Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 10:47:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ШАФЕРКАТА!!! ЧАСТ 5  (Прочетена 140990 пъти)
 
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: февруари 02, 2015, 16:31:59 »

Моите шафери ще са брат ми и сестра му. Двамата изглеждат прекрасно един до друг и познават всички гости (единия едната половина, другия другата).
Те ще отговарят за разпределението по масите, ще обикалят с нас за наздравицата - единия ще дава подаръчетата, другия ще приема поръците smile
Още не съм говирила с тях за цветове на дрехите, вероятно ще им дам да се разберат помежду си от няколко   варианта.
Активен
hrishristova
Сватбар
***
Публикации: 234



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: февруари 03, 2015, 15:14:00 »

Здравейте момичета ако има такава тема се извинявам, но аз не я намерих.
Не виждам защо да не отделим малко внимание и на нашите шаферки, които ще са ни в такава помощ в този ден (или поне така трябва да е де  blush )
Та понеже на мен ми предстой СЪБИТИЕТО  yahoo (не, че имаме дата още де, но УЖ ще е скоро) та се питах има ли някакви изисквания към шаферките: да са неомъжени примерно? понеже то стана модерно от скоро шаферките да са твоите приятелки, а не малки дечица.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: февруари 03, 2015, 15:47:08 »

Аз поне не знам да има, но ми прави впечатление, че шаферките все са били неомъжени (поне на сватби, на които съм била). От друга страна, някои (като мен) са били със сериозни връзки. Така че според мен няма голямо значение.
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: февруари 03, 2015, 15:50:31 »

Всички шафери и шаферки,които съм виждала са били неомъжени/неженени. И при мен е така,но не знам дали така трябва,просто така се получи.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: февруари 03, 2015, 15:58:21 »

По близките ми хора, включително и шаферите ( неомъжени и не женени) ще ги ангажирам с  реденето на масата, взимане на гостите от хотела, украсяване на къщата, на баба ще дам чантата ми с важни неща,после да настаняват хората  в ресторанта и така..
Била съм на сватба, на която имаше цветни ленти и не ми хареса.. Младежите, които я държаха не знаеха кога да ги вдигат и седяха отекчени.. На мен лично не ми хареса въобще, това е мое мнение..
Аз харесвам посрещането от свекървата и тъщата, да имам бяло платно с  цветя, да ни захранят и  ние тях, да вдигнем наздравица с кумовете и да почва купона smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: февруари 03, 2015, 16:54:54 »

 Offtopic Захванването ми е задължително от майка ми и свекито. Много ми харесва!!!

За шаферките, аз имам 2 приятелки, които са ми ужасно близки, но еднате е женена, а другата ще е женена до сватбата и те няма да са ми шаферки, въпреки че много искаха. Символика или не, но искам да са несемейни, а пък и няма половината жени на сватбата да се облечени еднакво (образно казано)  yahoo
Активен
orhideq87
Любопитен
*
Публикации: 44



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: февруари 08, 2015, 16:09:47 »

Ами аз няма да имам шаферки.
Изпаднах в кофти ситуация - двете приятелки за които си мислех да са ми шаферки, нямат много възможност да отделят за нови рокли в цвета на сватбата, за това ще си облекат някакви стари, дето не са ги били носели или ще си купят някакви по-евтини, но няма как да се съобразят за цвета, ами ще е каквото си намерят общо взето...
Аз от своя страна също нямам възможност да им купувам и на тях рокли.
Ето защо реших да нямам шаферки, а едната от тези приятелки (независимо с какъв цвят рокля ще дойде) ще върви след нас по време на наздравицата и ще държи кошницата да събираме пликовете в нея. То и без това други задължения, които да са специално за шаферки, нямам. Ако ми дотрябва човек за нещо, все ще накарам някоя приятелка или братовчедка...
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: февруари 09, 2015, 00:36:23 »

orhideq87, те може да са с различни рокли и пак да са шаферки. Може да им купиш еднакви аксесоари - гривнички, диадеми или нещо подобно. Така ще се отличават от другите гости и няма да ви излезе много скъпо.  smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: февруари 09, 2015, 08:51:06 »

Аболютно, може просто да им направиш еднакви бутониери (най-много 10лв за двете да дадеш) и пак да са шаферки smile  good give_rose
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: февруари 09, 2015, 10:03:35 »

Аз бях писала някъде назад, че моите шаферки няма да са с еднакви рокли. Понеже решиха сами да си търсят роклите, съм ги помолила поне да са в цветовете на сватбата. Няма да ги затрудня много, тъй като всеки нюанс на розовото и тъмносиньо са перфектни smile Нито аз, нито те харесват идеята за клонинги. Аз имам една шаферска рокля в гардероба...познай колко съм я обличла smile
Активен
hrishristova
Сватбар
***
Публикации: 234



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: февруари 09, 2015, 10:39:41 »

аз обмислях 3 шаферки, но едната се омъжи преди седмица и май отпада от плановете sad  и се замислям дали и сестра ми да не я направя шаферка и нейната приятелка (която ще ми помага за украсата и детайлите около сватбата (покани,бутониери,подаръчетата за гостите и като цяло ще ми е сватбения агент  Bravo ) и така ще са 4 и мисля и една малка шаферка, която при открития ритуал да мине първа и да хвърля розови листенца (все пак сватбата ще е в Казанлък - града на розите  give_rose ) не съм го обмислила още като цяло, а и трябва да го обсъдя с г-на smile
Роклите им няма да са еднакви, само цвета ще е тъмно лилав smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: февруари 09, 2015, 11:47:30 »

Моите са три големи и 2 малки. Малките ще бъдат облечени в различни рокли, едната е 1г, другата на 6  funnytooth малки принцеси  heart Големи ми шаферки ще са в еднаъв цвят, две от тях с дълги рокли, другата с къса, като ще има разлики понеже едно от момичетата има голям бюст, другото е ниско.. няма как да ги накарам да облекат нещо, което не им е удобно и ги притеснява smile  crazy
Активен
karanesheva
Професор
****
Публикации: 334


« Отговор #27 -: февруари 09, 2015, 18:20:27 »

Аз докато се реша, да се омъжа, ме прежениха шаферките Girl_hide Girl_hide Girl_hide Голямата шаферка, ще е малката племеница, но още не съм говорила с нея. Но малки шафери, колкото искаш. Ще имам двама шафери-моя син на 10 год и на голямата племеница нейния син-4 години. Момичетата са на кумата дъщерята и може би бебешката приятелката на сина ми, която е на 10 год.
Активен
milady
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 232


"The most happy"


« Отговор #28 -: февруари 17, 2015, 08:32:07 »

Момичетата които исках да са ми шаферки са обвързани всички някои и сгодени а други дори омъжени
Имам две прекрасни принцеси братовчедки едната на дест а другата на единадесет и една тийн мадама на четринадесет
И те ще са ми шаферки плюс оше две момченца от страната на младоженеца а може и една малка беба на няма и годинка
Та така станаха пет или шест
Роклуте са ми проблемни ще трябва вероятно да се шие че цвета е специфичен

Активен
hrishristova
Сватбар
***
Публикации: 234



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: февруари 17, 2015, 08:59:57 »

milady ти не искаш да са нито обвързани, нито сгодени, нито омъжени ли?
И аз отначало не исках да са омъжени ОБАЧЕ никъде не пише, че не трябва и мисля да си запазя първоначалната идея за момичетата. Едната се омъжи преди 3 сед.,но ще си я запазя като идея, защото шаферките са за да помагат на булката. Сестра ми категорично ми отказа да ми бъде шаферка, защото не искала да носи лилаво  crazy, и сега се колебая за 3 съм сигурна, макар, че за едната чакам да обсъдя идеята с моя човек да я превърнем в кръстница, но все още не сме стигнали до избора на кръстниците.
Като цяло ще са 3 или 4 + една малка сладурка на 8 години, която мисля да върви пред мен на открития ритуал и да хвърля розови листенца (все пак ще сме в Казанлък  give_rose )
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines