Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 02:09:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИТЕ - 13 ЧАСТ  (Прочетена 148117 пъти)
 
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #375 -: февруари 08, 2015, 10:46:58 »

Deliysky, аз нямах предвид да остават всеки ден след работно време, а да си преместят работното време с един час-два часа напред да кажем и вместо от 9 до 5, да работят от 11 до 19 (и без това на кого му трябва управител на ресторант рано сутрин)? Иначе да, повечето остават да ни изчакат, но все едно ни правят услуга и на мен ми е малко неловко, нали аз съм клиент в крайна сметка? Едва ли не трябваше на всички да се моля изрично ама дали ще може, ама така, онака, еми не ми е приятно...Нали те трябва да си моделират така бизнеса, че на нас, клиентите, да ни е удобно? Иначе сигурно си прав ако се появи идеалният ресторант сигурно ще намерим начин, но просто самата практика ме дразни, клиентите да търчат и да се съобразяват с този, на когото ще дадат пари. Странно е. Както и да е, де, да не разводнявам темата.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #376 -: февруари 08, 2015, 20:05:09 »

 Offtopic Даде, съгласен съм с вас, и мен работното време на държавните служители ме дразни, защото на такива места отивам да нося. И по тая логика, защо аз да търча по тях, а не да идват например на крака в офиса ми да си вземат декларациите , на които пише колко пари имам да им давам smile Не казвам, че не сте прави, просто начина на изразяване ми направи впечатление - болднатия текст поста ми. И нищо лично срещу вас, цитирах само текста без автора му. От опит смятам, че събота и неделя са отлични дни за тези разговори, обикновено управителите са си в заведенията. Може и да уцелите сватба и да видите ресторанта украсен. Много е гадно да си на работно време и да не можеш да мръднеш да си свършиш работата, знам го от опит. Аз поне през деня мога вместо да работя, да си пилея времето по държавни инстанции( което тях не ги интересува), след което се налага да монтирам вечер (както и да правя срещи с клиенти), съответно това време ние (и колегите) си го тарифираме като извънреден труд, а вие после се питате " защо тия услуги ни се виждат малко скъпички " Е това също е една от многото причини, но този разговор не е за тук, ще стане направо взривоопасно smile Иначе да, и аз не знам каква работа има сутринта управителя в ресторанта и кой работи вечер вместо него, но като не сме запознати със спецификата на работата, не може да взимаме отношение. Защото може да се окаже, че неговото работно време е съобразено с това на доставчиците (а те работят до обяд предимно), държавните служби и други детайли (например повечето от храната се "заготвя" предварително). Така, че причини много. Ако е основателна причината ОК, но ако работното време на управителя е такова просто заради малоумието на собственика, то по-добре да не ходим в този ресторант (защото там ще ни очакват още малоумия) smile
И между другото знам няколко ресторанта, в които има управител до края на работния ден. Например във Флауерс има управител до 12 вечерта, в Интерпред никога няма да ви върнат и на още доста места.Явно в цитираните от вас схемата на работа е различна.
« Последна редакция: февруари 08, 2015, 20:10:43 от Deliysky » Активен
sunny_sun
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



« Отговор #377 -: февруари 08, 2015, 22:28:48 »

Да попитам булките има ли някои ,които са си избрали хотел Берлин ние вече го избрахме и за сега съм доволна от избора ,много ми харесва ресторанта.
Обаче остават 3 месеца до сватбата има време ,но в момента мениджърката казва ,че не може да се видим , защото имали технически проблеми и са им отменени всички мероприятия.
Има ли някой друг ,който да е чувал същото малко ме е страх да не останем без ресторант в последния момент  bad и също се ядосвам ,защото исках да отметна повечето неща по отрано ... ,а така няма как да стане ..
П.С. И аз от край време само си чета и се ме е срам да пиша и днеска ,като се реших и сега не знам ,къде по напред да пиша  Bravo insane
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #378 -: февруари 08, 2015, 22:42:45 »

Може би е добре да знаете, че Управител и Главен сервитьор са две различни  длъжности въпреки, че в някой ресторанти са съчетани в една и се изпълняват от един човек. Работата на Управителя не е да ходи след сервитьорите и да гледа къде ще се издънят. Неговата длъжност включва менажиране на цялостната дейност и концепция на ресторанта. На английски думата е Мениджър. Участва в изготвяне и обновяване на менюто, подбира доставчици, подизпълнители и се грижи за много други неща. Работното му време е от 08:00 до 17:00ч. В големите хотели работата в ресторанта е почти денонощна. Закуската започва в 06:00ч., а вечерните мероприятия понякога приключват в малките часове на сутринта. Трябва ли Управителя да е там денонощно? За да е всичко наред по време на мероприятието се грижат Главния готвач, Салонния управител (ако има такъв) и Главния сервитьор. На тези трима души пряк началник е Управителя (Мениджъра). Надявам се, че съм бил полезен.
 Wink Wink Wink
Активен
sunny_sun
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



« Отговор #379 -: февруари 08, 2015, 23:18:00 »

Честно казано не ме вълнува много ,кой какъв е ,а дали ще си свършат работата. Мениджърката ако е такава е доста надута  beating
но пък в началото се виждахме с друго момиче много по приятно ,обаче тя не се била занимавала със сватбите  NO изобщо моя опит с Берлин до сега е ,че са малко тип ''Голямото добро утро'',но пък ресторанта е много хубав поне на нас ни хареса ,много изчистен стилен..надявам се само да няма проблем с тези технически проблеми... angry
Активен
sunny_sun
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



« Отговор #380 -: февруари 08, 2015, 23:20:10 »

И забравих да кажа ,че нейното работно време е доста кратко общо взето до 16 и все е по срещи  huhhuh.gif
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #381 -: февруари 08, 2015, 23:22:10 »

sunny_sun Берлин затвори/фалира, върни се назад няколко страници  да прочетеш цялата сага
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #382 -: февруари 08, 2015, 23:24:49 »

Sunny, не искам да те стресирам, но тук поне 3-4 момичета си преместихме сватбите от Берлин, защото са им отменени всички мероприятия, не знам какво точно става, но засега не виждам изгледи да отвори. Включително едно момиче със сватба за 14.02.

AIVEN, благодаря, разбирам и приемам донякъде забележката, но все пак ако управителят е този, който прави срещите с бъдещите клиенти/младоженци, пак опираме до това, че се налага да му се молиш да ти направи услуга да те изчака, за да му дадеш пари :-)
« Последна редакция: февруари 08, 2015, 23:31:59 от dreamcometrue88 » Активен
sunny_sun
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



« Отговор #383 -: февруари 08, 2015, 23:33:31 »

Ами как да ви кажа че вече яко се стресирахме защото мислех че поне с това е приключило  shok bad
колко време търсихме ...ужас и сега с глупавото капаро трябва да се разправяме! технически проблеми ...идиоти!!! можеха да кажат нещо поне ..
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #384 -: февруари 08, 2015, 23:38:18 »

Ъх, много съжалявам, желая ти успех в намирането на нов ресторант, аз хем съм за септември и пак си скъсах нервите...
Активен
sunny_sun
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



« Отговор #385 -: февруари 08, 2015, 23:49:06 »

Предполагам ,че за всички е било ужас сега и прочетох малко ,но утре ще чета за нов ресторант тази вечер явно няма да се спи добре ,че реших днес да си направя регистрация и да попиша иначе ,кога ли щях да разбера? bad Добре ,че не сме пуснали покани още аз исках да е максимално рано ,за да имам време за другите неща и понеже доста хора са от чужбина  cray
явно се почва наново мъката но поне датата ни е по нестандартна надявам се да има свободни в хубави ресторанти  cray
може ли да помоля някой от другите ''Берлинци'' да ми прати на лично телефона на Десислава защото с умната ми глава не знам къде съм го записала  angry bad
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #386 -: февруари 09, 2015, 02:42:19 »

sunny_sun Няма нищо страшно, просто ако чувстваш, че не си в час, чети малко по-усилено и внимателно няколко дни темите, вкл. по-назад и ще се справите лесно.Аз даже се учудих , че само 2 страници по-назад е скандала с Берлин и не сте го видяли. Този факт определено означава, че може би някъде в темите се крият отговорите на всички въпроси, които ви вълнуват и нямате нужда от паника smile

Иначе по темата Берлин от едно пиленце научих , че в София има един хотел, който поради фалит става собственост на Пиреус Банк. Ако случайно това е Берлин (ако някои от вас работи в банковата свера или може да се рови в ипотеки, нека сподели информация), Пиреус Банк ще го предаде в най-скоро време на една менажерска компания (много стабилна между другото), която ще подмени и без това не много читавия персонал и хотела ще заработи много добре. Но за съжаление към момента и в самата компания не знаят кой е въпросният хотел smile
Активен
sunny_sun
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



« Отговор #387 -: февруари 09, 2015, 09:28:48 »

Грешката е моя наистина не прочетох назад  sad
общо взето четох другите теми ,защото ресторанта ми беше готов от месеци  nea
както и да е звънях вече никой не дига ще продължавам да звъня
иначе вече търся други хотели понеже ест вчера не съм спала много ...
 Offtopic Току що ми се обади даже един от фотографите на ,които съм писала ,
за да ме предупреди
Deliysky днес ще проследя ако успея това за Пиреус Банк мисля ,че имам познат там.
нощи изчетох доста от темата за ресторанти направих един списък ииии...и яхваме колата и почваме наново  angry
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #388 -: февруари 09, 2015, 13:14:39 »

Съни, ще помагаме със съвети :-)
Активен
sunny_sun
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



« Отговор #389 -: февруари 09, 2015, 22:20:09 »

Благодаря  give_rose
Днес получих оферта от skyway  определено не ми харесва  nea
Плаща се на отворена бутилка.
И това ,което изключително много ме подразни е плащането 50лева ако си донесеш твоя торта  angry
Не смятам да го гледам въпреки евтините менюта ще ми излезе по скъпо от Берлин.. NO
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines