън ама аз изпуснах първия сватбен танц...ами ще го гледат на видеото Wink
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines