Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:49:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИТЕ - 14 ЧАСТ  (Прочетена 209420 пъти)
 
prettygirl777
Новак
*
Публикации: 13


« Отговор #135 -: август 23, 2015, 16:01:26 »

Здравейте! Включвам се отново с отзив за хотел-ресторант Леджъндс (Legends) в Лозенец, където бяхме след нашата църковна венчавка вчера. Ние сключихме граждански брак миналата година, но оставихме църковния за тази, тк тогава се падаше в забранените от църквата дни. Хотелът е на 10 мин път с кола от Семинарията, където ни беше венчавката, и е изключително добър избор за малки тържества в тесен семеен и приятелски кръг като нашето (ние бяхме 20 души, но може да побере може би около 40-50 максимум). Много сме доволни от комуникацията си с управителката, беше много любезна преди, по време на и след сватбата. Предложи ни избор от 3 куверта на цена между 24-32 лв, като ние избрахме средния (28 лв), включващ салата, плато с топли предястия, основно ястие и десерт. Отделно всеки си поръчваше алкохолни и безалкохолни напитки, тк бяхме малко хора, и ни направиха отстъпка от цените им в менюто, но предполагам, че може и да се внасят (не сме го коментирали). Ресторантът е много приятен, може да се украси по различен начин според желанията на младоженците. Имахме включен и welcome drink на влизане в ресторанта. Обслужването беше много добро, нямаме никакви забележки. След края на тържеството си бяхме резервирали стая в хотела, която се оказа апартамент с много хубав изглед от седмия етаж към Витоша и нощна София smile Там ни очакваха и други приятни изненади- бутилка вино, сватбен албум и фото рамка, които не бяхме очаквали и ни стана много приятно от оказаното внимание към нашия специален ден smile На следващата сутрин имахме опция за късно освобождаване на стаята и богата закуска в стаята smile

Препоръчваме хотел Леджъндс на всички бъдещи младоженци, желаещи малко и уютно тържество!  good
Активен
minimouse
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #136 -: август 26, 2015, 20:28:14 »

 Здравейте, включвам се, за да подбутна малко темата и ако мога да бъда полезна на някои от бъдещите софийски булки.
 Първо ще изкажа впечатленията си от ресторант "Земята и хората": като цяло ресторантът е красив, има хубава гледка, светъл е, подът е с мрамор, не с мокет. Има една ужасна колона по средата, която разделя сватбата на две, и така едната част от сватбата не вижда младоженската маса изобщо. Храната не беше лоша, но обслужването беше под всякаква критика. Тотално неориентирани сервитьори. Това ми се видя един огромен минус.
 Второто ми мнение е за ресторанта на хотел Глория Палас. Цялото място е красиво, хубава градина, възможност за изнесен ритуал. Много любезни сервитьори, носеха всичко на време, храната беше вкусна. Огромен минус е това, че ресторантът не е реновиран, доста вехт интериор, няма климатици. Охлаждането се осъществяваше чрез широко отворени прозорци, като така ставаше ужасно течение.
 Това е, с което мога да съм полезна за сега. Надявам се и други бъдещи, настоящи и манали булки да се включат с мнения и препоръки. Аз продължавам търсенето. За мен едно от най-важните неща за добра сватба е добър ресторант.
« Последна редакция: август 26, 2015, 20:38:04 от minimouse » Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #137 -: август 27, 2015, 09:07:56 »

Аз изказвам скорошни впечатления от ресторант Лаура в НДК. Имаше супер много храна - салата, топло, студено предястие, основно + плато с мезета и плодове за всеки отделно! Храната не беше нищо особено, за сметка на количеството и месото не беше много крехко но горе долу беше вкусно Wink не ми хареса, че много бързо взимаха отделните яденета, но това е защото просто бяха много според мен...Сервитьорите бяха горе долу учтиви, но не следяха непрекъснато ако нещо за пиене липсва и трябваше непрекъснато да си искаме вода и вино например...това което ми направи лошо впечатление е, че управителят също сервираше и отсервираше, а аз поне мисля, че той трябва само да контролира и следи всичко да е наред...сервитьорите бяха малко и затова не смогваха на всички (около 100на човека). Уелкъм дринк-а не беше добре организиран, мислех, че ще е на високи маси на терасата, а чашките (много малки между другото) бяха струоани вътре на една маса и ако се сетиш, че това е уелкъм дринк-а може да ходиш да си вземеш...

Иначе ресторантът е хубав, реновиран, просторен и светъл, може да се сложи всякаква украса, малко само ми идват в повече някои Соц елементи (мраморния под и терасата отпред).

Минимаус, ти в кой град търсиш и за колко човека?
Активен
minimouse
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #138 -: август 27, 2015, 20:42:14 »

 В София. 80-100 човека за догодина.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #139 -: август 27, 2015, 21:10:28 »

Ами засега мога да ти препоръчам нашия, ако не си го гледала - Бижу в хотел Силвър Хаус smile Вега е другият, който много ни хареса, Интерпред - не ни грабна, но пък  има много неща в куверта, може да го видите и него smile Други, които не сме гледали, но сме събрали положителни впечатления от трети лица - Кристал Палас, Метрополитън, Грийн Парк (или нещо подобно, до НДК)...засега се сещам за тези smile Успех  good
Активен
minimouse
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #140 -: август 28, 2015, 07:49:46 »

 Много благодаря за съвета! Ще ги проверя всичките, само ресторантът на Интерпред отпада от сега, т.к. ММ е бил там на сватба и никак не му е харесало.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #141 -: август 28, 2015, 08:06:37 »

За Интерпред бях писала подробно като обикаляхме ресторантите и напълно разбирам какво не му е харесало на ТМ  Wink
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #142 -: август 28, 2015, 08:25:28 »

За Интерпред бях писала подробно като обикаляхме ресторантите и напълно разбирам какво не му е харесало на ТМ  Wink

Аз много го бях харесала заради самия цвят пък  smile Смисъл в началото много искахме основния цвят да е зелено ( и нали там бяло, и няколко други придружаващи ала-бала).А не исках в син ресторант да правя сватба със зелен мотив примерно...  Мен основно ме спряха предлаганите места за изнесена церемония и тортите  blush Просто не са каквото търсех.
И все пак бих го препоръчала на всяка булка поне за оглед честно казано.

Писала съм няколко странички преди тази за Радисън и Лебед. Булката, която ми помагаше в началото за ресторантите, ми даде като списък още- Хилтън, HolidayInn, Expo-то, MaxiClub, Silver House и общо взето изброените до сега по-горе като фаворити. Не стигнах до тях да си призная. Имахме уговорка за Холидей-ин но нямаше нужда да ходим до там, защото Тера си беше нашето място от влизането ни. И сега от зелена, ще правим прасковено-пролетна сватба  lol
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #143 -: август 28, 2015, 08:50:26 »

Аз не говоря само за зеления цвят, въпреки че наистина ме смути, а също и отношението на Управителя...просто не ни предразположи като чу че ще ни е малка сватбата  NO Нормално е да предпочетат сватба със 100 човека примерно, но беше доста нелюбезен  pardon Бтв Холидей Инн го пропуснях, но там също е доста хубаво  good
Активен
Svatbena_agenciq_Melodica
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #144 -: август 28, 2015, 15:38:24 »

Включваме се и ние с няколко предложения. С риск да се повторим с горните постове бихме предложили: Хотел "Вега" - обстановката е топла и уютна, обслужването е добро, храната също; Хотел "Метрополитън" - стилна обстановка, като щом сте до 100 човека, ако е зает ресторантът, можете да ползвате зала "София"; хотел "; Резиденция "Тера" - много тържествена атмосфера; Хотел "Принцес" - класическа тържествена атмосфера в топли цветове; Хотел "Акорд" - ако прасковеното е Вашият цвят, този ресторант е супер, а и цените при тях са добри; Хотел "Шератон" - изключително изискана атмосфера; Хотел "Хилтън" - тържествена атмосфера, преобладава бялото, т.е. възможностите за цветове почти нямат ограничение, хубава храна и много добро обслужване.
Най-важното при избора на ресторант е какви са цветовете и темата на сватбата Ви, тъй като ако сте избрали жълто и зелено, например, много от ресторантите ще отпаднат автоматично. Успех!
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: август 28, 2015, 16:24:53 »

Под хотел вега отвориха Olive's city hotel. Съвсем нов е, можете да видите и там какви са условията. Намира се срещу Търговска лига.
Активен
minimouse
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #146 -: август 29, 2015, 08:05:57 »

 Благодаря момичета  butterfly . Ще мина през повечето предложени тук ресторанти, но физическото обикаляне мисля да се случи октомври месец, т.к. в момента имам други приоритети.
 Само да попитам, как процедирахте вие с огледите? Обаждаш се по телефона и искаш среща точно с тази цел, или пък ходите на вечеря примерно? Смущава ме, че в някоя ресторанти като форма за контакт са оставили онлайн формат, който е много конкретен, а аз не бих искала да попълвам такива неща от сега. В смисъл ние имаме двоумене за датата още, както и не сме сигурни в бройката на 100%. Дали по-добрият вариант е да ги търся само по телефона?
Активен
Svatbena_agenciq_Melodica
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #147 -: август 29, 2015, 09:43:58 »

Ако искате да разберете какви са условията, различните куверти и цените, е най-добре да си уговорите среща с управител по телефон или e-mail, тъй като ако отидете просто на вечеря, няма гаранция, че той ще бъде там и ще има готовност да Ви представи менютата, например. Ако пък просто отидете на вечеря в избраното заведение, ще имате възможност да видите какво е нивото на обслужването и храната, без да се съмнявате, дали не се престарават нарочно. Това, че все още точната бройка и датата не са Ви уточнени, не бива да ви притеснява, все пак става въпрос за догодина, като това можете да го напишете и в онлайн формата за връзка. В крайна сметка вас Ви интересуват условията за провеждане на събитието. smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #148 -: август 31, 2015, 19:31:08 »

Мини, да ти кажа аз как процедирах: изрових всички възможни ресторанти, прегледах ги супер подробно в интернет каквото имаше, отсях ги до около 20на, пратих им запитване за оферта с цени и които ми се вместиха в бюджета ги обиколихме smile Звъннах специално да си уговоря среща с управителите за тази цел, обясниха ми всичко и вече като ги видях на живо и прецених управителите ги сведох до 5 някъде, направих им списъци с плюсове и минуси и така стигнах до нашия Wink Успех  heart
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #149 -: август 31, 2015, 21:27:16 »

Аз направих също нещо подобно, но за щастие имах късмет- двойка, кото щеше да се жени съвсем скоро (и ми изпрати булката всичко, което имаше за ресторантите) и колега, който се жени миналата година. Той беше и първият, който ми препоръча Тера между другото, трябва да го почерпя за това  Bravo И тук естествено прочетох доста неща, включително примерно за Берлин Парк Витоша, към който се бях насочила първоначално.

Изпратих мейлче на всички места, които ме интересуваха, като казвах приблизителна дата (тогава не беше сигурна на 100%), приблизителен брой гости и друга информация ако има нужда,някои ресторанти си имат нали на сайта готова "форма за запитване". Като получихме офертите, сравних и прецених, отпаднаха няколко. С останалите насрочих среща за оглед. Там отпадаха като мухи  blush Я килимът им, я столовете (моята драма беше винаги със столовете), таванът нисък. Чак аз си се чудех за какви неща се хващам.

Тъкмо мислехме да запазваме маса за вечеря за избраниците, отидохме до Тера и всичко свърши  lol Отказах де що резервация направих и си хапнахме в кварталната кръчма  smile

Та и аз мисля, че няма смисъл да запазваш маса за вечеря на всяко едно потенциално място.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines