Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 02:33:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 38 39 [40] 41 42   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 213271 пъти)
 
mariola85
Гост
« Отговор #585 -: януари 21, 2015, 14:48:25 »

Стискаме много палци! Естествено че ще издържиш! Многооо лежане и спокойствеие! С теб сме не остана!
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #586 -: януари 21, 2015, 14:57:16 »

mariola85,аз преди ползвах Талцит и помагаше,сега ще видя.А това за хапчетата,ами аз през два часа взимам нещо 8PЩе му мисля.
beb4eto_na_me40,всичко ще е наред!Сега лежи и почивай,трай си до 36-та.Аз като лежах в болницата беше настанена една мама в 36 с контракции.опитваха се да задържат до 37 седмица,но казваха,че и сега да се случи бебче е наред.Очакваха го 3кг.а то взе че се роди 3500 в 36 седмица.Бебчето и майката са супер и дори ми се стори ,че много рано ги изписаха,нямаше и седмица.Така ,че не ти остана много. :bravo:Пожелавам ти няй-прекрасения подарък за Свети Валентин!
Ох,сега се замислих,че сме доста мамите с проблеми.Всяка се моли,лежи и чака заветната 36 седмица.Защо така?Начина на живот ли,стреса ли? Хм. crazy
Аз поръчах едно комплект че за изписване ,зимно плюшено.Че едва намерих синьо :\Аз си бях харесала бежов/кафяво,ама таткото снощи като каза не ми харесва :girl_impossible:А аз така да не обичам синьото/розово!Избягвам ги.Но пък му обещах,че сега с момчето той ще има думата.Та той избра и комплекта и спалния с обиколници те  danceg
На мен ми дадоха доста неща за бебче и понеже няма да купуваме за в началото,реших поне комплекта за изписването да му е новичко и от нас най-вече.Та,така при мен,малко разнообразявам скучния си иначе ден. pardon
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #587 -: януари 21, 2015, 22:34:02 »

Бебче,ако ще ти подейства мотивиращо и успокояващо,аз лежах и устисках две седмици с пролабирал мехур,т.е. поне с два три см разкритие.Ставай само до тоалетна.Къпането забранено,ползвай мокри кърпички и почистващи гелове.Каузата си заслужава.Разбира се,че дните в кувьоза са кошмар и смятам че никоя майка не ги забравя.Хубаво е,че бебетата не помнят.Но им липсваме там.
Рубин,аз също имам такива наблюдения.Стреса се оказва решаващ за съжаление.
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #588 -: януари 21, 2015, 22:38:02 »

Честито бебче Самуил на мама Marri  yahoo yahoo yahoo Нека да ви е жив и здрав юнакът, да радва мама и тати  heart Много се радвам, че всичко е наред и нека така да продължи.

BeRa, и за теб много се зарадвахх за прекрасните новинии, ние ще видим бебка в петък живот и здраве на ехограф и нямам търпение. Това ни се очертава последният преглед с ехограф heart а вече другият петък ни е финалния преглед само гинекологично...ииии вече ще ме гледат сигурно в деня на раждането, ако всичко си върви по план и бебка не избърза smile

beb4eto_na_me40, стискам палции да си изчака мъничето до средата на февруари  good само не разбрах защо ще спирате магнерота , като си има риск от по-ранно раждане. То не, че магнерота прави чудеса, но при мен например все още си продължавам на 4 пъти по 2 + 4 пъти по 1 салбутамол. И съм в 36+3 по термин, но бебка върви едричка и е 1 седмица напред. Доки ми каза ,че ще спираме магнерота 2 дни преди секциото. Желязото трябвало само да го пия още месец след раждането (май се повтарям smile ).

Рубинче
, за дрешките за изписване - момичетата са дали хубави съвети. Ние подготвихме едно памучно комплектче и ще увием бебка с пухкаво одеалце или може и космонавтчето на използваме. А за другото - тук малко сме се събрали притеснените мамита, но няма какво да се прави, дано на финала всички си гушнем бебчетата живи и здрави. На мен много ми се чудеха хората около мен, че имах проблемна бременност - не са го "очаквали", че съм била много млада, нито съм пушела , нито съм пиела алкохол, нито това , нито онова...Но явно тези неща не са критерий.

Иначе аз пак съм с кашлица и хрема, и запушен нос...И ми е адски трудно да спя (то и без това последните няколко седмици не мога). Заредих се с вит.Ц, осцилококциум, ен-ти-тус сироп за кашлица, кофлет бонбонки, ментово мазило викс, лукчета, правя си чай с джинджифил, канела ,ябълка и мед  crazy хапвам плодове и не знам още какво мога да направя. Добре , че нямам температура и се надявам да ми мине максимум за седмица, че не искам да посрещна бебка болна sad Уж се пазя ама тооолкова ненормално се изпотявам, винаги ми е топло, под зимното яке съм с блуза с къси ръкави - тези хормони ще ме побъркат. Не искам да пропускам и лекциите за родители и се налага да излизам и за доки, та трудна работа  pardon
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #589 -: януари 22, 2015, 20:48:21 »

Бебче силно стиснати палци и от мен мила. Ще ги издържиш двете седмици, а бебче ще се появи живо и здраво.
Аз  исках  доки да ми измери шийката ама каза ,че било безсмислено, защото вече няма опасност от преждевременно раждане и ако тръгне бебенцето да излиза вече няма кой да ми го спре, чащото 35та седмица е достатъчно добре оформено и е с достатъчно тегло и няма опасност ако се роди. Естествено акоси изчака колкото трябва е по добре, но не е притеснително ако тръгне в тези седмици.

Хю оправяй се бързо мила, че не остана до финала и няма място за болни. Пази се, топли се и пийкай каквото трябва ,за да минава по бързо.  LOVING

Ние днес бяхме на консултация и се оказа ,че е последната вече  Girl_hide другата седмица в четвъртък почваме с тоновете и вече ще ме поемат от родилното. Там ще ми назначават каквото е нужно от тук до края.
Беше много някво такова странно...Почувствахме се с таткото буквално на финала  danceg Даже той като взе да ме пита дали багажа ни за болницата бил стегнат, дали вече не трябвало да сме го стегнели, какво сме трябвало да носим, дали съм имала списък...викам, спокойно списък имам и в него няма нищо съществено, само лични джаджи.  lol
Голяма тръпка, голямо нещо... взе да ме пита дали ме е страх...от какво да ме е страх, аз нямам търпение да се започне...важното е всичко да мине на ред и беба да се появи жива и здрава, а другото в най лошия случай ще боли или много ще боли... pardon хубавото е ,че каквото и да е, както и да е...ще мине.

Доки днес ни тегли чертата и направихме една равносметка за изминалите месеци. Похвалиха ни много. Забременях 65,800 някъде, днес в края на осми месец  ме изтеглиха 63,900. Кръвното ми през цялото време идеално, Хемоглобина днес ми беше 11 и нещо...като за мен перфектен, на фона на всички премеждия, притеснения и чудесии , не сме имали опасност от преждевременно раждане, недостиг на води, застаряване на плацента или прокървявания и най важното ,бебка си върви точно в норми и си отговаря точно на седмиците.
Какво повече мога да искам от това, освен да се роди вече жива и здрава и да се успокоя като я видя.  danceg

Почувствах се малко като в края на 12ти клас, когато класната сяда и прави равносметка за изминалите години, а ние нямаме търпение да завършим и да почнем новия живот след училище  pullpigtails

Предчувствам, че ни остават най-хубавите седмици от бременността...последните  yahoo
« Последна редакция: януари 22, 2015, 20:55:39 от BeRa » Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #590 -: януари 22, 2015, 21:09:57 »

Ах,колко хубавоооо! heart
Нямам думи да опиша как се почувствах,докато четях.Чак ми се прииска и аз да съм вече накрая и да очаквам момента,да се ослушвам за симптоми с радост,а не с тревога Girl_hide
Много се радвам,че всичко е нормално!Пожелавам ти мноооого леко раждане,а чувстото когато се роди малката не можеш и да си го представиш в момента!Колкото човек да иска,чака,мечтае и тн за детенце,види ли го осъзнава колко силно може да обича(ако може да се нарече и обич).
Оф,пак ми стана тъпо ,сега се натъжих!Пусти хормони.Като си спомням какво усетих щом я видях и ми става гузно,че преди малко се скарахме с детето.Вярно много се разглезва и отпуска на градината,което е странно за мен.Ама и моите нерви са така опънати,че ...
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #591 -: януари 24, 2015, 12:54:47 »

BeRa, много се радвам за тези прекрасни новини - пу пу пу  heart heart heart Не остана вече, броим дните yahoo Рубинче, според мен не се обвинявай - има и такива моменти, особено сега като и твоите хормони си бушуват. И освен това, коя от нас не се е карала с майка си, коя не се е лигавила и се е цупила за щяло и нещяло като малки Girl_hide

И аз вчера бях на преглед - ехограф + гинекологичен и видяхме нашата бебка как вече и е толкова тясно вътре  heart 2920 гр. е и е напълно готова за излизане yahoo Доки каза , че ще си имаме пухкава мома, като се има в предвид , че секциото е след 10 дни. Плацентата е започнала да се състарява, втора степен била. Което ми каза, че е нормално и ще си издържи до секциото без проблем. Пъпната връв вече не е около вратленцетооо yahoo отвила се е! След гинекологичние преглед доки ми каза, че шийката била много мека и е доста вероятно бебка да не изчака плануваната дата , а да дойде по - рано. Обаче от друга страна - главичката е била разположена все още сравнително високо, за това е нямало причина за "паника" точно сега (ако това е правилната дума) Wink Аз го попитах дали трябва да зарежа всичко , да не излизам, а да си лежа и почивам само, но доки каза , че няма смисъл - от тук нататък дори да реши да дойде малката ,доки ме увери ,че няма да си имаме проблеми, тъй като вече е готова (дано , дано!)  heart Следващият петък пак ще ходя - за последно. Първо ще пуснем изследванията за операцията, после при моя доки на гинекологичен преглед пак и после ще си поговорим с анестезиолога и след това...ще чакамеее  yahoo хах, не знам дали бебка ще изчака до петъка де, но ще видим.

Нашето легло най - накрая дойде и от два дена го монтираме - то било голям зор  pardon толкова джиджафки за сглобяване. Но вече е готово - днес ще си го избърша и ще сложа чаршафчетата и всичко , да не стои празно, а майките като дойдат ще ги изперат и изгладят. И двете ми поставиха ми ултиматум да се пазя и да не барам нищо. Даже ми се карат , като си говорим и им кажа , че съм излизала еди къде си smile После ще вземем останалата част от дрешките и ще си ги подредя. Ще пусна и снимчици в другата тема. Вече знам как - благодарение на BeRa give_rose

Утре съм рожденничкаа, но честно да ви кажа освен да се занимавам с нещата на бебка нищо друго не ми се прави, нито ми се излиза. Сигурна съм, че за мен ще е най-специалният рожден ден в живота ми, белязан с най-сладкото очакване  heart
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #592 -: януари 24, 2015, 20:40:30 »

Хю, страхотни новини миличка  Bravo , ще чакам снимки в темичката ти и да разказваш по подробно за това монтиране и всичко.
Пожелавам ти незабравим празник утре...определено ще е супер вълнуващ  Bravo и дано бебка си изчака датичката  smile
Ох и мойто мамче е такава паника и ако зависи от нея, трябва да не стана от леглото. Нещо малко да изохкам и вече ме пита боли ли ме, да не се разболея, да не това да не онова. Постоянно ми казват с баща ми като им как и къде да седна или легна за да ми е по удобно  beating абе хора...будала ли съм аз ,ако не ми е удобно да седя и да се натискам и да чакам вас да ми кажете каква поза да заема  nea Като излизам с колата пък да не говорим...пак страх, да не съм се била стреснела нещо...тя като ме вози пък страх да не ме тръсне...викам аааа , вземи се спри...тва бебе не е от желе и няма да го изтърся от едно тръскане. Хем я разбирам, че иска да ме пази и съм и мила, ама то в един момент ти става изнервящо и досадно. Внушава си че съм топла и ме кара да си меря температурата или че ми се променял гласа...да не съм се разболявала...викам, на края ще ме разболееш от негативни мисли...и искаш да ти кажа като тръгна да раждам...абсурд... pardon
абе,...майки....и ние ще сме същите един ден сигурно...

Аз пък днес май имам контракции  huhhuh.gif доста често забелязвам ме хваща едно като ПМС, държи ...не знам колко време, не засичам, ама може би около минутка, ако не е и по малко...за кратко е, ама си е точно като да ми идва...и после минава...ама вече 5-6 пъти така...може би подготвителни, знам ли...ако въобще са контракции, че и чистих ,готвих из вкъщи и може от там нещо...
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #593 -: януари 24, 2015, 22:04:33 »

Може да са Бракстьн-Хиkс. Като ти стане така сложи рька на корема и опитай дали е втвьрдена матката  good
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #594 -: януари 26, 2015, 03:39:26 »

Инче не мога да преценя дали се втвърдява  crazy той все си е твърд като че ли. Днес по рядко ги усещам...ще стане ясно какво е...възможно е да са Бракстън...
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #595 -: януари 26, 2015, 09:33:19 »

Бера при вас записи на тонове правят ли? На записите се вижда най добре дали са контракции. Иначе има много приложения в които можеш да следиш и да засечеш дали са такива и на интервали. girl_wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #596 -: януари 26, 2015, 09:53:26 »

Мриолка, подготвителните не сьм убедена, че можеш да ги засечеш. Те не са на равни интервали като тези в деня на раждането.

Бера, корема ти изглежда твьрд, защото всичко е изпьнато от бебето. Но пробвай да го опипаш хубаво когато нямаш и когато имаш особеното чувство, да видиш дали усещаш разлика.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #597 -: януари 26, 2015, 15:59:40 »

Мариолка, в четвъртък съм на първия запис на тонове  danceg и ще видим дали има нещо.

Иначе така често като миналия ден не са били, а днес пък въобще не е имало...
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #598 -: януари 26, 2015, 23:35:37 »

И аз не знам при нас какво става, но тази вечер чак се изпотих - то такова ритане, такова чудо не е било скоро и веднага се замислих - това дали е знак ,че ще раждам  pardon Коремът ми се деформираше, втърдяваше, от ляво от дясноо..така постоянно. Но сега се успокоиха нещата  girl_wink Вече за всяко нещо се шашкам и се питам дали е дошъл момента  blush  heart
Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #599 -: януари 27, 2015, 20:12:07 »

hulcy Благодаря ти за това, че ми беше щъркелче  give_rose
Благодаря на всички за пожаланията ще гледам тези дни да вляза и да ви разкажа преживяното от мен. Иначе сме си добре, малко коликите ни мъчат но се справяме smile
Активен
Страници: 1 ... 38 39 [40] 41 42   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines