Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 04, 2024, 14:34:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни  (Прочетена 134667 пъти)
 
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #330 -: януари 24, 2015, 11:24:20 »

Ами аз точно това имах предвид,ако влияе само на размера,а аз като в момента се водя на минималната работна заплата,мисля че няма как да се отрази.В смисъл,че по малко от минималното майчинство няма как да взимам,нали?
И аз съм на консултация във вторник.Не че имам някакви очаквания големи,понеже ще е рутинен преглед доколкото разбрах,ама пак е нещо.Моята ми каза ,ако няма друго в 32 иска да се видим задължително и доколкото разбрах май тогава ще правим третата фетална.Аз що си мисля ,че е късно,ама щом така ми казва и й имам доверие.
Как ти завиждам ,че имате какво да купувате,ме си е много вълнуващо!На мен ми остава едно матраче и козметика общо взето.Само за прането се чудя кога да почвам,ама съм си казала ,че ще е към датата когато ми издават 45 дневния.
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: януари 24, 2015, 12:52:17 »

Рубинче може ли информация от къде си я поръча възглавницата и колко пари е?
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: януари 24, 2015, 13:01:00 »

Виждам, че си наясно вече за майчинството, Рубинче. И аз това щях да пиша, но водих каката на очен та се забавих с коментара.  Offtopic Ядосах се, уж за децата здравеопазването е безплатно. Макар, че се води работен ден, няма кой да ти издаде направление, лекарствата отделно струват средства... Поне да не тръбят из медиите, че ако разчитаме на държавата сме жив зян. Плащаме по 700-800 лв осигуровки, а 1 лв детски не съм видяла за 6г. Защото сме съвестни и се осигуряваме върху реални доходи. Нищо, да сме живи и здрави  pardon
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #333 -: януари 24, 2015, 13:04:31 »

Рубинче, възглваницата е много готина - моята е същата с големия недостатък , че няма цип. И трябва да се пере , а за 1 ден не изсъхва, пък аз без нея не мога да спя - та голяма дилема smile Имаме сега втора, много по - готина, на едното крайче е като играчка, има главичка на крава и е много весела  blum Нея я пазя специално за бебка, и хубавото е , че кълъфката при нея се сменя. Онзи ден бях на една лекция за кърмене и там имаше презентация за възглавници за кърмене - марката май беше Cebuzska (не знам дали така се пише). Бяха доста качествени, но цена не казаха. За третата фетална - ние не сме правели, доки беше казал, че не се налага. Но доколкото помня тя се прави около 32-33 г.с., така, че не е късно според мен Wink

Мариолка
, честити седмици с 3 отпред smile Ще видите , че времето направо лети през тези седмици - най-дискомфортните, но пък най-готините, тъй като се чувстваш все по близко до бебко  heart
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #334 -: януари 24, 2015, 14:08:10 »

fanimira,така е!Нямам думи за здравеопаВането като цяло.Ние до сега където и да сме отишли си плащаме.Единствено при предтоя ми в билницата нищо не платих,щот се води спешно сигурни,ама накрая ми беше много чудно как така няма и стотинка да оставя.То така сме сеикналинда си цакаме,че да не вярва човек.
hulcy,що не си ушиеш една калъфка?Аз преди да намеря тази мислех на Бертони да взимам и бях говорила с майка ми да ми скрои една бърза като тунел,а в крайщата с връзки.Даже мисля за тази да не купувам друга калъфка,а да ми ушие една майка,ще видя.Ама наистина е много удобно с калъфката,за 10 часа беше суха.
Ох,аз пак се стреснах преди малко.Както малкото си мърдаше и изведнъж почувствах онова гадно като стягане и заедно с него като болка в кръста и отдолу.И отново шаш и паника.Знам ,че може бебето просто да натиска нещо,да се опъва или пък защо да не обръща.Спомням си как на записите почувствах това но по слабо и си казвам ,щом не е отчело значи не е контракция,ама на пусти страх.Както гледам да съм спокойна и имам чувството,че нарочно минсе случват такива неща за да се стегна отново!Просто е ужасно за психиката на една бременна.Ще видя как ще съм тея дни и ще каВам на докинда се видим във вторник пак.Ама то аз много лежа,направо се побърквам.Носа дет се вика не съм си подала навън. :\Имам чувството,че така ми е по зле като съм в нас.Сега само си мисля дали не съм получила разкритие,дали това,дали онова.Аз че см хипохондричка,така стана след първата бременност,ама се бях стегнала инот доста време гледам да съм спокойна.А сега какво пак ми става?От хормоните ли,инстинкта ли?
Вярвайте,нямам търпение да мине още месец! cray
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: януари 24, 2015, 14:26:59 »

Рубин, абсолютно си права, щом си на минимална заплата , няма нужда от болничен. И при мен е горе долу същото.Декември ми изтече втората година на майчинството , до края на февруари съм с платена отпуска и след това 2 месеца или болничен или не платена .все едно .в единия случай 2 месеца ще взимам по 300 лв, в другия нищо. Не  си струва да се занимавам с комисии. Мен реално ме вълнува размера на майчинство , който ще взимам , а той клони към минималния. Добре поне че вече пак взимат 2 години назад дохода , че поне малко да ми качи размера. Ей това е най гадно. Уж искат да насърчат тридетния модел, а как да стане.трябва да се върна на работа и да работя пак 2 години.как да стане това. И няма значение преди това колко си работил с високи осигуровки.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #336 -: януари 24, 2015, 14:51:06 »

Хю нашата другата възглавница е такава марка, ще я ползваме за бебчо.

За осигуровки не ми говорете, аз се осигурявам над макс. праг от години. В македония има програма 3 то дете, ако родиш трето дете, получаваш средна заплата докато навърши 18 години детето. Но трябва да имаш определен доход за да не се въсползват ромите от него.

Рубин ама наистина си станала хипохондрик. Я по весело. Ти нито контракции имаш, нито скъсяване на шийката от каво си се стреснала толкова? Опъвания и болки си има всяка бременна.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #337 -: януари 24, 2015, 15:10:45 »

Мариолка,моля те пиши ми го по често,Моля Те !!! give_rose
А ,ако знаете какъв хипохондрик бях,няма да повярвате.Не ми се разказва,ме тръпки ме побиват!
Страх ме е от това да бе получа разкритие или скъсяване,да не се стигне до преждеврененно.Само се моля да изкараме тук всички до края.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: януари 24, 2015, 15:19:50 »

Аз да си призная честно гледам да се насладя на бременността и да не мисля за глупости. В крайна сметка каквото има да се случва ще стане. И без това едва ли ще съм бременна пак, та защо да си тормоза главата с притеснения вместо да се радвам на момента.
И аз имам опъвания, болки и прочее. Все си мисля, че щом с първата бременност не съм имала проблем и с втората ще е така. Пък и вече стигнах етапа, в който дори и нещо да стане преждевременно има шанс бебчо да оцелее. Ама чукам на дърво да не става, де smile
Аз по скоро се притеснявам за раждането и приобщаването на нов член към семейството. Най вече реакцията на Алекс.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: януари 24, 2015, 16:17:56 »

Аз по принцип също съм леко хипохондрик, но честно казано от грижи по детето въобще не ми остава време да мисля глупости.След като станах майка реших че трябва да бъда силна и спокойна и полагам усиля да бъда именно такава. А и е добре да сме позитивни по време на бременност. А и като чета има доста по  големи хипохондрици, та се успокоявам.
Каквото ни е писано, ще стане.да не е тревожи излишно. Макар че стоенето в къщи може доста да психира човек.

Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: януари 24, 2015, 16:23:52 »

И аз така - много не се задълбочавам в размисли, казала съм си спокойствие и силна храна, па да видим до къде ще я докараме... blum препоръчвам на всички.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #341 -: януари 24, 2015, 17:23:04 »

Аз пък точно като станах родител и за най-малкото се претеснявах.После почнах за мен да си мисля разни неща и като добавя и депресията в трети месец стана МАЗАЛО!Не искам и да си припомням колко ми беше трудно!И самички си бяхме без да има кой да ме замести и за малко.Много трудно излязох от това положение.
А и може това,че и предната ми бременност беше трудна ,тогава пък лежах от 4-ти месец.И сега си бях казала и аз хайде тоз път няма да се тревожа бля-бля.Ама всичко докато не полежах в болницата.Наистина там човек се наглежда на всичко.От една страна се зарадвах,че в стаята имаше мама която роди през престоя ни в 36седмица -3.500 бебе.Казах си,че и месец по рано то си е екстра бебето.Другата пък която беше в стаята поседя няма и ден,но беше 32 седмица и с намален кръвоток към бебето(също като мен).С контракции и високо кръвно.Е,роди,но какво е станало не знам.И тогава като се стреснах ,ме тя с моите проблеми,ето вдигнала кръвно,бебето пък с ниско тегло.Тогава единствено се успокойх че за момента моето мъниче вървеше пак със седмица напред и кръвното ми ниско.Е как да не се върне тоз хипохондризъм.
Гледам да се разсейвам,ама като лежа на дивана по цял ден и единственото ми разнообразие е да пусна пералня ,миялна,сушилна? tease
Таз вечер смятам да изляза пък! tease
Целувки и благодаря за подкрепата! give_rose
« Последна редакция: януари 24, 2015, 17:26:04 от Рубин » Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: януари 24, 2015, 17:38:57 »

Хвани и лаптопа пред теб и онлайн шопинг good повдига настроението! Приятно изкарване и ние ще излизаме
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #343 -: януари 24, 2015, 17:45:14 »

Мило,ами аз имах три неща за взимане за бебчето и точно така ги избрах pardon
Сега вече няма какво да избирам,освен да почна за мен да си търся  lol
Почнах да се замислям за изписването какво да си проготвя tease
Активен
sise1902
Ентусиаст
**
Публикации: 90



« Отговор #344 -: януари 24, 2015, 18:08:50 »

Да ви кажа, аз съм същата- притеснена. Мен малката ме рита доста често и имам чувството, че не спи. Тя не се спира. Според доктора, това е добре за двигателната й система, но за мен винаги има съмнение, дали не мърда, защото нещо не й е удобно или не е наред и т.н. Общо взето се старая да не мисля за проблеми и все си казвам, че всичко ще е наред. Гледам да си ангажирам времето и то предимно с готвене на някакви неща, за които до сега не съм имала време да приготвям. От цялата работа, съпругът ми е най-доволен smile
Опитвам се да се движа в нас и се занимавам с подреждането на документи, дрехи и т.н. Отделно като си включа и всички домашни задължения, общо взето ми се позапълват дните smile
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines