Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 05, 2024, 07:46:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема декември - 30 дни до пенсиониране по стаж и  (Прочетена 133033 пъти)
 
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: декември 08, 2014, 12:25:25 »

Здравейте smile

Мариолка, много интерсни обичаи и трядиции. Беше ми много интересно да те прочета, честито за годежа на брат ти smile Хич не ми беше скучно да те изчета smile

Ние в събота бяхме на имен ден на свекъра. Изкарахме си весело, бяхме съмо ние 4мата.Сега имам идея след коледните празници да съберем пак родителите ни да се видят, че само веднъж са се виждали, а се получи доста весело yahoo

Аз до сега не съм пазарувала онлайн, нямам идея защо ама някак не ме влече. По мо харесва да отида на място и да разгледам smile

Пожелавам хубава седмица на всички give_rose
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #121 -: декември 08, 2014, 12:29:17 »

Мариолка, много кратко го разказа sad. Дай малко подробности кой и избира бельото на тази снаха Wink  и как и взимате мярка. Значи, има годежни халки и после венчални ли? По нашите стари обичаи момъкът мълчи през цялото време. Брат ти какви ангажименти имаше? Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: декември 08, 2014, 12:32:55 »

ИИи аз искам подробности за избирането на дрехи за снахата, както и описание кво точно има в показания кат дрехи, че не се види през мрежатааа smile blum blum
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #123 -: декември 08, 2014, 12:36:28 »

хахаха свекърва тя сама всичко си избра, майка ми само чехлите, халата и пижамите и взе, че да и е по вкуса и да ги носи. Ние всички мълчахме от началото докато баща и не се съгласи smile Той  освен да развърже нишана нямаше други ангажименти, и да каже бабо и дядо на нейните. Халките са едни, си ги носят до сватбата на лявата ръка, на венчавката попа ги слага на дясната ръка. Ааа забравих дарихме я със злато. Майка ми и взе обици и колие а от мен имаше златна гривна. И тъй като при нас нямаше такъв годеж, майка ми и станало гадно и взела и на мен и на ММ злато та и ние намазахме  heart blush

ratatui Ние сме от града, а те са от едно село на 10 км от града

emmmmmy и аз ги видях през мрежата само, трябваше да ходя с нея да избира ама не успях.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: декември 08, 2014, 12:44:02 »

Ти какво получи? А те вече заедно ли живеят или до сватбата трябва да са си отделно?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #125 -: декември 08, 2014, 12:50:43 »

Ти какво получи? А те вече заедно ли живеят или до сватбата трябва да са си отделно?

халат, чорапи и долен потник, това си е стандарт, ММ същото. Дам те живеят заедно вече, но така си е и по традиция, след годежа започват да живеят заедно
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: декември 08, 2014, 13:09:57 »

mariola85 много хубаво го разказа. много мило ми стана. много да са щастливи двамата заедно  heart heart heart

Miele в петък май пак те видях в мола, ама бях със сестра ми и пак не ти се обадих
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: декември 08, 2014, 13:18:58 »

ау много интересно.
Браво за намазаното злато. blum blum blum
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: декември 08, 2014, 13:24:07 »

menyanthe честита придобивка! Дълго и вярно да ти служи!
Мариолка много интересни традиции. Хубаво е човек да ги спазва, все пак спомен си остава!
Да ти кажа къртенето си е къртене! Ние като се нанесохме и правихме ремонт на банята. Ми то целия блок се тресеше докато ги свалим тея пусти плочки от стария собственик! Ама кво да правиш?
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #129 -: декември 08, 2014, 13:32:53 »

Мариола , честита ви снаха и благодаря за подробностите около годежа, беше ми много интересно. Нека новото семейство да са много щастливи, всички да живеете в обич и разбирателство и все да ви събират хубави поводи!!
Свекърва, коледната украса в Пловдив или по-точно бледото подобие на такава е ужасно. След китайското усещане миналата година, си мислех, че сега нещата ще са по-стилни и някои ще се заеме по-сериозно с това (все пак заделят средства), но уви...За няколкото бараки пред общината, разположени безумно некадърно, просто няма смисъл да говоря. Дори сега, когато пиша това, побеснявам от яд. Извинете ме, но си мисля, че все трябваше да се подходи поне малко по-сериозно, а не просто да метнем едни шаренийки. Уффф, не ми се искаше негативизъм, пък какво стана.  pardon
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #130 -: декември 08, 2014, 14:49:00 »

Привет, дами!

Много интересно ми беше за годежа, дето разказваше Мариолка. А снахата македонка ли е, че не разбрах? Щото на македонка си ми прилича. smile Много готино. Е така като се представят традициите и ме кефи, иначе на сватбата на нас ни се случиха подобни дарявания и беше адски неудобно и нямаше същия ефект. Мариолке, да разкажеш за гафовете, че ме засърбяха очите да прочета.

Панде, я кажи от кой си взе автограф? Аз мога да ти намеря още един, хихихихи. Макар че самата аз бъзикам Георги, че не ни е дал на нас и вече трябва да се замисля. Оня ден ни бяха на гости, много готино си изкарахме, ама здраво му взимат силата за концертите и беше много уморен.

И аз само за сняг си мечтая вече, ама лесно ми е на мен, само вкъщи на топло, с детето. Той прави бели, аз ги документирам, после се жаля във фейсбук. smile Забелязах, че моловете е супер украсата, ама няма начин, там ако няма, значи яко сме го закъсали. Гледах снимки на Миленка от сватбата, мале, много е хубава. Не мога да си представя, че е толкова бременна, то даже не й личи! Не знам тук, сложила ли е снимков материал в темата, че прелитам само във форума днес и не се сдържах да ви навестя, като четох за македонския годеж.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #131 -: декември 08, 2014, 15:19:33 »

Tonina, то е срамота ако си мълчим. Аз се опитвам да го мина на майтап, но ми е трудно sad.
Хехе, понеже темата е малко моя, да ви се покажа до друга част от коледната украса. Но Дядо Коледа от тел и натъпкан с лъскави китайски гирлянди до Римския стадион, в центъра на Пловдив, просто е.....нямам думи. Обаче пък народът се снима ли снима...Стоят на опашка тихо и кротко и си чакат реда, сакън някой да не закрие четириметровото чучело.
Мариолка, много ми харесва, че се е запазило при вас да се уточнява на годежа как ще се обръщат младите към родителите си. Това, с катовете дрехи, се правеше по мое време, сега май вече - не. Хихи, нали знаете моята прабаба как се изцепила пред баща ми като казала:" Ивох, бре зетко, аз тези юргани по мерките на Ивко /първото гадже на майка ми/ съм ги правила, на теб краката ти голи за стърчат!" Баща ми беше доста висок  Wink


* Sever_0392.jpg (47.21 KB, 383x479 - видяно 201 пъти.)
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #132 -: декември 08, 2014, 16:17:18 »

Цитат
:" Ивох, бре зетко, аз тези юргани по мерките на Ивко /първото гадже на майка ми/ съм ги правила, на теб краката ти голи за стърчат!" Баща ми беше доста висок  Wink

 funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth

Дени радвам се че ти е било интересно, аз харесвам много традициите, стига да са направени с вкус и да не са прекалено спазени.Да македонка е снахата

svekarva това с майка и татко беше голям смях, тя едвам пречупи уста, каза го след като почерпи майка ми с чурек ама толкова тихичко че едвам първата буква М се чу, а то толкова е трудно да се каже и представи си пред 50 човека е още по трудно

Сватбата е запазена за 29.08 ще бъде ей тук, единственото свободно място за догодина извън пости :

https://www.facebook.com/pages/Amor-Garden/698187663573838

Иначе гафа не беше гаф а просто смях, нали е от село снахата и там не навсякаде има вътрешни тоалетни. Тяхната яма не позволявала да се направи вътрешна тоалетна. Брат ми ме предупреди че е външна, аз пък като за световно изпих 100 литра сок, и викам ще се ходи няма как. И лелята на снахата вика хайде идвай, ММ вика и аз идвам. И водят ни през калта ( аз съм на токчета) и заставаме до една барака на отворено кално поле и лелята вика ей тук клякай  shok shok shok че до тоалетната има още толкова и всичко е в кал и няма лампа  shok lol lol lol ММ изпадна в шок, вика ааа аз няма, аз нали бременна не мога да стискам а до до 00:00 остават още два часа, срам не срам клекнах на сред поле  blush blush, ММ след 1 час вика не издържам отивам в полето, и двамата бяхме с кални обувки, като се върнах на майка ми викам стискай и не питай, че тя беше с едни велурени обувки. Абе ще си го помним с ММ за цял живот  funnytooth Xixixi
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: декември 08, 2014, 16:26:31 »

Свеки, Тонина наистина е ужасна украсата. Просто да те депресира, а не да ти създаде празнично настроение. Аз за това честичко минавам през Иегерхоф. Много добре са го украсили!
И аз видях някоя друга снимчица на Миленка. Леле наистина как не й личи! А и много хубава и усмихната булка е била на фона на тоя тъжен дъдж дето валя!
Мариолка то без такива работи не може. Ама пък си остава спомена...
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: декември 08, 2014, 17:00:35 »

Е, Мариолка много хубаво е било, а то тези случки се помнят цял живот! Кога иначе ще пишкаш насред поляна. А това с казването на "Майко и татко" на свекърите е много гадно, горкото момиче, добре че се е справила все пак! А ресторанта изглежда много красиво! В Струмица ли е?
Свекърва, твоите истории са просто  god god god
Миленката е прекрасна, дано се появи скоро да разкаже как е минало всичко.
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines