Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 08:46:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИТЕ - 13 ЧАСТ  (Прочетена 144751 пъти)
 
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #30 -: октомври 26, 2014, 14:36:23 »

Шесто - направи се на луд за капарото и неискаше да ни го върне и трябваше седмица след сватбата да ходя при него да го търся и да се разправяме!
Това за капарото не го разбрах. Нали сватбата е минала и е била в същият ресторант? Капарото се приспада от крайната сума.
Иначе много тъжно. На такива управители трябва да им бъде потърсена сметка.  beating beating beating
Активен
LoveMeAgain
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83


« Отговор #31 -: октомври 27, 2014, 13:22:02 »

stylewreck, моята сватба беше във Вила Екатерина, писах ти по-подробно на лични. Мястото е много хубаво, разпъват едни шатри там, където е почерпката. Ние избрахме голяма шатра, защото прогнозата беше за дъжд, но има вариант да се направи с няколко малки шатри една до друга. Ето една снимка от нашата сватба:


* restorant.jpg (58.89 KB, 550x356 - видяно 620 пъти.)
Активен
LoveMeAgain
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83


« Отговор #32 -: октомври 27, 2014, 13:27:13 »

Eто и изнесения ритуал, който го правят от другата страна на хотелчето:


* ritual.jpg (61.6 KB, 550x352 - видяно 402 пъти.)
Активен
bayernmunchen
Регистриран

Публикации: 0


« Отговор #33 -: октомври 29, 2014, 09:06:48 »

Здравейте, бъдещи булки,

моята сватба мина и остаха само хубави спомени за "моя прекрасен ден". Тук се коментират ресторантите за сватба и всяка от вас се чуди къде е "перфектното място". Когато аз избирах ресторант, първо изчетох форума (стари и нови теми), избрах си 3 места, на които направих запитвания чрез е-майл. Мястото, което ме впечатли като обстановка и отношение беше ресторанта на хотел "Акорд". Ако някоя булка все още се чуди къде да й е сватбеното тържество да не се колебае, а да отиде и да види рестотанта и да прегледа предлаганите оферти. Препоръчвам ви горещо това място, поради няколко причини:
 - красива и празнична украса (за булки харесващи нежните цветове);
 - вкусна храна, сервирана в подходящото време на вечерта;
 - перфектна организация от страна на персонала, изключително добро отношение и разбиране от управителя;
 - преференциални цени за нощувки за вашите гости в хотелската част;
Това са едни от малкото причини, които избрах рестораант "Акорд". Вече от страната на булка, миналата по пътя, бих искала да ви дам нещо като съвет - "Не се хвърляйте на ресторанти, които нямат организацията за "идеалното протичане" на сватбения ден. В ресторант "Акорд" всеки детайл в организацията е изпипан до съвършенство. Очарована съм. Няма да влизам в повече подробности, ако някой иска повече информация да пише на лични, ще отговоря с удоволствие:) Успех в избора на "перфектното място" бъдещи булки!!!
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: ноември 05, 2014, 19:36:57 »

Здравейте, аз също съм булка в проект, още сме на етап харесване на мястото за тържеството... Понеже аз и приятелят ми се от двата различни края на България, а по стечение на обстоятелствата живеем и работим в София, се насочихме към сватба тук (след обмисляне на варианти Рачев Резиденс - с. Арбанаси и Калиакрия). Разглеждахме ресторанти в София (в интернет, искаме нещо да ни "грабне" и тогава да отидем да го видим), тъкмо когато се бяхме отчаяли, че нищо не отговаря на представата ни, попаднахме на Панорамния ресторант на Парк хотел Москва. Обмисляме сватба в началото на септември 2015, около 100 човека, част от които ще бъдат настанени в хотела. Искам да помоля, ако някоя булка, чиято сватба е минала и следи форума или пък някоя, която е в напреднала фаза на организиране, да сподели мнение и преки впезатления от ресторанта.... БЛАГОДАРЯ, ПРЕДВАРИТЕЛНО! yahoo
Активен
karanesheva
Професор
****
Публикации: 334


« Отговор #35 -: ноември 05, 2014, 22:35:26 »

alexandrova_90, на мен лично не ми харесва първото нещо, което усещаш е тежка миризма, на стар ресторант, този ресторант беше култов преди 30 год, според мен още изглежда на ресторант от соца
Препоръчвам ти да отидеш и да видиш Акорд те също предлага добри цени за настаняване на гости в хотела
Храната е доста добра и на прилична цена.
Да споделя и за моя избор на ресторант. Ние сме от София, но винаги сме мечтали сватбата да е извън София. Мислех ме да сме в шатото на Тодорофф, но наш познат ни предложи Добринище и след избар на два хотела се спряхме на Спа хотел Орбел. Много съм доволна от организацията на мениджърката на котела. Куверта ми е 30 лв, като влиза салата" Орбел"- белени розови домати с моцарела. студени мезета, топло предястие- солена палачинка/ до сега такава не бях яла - много вкусна и различна, основно ястие пилешко със специален сос / сметана царевица, още други вкусотийки,/ торта и питка. Всичко се организира от хотела- изнесен ритуал, ДЖ видео и фотограф, украса, фризьор и грим, погачи, водещ на тържеството, напитките за добре дошли и алкохола, нощувката на гостите. За 45 души.
Активен
Ekaterina_P
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 9



« Отговор #36 -: ноември 06, 2014, 09:34:57 »

Не съм съгласна с karanesheva за тежката миризма. Ние когато отидохме нямаше такава... това, което на мен не ми хареса, когато го видяхме беше, че са нещо като два коридора, които се събират при официалната маса и според мен някой ще останат по-изолирани и отдалечени. Другото, което ми направи впечатление е, че прозорците са ужасяващо мръсни, но на 19 етаж едва ли е много лесно да се мият отвън, а и едва ли ще се забелязва вечер, когато е тъмно  smile има соц излъчване, но поне прилича на ресторант, за разлика от някой много скъпарски хотели, които правят сватбите в конферентни зали  crazy Смятам, че с подходяща украса ресторантът ще се освежи.
alexandrova_90 най-важното е ти да си усетила ресторанта и да си го представиш. Различни хора сме с различни изисквания и възможности и трудно се дава съвет  Wink аз си харесах долния ресторант в парк хотел Москва и въпреки неекзалтираните физиономии на мои близки, с които споделих, продължавам да мисля, че най-добре отговаря на критериите ми, тъй като е много просторен, има прекрасно осветление, много добър куверт и пълна свобода за внасяне на алкохол и безалкохолни. Единственото, което ме притесняваше е качеството на храната, но това предполагам би ме притеснявало почти на всяко едно друго място. Въпрос на договорка е с управителя и избор на меню, което няма какво много да му се сбърка Wink
Активен
tedinceto86
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 24



« Отговор #37 -: ноември 10, 2014, 16:21:35 »

За Пловдив мога да препоръчам ресторант Пълдин в Стария град,като е подходящ за не много голяма сватба-до 90 човека.Има много красива градина,подходяща за изнесен ритуал,фоайе с ретро мебели на което стават интересни снимки.В самия ресторант масите са така разположени,че има видимост към дансинга за почти всички гости,а освен това има и нещо като втори етаж и стават хубави снимки отгоре.Управителя е много любезен,може да се внасят алкохол и ядки,имат само изискване тортата да бъде от сладкарския цех на Санкт Петербург-но те имат хубави торти,така,че това не е проблем.Обслужването е на ниво,ястията вкусни и топли , а менюто разнообразно-предлагат около 10-12 варианта , от които може да избираш и да комбинираш.Може да променяш и бройката на гостите и дори в самия сватбен ден (нашата сватба бе вечерна и до 12 на обяд можехме да коригираме броя менюта,без да плащаме за отпаднали гости).
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: ноември 26, 2014, 10:36:04 »

Здравейте! И аз в търсене на ресторант чета и се чудя на какво ли да се спра.
Можете ли да ми препоръчате по собствени впечатления ресторант в южните квартали на София (Красно село, Борово, Бъкстон, или Бояна, Драгалевци) за около 70 души гости. Иска ми се да има възможност за изнесен ритуал на открито.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #39 -: ноември 26, 2014, 11:33:42 »

Ниагара, Скайуей, Парк Хотел Берлин.... поразрови се малко  и ще откриеш.... много зависи какъв стил търсиш smile
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: ноември 27, 2014, 15:32:22 »

Milenkata, благодаря ти за съвета. Разпратих запитвания насам-натам, някъде вече датата ни е заета. Изглежда доста отдалече се организират хората, а аз все си викам, че има време.
Някой би ли споделил мнение за ресторанта към хотел Sky way?  smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #41 -: ноември 27, 2014, 15:44:01 »

За Скай Уей аз лично съм писала назад по темите прочети последните две теми има доста актуални коментари за ресторантите  good
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: ноември 27, 2014, 23:54:53 »

Здравейте! И аз в търсене на ресторант чета и се чудя на какво ли да се спра.
Можете ли да ми препоръчате по собствени впечатления ресторант в южните квартали на София (Красно село, Борово, Бъкстон, или Бояна, Драгалевци) за около 70 души гости. Иска ми се да има възможност за изнесен ритуал на открито.
Не знам колко са ресторантите в тези райони,в които да може да се прави изнесен ритуал.
Попитай и в  тези ако ти харесат и ако са подходящи - http://www.restaurantcasaboyana.com/
http://www.festasofia.com/ , http://www.tsarskoselo-bg.com/
smile
Активен
erusinova
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #43 -: ноември 30, 2014, 22:48:55 »

Моя приятелка направи страхотна сватба в малкия ресторант на хотел Санкт Петербург в Пловдив.
Беши просторно, стилно и наистина много добро място за не много голяма сватба - http://www.sphotel.net/bg/
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: декември 01, 2014, 11:06:28 »

След кратко обикаляне по ресторантите избрахме ресторанта на хотел Берлин за нашата дата 13.юни 2015.  smile Изглежда много хора бягат от тази дата, понеже им се струва фатална  diablo, но това е добре дошло за нас, понеже всички други съботи през май и юни бяха заети, а нашата дата не беше Wink
Дано ни е на късмет все пак Wink
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines