Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 12:26:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема декември - 30 дни до пенсиониране по стаж и  (Прочетена 137928 пъти)
 
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: декември 06, 2014, 21:24:15 »

Аз да се похваля (след оплакването ми в другата тема  blush) - успях да продам старата пералня и си купихме нова - Аристон, с 5 години гаранция. С по-голям барабан е, даже пише, че има функция за сушене на вълна - в най-скоро време ще я пробвам с 1 блуза да видя какво ще стане.  girl_wink В момента сме в процес на разучаване на функциите ѝ.   stupid Голяма тръпка си е човек да си вземе нещо новичко.  Girl_hide
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #106 -: декември 06, 2014, 22:08:40 »

Привет и от мен и Честит Никулден!!

Свекърва, леки финални, работни метри! Пожелавам след това да се отдадеш на приключения както ти си знаеш и каквито пожелаеш  smile Важното е да си все така бодра и позитивна.
 crazynelly, браво за питката-рибок, супер е!! При мен месенето изобщо не се получава и като цяло много, много готвенето не ми е по сърце, макар че понякога има и не чак толкова лоши опити, но...ми липсва вдъхновение  pardon
menyanthe, честита придобивка! Наистина винаги си е хубаво нещо новичко да влезе в дома.
nadelina88, червеното е моят цваят, така че чакам снимки, когато пристигне поръчката.

Хубава, празнична вечер на всички! 

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #107 -: декември 08, 2014, 10:20:18 »

Привет в поредния дъждовен ден!
Честито на всички настоящи, бивши и бъдещи студенти! Да си доучват прилежно, да трупат нови знания и да изживеят студентските радости!
вместо кафе ви показвам впечатляващата коледна украса на нашата европейска столица на културата nea. Все е бивало, бивало, ама пък толкова....Ще се опитам днес да щракна и едно нещо, наподобяващо елха в кметство Север.
Ползотворна седмица на всички, да ни върви по вода Wink good


* lichni.jpg (55.8 KB, 640x360 - видяно 149 пъти.)
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: декември 08, 2014, 10:26:55 »

Добър ден и от мен!
Как прекарахте почивните дни? Ние бяхме на имен ден на тате.
Нели, много е интересна тази питка, ако я бях видяла по-рано можеше да направя, нищо за другия никулден.
Менианте, честита пералня! Да си я ползваш дълги години безпроблемно!
Сила, дойдоха ли вашите покупки от емаг? При нас в събота дойде телефона на ММ, ама моя и днес няма да дойде  sad , дано утре вече даго донесат, че в сряда заминаваме и няма да има кой да ми го вземе.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #109 -: декември 08, 2014, 10:38:52 »

Ха добро утро и от мен.

menyanthe честит ви Сър и на вас. Дано да ви служи дълги години Wink

crazynelly страшен кулинар си ти браво Bravo

svekarva таз вашата е пак добре, в Струмица бяха сложили такава подобна миналата година само че не зелена а найлонена, вечерта седеше горе долу добре, обаче през деня беше едно огромно конусовидно недоразумение.

ratatui ще дойде тоз телефон не го мисли smile

Аз днес го писах почивен, просто нямаше как да издържа днес на работа. Нали пропатувахме света за 24 часа и кръста ме заболя и реших днес да си почина. Та брат ми е сгоден, всичко мина чудесно, има и гафове от стила на свекърва ще ги разкажа някой ден  funnytooth. Стана ми мъчно за семейството ми. Бях забравила какво е да разчиташ на роднини за всичко, бях забравила колко сплотени сме като роднини. За справка цялото подреждане на масите служенето на гостите беше от сестрите на баща ми, братовчедките  blush, дядо ми също дойде, той голям певец е от вратата пя, първороден внук ще сгодява, абе купон беше.

Сега си пия кафенцето, ще пусна една прахосмукачка и ще  украся. Гадно е само като живееш в нов блок се буши и кърти от някъде по цял ден  pardon nea

Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: декември 08, 2014, 10:58:50 »

mariola85, то май навсякъде е така - не само в новите блокове. Напоследък понамаляха ремонтите покрай нас, но имаше време в което поне 2-3 години нон-стоп отнякъде се пробиваше, къртеше, чукаше.  crazy
Чак понякога се чудя как още не са успяли да срутят блока.  funnytooth

За пералнята - дано наистина да нямаме проблеми с нея. Харесва ми, че е с по-голям барабан и капацитет от предишната, но пък е с малко по-дълги програми.

Аз от емаг бях поръчала само памперси - още си ги чакам. В събота получих имейл, че се извиняват за забавянето и че всички поръчки ще бъдат доставени - явно изпратен на всички с неполучени поръчки.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #111 -: декември 08, 2014, 11:09:55 »

Цитат
За пералнята - дано наистина да нямаме проблеми с нея. Харесва ми, че е с по-голям барабан и капацитет от предишната, но пък е с малко по-дълги програми.

Да и мен ме дразнят дългите програми, вчера обаче намерих една за  цветни за 01:55 минути и добре е . Тези памучните са много дълги. Винаги включвай бебешката защита за Touch screen-а че си с малко детенце, ама то и на мен ми се случи два пъти да промена програмата с корема  pardon, също така след сушене почиствай гумените уплътнения  около вратата, има много пух, аз с прахосмукачката ги минавам  good А и ако искаш напълно изсушени дрехи пускаш на най-дългата  тази дето е 4 часа за синтетични, излизат напълно сухи и дънките даже.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: декември 08, 2014, 11:19:08 »

При мен след сушене, винаги има малко вода в гуменото уплътнение, но пък дрехите са сухи. А и това гумено уплътнение определено ще се чисти по-лесно, отколкото на предишната ми пералня - предишното имаше улеи, дупки, беше някакъв ад и ужас за чистене. А това е гладко - много готино.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: декември 08, 2014, 11:28:51 »

Мариолка, разкажи ни повече за годежа, за традициите и обичаите и такива неща.
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: декември 08, 2014, 11:33:18 »

Много се чудя за емаг.. Дали си заслужава наистина да си поръчаш нещо от там?
Аз сега гледам,че имат пак някакви намаления,защото имали рожден ден и си харесах разни книги. blush


mariola85 - е чак пък толкова,не съм.  blush Благодаря ти за комплимента!  give_rose

Tonina
- с опити всичко става. smile

Гледам в момента и в grabo какво предлагат,но нищо интересно не ми хваща окото,освен екскурзиите.
 

Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: декември 08, 2014, 11:49:42 »

Здравейте и успешна седмица на всички smile

Колко бързо се изнизаха почивните дни.....

Чувствайте се почерпени, защото днес ми е празник.  blum
Както се очертава май няма да празнувам, но ще видим до края на деня има още време biggrin
Аз съм си на работа и при мен е голяма лудница, но успях да се добера до форума за малко. smile

В събота нямахме именници, но си хапнахме шаран.

menyanthe, честита ви пералня. Да си я ползвате дълги години smile

mariola85, честито за годежа на брат ти. Хубаво е да има повече поводи за радост.

crazynelly , аз си поръчах от емаг телефон. Иначе майка ми е поръчвала от там разни неща и не сме имали проблем. Хубавото е, че доставката е безплатна, всеки ден пускат намаления и си има разнообразие, а лошото, че сервиза им е в Румъния. Аз лично съм доволна и не мога да кажа нищо лошо за тях. Както за всичко останало предполагам, че и за това винаги ще има доволни и недоволни.

Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: декември 08, 2014, 12:03:31 »

Здравейте smile

Аз оцелях социалния ми уикенд smile Много добре си изкарах, трябва по-често да ме канят на рожденни и именни дни, че да излизам от нас. И на Х факторите в мола беше яко. Не ни бутаха много полуделите хлапета. А понеже понякога те не можеха  да решат на къде да гледат, случайно се сдобих и с два автографа. Дано станат много известни, че да могат внуците ми да изкарат някой лев от тях lol

mariola85 разбирам те за къртенето, макар и да сме в стар блок. Съседа под нас се нанесе 1-2 месеца след нас и до ден днешен кърти тоя човек. Разбирам, че бавно си стяга жилището, ама 4 години!

menyanthe, честита придобивка, със здраве да ти пере дълги години!

alben4ik, моя мъж съм го научила, ако му е прекалено постно да си реже луканка и да не ме занимава  girl_wink
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #117 -: декември 08, 2014, 12:11:27 »

ratatui щом имаш желание ще разкажа, малко ще е дълго smile

Значи преди годежа се прави ДУМА, на която се уговарят двете страни кога ще е годежа smile, при нас беше по не официялно нашите се разбраха на гости какво ще правят.

Приготовления има и у двете страни, тъй като има хора и церемонии и при годеницата и при годеника. Първо се приговя от свекървата КАТ  smile дрехи за снахата от до, същото се прави и от страна на годеницата за зетя smile



Другите неща са Чурек ( подобно на козунак) торта, ракия и нишан. Нишан е мястото където е прикрепена халката на годеницата. Тя е завързана с червен конец. За брат ми имаше същото. Кой пръв развърже пръстена този ще командва вкъщи. Естествено за снахата го бяхме направили по хлабаво, а за брат ми беше толкова стегнато че се наложи нож да позлваме хахах



Та вкъщи приготвихме, подредихме, и отидохме да искаме снахата само домашните, майка ми , баща ми, брат ми аз и ММ. Когато пристигнахме, с даровете застанахме, и не можем да седнем докато баща ми не каже за какво сме дошли и дали ще ни я дадат, баща и за шега малко се колебае шегува и на края се съгласява. Когато се съгласи, седнахме , баща и и баща ми отчупиха Чурека на две, тук кое семейство ще бъде повече контролиращо май беше.



След това си размениха нишантите, пълното щастие да го победиш  funnytooth :



Вечерта продължава с даряването на всички гости с подаръци, и ние с ММ имаме много хубави халати, целуване на ръка наричане на свекъра и свекървата с майко и татко. Задължително трябваше да си тръгнем преди 00:00 всички ние със снахата, техните си оставят там. Техните идват у нас след 00:00. Та като си я прибрахме, родата ни чакаше вкъщи и след като дойдоха и нейната рода купона продължи до 03:00 сутринта  DANCE

Надяваме се не ви беше скучно smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: декември 08, 2014, 12:19:41 »

На мен ми е много интересно! Момичето на последната снимка ли е снахата? Много хубаво момиче!
А вие сте си от един град нали? Кога ще ходите на сватба или още няма определена дата?
Нели, заслужава си да ви поръчаш от емаг, ако отцелиш нещо на добра цена, а ако не са в промоции много бързо доставят. Аз днеска си поръчах храна и тоалетна на котката, и едно зарядно за кола и ще видим сога ще дойдат, дано да е другата седмица.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #119 -: декември 08, 2014, 12:22:56 »

дам момичето в бялата риза е снахата.  Wink дата май ще е септември днес ресторант тряба да резервират.

Абе за емаг гаранцията не е ли в Румъния?
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines