Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 10:14:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИТЕ - 13 ЧАСТ  (Прочетена 146075 пъти)
 
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: януари 18, 2015, 12:58:33 »

Ние сме си намерили ресторант, светъл ( предпочитам да е светло ) просторен и не е претрупан с различни картини, вази и т.н.. Има много място за гостите, да се седи спокойно и за танците.. Персонала е мисля около 10 - 12 сервитьори, което според мен е важно.. Е извън града е но те си предлагат превоз и това не е проблем за гостите..
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: януари 18, 2015, 17:43:04 »

ann_pp Царско село никак не ми допадат цветовете на залата, ние сме замислили винтидж сватба (както доста пъти писах, извинявам се на останалите, за което Wink ) в пастелни тонове, а това червено-розово просто ме дразни на макс. Моля те дай имейл, за да ти препратя директно отговора от Експото, също изтрий си съобщенията, за да мога да пиша там и да не спамя , пише че ти е препълнена пощата smile
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #137 -: януари 19, 2015, 10:51:39 »

Относно залата в "България". Миналата година ми беше фаворит заради локацията , ОБАЧЕ - като се разходихме до там не бях очарована. Тоалетните бяха стари и миришеха, паркета скърцаше, за кръгли маси трябваше да се доплаща, залата иска доооста украса, няма вентилация - разчитат само на отваряемия покрив и може би това което най-много натежа - всичките ни професионалисти ни предупредиха да не ходим там! Предупредиха ни че обслужването им не е много на ниво, храната често идва студена, чухме оплаквания и за мръсни чинии...
Майка ми е в ресторантьорския бранш и я бях помолила за вътрешна информация - тя откри , че просто на персонала му се плаща много малко и това е причината за липсата на старание. Ресторанта е бил със страхотни отзиви допреди няколко години, когато са сменени собствениците. От както се били сменили - не е имало ремонти и освежаване, качеството на обслужването и кухнята е западнало и единствено виенския салон все още държи на името си.

Иначе залата е много красива, с много хубаво разположение, кувертите им не са скъпи, включват и торта тяхно производство и ако се постараеш да си поговориш с персонала, може и да ти се получи номера.

Успех
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: януари 19, 2015, 11:20:07 »

Някой може ли да даде някакви отзиви за Хотел Феста?? Не намирам много снимки от сватби в интернет, но по тези които виждам не изглежда зле? 
Активен
NelyMiteva
Регистриран

Публикации: 1



« Отговор #139 -: януари 19, 2015, 12:32:49 »

Здравейте,
от доста време чета форума  smile и научавам доста полезни неща от вас. Сватбата ни ще е в началото на месец октомври и сме си харесали ресторанта в хотел "Новотел" София. Имате ли някаква информация за този ресторант?  Wink
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: януари 19, 2015, 21:47:34 »

ann_pp  и MAPMOTKA Понеже с вас на лични коментираме ресторантите, се обръщам към вас, но да споделя и на останалите... Днес имахме уговорена среща с Славяна от Ресторант Зест в Суит хотела, която среща аз почти на 100% бях отписала (Бяхме се насочили тотално към нова среща с другото момиче от Тера). Понеже не исках да излгеждам несериозна, а и по незнайни за мен причини ММ искаше да отидем последно да видим, така и така сме се уговорили... Отидохме... Иска да ви кажа, че съм безкрайно приятно изненадана от това 24-25-годишно момиче, натрупало опит (доколкото може да се каже, явно на накои хора просто им е в кръвта) в другия хотел на веригата - Гранд Хотел София. Професионалист, усещате какво искаш и не говори празни приказки, всяка дума е преценена, но на място, а  сякаш без много да мисли... Показа ни ресторанта, понеже на снимките на мен ми приличаше на някаква закусвалня тип - дълбоката американска провинция, а сега беше подреден за мероприятие с масите и столове, облечени като за сватба с цветя и всичко останало... И просто, ДА... Усетих това чувство, което описваха... НАШЕТО МЯСТО... говорихме повече от 1 час и 30 мин. Обяснихме на дълго и широко, какво искаме като тема на сватбата, цветята, цветовете, тейбъл картички, номерация на масите, меню... Всичко това е включено в цената на куверта (31евро/човек), 4-степенно меню, безалкохолни напитки (2бр+вода), торта (която предвид на това, че аз работя в сладкарски цех, искахме да заменим за уелкъм дринк + ядки - ВЪЗМОЖНО!)... Има прекрасна панорамна гледка, ресторанта е на 12-тия етаж, още по-хубавото е, че гостите няма нужда да слизат до 1-вия етаж, за да пушат (понеже ние не искаме да се пуши вътре), а има тераска, на която могат да го правят (има тенти и печки, които акооо има вятър или е хладно да се пуснат), в единия ъгъл правят детски кът за децата (така че хем да не пречат, хем да няма къде да отидат и да се изгубят), слагат маси за рисуване, дъски и т.н... Изнесеният ритуал, на който ние много държим може да се направи на терасата на 11-тия етаж, която е голяма и прекрасна, като може да се наблюдава и от ресторанта, който е точно отгоре, тази тераса се ползва срещу 100евро за цялата вечер(може да се правят снимки, когато се стъмни и тн) арката и украсата, предлагат на преференциални цени, но може да изпозлваш и агенция, ако пожелаем...Те дават столчета (може да се избира от 2 вида, а единия пасва прекрасно на нашата тема винтидж, от ковано желязо, много романтични и прекрасни) и църкели, облечени в бяло с някаква връзка или панделка по избор.... Няма такса за алкохол, има 150лв. оувъртайм след 5-тия час... Това е което се сещам, горещо препоръчвам да се види!!! От снимките в интернет бях мега отчаяна и както казах, дори мислех да не ходим... Колкото до кухнята и персонала, от моя позната която е правила сватбаата си там, знам че са мнодо добри, а и все пак са част от веригата на Гранда, които няма да си позволят да скапят нещата точно в това... Съжалявам за прекомерно, дългия пост... въодушевена съм, нямам търпение да капарираме!  yahoo yahoo yahoo
« Последна редакция: януари 19, 2015, 21:50:24 от alexandrova_90 » Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #141 -: януари 19, 2015, 21:59:49 »

Привет alexandrova_90, нашата сватба беше в края на август в ресторант Зест на Suite hotel Sofia. Мога само да кажа, че всичко беше повече от Страхотно!  yahoo  Преподреждахме 3 пъти масите с гости, нямаше проблеми, изпратиха ни схема и т.н. Управителите на ресторанта си знаят работата, алкохола го занесохме в подземния паркинг и не сме го мислили повече. Имахме и гости в хотела и те останаха очаровани от вниманието и обслужването. От хотела беше и вземането на младоженеца. Много добро и качествено обслужване наистина! А гледката направо...., нас хотелът ни грабна с изискаността си, гледката, чистотата, обслужването и храната.  good  Чаак сега се включвам, защото сега виждам новите постове........
« Последна редакция: януари 19, 2015, 22:19:49 от Svetla_24 » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: януари 19, 2015, 22:06:31 »

О, супер, ето и коментар от някоя от вас, чиято сватба е минала! Ура smile значи не съм си изгубила ума хахахах а Makeup Makeup witch Сватбаааа
Активен
ann_pp
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #143 -: януари 19, 2015, 23:59:04 »

alexandrova_90, браво на теб Bravo Описваш го прекрасно, задължитено ще го проверим колкото може по-скоро и ще пиша после. Много благодаря за полезната информация и отзивчивостта.
Активен
MAPMOTKA
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 57



« Отговор #144 -: януари 20, 2015, 09:49:22 »

alexandrova_90 ,много светъл и просторен изглежда ресторанта. Радвам се, че сте намерили Вашия ресторант! smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: януари 20, 2015, 16:34:52 »

О, пропуснах и да кажа, че понеже искам да имаме история на връзката ни (някакви важни дати, снимки, нещо като презентация или от този сорт) ни предложиха да върви на плазмите, мислите ли че ще е хубаво?
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: януари 20, 2015, 16:42:52 »

О, пропуснах и да кажа, че понеже искам да имаме история на връзката ни (някакви важни дати, снимки, нещо като презентация или от този сорт) ни предложиха да върви на плазмите, мислите ли че ще е хубаво?
Аз смятам,че това е прекалено лично, въпреки че напоследък много се прави. Въпрос на вкус.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: януари 20, 2015, 16:49:11 »

 Offtopic Offtopic Права си така е! Не знам, къде да го напиша, затова тук. Ето това е презентацията за сватбата на братовчедка ми, жевееща в Дубай, която се омъжи в Тайланд с 30тина гости. Напревана е от сестра й, на английски е, но предполагам, няма да е проблем за гледане.. Това е едно от най-любимите ми неща, спомени от сватби, на които съм била...
За, когото представлява интерес https://www.youtube.com/watch?v=jV3CuN_yBTQ
Активен
ann_pp
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #148 -: януари 20, 2015, 18:04:42 »

alexandrova_90, според мен клипчето е хубава идея. Ако е направено забавно като това, което си споделила, ще внесе много настроение на сватбата и ще я направи още по специална. Ако има кой да ви го направи или ти самата можеш да се заемеш с това, ще е чудесена изненада за гостите ви.

Да споделя и аз, че днес отидохме до Zest както препоръча и останахме очаровани. Отношението на момичето просто беше невероятно. Разясни ни всичко, беше мила и отзивчива и което на мен ми направи най-голямо впечатление - изключително гъвкави са с оглед на твоите предпочитания.
Усетих, че ако се спра на този ресторант наистина няма да се притеснявам за дреболии.
Ще мислим още малко, до към края на седмицата и ще решим  smile
Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #149 -: януари 20, 2015, 22:51:16 »

Да, много са гъвкави и имат отношение. Миналата година имаше изложение Grand Wedding Show в Гранд хотел София. Там фотографи, видео, декорация и т.н. представяха фирмите си, но за нас важното беше, че на изложението от Гранд хотел София бяха организирали подредба на масите при сватби от веригата си хотели, имаше вази и декорации, какви предлагат и може да ползваме.. Имаше от всички видове торти във веригата да ги дегустираме.... защото тортата влиза в куверта... Но отделно в друго време си има дегустация на менюто, което сте избрали.
Ние имахме гости настанени в Suite hotel Sofia и се уговорихме за ранно настаняване около 10 или 11 часа в деня на сватбата и късно освобождаване на следващия ден, просто трябваше да питаме нямаше проблеми.  good   
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines