Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 00:35:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИТЕ - 14 ЧАСТ  (Прочетена 209467 пъти)
 
barni
Новак
*
Публикации: 11



« Отговор #405 -: септември 30, 2016, 15:34:11 »

Може би трябва още веднъж да разгледам залата в Гранд-а, в спомените ми колоните са огроооомни. И за 50 човека се чудим дали да преградим залата - ако се разпръснат хората, от една страна видимостта ще е по-добра, от друга може би ще изглежда прекалено празна. Ако пък ползваме само половината, ми изглежда малко клаустрофобично пространството ...
Не е лесна работа взимането на решения.  pardon
Активен
slun4evo4ove
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #406 -: октомври 07, 2016, 09:31:52 »

Здравейте, тъй като форумът много ми помогна при избора на ресторант и екип за сватбата, ще споделя и нашият опит, дано бъда полезна на някой smile
Сватбата ни беше в ресторант Принципи ди Pиемонте (Principi di piemonte) в сградата на Интерпред - София. Много сме доволни, това беше най-добрият избор за нас. Ресторантът е с капацитет 120 души, ние бяхме 100 души. Работят с много добра флористка за декорация, което ни спести поне 1000 лева, които щяхме да дадем, ако бяхме в друг ресторант с агенция. Управителят на ресторанта - Ангел Петров е невероятен професионалист, отдаден изцяло на работата си, 90 % от организацията за сватбата беше в негови ръце - направо си имахме безплатна агенция smile Поръча ни всичкия алкохол на доставни цени (уиски и водка само, защото вино и ракия си внасяхме наши без такса), организира фолкорна формация, направи ни безплатно табло с имената на хората, той и екипът му настаняваха гостите. Имат собствени калъфи за столовете, както и панделките към тях - по 4 лева на стол.
До края на сватбата (4 часа сутринта) беше с нас, както и с още 5 сервитьора. Гостите ни останаха очаровани от храната и организацията. Всичко беше много вкусно и навреме сервирано. Тортата я правят на място при тях и беше невероятна! smile
На следващия ден ни върна алкохолът, който е останал, даже и бутилки с по 100 мл. в тях останало, всички мезета, недокоснатите куверти, всички питки, даровете за кумовете, цветята от гости, подаръци, забравени вещи по масите. 
Това е единственият ресторант в София, който спестява наистина мноооого тревоги и организационни дейности на младоженците. От нас оставаше само да се забавляваме smile
Активен
eleni4ka
Професор
****
Публикации: 346



Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: октомври 09, 2016, 16:01:17 »

Точно така!
Активен
fire_bow
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #408 -: октомври 30, 2016, 22:20:36 »

Групичка, имам нужда от Вашата помощ!  blush
Надявам се да ми помогнете, тъй като освен страхотни булки, тук има и фотографи и други професионалисти, които изказват мненията си, а всички знаем, че именно те обикалят най-много сватби.

По същество.. сватбата ми е догодина (2017) септември, искам да избера ресторант по-бързо, тъй като за цялата година това е единствената възможно за нас дата, а ми е много трудно да харесам ресторант и ако накрая харесам, а той е зает...  sad
1. Град - София
2. Гости - между 100-120
3. Голямо пространство с голям дансинг, да не преобладава определен цвят
4. Хубава храна и добро обслужване, тъй като май съм от хората, които трудно им минава някое разочарование, а не искам заради персонала да ми се съсипе деня

1. Ще съм много благодарна за всякакви мнения за х-л РАМАДА (бившия Принцес) - ходих да видя залата и определено ми хареса, не бих казала, че офертата им достатъчно добра, но не е и лоша.
2. Получиш оферта и от Хилтън - за съжаление, куверта е 90-100лв и предвид броя на гостите и овъртайма, определено сумата ще е непосилна.
3. Резиденция Тера - скоро получих негативно мнение и това малко ме отблъсна, но като гледам тук всички са с положителни коментари, има ли "пресни" мнения за там?
4. Монтесито - от снимките в интернет ми се струва ужасен, циганее ми много, но по-назад беше написано, че на живо не е така, така че смятам да го посетя.
5. Холидей Инн - утре ще пратя мм да погледне залата и да получи оферта, че работи в близост
6. Царско село - получих положително мнение, но от интернет ми се струва адски червено-розов, което определено не ми харесва. Но все пак ще скоча да го погледна.
7. От написаното от вас , май ще отскоча да видя и х-л Експо и х-л Метрополитън.
п.п. Стара София е малък,Акорд също(а и не харесвам цвета), от снимки ми хареса х-л Макси, но видях, че мненията ви са доста лоши за там, та го изключвам!

Не знам дали всеки минава през това, но аз май почвам да се отчайвам, а съм едва в началото. Моля ви, давайте ми съвети!  give_rose
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #409 -: октомври 30, 2016, 23:23:31 »

fire_bow Като гледам кои варианти си отхвърлила,  мисля че и останалите няма ти харесат особено. Все пак може да разгледаш р-т МАКС в Драгалевци.
Успех give_rose
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: октомври 31, 2016, 08:39:03 »

Холидей Ин е под всякаква критика.. Казвам го като човек, който е близък с декоратори работили с този ресторант и като гост на сватба.
1.Покривките им са ужасни, еднакви са били преди 5 години, сега всички са с различни цветове, в следствие на пране и поливания. Винаги може да се промени, ако предупреждават младоженците, защото може да си наемете прокривки от друго място, но бяха показали 1 покривка на декораторите и младоженците и те бяха ок с цвета и тн.. Да не говорим, че са и с различни размери и не покриват краката на масите, което при кръгли маси е просто ужасно.. Виждаха се едни метални крака.. Добре, че декораторите реагираха и успяха да замажат положението.Ако булката беше видяла ресторанта на етап подготовка сигурно щеше да получи удар smile
2. Персоналът е много негативен, трудно се комуникира с тях
3. Храната беше под всякаква критика, салатата беше готова от предния ден сигурно. Топлите предястия бяха студени, основното също.. Да не говорим, че едните гости получиха основните 10-15мин след салатите, а другите след повече от 30-40мин, на каквото и да се дължеше, беше много странно...
4. Локацията е много тъпа  angry
5. Цветовете на завеси и мокет (изцапан и на петна?)  nea

Лошото е, че в събота бях на събитие, на което присъстваха хора от сватбени агенции и казаха, че все по-често се случва гостите и младоженците да са неводолни от ТЕРА. Имали проблем с храната, което преди не бях чувала, но щели да променят нещо в системата на работа с храната. Иначе новата зала на Тера ми е мечтаната зала за сватба  Wink

Успех  good
« Последна редакция: октомври 31, 2016, 08:43:39 от alexandrova_90 » Активен
biskvitkatata
Новак
*
Публикации: 19


« Отговор #411 -: октомври 31, 2016, 10:53:44 »

Здравейте от една бъдеща булка в ресторантска треска.
Сватбата ни ще е през юни месец догодина и избрахме ресторант Варадеро. Трупахме плюсове и минуси от много заведения, но за нас определяща в полза на Варадеро беше цената, която сье отличава с близо 10 лева надолу от най-ниския друг куверт, който получихме.

Набързо нашия преглед на другите места, предвид ограниченията ни.
Сватбата е 215 човека;
Искахме да е на сравнително открито;

На върха - прекрасна градина и гледка. Колкото и да обикаляхме не намерихме място, което да ни харесва повече. Отказаха ни коментарите в интернет, наличието на силен вятър горе, цената на куверта.

Църна маца - също страхотно място, прекрасна поляна, на завет. Собственикът ни предложи шатрите, които ползва за басейна без оскъпяване - проблем е цветът им и трябва да се облекат, но все пак... Отказа ни цената на куверта.

Вила Спаго/бивш Елените/ - имат нов собственик от няколко години, мястото блести с по-добро обслужване от всички останали, които ние гледахме. Виното трябваше да закупим от тях, което щеше да ни излезе доста скъпо. Препоръчвам обаче мястото с две ръце - вътрешна зала за 100-120 човека и тераса за 200. Ние се отказахме заради паричките.

Надявам се да съм била от полза за някоя двойка като нас, решила да се опита да събере една прогимназия брой хора в София smile
Активен
fire_bow
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #412 -: октомври 31, 2016, 18:37:22 »

Аlexandrova_90 , благодаря ти много за подробния отговор. Днес мм отиде до Холидей Инн, каза, че 2 девойки са се отнесли много добре и са му обяснили доста неща, малко по-късно пратиха и имейл с всички подробности.
 Е, благодарение на теб, обърнах внимание на покривките и наистина, дори на техните снимки са различен размер, някои висят до земята, а други едва педя от ръба на масата. Да не говорим, че искат по 320лв за час след 23 часа, което май е най-високата цена, на която съм попадала за овъртайм. Та... този х-л ОТПАДА!  good
 След като и ти споменаваш това за Тера, не съм сигурна дали е добре да рискувам.
Надявам се още някой да се включи с мнения за другите места, за да задействам по-бързо организацията.  girl_impossible
Активен
fire_bow
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #413 -: ноември 01, 2016, 17:34:30 »

Привет отново, момичета (и момчета)
Днес обиколих ресторантите от предишния ми пости и равносметката е следната:
1. Рамада (зала Опал) - залата ми харесва, спешно се нуждая от мнения за скорошни сватби!
2. Резиденция Тера - бях решила, че от слуховете за лоша кухня и мръсни покривки, няма да се занимавам с тях, но днес минах и направо се влюбих в голямата им зала на втория етаж. Така че се надявам и тук някой да сподели скорошни впечатления и дали има защо да се притеснявам.
3. Метрополитън - бях решила да им видя залата, но в крайна сметка ресторанта им ме грабна повече. Според схемата на девойката там, повечето гости ще са но горното ниво и средното почти изцяло ще остане за дансинг. Хотела е доста хубав като цяло.

Моля ви, включвайте се с мнения, за да взема правилното решение, докато все още имам избор!  god
Активен
philipa
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #414 -: ноември 03, 2016, 12:59:55 »

Здравейте и от мен! Аз съм имам един конкретен върпос за хора, които са правили или ще правят сватба в Поморие. Ние си търсим ресторант в Поморие, за сега сме се спряали на комплекс Атриум, но не знаем какъв му е капацитета. Аз съм била на сватба там и мисля, че е за около 150 човека, но не съм сигурна. Някой има ли представа колко точно хора побира? Както и за някой друг ресторант в Поморие, с капацитет около 150 души (освен Сънсет Резорт)?
Активен
Boryana123
Новак
*
Публикации: 15


« Отговор #415 -: ноември 07, 2016, 20:49:48 »

fire_bow, на 20.11.2016 г. съм на сватба в Резиденция Тера и обещавам да ти напиша впечатленията си от нея. За момента това, което знам от младоженците е, че в цената на куверта влизат много допълнителни неща, които им спестяват пари като например вази и свещници за украса, облечени столове и др. За храната, самата зала и дансингът ще ти кажа като мине сватбата.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #416 -: ноември 08, 2016, 11:23:10 »

Включвам се да споделя мнение за Лаура

Кумовете ни се ожениха там преди 2 седмици - за съжаление потвърждавам слуховете за кухнята на резиденция Тера (Лаура и Тера са на едни и същи готвачи и кетъринг) но подред:

Залата - голяма, добре подредена и доста разчупена, много украса иска, която обаче от ресторанта не предлагат - предлагат украса само в бяло. Така че ще трябва агенция за украса.

Персонал - отношението беше чудесно, сервитьорите спретнати, подготвени и на място когато ти трябват. Единствено ми направи лошо впечатление че имаше обявен уелкъм дринк - ние закъсняхме с близо 20 минути , повечето гости бяха влязли, а чаши за уелкъм дринк липсваха... съответно хората се настаниха по масите съгласно разпределителното табло, а половин час по-късно ДЖ обяви да се върнем до входа за уелкъм дринк - нещо им куцаше тази част

Храна - Младоженците бяха закъсняли с близо 2 часа за старта на вечерята, така че съм склонна да оправдая леко позавяхналата храна(най - вероятно е била приготвена и е чакала и изстивала да бъде изнесена), но не мога да оправдая малките и недостатъчни порции, пресоленото предястие и безвкусните пюрета от картофи, моркови и грах - бяха като едно и също. Смея да твърдя че имам база за сравнение - преди 2 години сватбата ми беше в резиденция Тера и бях избрала същите пюрета - нищо общо като качество... Самите продукти също бяха от явно евтините - доматите в салатата бяха набръчкани и очевидно стари, краставиците безвкусни и като измити - отново за сравнение в Тера преди 2 години същите тези готвачи ни уверяваха че зареждат само най- качествени продукти и беше така... очевидно са занижили критерия. Мезетата бяха страшно малко , иначе бяха вкусни и пресни, хубави кашкавали и сирена , както и филета, но количеството беше много малко - на нашата мася бяхме само 8 души и ни донесоха малка чиния, която едва ли може да мине за плато....

Куверт - включваше само храната и уелкъм дринка и не беше много скъп, но не беше и евтин. 58 лв за 4 степенно меню + чаша шампанско на влизане, не се вписва в представите ми за изгодно.. особено при 170 души

Овъртайм - 100 лв на час - нормално като навсякъде горе долу.

Иначе залата е много приятна, предоставя прекрасна гледка към Витоша за изнесени ритуали, терасата е идеална и за пушачите, тъй като спестява разхождането нагоре надолу и дава възможност да следиш през френските прозорци сватбата в детайли и дори да си излязъл да пушиш венага можеш да се върнеш вътре при нужда

Малко ме е яд, тъй като аз препоръчах ресторанта на младоженците, с оглед на това колко бях доволна от Тера, но очевидно или двата ресторанта са под различно управление или просто Лаура Кетъринг са смъкнали нивото много
Активен
vancheto89
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #417 -: ноември 10, 2016, 18:32:36 »

Здравейте, момичета! Сватбата ни е през юни догодина, но бройката на гостите ни е доста висока (около 250 човека), затова искам да ви помоля за съвет - препоръчайте ми подходящ ресторант за тази бройка? weddingday
Активен
vancheto89
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #418 -: ноември 10, 2016, 18:45:17 »

"milenkata" - Имам приятел, който работи в партньорския кетъринг на Резиденцията, който се казва Вила Кетъринг. Преди "Вила" кетъринг резиденцията е работила с "Лора кетърниг", може би затова си се заблудила  pardon , но Резиденцията и Лаура нямат нищо общо. Миналата година и аз бях на сватба в Лаура и на мен не ми допадна храната, но като цяло си беше ок.

Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #419 -: ноември 10, 2016, 21:00:34 »

Здравейте,
отдавна не бях удрял рамо на питащите, виждам доста постове напоследък и за да не пиша поотделно ще ви дам мнение накратко по всички дискутирани ресторанти от последната страница, в които съм влизал през последната една година:

1.Рамада (бившия Принцес), всички зали (3 на брой) - отлично обслужване, добра цена и храна
2.Терра - в цената влиза не само храната, преди влизаше цялата украса, безалкохолните и тортата.Чух че имали известни корекции, трябва да попитате. Като цяло обслужването е много добро - отношение, коректност, качество. Случвало се е на някоя и друга сватба не всичко да е ОК, но като настоятелно им обръщате внимание и на предварителните разговори и на финалния преди сватбата всичко ще е наред.Това е едно от добрите места за сватби в София.
3.Монтесито - имат 2 зали, отивате на място гледате, избирате си. Обслужването и храната са много на ниво.
4.Холидей Инн - само един път съм бил там, персонала беше много любезен, храната добра, имаше доста добре организиран уелкъм дринк.В покривките и краката на масите не съм гледал, на работа съм все пак, не ми остава време за всичко smile. Малко ме учудва негативния коментар, а и младоженците също ми споделиха, че са доволни.
5.Принципи ди Pиемонте - това според моите критерии е ТОП ресторанта в който отивате и забравяте за всякакви грижи и проблеми.НО зеленото като преобладаващ цвят не се харесва на всеки и повече от 110 гости не можете да съберете:)
6.Гранд Хотел София е много реномиран ресторант, всичко в него е висока класа - обслужване, храна, меню. Но цената не е много ниска, има колони, но не пречат особено.
7.Царско Село - винаги е имало какво да се желае, и като гледам все още има. Доста време ще мине докато се научат да работят както трябва.
9.Стара София - хл. Вега е също така добър ресторант с добра храна, вежлив персонал и приемлива цена.

Аlexandrova_90 Кои сватбени агенции визирате и кои декоратори за въпросните мнения, а кое е това събитие на което са успели и да се съберат? Питам от любопитство (без да се заяждам), защото аз като председател на асоциация правя събития и събирам по 200 участника от този бранш 2 пъти годишно, а агенции и декоратори толкова не се имат помежду си, че двама на кръст да събереш на събитие пак е много. А вие до преди година бяхте булка, да разбирам, че сте вече и в системата? Може на ЛС да ми отговорите, ако сметнете за нужно, за да не пълним темата с ненужно инфо.
Относно мнение изказано от Агенции и Декоратори бих препоръчал на младоженците да имат и следните факти впредвид:
 - често ресторантите работят с обслужващи фирми (защото всичко се плаща,комисионни,  ако ме разбирате) и отношението към външни подизпълнители (особено агенция и декорация), често не е добро, но това всъщност не означава, че към клиентите ще бъде същото smile
 - те често не присъстват на цялото събитие, не могат да имат поглед върху храната, а всяко препредаване на инфо малко или много не е обективно.
 - между персонала на ресторанта и персонала на агенцията често има конфликт, защото, докато едните подреждат ресторанта, другите искат да го украсят и всъщност може да се получи така, че просто да си пречат едни на други в работата smile

« Последна редакция: ноември 10, 2016, 21:05:11 от Deliysky » Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines