Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 17:02:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИТЕ - 13 ЧАСТ  (Прочетена 145950 пъти)
 
winter_sun
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



« Отговор #195 -: януари 28, 2015, 09:29:27 »

Да, права си, сега си  погледнах и-мейла от тях, за 80 души е. Но не съм съгласна с малката разлика в цената. По моите сметки разликата е огромна. В куверта на Тера няма алкохол, няма торта, вече няма и украса. Аз имам офертата на Централ парк, която е същата като твоята. Имам и тази на Вега. И като изключим, че на мен не ми допада много ресторанта там, тяхната оферта цена/предлагани услуги, е най-добра.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: януари 28, 2015, 09:41:08 »

Ако се съгласят да премахнат малоумния уелком, който ти можеш да си направиш за 200лв. Ако ти направят украсата (която с естествени цветя може да излезе и 1500лв), там няма оувъртайм (това е около 450лв за 3 часа в останалите ресторанти), имаш неограничено безалкохолни напитки (които в другите места могат да ти струват 500 и повече лева в края на вечерта), няма как да ти надпишат сметката (което е доста важно, понеже едва ли ще можеш да следиш всеки гост дали си е поръчал 3 води или 5). Изнесеният ритуал, ти го правят без допълнителна цена, столове, арки и т.н .. Със сигурност няма да има проблем с музиката, не е хотел... Има доста плюсове, но въпроса е не се срещай с МАРТИНА... И се договорете за украсата..
« Последна редакция: януари 28, 2015, 10:10:12 от alexandrova_90 » Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #197 -: януари 28, 2015, 10:00:49 »

Да уточним нещо - украсата те си я предлагат и към момента, просто в нея не влизат естествени цветя... Тоест всякакви панделки , драперии, номера на маси, табло за гости, свещи, пера, кристали, балони и тн и тн влиза в цената. Украса за изнесен ритуал и самия изнесен също не се плаща допълнително, уиелкъм дринкът влиза в цената - ако решиш че не искаш уелкъм дринк, могат да ти го заменят със сладък или солен бар...
Както каза alexandrova_90 безалкохолните са на корем, мезетата са включени, менюто е 4 степенно и не е по една сърмичка и една чушка (разбирате ме), бирата също е на корем, минералната вода също, няма овъртайм и надписване на сметка.

Ако сметнеш тези неща по отделно  - да си направиш украсата сама, да купиш безалкохолни, да наемеш декоратор за аранжировка (защото ако няма сама да украсяваш, няма кой да ти сложи украсата и ти трябва човек), да платиш 100+ лв за овъртайм (на някои места е с погресия първи час 100, втори 200 и тн), да платиш за наем на столове за изнесен ритуал и украса за изнесен ритуал и дори не съм стигнала до надписването на сметката... Сметни го, раздели го на броя на гостите си и ми кажи че излиза по-малко от 80 лв.... Wink

При мен оскъпяването идваше с около +/-500 лв. Имах две оферти едната с куверт от 45лв, но без нищо освен храната и по 1 безалкохолно и варианта на Тера.....
Ако сметнем 45 куверт, минимум 300-400 за безалкохолни, минимум 1000 за украса (1500 ако има цветя), овъртайм 300+ (при три часа овъртайм, а те си вървят - не е като да си тръгнеш на секундата има си мотане след като си тръгнат гостите), направа на тейбълки, номера на маси и тн - само принтитрането е много и надписване на сметка....

В единия вариант ми излизаше 7500лв (без да смятаме надписването)
а във варианта на Тера ми излезе 8000лв... Която сума се редуцира, защото имахме детски куверти и 2 отпаднали в последния момент и платихме чисто за ресторант 7640лв... Това е при 100 души.

Направете хубаво сметките и преценете кога един по- скъп куверт излиза по- евтино

Ето и статия по темата:
http://nmitev.com/blog/%d1%81%d1%80%d0%b0%d0%b2%d0%bd%d1%8f%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%b5-%d1%86%d0%b5%d0%bd%d0%b8-%d1%80%d0%b5%d1%81%d1%82%d0%be%d1%80%d0%b0%d0%bd%d1%82%d0%b8-%d0%b7%d0%b0-%d1%81%d0%b2%d0%b0%d1%82%d0%b1%d0%b0/

И да - комуникирайте с ИВА! smile
« Последна редакция: януари 28, 2015, 10:05:33 от milenkata » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: януари 28, 2015, 10:15:10 »

Принципът евтиното винаги излиза по-скъпо важи на 100%, ако си мислите че като избирате друг ресторант и разбира се искате хубава пищна украса и вкусно издържано меню, изнесен ритуал и т.н и ще излезе по-малко от 7000-8000лв. за 100 човека, се залъгвате... И аз искам да кажа аз направих най-прекрасната сватба за 100 човека и ми излезе 5000лв., но съм реалист и виждам, че това определено няма как да се случи.. Успех и дано намериш своя ресторант, на мен ми казаха, че ще го позная, когато го видя и точно така се случи, въпреки че бях скиптична относно това smile Късмет и търпение  give_rose
Активен
winter_sun
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



« Отговор #199 -: януари 28, 2015, 11:12:01 »

Чакайте малко момичета...
Първо- Миленка, твоята сватба не е просто сватба  тя е приказка и всичко е чак неприлично красиво  Girl_hide Никой не оспорва красотата на Тера! Трябва да си сляп, че да не ти хареса!
Второ-цената. Пак ще посоча Вега, просто защото имам тяхна оферта. В куверт от 49 лв. имаш 4-степенно меню (салата, предястие, основно и мезета). Безалкохолно, минерална вода и хляб са в неограничени количества. Имаш уелкъм дринк, който също е в куверта. Оувър тайм-150 лв. след петия час. Няма такса за внасяне на алкохол. Както и да го смятам, дори и след сложени пари за украса с живи цветя, пак излиза по-евтино. И пак казвам- изобщо не говорим кое място е по-хубаво, Тера е в  пъти над Вега, просто понякога парите са водещ фактор.
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: януари 28, 2015, 11:18:23 »

Да му се невиди и глупавия хотел Берлин!!! Бясна съм!  hysteric Говорих преди малко по телефона с тях, към момента хотелът не работи, не приемат гости, нито събития. Питах какво става с резервацията в такъв случай (нашата дата е 13. юни 2015) и ми отговориха, че засега не се знае.

Моя е грешката, че нямам договор с тях, в който да пише какво става, ако по тяхна вина се отмени събитието, единствено знам, че ако ние отменим резервацията, капарото от 500 лева не се връща. Имам само фактура за внесената сума. Бясна съм!

Кажете сега, кои ресторанти са с куверт до 50 лева, ще разглеждам други варианти, така или иначе сватба ще има, но съм толкова бясна, че просто не мога да опиша....
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: януари 28, 2015, 11:22:01 »

Сюит хотела, където сме ние, но не знам дали има много свободни дати, мога да ти дам номер на управителката и да ти препратя офертата им. Хотел Вега, Панорамата на Москва (но вече от опит казвам, изглежда и мирише ужасно - НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ).. за тези знам аз, понеже на снимките ми допадаха и исках да ги видя. Малко по-скъп е Експото (но управителката не ме изкефи  NO) и Тера, но вече е извън посочената цена. Напиши ми имейл да ти дам оферти за Вега и Сюит, ако искаш smile
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: януари 28, 2015, 11:28:55 »

Мерси, alexandrova_90, ще им пиша направо за оферти, за да питам дали датата е свободна при тях.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #203 -: януари 28, 2015, 11:34:29 »

winter_sun благодаря за комплимента...  blush give_rose

Наистина тук не говорим за кой е по по най, а как излиза по- изгодно. Щом офертата те устройва, това е най-хубавото нещо.. Между другото и аз бях харесала Вега, но нямаше да се съберем - връзваше ми се идеално с темата smile

opice това е наистина ужасно... По-добре се разтърси, отиди да говориш лично с управител на Берлин и кажи че отговор не занм не те устройва и ако трябва изгори с тея 500 лв... по - добре е отколкото после в последния момент да сменяш ресторант, да сменяш покани и да дадеш в пъти над тези 500лв sad

Момичета - ВИНАГИ ама ВИНАГИ искайте договор, който ясно да описва какво получавате срещу заплатена от вас сума... Имате ПЪЛНО ПРАВО да го изискате и да изискате в него ако не фигурират написани допълнителни неща, за които сте платили, те да ви ги включат. Това важи за всички пера от сватбата , не само за ресторанта... Аз имам договори и с фотото и с видеото и с ресторанта и с всяко по-важно нещо. За ДЖ нямам договор, но ми бе казаяно че ако желая ще ми се изготви... Това е правилното... Никога не давайте пари без документ - тази фактура която има opice никой не и гарантира за какво е и как е - фактури се фалшифицират елементарно и не са основание в съда. Те са придружаващи документи към основен договор, но само н а база фактура, не можеш да ги бутнеш............
Активен
Tinkata
Сватбар
***
Публикации: 278



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: януари 28, 2015, 11:35:57 »

Много неприятна ситуация с този Берлин  Oh my ...

opice ако няма нещо конкретно уговорено, те ти дължат връщане на капарото в двоен размер; ето от закона:
Чл. 93. Задатъкът служи за доказателство, че е сключен договорът и обезпечава неговото изпълнение.
Ако страната, която е дала задатъка, не изпълни задължението си, другата страна може да се откаже от договора и да задържи задатъка. Ако задължението не е изпълнено от страната, която е получила задатъка, другата страна при отказ от договора може да иска задатъка в двоен размер.
Ако изправната страна предпочита да иска изпълнение на договора, обезщетението за вредите се определя по общите правила.

Напълно съм съгласна с milenkata, и аз си направих такава сметка и установих, че всъщност кувертът е доста изгоден, а и като допълнение си спестяваш доста нерви и притеснения, като не мислиш за оувъртайм, кои цветя точно колко ще ти струват, от къде да намериш това или онова  good
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #205 -: януари 28, 2015, 11:42:09 »

Ми аз не съм съгласна че винаги куверта включващ повече неща е по изгоден. При нас бяхме с куверт от 35 лева. Украсата за целия ресторант 400 лева. Всички уж влизащи неща в куверта ги уредихме за много по малко от това да бяха включени в куверта. Нищо на корем. Всеки се поръчваше каквото му се пие алкохол и безалкохолно от ресторанта, само уиски внесохме. Еми излезна ни в пъти по евтино вместо да броим колко да вземем и да внасяме, и после да се чудим какво да го правим. Спестихме поне 2000 лева. Нищо не съм правила сама, всичко беше срещу заплащане.

Opice много кофти!
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #206 -: януари 28, 2015, 12:01:11 »

Мариолка и ти си права - в крайна сметка всичко опира до конретния ресторант и конкретните младоженци. Точно този ресторант е предоставил точно тази оферта и тя точно за вас е била идеална...

Важното е в края на деня и младоженците и гостите и ресторанта да са доволни smile
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: януари 28, 2015, 12:17:03 »

Момичета, моля да се включите с идеи за ресторант с капацитет около 100 души, цена на куверта +-50 лева. Вега е зает на нашата дата. Пратиха ми оферта за Сюит хотел... кажете къде другаде да търся. Датата е 100% фиксирана, понеже сме ангажирали DJ и фотограф вече.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: януари 28, 2015, 12:18:29 »

Виж Скай, където е била Мариолка smile
Активен
melita
Сватбар
***
Публикации: 152



Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: януари 28, 2015, 12:23:34 »

Виж Монтесито, Flowers, Акорд, Principi di Piemonte.
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines