Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 04:07:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема декември - 30 дни до пенсиониране по стаж и  (Прочетена 132515 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #30 -: декември 02, 2014, 09:37:27 »

Добро утро!
punk_girl123, inaxastra, scilla, /дано не пропускам някого от включилите се по- късно/ благодаря ви за пожеланията give_rose
Денят почна повече от кофти, да видим поне каква ще е тенденцията /или трендът/. Ей, пак се ядосах, затова и написах тренд. Аз че не съм мома англичанка, не съм, ама много се дразня като перне някой роднина пост на английски във Фб, пък и вземе, че сподели с мен статус и снимка. Предполагам, че е ей така, без лоши намерения, ама аз го приемам като "ами, да си учила английски, предпочитам да не разбереш какво съм писал" Това са бели кахъри Wink
Ами нямахме вода сутринта. Аварийка на съседната улица, където пък имат вода в изобилие, но в мазетата. Аз винаги държа две туби от по 10л. с вода на терасата. Ама да вземе Родният да ги даде предния ден да измие чистачката стълбището и после да не ги напълни, както винаги се случва, съгласно "Закон на всемирната гадост". Та подобно на кралски особи се тоалирахме с трапезна вода и мокри кърпички. Ние сме лесни, но с майка ми видях зор.
Точка втора - една продавачка с начет е подала оплакване в инспекцията, че не и осигуряваме нужната почивка от 20 дни платен отпуск. Верно, има направен график, но тя не е подала молба. Ние също не сме я натиснали да излиза, защото трябва да се намери заместник, иначе затваряме и за месец губим клиентите. Жената печели време и създава суматоха, но аз ще си го отнеса, като за довиждане. Стига ми да ми виснат на проверка и край на моите планове  bad Стискайте палци, дано ги домързи инспекторите blush
Та така, приятни вълнения. Има една приказка, че като дойде едно зло, вратата трябва да се отвори широко, защото то /злото/ никога не идва само. Ако трябва, ще я изкъртя от пантите, ама да не ми тропат поне предварително.
Ина, на теб късмет днес с твоя разговор good


* kafe6_8031313598604635396_n.jpg (47.3 KB, 720x449 - видяно 185 пъти.)
« Последна редакция: декември 02, 2014, 09:39:37 от svekarva » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #31 -: декември 02, 2014, 10:06:40 »

Ей ужас значи…

За водата не се коси, била е пьлна вьтре с микроорганизми. Престояла вода не е хубаво да се използва па било то и за миене. Утре като пуснат чешмата ще се окьпете както си му е реда.

За другото  angry

Ти като се пенсионираш, не ти ли се идва на Франция за два месеца? След януари пак нямаме кой да гледа Марта…

И си се сетила за мен днеска, много мило  give_rose Аз трьгвам сега след 10 мин на голям страх и треперене, защото в групата има още момиче в моя случай на което друга болница направо му е казала, че не може да подпише подобен несериозен документ като молба за разрешително и дойде направо с конвенцията (което както всички разбрахте е невьзможно). Просто административния ред в универистета и в институтциите не е сьщия явно. А ако трябва да повтарям годината заради това ще се хапна отзад.

Тьй…

Тая сутрин няма да ви черпя кафе. Стига с тия чужбински глезотии. Ето ви хляб, сирене и домати, хапенете си за закуска:

Активен
mariola85
Гост
« Отговор #32 -: декември 02, 2014, 10:20:28 »

svekarva яко те е ударил закона на Мърфи, за водата хайде ще го преживееш, ама тая гъска да и се сневиди. Та нали по закон трябва да подаде молба, ако и се откаже трябва още една да подаде. Една лудичка имаше в нашия екип опита се подобен номер да ми върти, по график беше планирана за юни, но си подаде молба, сети се когато графика го бяхме направили и започна да заплашва с инспекции и нам си какво.Много жестоко и се накарах. Няма ли най-накрая да махнат този график....!То аз съм сигурна че излезна ли по майчинство ще е същата работа. Иамам 11 подчинени управляващи екипа но са само мъже, и трябва да преместят целия офис точно тогава, още сега съм ги стреснала да се стягат.

Вчера си умярх от смях, нали работим за видео игра и ще местим екипа в нов офис, и пращам на дизайнера мотиви от играта и какво искаме от офиса. Прави цялата стая за почивки в инустриален стил с мотиви от играта, и плюсва по средата това нещо  funnytooth викам абе ние кралицата Елизабет ли ще посрещаме или геймъри.



 в другия ъгъл сложил сепаре ала Син Сити, Найт флайт, още салфетки и уиски и Ред бул липсват

Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: декември 02, 2014, 10:34:03 »

Леле Свеки, ужас. Както са казали момичетата за водата се преживява, сигурно още довечера ще имате, ама другото е мн гадно. Стискам палци да ги домързи инспекторите и да не те тормозят в последния ти работен месец give_rose
Мариолка, много ме разсмя с кралица Елизабет funnytooth
Благодаря за кафенцето и закуската smile
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: декември 02, 2014, 10:41:59 »

mariola85, нека има - защо не? Мен офисът на Трейдър.бг много ме впечатли, например. Макар че може би имаше и твърде префърцунени неща, но поне създава някакво настроение.  girl_wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #35 -: декември 02, 2014, 11:06:16 »

Хаха, сервизът за чай е трепач good и бял, съвсем по мой вкус. Бутилката на високата маса е много загадъчна Wink. Мен ме смущават телените крачета на високите столове - а съм седнала, а са се изкривили blush
Ина, с удоволствие литвам към Франция, обаче съм вързана с гледане на моята майка. Мога да отсъствам, но трябва съпругът ми да се занимава с нея. Основно имам грижи сутрин и вечер по тоалета и, някак не е  работа за зет...
Да, момата няма никакви законови права, прави го само за да се "закачи". Инспекторите са длъжни да отговорят на жалбата и и да направят проверка при нас. Всеки знае, че дойдат ли, все нещо ще открият и най- вече ще ми загубят времето crazy
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: декември 02, 2014, 11:07:08 »

Мариолка, на мен  много ми харесва концепцията. Сега е модерно да се смесва техно-стилистика с "Кралица Елизабет" хохо.  smile

Свекс, стискай зъби, дано не дойдат тия. А мен много ми попадна поговорката за злото с продължението й, даже я споделих ся с приятелка овенка, която има грижи. smile

На всички други приятен ден smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #37 -: декември 02, 2014, 11:46:08 »

А мен много ми попадна поговорката за злото с продължението й, даже я споделих ся с приятелка овенка, която има грижи. smile
Хаха, ами да, представям си как едно зло идва и след него много други злота идват и тропат на вратата, че да им я отварям всеки път. Направо да си влизат, хич да не ми се мотат funnytooth Съвсем по овнешки, верно Wink heart
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: декември 02, 2014, 16:25:20 »

Чета ви от време на време, понякога имам какво да кажа, понякога не, ама досега все не съм се включвала. Сега обаче, в специалната темичка на свекърва, реших че мога един дебют да направя  Wink

Свекс, труден, лесен, ще мине тоя последен месец и ти пожелавам после да намериш време да свършиш всичко онова, за което, когато си била на работа, не ти е стигало времето и си си казвала "ей това ще правя, като се пенсионирам".

Ина, и аз мисля за твоя подпис от сутринта, дано всичко да е минало добре  good Четох те в Отдушника и щях да пиша, ама не остана време, пък оттогава се случиха и при мен някакви работи.... дълга и широка.

Мариолка и на мен белият сервиз ми взима очите, но и аз геймъри не си представям в такава обстановка, хихихи

Панда, много ми харесва твоята снимка, даже щях да я крада за фб, ама още не съм  blum

Еми, много ме разсмя с тази "пенсионерка", аз пък съм искала да ставам животновъдка, майка ми даже ми пази едно съчинение, което съм писала в училище на тази тема, хахахха

Фиби аз на токчета не мога да ходя, камо ли да бягам.... явно си била доста добра  Bravo

Хубава вечер на всички прекрасници! give_rose
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: декември 03, 2014, 08:33:20 »

Добро утро smile

Аз да се похваля, че вчера ми донесоха телефона, който си бях поръчала. Още съм в процес на разучаване. По-големичък от стария ми е, но сигурно ще свикна.

Свекърва, аз чак сега прочетох за неприятностите около теб. Наистина Законите на Мърфи са голяма работа. biggrin Така един път поради липса на вода използвах стара от туби и си навлякох малко главоболия. Сега като се сетя, не знам къде ми е бил акъла тогава, ама поне си взех поука и не повтарям. smile
И по точка втора дано ви се размине, та поне последните дни да е по-спокойно.
После сигурно ще ти липсва напрежението в работата, но и с това се свиква, както с всичко останало.

Хайде успешен ден на всички....
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #40 -: декември 03, 2014, 09:57:12 »

Привет!
always_and_forever, alben4ik, благодаря ви за пожеланията.
Ей, един бойлер топла вода му трябва на човек, че да си върне настроението  smile. Напълнихме отново тубите, та имаме и резерви. Хаха, защо ги държим тези туби: от всичките 15 апартамента във входа, само ние и съседите даваме на чистачката, когато мие стълбището. На другите им излиза скъпо, все пак водата не е без пари smile. Водата остава максимум два дни и няма причина да не я ползваме за тоалетна, когато я има и когато се налага Wink. За миене на зъби, чинии и за готвене естествено не става, но пък общо взето държим малки количества резервна за пиене - трапезна или от кана Брита. Това го отметнах и го забравям.
Не искам да съм лоша, но колкото по- стара ставам, все повече животът ми доказва правотата на приказката "Няма ненаказано добро!". Посред нощите, взех, че се сетих, че въпросната мома - жалбарка, не си е дала месечните отчети за целия ноември.  По длъжностна характеристика, подписана от нея, е длъжна да ги представя на 15-то и 30-то число от месеца. Спокойно ще и друснем една забележка. Очаква се и резултатите от ревизията и /също през ноември/ да е с липси - ето ти второ наказание и изхвърча с дисциплинарно уволнение. Хем ни дължи една заплата, хем и на бюрото по труда отива за никакво време и никакви пари почти. Да я видим как ще си намери работа после.....
Отмятам и това и почвам да действам Wink
Има и нещо хубаво- снощи намерих лепнат на вратата международен етикет за колет. Не зная дали е от познат, или от само виртуално познат Girl_hide. Днес ще се разбере, но ми е мноого радостно danceg.
Щях да забравя - ако лошите неща вървят по 3, може и да кача вратата на пантите. Майка ми вчера изпуснала мобилния си апарат успешно и сега трябва да я обучавам да работи с някой наш стар. Милата, чак със сълзи плака, че няма да може да се научи. Днес ще тренираме отговор на повикване - ще се обаждам на всеки час и довечера почваме другото. Не е честно просто, жена с висше образование, с мозък като бръснач, която решаваше задачите на децата до седми клас, сега да се плаши от една нищо и никаква машинка. nea Това ни чака всички... Но пък е на 88 години и е прочела повече книги от мен heart


* koleda-goresht-napitka-(18)-23309-500x0.jpg (65.36 KB, 500x609 - видяно 177 пъти.)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #41 -: декември 03, 2014, 10:08:01 »

15 интересни еврейски поговорки

1. С пари не е толкова добре, колкото зле e без тях.
2. Адам е  първият късметлия, защото той не е имал тъща.
3. Ако проблемът може да бъде решен за пари, това не е проблем, а разход.
4. Бог е дал на човека две уши и една уста, така че да  слуша повече и да говори по-малко.
5. Бог не може да бъде едновременно навсякъде – така той създал майките.
6. Не бъди сладък – в противен случай може да те изядат. Не бъди горчив – в противен случай може да те  изплюят.
7. Знанието не заема много място.
8. Човек трябва да живее поне в името на любопитството.
9. Бог защитава бедните, най-малко от скъпи грехове.
10. Светът ще изчезне не защото има  много хора, а защото има много не хора.
11. Когато няма какво да  правят, се заемат с велики дела.
12. Всички се оплакват от липсата на пари, а от липсата на ум – никой.
13. По-добре е да умреш от смях, отколкото от страх.
14. Опитът е  дума, с която хората наричат грешките си.
15. Бялата коса е признак за старост, а  не за мъдрост.

Все пак и интересни неща се въртят във ФБ, бях ги забравила тези мъдрости Wink
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: декември 03, 2014, 10:14:30 »

svekarva, има и такива телефони като този:
http://www.aliexpress.com/item/Original-Senior-Phone-Big-Speaker-Font-Flashlight-Dual-Sim-Camera-MP3-FM-Cheap-Elder-Old-Man/2029008282.html?s=p

За по-лесно управление. smile

Интересни поговорки. 5-тата особено много ми хареса.  girl_wink
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #43 -: декември 03, 2014, 10:21:24 »

svekarva който мисли измисля начин, само че в това положение дали е добра идея да я уволнявате дисциплинарно? Аз бих я заплашила само с предупреждения, и след време като утихне ще я уволня.

Я раскажи ни за твоята професионална кариера, къде и какво си работила, от къде имаш най-хубави спомени и са ти най=любимите колеги?

Цитат
15. Бялата коса е признак за старост, а  не за мъдрост.

егаси аз все си мислех че съм мъдра а пусто съм била стара  funnytooth

menyanthe браво на китайчетата тоя телефон си изглежда много добре за възрастни, с тези големи бутончета.

alben4ik ах че хубаво че и ти се включваш. Тази година темичката винаги е пълна и много стари съфорумки и нови се включват  good
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: декември 03, 2014, 10:43:50 »

Ох, и мен уволнение ми звучи много грубо. В тая криза и като знаем колко трудно се намира работа, не ми се мисли. Предупреждение също е вариант, тъкмо малко ще се кротне. smile



И на мен 5-тата поговорка много ми хареса (нищо, че още не съм майка). Wink
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines