Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 00:42:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 47   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Февруари 2015  (Прочетена 159391 пъти)
 
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« -: февруари 01, 2015, 16:12:53 »

И ето, че дойде февруари!
svekarva, изпълни ли първа задача и взе ли си първия подарък?  blum
И успя ли да видиш каква ти е втората задача?  girl_wink

Аз тази седмица трябва да разбера всичко, което се случва с мен...  pardon Та сега съм в неизвестност. Честно казано, вече спря да ми пука особено много. Допреди няколко дни бях изнервена (заради това и не пишех) - дори една нощ не спах от нерви, но вече някак претръпнах...
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #1 -: февруари 01, 2015, 17:32:52 »

О, да! Даже си преизпълних задачата вчера, в последния възможен ден smile. Срещнах се с 5 /пет/ познати, с които като сметнахме, не се бяхме виждали и чували 20 години. Аз на теб ти казах, но да поясня за останалите - това са приятелки на съпругата на мой първи братовчед. Вторите ни момчета с нея са през 9 дни и много се събирахме, когато децата бяха малки. Компанията и се събират всяка събота по женски и аз често бях там. После аз се изнесох в покрайнините на града, а те си останаха в Центъра и някак не ми беше удобно да ходя там. Доста са се променили за тези години...Какви момичета бяха /аз не се слагам в това число, щото като се гледам в огледалото, хич и не съм мръднала, само съм си удвоила килограмите Wink/, сега са с манталитет на пестеливи пенсионерки, само за внуци приказват. Няма това видях, онова чух, само колко им са умни и велики внуците. Тц,тц, тц, може по- късно отново да се видя с тях, но определено ще през коча още някоя друга година crazy. Видях си подаръка, че си бях взела пакетчето още в петък. Много красиво малко тефтерче heart. Пак ти благодаря, просто нямам думи. Задачката за февруари ще я отворя утре, остана в службата.
Май другите още не са видяли темата, та аз ще се върна към уменията на твоя Зарко. Ама как играе? Ти ли му показа? Ей, това малките са опасни...Моите цъкаха с едни игри, дето издаваха ужасни звуци...Но по принцип не бяха много пристрастени, предпочитаха да са с децата пред блока и да щуреят. Те просто бяха от последните късметлии играещи деца. Нанесохме се в блок с млади семейства и бебета, само на нашия етаж имаше 3 колкото големия и 5 колкото малкия. На приятелка, която се изнесе в Щатите момченцето беше така отворено към игрите и тя много се притесняваше. Обаче още в първи клас детето започна да печели състезания, обиколи Америка и Европа и получи разни стипендии за училища и колежи. Сега е на 35, ИТ инженер, напълно нормален, много кадърен и според мен неповреден Wink. Даже се ожени и има близнаци /хихи, от облъчването/ Wink
Да честитя Трифон Зарезан! Тази година на Бачково не правиха тържества заради смъртта на президента Желев, мир на праха му и ми се размина ходенето там. Нищо, на 14-ти ще зарежем някъде...
Хубав и ползотворен февруари на всички!
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #2 -: февруари 01, 2015, 19:45:56 »

Отскок в новата темичка!

Нов месец ново начало! Деня днес мина в чистене и ядене, чистене от мъжа ми аз само ядох!

Menyanthe ти си минала през всички етапи на някой проблем. Щом вече не ти пука значи си готова да приемеш резултата. Ще чакаме новини. На тежък кръстопът си ти но ти стискаме палци. Какви ги върши Сиси? Слушка ли поне?

Свекс що ше ти е с тия дърти чанти да се събираш, ей с такива кат нас само, да ти подържаме духа млад!  tease и ти нашия че понякога сме и ния като дърти чанти  blush

Лека неделна вечер, аз ще се къпя нали неделя е  Swiming bath
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: февруари 01, 2015, 21:42:09 »

svekarva, показах му, но то не беше нужно чак толкова - той доста бързо схвана какво да прави. А в тефтерчето - можеш да записваш задачките, да отмяташ изпълнените и да си измисляш нови.  girl_wink

mariola85, то аз не говорех само за работата. В здравословен аспект също тази седмица би трябвало да се изясни какво се случва с мен (става въпрос за главоболието ми). А Сиси от днес за 2-3 дена е при баба си. Тя е горе-долу послушна, ама си е дете, все пак.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: февруари 01, 2015, 22:26:56 »

Менианте, чакам и аз да чуя какво ше решат по твоя здравен проблем, че много се измъчи.
 give_rose
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #5 -: февруари 01, 2015, 22:27:24 »

Дано да излезне всичко наред с главоболието или да е поне нещо лесно преодолимо. Аз не знаех какво е главоболие докато не забременях. Последно преди 1 седмица ревах от болка и пращах ММ в 3 през ноща да ми купува парацетомол, та даже и не мога да си предстая как ти е  Girl_sing
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: февруари 01, 2015, 22:32:03 »

щом  ти действа парацематол , е добре. мен за цикъла примерно, вече не ми действа нищо по малко от аулин  или течен аналгин. този месец  пак същата бира беше....
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 01, 2015, 22:33:09 »

Ще пиша, задължително! А ако ми оправят главоболието, направо купон ще вдигна!  girl_wink
А на мен не ми действат никакви обезболяващи вече, та направо ви завиждам, че можете да го потушите някак.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #8 -: февруари 02, 2015, 09:12:25 »

Нов месец - нов късмет на всички! Clover
Това е моят си месец! Не само заради рождения ми ден и този на свекърва ми (нали сме на една дата). След това ще правим прощъпулника - най-накрая. После идва на татко празника... Абе наредили сме се смело до Великден pardon Получих си и първите подаръци yahoo
Интересно ми е какво е подготвил и Малък Сечко, че всяка година ни изненадва. Тези дни тук валя буквално пролетен дъжд. Стичаха се едни едри капки по стъклата, а минути след това се оперваше едно слънце. После пак дъжд и пак слънце. Имахме и два поредни дни дъга - хубава, ясно изразена DANCE
Свекърва, нали ще разказваш за предизвикателствата blush Хубаво е според мен, че си си сверила часовника с твои близки. Вярвам, че няма да станеш като тях, дори и след появата на внуче. Ти си търсещ човек и едва ли ще се затвориш между сериялите (онези научнопопулярните) и внуците Wink
menyanthe, успех на теб с решаването на здравословните ядове! Май стресът и нервите са в основата на всичко. После - параграф 22 pardon
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #9 -: февруари 02, 2015, 09:59:54 »

Привет, Привет smile

Аличка -кога ти е РД? blum give_rose

Нов месец нов късмет е много правилно казано...
Уикенда ми беше неспокоен  - не можах да спя от петъчните ядове ... Права е Мариолка - не че сме чупливи бременните , ама ни се отразяват повечко емоциите. Съответно имах събота и неделя само да се наспя , а си вдигнах д-то единия ден в 9 , другия в 9.30... Съответно днес умирам за сън....

Съботно се видях с една наистина близка за мен приятелка (вече много ще внимавам с тоя израз хахаха), барбар с една готина съорумка най -накрая се запознахме. (nansita) Имах нужда от едно такова излизане по женски, добре ми се отрази. Имах нужда и да чуя, че не съм ужасен човек както ме изкараха. (до някаква степен си го знам, но е друго да го чуеш blush ) Общо взето нямам намерсение да съжалявам за нищо... Гадно ми е - ДА, много - ДА, обаче в крайна сметка както каза моята близка - "ми че то и ти за мен не си приятелка, ти си семейство"... Така че ако някой не може да оцени, че за мен "семейство" е по- високо от етикета "приятелка" - значи  не ме познава достатъчно smile  Винаги за мен тези степени малко са се разминавали с общоприетите етикети...Страдам си го де, нали съм си чувствителна натура, но все пак....

Като изключим това , уикенда беше жесток мързел - само филми и ядене smile В неделя ходихме на гости на свекърите и се видяхме с кумовете - малко по малко там се оправят нещата. smile Това много ме радва. Може би и аз преди съм гледала от една друга (много очакваща и изискваща) гледна точка. girl_wink Видяхме се , поговорихме си, беше много приятно...
Съответно обаче пак се прибрахме по никое време и пак не остана време за чистене blush Много ми е гузно, обикновено съм страшна чистофайница, а последните седмици хич не ми се пипва... Не че е кой знае какво за чистене - прахусмукачка и парцал, обачееееее..........

Да се похваля - купихме си диван.  yahoo Чакаме го след 2 седмици някъде. Взехме го на промоция от "Виденов". Понеже сме под наем, не искахме да даваме много пари за мебели, но вече на този на хазяина грам не мога да стоя - и преди беше твърд и неудобен, а сега от както съм с няколко кила по тежка изобщо място не си намирам на него.....
Новия диван е разтегателен, така че ще има място и за мечо и за малко мече и за мама коткааа (Фил упорито казва че аз не съм мечка, само той бил и се бъзика, че или ще имаме малко коте - момиче или малко мече - момче и понеже бебето е момче от там тръгна майтапа) хихиххих и е тооооооолкова удобен... Нямам търпение да дойде smile

Свеки я кажи какво е второто предизвикателство? Много ми е любопитно smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #10 -: февруари 02, 2015, 10:22:17 »

Днешен привет!
О, то няма лошо като му дойде времето и аз да говоря само за внуци. Просто покрай вашите деца си спомних /отворих и стари тефтери със записки/ и почти съм "в час" кое как и кога започват да правят. Пък и племенник ми се роди преди 5 години, а те от своите деца  до сега са забравили явно. Освен това техните деца ги гледаха предимно баби и сега с внуците откриват света Wink. Ама едно време бабите на 55 бяха пенсионерки, рядко младите живееха отделно и беше съвсем различно. Абе, каквото и да си говорим, когато не си виждал и чувал някого 20 години, тепърва трябва да се сприятеляваш като с непознато другарче. Те като си се събират всяка събота, дето се вика от половин дума се разбират, а аз трябва да задавам въпроси, че да схвана смисъла. Сега, като се позамисля, може така да е тръгнал разговорът този път, а по принцип да си приказват и за по- интересни работи smile
Отворих новата задача. Трябва да си приготвя любимото ястие и да занеса една част на бездомен човек. Аз всичко обичам, обаче ще се съобразя с това, че може да няма зъби или да не бива да яде сладко, та май ще направя нещо с кайма. И няма да е за един...Пред черквата вечно има 5-6.
Alichka и за мен почва водолейския период - снаха ми, жената на брат ми и племенникът са рожденици. Най ми е труден племенника, защото не искам да е практичен подарък, а нещо на което ще се зарадва от сърце. Хаха, той най- ще се радва да не е на детска един ден, та може и това да му устроя. Иначе вече съм му купила книжката на Крокотак за деца над 5 години, плета му един пуловер без ръкави , ама това не са подаръци, а нужни вещи Wink.
Хайде, приятен и ползотворен ден!
А, Миленката писала...Тъкмо ми напомни да разнищим нуждата да си имаме "дупка на цар Мидас". Ама как няма нищо ново под слънцето....Кажеш нещо, което ти тежи на душата и то се върти и суче и - хоп, лъсне пред целия свят. Пък може и главата да ти отсекат за това. Ох, нямам време да се отдам на философски размисли sad
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #11 -: февруари 02, 2015, 10:33:05 »

Привет и от мен в новата февруарска темичка!

Али, ето как ще е твоят месец: http://sinoptik.bg/news/ot-5-do-20-gradusa-prez-fevruari-1386
Аз лично ще съм доволна на такова развитие на нещата, да има и дни за разходки като днешния!  Bravo Ти за свекървата измислила ли си подарък? А нещо интересно измежду твоите първи подаръци, за което да споделиш?  blum

Еми като спомена цикъл и обезболяващи се досетих, че и аз съм като нея, само че сега след бременността още не съм я усетила тая невиждана и нечувана мъка, та тайничко се надявам, че ще има промяна ...

menyanthe, искрено се надявам здравословните проблеми да се разрешат по-скоро, защото те наистина са най-неприятните от всички...

свекс, поздравления за инициативността да се срещнеш с тези жени след толкова време, определено е било интересно преживяване! Похвално, че успя да си изпълнииш задачата! Аз не знам дали бих се справила честно казано smile С новата ти задачка със сигурност бих, тя ми се струва доста по-лека  good

Миленка, хубаво, че си изкарала такъв приятен уикенд и си се видяла с приятни хора, които да те освежат! Поздравления и за новия диван, дано е истински удобен! Да се въргаляте с удоволствие всички по него и ти и Фил и бебко smile

Мариолка, и у нас предимно мм чисти, аз гледам Ария (на мен остава само забързването на праха), но този път реших да се разменим, хем отнякъде ми дойде странното желание да чистя, хем да го отменя малко, че вече на нищо не прилича това! smile Но браво на тм и на теб за почивката!  Bravo
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #12 -: февруари 02, 2015, 10:36:35 »

Аличка -кога ти е РД? blum give_rose
О, чак в петък! Ама ММ вчера ми накупи подаръците и не може да трае, та си ми ги подари. Даже се сетих как цял ден си траеше, че ми е купил годежен пръстен. Сигурно душата му се е пръскала до вечерта funnytooth Олеее, сега се сетих и друго - миналогодишния подарък... Бях си поръчала типично женски неща, та му се наложи да ги купува и да обяснява по магазините... Ама айде стига съм спамила из темата с празни приказки blush Сила, по-късно ще разкажа, че ме преследват вече за разходка навън.
menyanthe, отново уникална задача за месеца Bravo
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: февруари 02, 2015, 10:46:16 »

Здравейте и от мен!
Леле вече е февруари! Много бързо върви тая година!
Аз уикенда бях малко на Враца (както си  казваме ние). Върнахме се с един кашон и една тава с провизии, поне сега няма да готвя няколко дена  Wink
Ходих и на село да видя бабите. Едното от малките котета вече се казва Кенефка. Името ѝ идва от скорошните ѝ премеждия - паднала във външната тоалетна, но някак успяла сама да излезе. Била много зле, ама баба ми решила да се опита да я спаси. Та я изкъпала два пъти със шампоан и после и постлала парцали във фурната на печката на дърва да се суши и топли. Все пак живнала и сега пак си е по-дебелото коте.
Жълтото е Кенефка



Свекърва успех с навата задача, отново е много креативна  Girl_hide
menyanthe, стискам палци за по-малко главоболия за напред good
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #14 -: февруари 02, 2015, 12:24:07 »

Хехе, ама дали е изпрана добре животината, щото и на цвят си докарва името Wink. И сега, като вземе да ражда, децата и дали ще се казват Сифон, Клекало, Гърне, Седалка? crazy
Нашите дворни котки също имаха интересни имена - Фердинанд, Евгений, Алфа, Бета и една Смарайда. Служебните пък ги кръщаваме с имена на директори и важни началници, та един път щях да си изям боя, като именувах едно мърляво и хилаво на Генералния Директор. Ама така да приличаше по начина на гледане на човека, някак си извиваше врата и мяташе пренебрежителни и вторачени погледи Wink.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 47   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines