Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:02:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИТЕ - 14 ЧАСТ  (Прочетена 209452 пъти)
 
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #60 -: март 27, 2015, 08:54:56 »

Ние се спряхме на хотел "Вега". Всъщност други места не сме и гледали, ресторанта ме грабна още от снимки и при първия оглед се прибрахме уверени, че това е нашето място. Искрено се надявам да сме направили добър избор. Скоро ще разберем.  danceg

Уау, един месец предварително търсите ресторант, смело :-)))
На кой куверт се спряхте? Аз още се чудя с или без включен алкохол...
Активен
Future_Bride
Ентусиаст
**
Публикации: 59



« Отговор #61 -: март 27, 2015, 13:47:28 »

Извинете, че се намесвам в темата, но няма ли да е малко неудобно да казсате на хората, че трябва да си тръгват в полунощ. И как мислите да го направите? Вие или наптаво от ресторанта ще им казват? Аз не знам кога ви е датата, но лично за мен, ако е лятна вечерна сватба е почти невъзможно да приключи преди полунощ. А вие май искате да приключва по-бързо?
Като цяло смятаме, че са достатъчно интелигентни хората, които сме поканили, за да реагират адекватно на призива на DJ-а, който насочва партито след 24ч. долу в бара. Плюс това тук не става въпрос за личен избор да "приключва по-бързо" (това беше леко безвкусно и нападателно от Ваша страна, просто отбелязвам Wink), а за политика на ресторанта.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: март 27, 2015, 14:02:31 »

Нищо лично, стана ми странно, че вие се съобразявате с ресторанта, а не той с вас. Все пак това е вашия ден  pardon Според мен младоженците са хората, които решават, а не ресторанта, ДЖ или други там замесени в организацията. Все пак който плаща той поръчва музиката! Но такова съобразяване с клиента все още е чуждо за повечето БГ фирми в обслужващия бизнес, ако мога да ги нарека. А относно "да свърша по-бързо" е перифразирано от ваш пост!  Offtopic Всеки си има различен вкус, който не знам защо въобще обсъждаме в тази тема  crazy
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: март 27, 2015, 14:19:22 »

Ние бяхме уведомили диджея и  той си приключи тържеството по професионален, деликатен и тържествен начин, 5 минути преди полунощ, че после таксите бяха височки и не ни влизаха в бюджета. smile

Активен
Nelka88
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: март 27, 2015, 15:04:19 »

Интересна дискусия се е заформила тук.
Ние също държим купонът в ресторанта да приключи до към 0:30 - 1 часа и после да ходим на афтърпарти другаде. Това няма нищо общо с таксата за овъртайм, просто така си искаме.
DJ-ят ни знае за това и вероятно ще  го направим с последен  танц, най-елегантно ми се вижда като решение.
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: март 27, 2015, 15:08:59 »

Нашето желание също е да приключим по-рано,поради причината,че ще имаме много гости от провинцията, които ще искат да се приберат. Дали сме начален час в ресторанта 16:30-17:00. Ако не ви приеснява условието на ресторанта значи няма проблем. За всеки влак си има пътници Wink
Активен
nadia_hristova
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 5



« Отговор #66 -: март 27, 2015, 15:12:29 »

Уау, един месец предварително търсите ресторант, смело :-)))
На кой куверт се спряхте? Аз още се чудя с или без включен алкохол...
Всъщност бяха 3 месеца, но тогава и това ми се струваше твърде скоро до датата ни.

Ние се спряхме на куверта от 49лв., защото ще си внесем алкохола, ядките също. Куверта с включен алкохол оскъпява всеки куверт с 20лв. По броя на нашите гости това прави колко 1500лв. Ние със сигурност ще се впишем в по-ниска сума, но това си е индивидуално за всяка сватба, гости, т.н.
Активен
karanesheva
Професор
****
Публикации: 334


« Отговор #67 -: март 27, 2015, 16:16:55 »

Бях миналата година на сватба, към 11,30 часа сервитьорите започнаха да вдигат масите и ДЖ да си събира  апаратура, без никой да пожелае лека нощ. Сватбата си приключи в 12 часа и всички си разотидоха. Има много начини за приключи една сватба в 12 часа и без да обидиш и оставиш гостите си недоволни. Дневните сватби как са в 17-18 часа приключва всичко.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: март 29, 2015, 20:49:50 »

Нас, например, ни предупредиха, че след 24ч живущите във вилната зона до ресторанта се обаждат на полиция и след това е ясно какво се случва. Първо посещение- предупреждение; второ посещение - глоба, която трябвало ние да покрием. Дори да не са прави, предпочитам да платя тия пари за овъртайм на DJ и да преместя купона в залите на ресторанта, отколкото да ги платя на държавата. pardon
Активен
minimouse
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #69 -: май 27, 2015, 07:00:22 »

 Здравейте, искам да помоля , ако има някой запознат със сватбите в Монтесито, да даде информация. Интересуват ме ориентировъчно цени на кувертите, какво се включва в тях, както и какъв е минимумът за ангажиране на балната зала. Благодаря предварително.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: май 27, 2015, 07:59:55 »

Мини, ако говориш за Бална зала София (Резиденция Тера) минималния брой гости, при който поемат организирането на събития е 80души.. Предполагам, ако сте 70, а платите за 80 пак няма да е проблем за тях, а по-скоро за вас, но като минимално бройка е дадена 80души. Цената на кувертите беше 90лв за 80човека и 80лв за над 90 до 120души, след това става 70лв май.. Това не включва цветя, но включва богато меню, неограничено безалкохолни напитки, бира и вода... Това си спомням.. Няма оувъртайм само на сервитьорите се заплащаше нещо... Пусни си запитване, защото променят условията постоянно.. Аз се срещнах с организаторка в средата на Януари, а един месец по-рано условията бяха далеч по-задоволителни.. Може да има промяна и сега  pardon
Активен
minimouse
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #71 -: май 27, 2015, 19:39:14 »

Мини, ако говориш за Бална зала София (Резиденция Тера) минималния брой гости, при който поемат организирането на събития е 80души.. Предполагам, ако сте 70, а платите за 80 пак няма да е проблем за тях, а по-скоро за вас, но като минимално бройка е дадена 80души. Цената на кувертите беше 90лв за 80човека и 80лв за над 90 до 120души, след това става 70лв май.. Това не включва цветя, но включва богато меню, неограничено безалкохолни напитки, бира и вода... Това си спомням.. Няма оувъртайм само на сервитьорите се заплащаше нещо... Пусни си запитване, защото променят условията постоянно.. Аз се срещнах с организаторка в средата на Януари, а един месец по-рано условията бяха далеч по-задоволителни.. Може да има промяна и сега  pardon

Благодаря за отговора, но всъщност питам за Монтесито. Те имат ресторант, а на другото му казват мисля бална зала - голямата зала. Интересувам се там как стоят нещата.  smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: май 27, 2015, 20:04:46 »

Извинявам се, тук няма много коментари от Монтесито, за тази година нито една от булките не знам да е избрала този ресторант... Ще се наложи да се върнеш назад в темите или професионалистите да помагат. Те може и да имат сватби там smile
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #73 -: май 31, 2015, 17:59:01 »

Здравейте на всички! Ето, че първият ми пост ще е на тема ресторанти, много болно ми се е получило от сега  cray Но каквото сам си причиниш biggrin

Нашата дата е юни 2016, та имам година, но тъй като покрай една командировка имах много време, поне по сайтове и фруми се нагледах на какво ли не.

Та, ресторант нямаме още  smile Но какво мога да кажа за сега: Грийнвил (ПаркИн на Радисън) отхвърлвн от мен. Бях там, говорих и с дамата, не е за нас. Първо, че не ми хареса  разположение на масите.Мисля ще успеете да се виждате с гостите, но... И имат точно по средата един огромен бюфет (не се мърда). Казаха ми капацитет 120-130 някъде, аз не го видях. Ние тръсим за около 100 човека. Отидох там основно заради столовте. Всяка булка предполагам си има нещо, на което държи, аз не искам да покривам столовете . Та моето търсене е до ресторант с хубави столове. Градината,с която се гордеят в Грийнвил за мен е малка, не мислете да имате церемония там ,ако имате над 50 поканени и имайте предвид, че ще са прави. За мен това не е градина, а фонтан с 4 храста около него.Снимките предполагам все пак ще изглеждат ОК ако са само булката и младоженецът. Килимът- стар, направи ми впечатление, изтъркан на някои места, на други сякаш са пришили неизползвани парчета. Столовете леко олющени, но все пак ок.

Берлин - отговориха ми, че правят някакви ремонти на хотела или на целия комплекс и изобщо не знаят ще имат ли церемонии през 2016  cray а той ми беше най-големия фаворит, много съм тъжна.

Монтесито- следващото ми ходене е натам. Мой колега се жени там миналата година и много го похвали, те са били в ресторанта, не залата. Предупредиха ме да действам бързо, защото заради облика си, в момента датите се заемат страшно бързо за много напред.

Та за сега е това от мен.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: юни 01, 2015, 08:01:33 »

Gehenna, според мен по лично мое мнение, Монтесито е малко прекалено помпозен и пищен... Това разбира се е въпрос на лично мнение и разбирания, но леко ми циганее... Берлин е доста по-изчистен и стилен ресторант  pardon Тера е между двете по средата, нито прекалено, нито много семпло..

Оф, последните ми два поста са за Тера, а дори не си правя сватбата там... Поне пари да ми дават  funnytooth blush
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines