Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 19, 2024, 10:34:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИТЕ - 14 ЧАСТ  (Прочетена 209160 пъти)
 
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #30 -: март 04, 2015, 20:35:00 »

Аз да споделя моя опит с ресторантите, които обиколихме досега:

1. Шато в Драгалевци - на снимките изглеждаше много добре, особено градината, но като отидохме там се оказа прекалено малък дори и за 50-60 човека, колкото ще сме ние. Освен това нямаше кой да ни обясни абсолютно нищо, трябваше да вадя думите с чингел на една служителка, която така и не разбрах каква се явяваше. С две думи - отпадна още на първо четене.

2. Той и Тя пак в Драгалевци - оказа се, че неколкократно си е сменял собственика, и пак нямаше никой, с който можем да говорим за куверти и т.н. Въпреки това ни хареса и си оставих номера и имейл адреса, за да се свържат с мен, но до ден днешен никой не ми се е обадил.

3. Ла Вита е Бела - в Сити хотела на стара планина - кувертите им бяха добре като цена и включени услуги (декорацията също се включва), управителката беше много отзивчива, обясни ни всичко подробно, но самото ресторантче просто не ни хареса за сватба.

4. Принчипи ди Пиемонте - може би най-голямото разминаване между очаквания и реалност. След запитване по имейл ми се изпрати някакво описание на условията, което трябваше да се доуточни на място. Уговорихме си среща с управителя, за който бях изчела един куп хвалби за любезността му в интернет. Посрещна ни малко резервирано като чу че става въпрос за по-малка сватба. Попитах дали сватбената торта, включена в куверта не миже да се замени със сухи мезета (тъй като си имам сладкарка) и той се изсмя и ме пита, а предяститето какво е според вас!? Аз му обясних, че в другите ресторанти става въпрос за топло предястие, а мезетата се водят по-скоро следястие, а той каза, че съм се объркала  Oh my ... . Както и да е, така или иначе зеленото ми дойде в повече и това определено не е моят ресторант.

5. Стара София в хотел Вега - като обстановка ми е фаворит! Единствен минус- няма градина, Кувертите са межди 50 и 70 лв, но включват неограничено количество вода, безалкохолни, хляб, а по-скъпите +натурален сок, +алкохол и +ядки. Управителят отсъстваше, но ни посрещна главната сервитьорка, която беше изключително любезна, мила, даде ни страхотни съвети и наистина ми идваше да я намачкам от кеф heart Определено ако имаше градина, това щеше да е РЕСТОРАНТЪТ, но още не сме го отписали съвсем smile

6. Бижу на хотел Силвър Хаус - много приятно място с прекрасна градина. Изключително изчистено и семпло, търпи всякаква украса и цветова гама за сватба. Ресторантът е Г-образен и малко ме притеснява, но пък има достатъчно място за танци, а за по-малки сватби като се сложат по-малко маси ще е още по-добре smile Управителят е супер - допълнително не се таксува нищо - цитирам "ние тревата не си я продаваме" ( за изнесения ритуал става въпрос), обясни ни абсолютно всичко много подробно, абе изобщо само плюсове за този ресторант и като че ли това ще е нашият избор smile Единствено малко се двоумя, защото моят Прекрасник малко му се мръщи, че щял да се хлъзга пода (ламинат), а той се размазва от танци, а бежовите калъфи не му харесват, но всичко подлежи на доубеждаване от моя страна smile

7. Утре имаме среща за Земята и Хората - след описанието на Мармотка. Първоначалните впечатления са ОК, само дето в офертата, която ми пратиха абсолютно всичко допълнително беше таксувано и малко ще ми излезе извън бюджета. Освен това моят човек пак се намръщи на пода, но вече сме се разбрали с управителката, пък и някак си по ми харесва да са ми 7 обиколените ресторанти  smile Така че утре може да напиша отзив и от него Wink
« Последна редакция: март 04, 2015, 20:54:34 от Feribotka » Активен
psychopompos
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #31 -: март 04, 2015, 21:13:00 »

Здравейте от едни бъдеш младоженец.
Някой има ли пресни преки отзиви от Шератон като цени, обстановка, обслужване, а също така и за колко място има, тъй като нашата сватба ще е относително малка - не повече от 60-70 гости. С удоволствие бих отишъл да проверя лично, но е трудно, живеейки в САЩ. Това, което ме е тегли към Шератон е, че е изключително близо до църквата (католическата Св. Йосиф). Отзиви за други места съвсем в центъра като например Арена ди Сердика? За Гранд Хотела прочетох малко по-нагоре, с България определено не искам да се занимавам, някое място което напълно изпускам?
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #32 -: март 05, 2015, 02:17:49 »

psychopompos в Шератон има няколко зали (3 ако не се лъжа), едната от тях е по-малка и е идеална за вашата бройка. Обслужването, храната са на ниво, обстановката е стилна (но дали ви харесва преценявате вие). Гран Хотела също е вариант за вас, там ще се чувствате много добре, защото ресторанта не е много голям. България е за 140 души, там ще се изгубите, а има и други негативи, който не бих споделил тук. Относно цените, най-правилно е да им напишете писмо и ще ви изпратят пълни оферти, тука във форума може инфото да не е актуално.

Feribotka Силвър Хаус е отличен избор за по-малки сватби. Не бих казал че се пързаля пода, при мрамор или други твърди настилки е още по-зле. В градината наистина може да се оформи много красив изнесен ритуал.
Активен
mistarlupo
Новак
*
Пол: Мъж
Публикации: 11



« Отговор #33 -: март 05, 2015, 10:14:50 »

Здравейте от едни бъдеш младоженец.
Някой има ли пресни преки отзиви от Шератон като цени, обстановка, обслужване, а също така и за колко място има, тъй като нашата сватба ще е относително малка - не повече от 60-70 гости. С удоволствие бих отишъл да проверя лично, но е трудно, живеейки в САЩ. Това, което ме е тегли към Шератон е, че е изключително близо до църквата (католическата Св. Йосиф). Отзиви за други места съвсем в центъра като например Арена ди Сердика? За Гранд Хотела прочетох малко по-нагоре, с България определено не искам да се занимавам, някое място което напълно изпускам?

Здравей,

Бяхме в Шератон на оглед (вече се казва Балкан или нещо такова) преди няколко седмици, залите на първия етаж са 2 - огледални, големи. Неподходящи за бройки под 100 човека. Като цяло не е лоша атмосферата, въпреки че нищо не е променено/обновено от край време. Цените са високи, но както писах в предния ми пост храната е претенциозна и хубава. За обслужването нямам идея.

Арена ди Сердика звучи като много подходящо място за вашата бройка гости. Има 2 ресторанта, панорамен и на партера. Горе гледката е много хубава, но ако правите вечерна сватба и долу става. Има много добри условия за изнесен ритуал в антична обстановка.

За Гранд Хотела има достатъчно мнения тук и в нета, порови се и ще се ориентираш smile
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #34 -: март 05, 2015, 10:58:16 »

Някой има ли пресни преки отзиви от Шератон като цени, обстановка, обслужване, а също така и за колко място има, тъй като нашата сватба ще е относително малка - не повече от 60-70 гости.  Това, което ме е тегли към Шератон е, че е изключително близо до църквата (католическата Св. Йосиф).
Добре си се ориентирал към Шератон. Имат зали от всякакъв калибър, които нямат колони по средата на дансинга. Както на всякъде и там си имат кусури. Моя съвет е, че можеш да им се довериш за храната и обслужването, ако ви позволят останалите подизпълнители (фото, видео, DJ, Украси и т.н.) си ги наемете вие. Така ще спестите голяма сума.
Пия червено вино dirol dirol dirol може и от щатите smile smile smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #35 -: март 05, 2015, 16:42:52 »

Много благодаря на Делийски за отзива и ние също сме се насочили натам, но днес първо ще отидем да видим Земята и хората smile

Относно Шератон - вече е само София хотел Балкан, тъй като не е от веригата на Шератон (чиито хотели са на франчайз и те са се оттеглили от България за момента). Нямам впечатления за там, пък и не съм го гледала, в Гранд хотел-а много ми харесва, но са по-скъпи кувертите от това, което ние сме предвидили smile Арена ди Сердика също е прекрасна, вижте в сайта, мисля че имаше зала/градина за около 60-70, но кувертите започват от 60 лв някъде (пак всичко е описано в сватбената им прошура, която можете да си изтеглите от сайта:).

Успех на всички, аз утре мисля да капарирам Бижу-то докато е още свободно за моята дата  heart
Активен
psychopompos
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #36 -: март 05, 2015, 18:28:19 »

Мерси за отзивите. Ние така или иначе ще ползваме услугите на кординатор/организатор, но аз нещо взех да губя търпение. Ако зависеше от мен вече щяхме да сме капарирали Вега, но булката нещо не е очарована от обстановката и това как се връзва с нейните идеи за украса и сега съм на вълна хотели в центъра.

Да изпускам някое място в т.нар. "идеален център"? Радисън може би? Военният клуб е, доколкото разбирам, твърде голям и скъп за нас. Някой друг не-хотелски ресторант?

Имам и още един въпрос, който може би заслужава своя тема, но все пак е по частта с ресторантите. До колкото забелязвам доста от сватбите в България са осветени до дупка през цялото време? Това въобще вярно ли е или си е моя измишльотина, и в случай, че е вярно, до колко са склонни управителите на ресторанти да намалят осветлението? Предполагам има и известен отпор от фотографите и операторите? Ако по-знаещите преценят, че това а твърде страничен въпрос, ще се радвам да го задам в нова тема. Мерси предварително.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #37 -: март 05, 2015, 20:08:33 »


Да изпускам някое място в т.нар. "идеален център"? Радисън може би?

... До колкото забелязвам доста от сватбите в България са осветени до дупка през цялото време? Това въобще вярно ли е или си е моя измишльотина, и в случай, че е вярно, до колко са склонни управителите на ресторанти да намалят осветлението? Предполагам има и известен отпор от фотографите и операторите?

В Радисън има 2 ресторанта, този който е на първият етаж е подходящ за вашия случай. Той също така е по-тъмен, но не е типично сватбен.

Относно осветлението, няма ли осветление, забравяте за снимки и видео. Ако е ресторанта е тъмен, колегите оператори и фотографи ще си го светнат с преносимо осветление. Ако искате нещо задушевно тип дискотека, имайте предвид, че не всички гости го харесват. Абсолютно неподходящо е такова осветление по време на ритуалите.Щом ви подтискат светлите ресторанти тип операционна зала, изберете тъмен и се договорете с видео-фото екипа кога ще снима и кога да не ви притеснява. Тъмнината не се препоръчва и по време на вечерята, има хора които ще се оплачат , че не си виждат в чиниите smile Обичайната практика е да се намали осветлението през втората част от партито, след вечерята, но по време на ритуалите отново трябва да се засилва. А за тези всичките ваши изисквания , след като решите въпроса с ресторанта ще трябва да наемете много професионален екип. За да снимаш на тъмно трябва да разполагаш с много опит и много скъпа техника.Като по-тъмен бих препоръчал да погледнете ресторант Лебед на Панчарево (който е смърт за колегите), но на вас може и да хареса, ако се абстрахирате от факта, че е извън София.
Активен
marry1
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #38 -: март 05, 2015, 20:14:35 »

Здравейте,
страхотни сте, много ви благодаря за отговорите и специални благодарности на alexandrova_90,  Deliysky, mistarlupo
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #39 -: март 05, 2015, 20:16:15 »

marry1
почистете си пощата, имате лимит на съобщенията за получаване smile
Активен
marry1
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #40 -: март 05, 2015, 21:15:03 »

Почистих я имам капацитет на пощата от максимум 1 съобщение  shok
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: март 06, 2015, 08:37:55 »

Marry1, няма проблем! Нали е затова форумът. В крайна сметка спряхте ли се на някой?


Някой беше писал за Арена ди Сердика.. А тези колони? Доста неприятно ми се струва за танци, а дори и при ритуалите, винаги ще има някой, който няма да види от тях..  nea
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: март 06, 2015, 13:51:56 »

Панорамният ресторант на Арена ди Сердика е страхотен, много светъл и приятен и има уникална панорама от три страни. Колоните трябва да видите на място, за да прецените дали ще пречат. При около 50 души мисля, че няма да има проблем, защото ще се изтеглят по-напред. Иначе при повече хора тези, които са в края са малко изолирани.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: март 06, 2015, 14:04:43 »

Ресторанта ми се струва супер да отида на вечеря, но не и за сватба  nea.. Мое мнение, разбира се  pardon
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #44 -: март 06, 2015, 23:16:43 »

Да се похваля и аз: днес си капарирахме ресторанта - Бижу в Силвър Хаус, който си бяхме харесали smile Днес даже ми се видя още по-удобен и мисля, че няма да има "изключени" от  сватбеното тържество smile Иначе снощи ходихме и до Земята и хората, но хич не ми допадна, доста ме смутиха колоните, от които нз какво ще се вижда. Терасата е хубава, младоженският апартамент също, но самият хотел е на много странно място, където още се строи не е осветено и не се стига много лесно  huhhuh.gif Управителката (или по-скоро ПР-ката) беше много подробна и любезна и като цяло впечатленията са ми ОК, но както казах, просто не е нашето място smile
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines